forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Lavinia (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-lavinia-3001.html)

riky 08 apr 2010 18:10:17

Re: Jurnal Lavinia
 
http://www.snagdepot.com/snags/goodn...RosesPspTD.jpg

justbelieve 08 apr 2010 19:19:38

Re: Jurnal Lavinia
 
Sunt franta #:-s
Pana la urma am facut 30 min zumba,17 min pilates pentru picioare,25 min cardio.Nu-s prea multe dar curg apele pe mine :))
Ma duc sa fac o baita si intru mai tarziu.
Pupici :*

justbelieve 08 apr 2010 20:45:17

Re: Jurnal Lavinia
 
Ma simt cam obosita..:-sdesi nu am facut mare lucru azi.
Noapte buna!>:D<

justbelieve 09 apr 2010 16:46:27

Re: Jurnal Lavinia
 
2 ataşament(e)
Meniul pentru astazi

MD(ora 9):1 felie drob din carne de vita+rosie+castravete+cascaval+masline+1 felie paine neagra prajita+1 cana lapte
P(ora 14):1 bol ciorba de urzici+jumatate grepfruit
'C' (ora 17):jumatate grepfruit+5 stafide+1 cana compot de mere fara zahar

Poze cu micul dejun si o parte din cina:))

mvthebest 09 apr 2010 17:18:40

Re: Jurnal Lavinia
 
Citat:

Anterior postat de justbelieve (Post 143050)
Meniul pentru astazi

MD(ora 9):1 felie drob din carne de vita+rosie+castravete+cascaval+masline+1 felie paine neagra prajita+1 cana lapte
P(ora 14):1 bol ciorba de urzici+jumatate grepfruit
'C' (ora 17):jumatate grepfruit+5 stafide+1 cana compot de mere fara zahar

Poze cu micul dejun si o parte din cina:))

>:D<

Tot timpul ai papat 1200kcal? Faci sport:)?
Eu si vreau sa ma incadrez in 1100kcal-1200kcal dar nu vreau sa ma ingras:-s

justbelieve 09 apr 2010 17:49:37

Re: Jurnal Lavinia
 
Citat:

Anterior postat de mvthebest (Post 143063)


>:D<

Tot timpul ai papat 1200kcal? Faci sport:)?
Eu si vreau sa ma incadrez in 1100kcal-1200kcal dar nu vreau sa ma ingras:-s

Nu.Inainte de a constientiza ca am de dat jos cateva kg si ca trebuie sa adopt un stil de viata sanatos mancam tot ce vroiam:nu exista zi in care sa nu mananc prajeli,sucuri,dulciuri,paine alba.Depaseam lejer 2000 kcal.Dar de cand m-am hotarat sa slabesc mananc in jur de 1000-1200 kcal.
Sport fac,cel putin jumatate de ora pe zi.Mi-am dat seama ca si sportul e foarte important daca vreau sa am un corp frumos.
Cred ca daca te incadrezi asa cum ai spus tu intre 1100-1200 kcal nu ai cum sa te ingrasi.Si daca faci si sport si mai bine.:-*

madeline 09 apr 2010 19:20:06

Re: Jurnal Lavinia
 
REnunta la dulciuri si incearca sa te vezi ca cea mai frumoasa fata, sigur vei reusi ce-ti propui!

justbelieve 09 apr 2010 19:48:54

Re: Jurnal Lavinia
 
Citat:

Anterior postat de madeline (Post 143155)
REnunta la dulciuri si incearca sa te vezi ca cea mai frumoasa fata, sigur vei reusi ce-ti propui!

Cel putin nu mai mananc dulciuri ca inainte.Acum insa incerc sa le reduc pe cat posibil.

justbelieve 09 apr 2010 19:52:42

Re: Jurnal Lavinia
 
Astazi am facut si putin sport:)

50 min zumba
27 min cardio
17 min pilates fund si coapse
20 min mers alert

justbelieve 10 apr 2010 09:12:53

Re: Jurnal Lavinia
 
Buna dimineata!>:D<
M-am trezit dimineata cu o situatie cam neplacuta:-sImi tremurau mainile intr-un hal..si ma dureau toate oasele si aveam o stare de somnolenta+o foame de nedescris.M-am speriat rau cand am vazut ca nu puteam sa tin mana dreapta,ci tremura intr-una si mi-am dat seama ca ar fi din cauza ca aseara nu am mancat nimic.Adica am mancat putin pe la 5 si atat.Si m-am culcat la 11 jumatate.M-am ridicat frumos din pat si m-am dus la bucatarie.Am mancat cam mult :-scred..
1 felie paine neagra prajita
1 felie drob din carne de vita
rosie
castravete
masline
2 piftele
2 felii de sunca presata
1 cana lapte cu o lingura de cereale

Dupa ce am mancat am strans masa si dupa mi-am revenit . Probabil din cauza asta a fost,ca nu mancasem mai bine ieri.

justbelieve 10 apr 2010 14:42:00

Re: Jurnal Lavinia
 
Sunt atat de suparata..pe mine:(
A facut mama fursecuri,si nu putine,ci un vas plinn.Si am mancat.Multe:(
Tocmai am realizat ca nu am deloc vointa,nici ambitie.Data trecuta a facut gogosi si nu am mancat.Dar astazi nu am putut rezista si .. am mancat.Si au fost atat de bune.Si cand ma gandesc ca reusisem sa dau jumatate de cm jos de la coapsa..si stiu ca se va pune la loc.

riky 10 apr 2010 14:44:49

Re: Jurnal Lavinia
 
Citat:

Anterior postat de justbelieve (Post 144163)
Sunt atat de suparata..pe mine:(
A facut mama fursecuri,si nu putine,ci un vas plinn.Si am mancat.Multe:(
Tocmai am realizat ca nu am deloc vointa,nici ambitie.Data trecuta a facut gogosi si nu am mancat.Dar astazi nu am putut rezista si .. am mancat.Si au fost atat de bune.Si cand ma gandesc ca reusisem sa dau jumatate de cm jos de la coapsa..si stiu ca se va pune la loc.


nu se va pune intr-o singura zi , asa ca stai linistita, si ca sa nu ai mustrari de constiinta, du-te prin parc si alearca juma de ora sau plimba-te o ora, sa vezi ce bine te vei simti, simai faci si miscare;)>:D<

justbelieve 10 apr 2010 14:50:06

Re: Jurnal Lavinia
 
Citat:

Anterior postat de riky (Post 144168)
nu se va pune intr-o singura zi , asa ca stai linistita, si ca sa nu ai mustrari de constiinta, du-te prin parc si alearca juma de ora sau plimba-te o ora, sa vezi ce bine te vei simti, simai faci si miscare;)>:D<

Eu cred ca se pune.Se pune repede la picioare.Ma simt rau ca nu am putut sa rezist..pana la urma e vorba doar de cateva fursecuri.Trebuia sa nu mananc.Cel putin nu asa multe.
Cred ca voi face sport mai mult astazi.Depinde de cat pot sa fac..

mvthebest 10 apr 2010 15:04:56

Re: Jurnal Lavinia
 
Citat:

Anterior postat de justbelieve (Post 144173)
Eu cred ca se pune.Se pune repede la picioare.Ma simt rau ca nu am putut sa rezist..pana la urma e vorba doar de cateva fursecuri.Trebuia sa nu mananc.Cel putin nu asa multe.
Cred ca voi face sport mai mult astazi.Depinde de cat pot sa fac..

Recupereaza cu sport si totul va fi bine. >:D<:-* Asa am facut si eu ieri. Am papat saratele dar am facut sport in plus ,fata pe langa program. Iar azi mi-a aratat cu 100g in minus:x

justbelieve 10 apr 2010 17:26:18

Re: Jurnal Lavinia
 
Citat:

Anterior postat de mvthebest (Post 144195)


Recupereaza cu sport si totul va fi bine. >:D<:-* Asa am facut si eu ieri. Am papat saratele dar am facut sport in plus ,fata pe langa program. Iar azi mi-a aratat cu 100g in minus:x

Multumesc pentru sfat>:D<
Am facut 115 minute de zumba si 10 minute de plimbare:x si ma simt mai bine.

riky 10 apr 2010 18:17:35

Re: Jurnal Lavinia
 
sa va mai "radeti " un pichttp://celluloidblonde.files.wordpre...tamin_stud.jpg

justbelieve 11 apr 2010 09:23:42

Re: Jurnal Lavinia
 
Buna dimineata! :)
Sunt asa de fericita :D .Tocmai am luat md si dupa m-am masurat la picioare.De la 50 cm la picioare am ajuns la 47 :x.Nu stiu daca e real :)) dar ma mai masor o data.Adica nu pot sa cred cum am slabit asa repede 3 cm.

Una peste alta,mi-am dat seama ca ma pot abtine de la absolut orice mancare,dar de la dulciuri nu.Nu stiu care-i problema.Constientizez ca ingrasa,si inca mult,si tot mananc...

alinush 11 apr 2010 09:39:50

Re: Jurnal Lavinia
 
buna dimineata lavinia..>:D<
felicitari pentru cm pierduti...abia astept sa pierd si eu macar un cm;))
si eu am problema cu dulciurile..(is f bune;;) )..dar m`am inscris la luna far dulciuri..si sper sa rezist cat mai mult..;;)
:-*

mvthebest 11 apr 2010 10:54:51

Re: Jurnal Lavinia
 
http://c.universalscraps.com/files/e...eekend_019.gif

riky 11 apr 2010 10:59:09

Re: Jurnal Lavinia
 
http://www.desicomments.com/dc/11/28591/28591.jpg

justbelieve 11 apr 2010 15:10:03

Re: Jurnal Lavinia
 
Citat:

Anterior postat de alinush (Post 145035)
buna dimineata lavinia..>:D<
felicitari pentru cm pierduti...abia astept sa pierd si eu macar un cm;))
si eu am problema cu dulciurile..(is f bune;;) )..dar m`am inscris la luna far dulciuri..si sper sa rezist cat mai mult..;;)
:-*

Multumesc.M-am masurat din nou si chiar erau 3 cm in minus.
Daca se mai pot face inscrieri,ma voi inscrie cu siguranta.
>:D<

justbelieve 11 apr 2010 15:11:55

Re: Jurnal Lavinia
 
Citat:

Anterior postat de mvthebest (Post 145131)

Citat:

Anterior postat de riky (Post 145142)

Multumesc fetelor!>:D<
Sa aveti un sfarsit de weekend cat mai frumos.Maine incepe iar scoala :-s

justbelieve 11 apr 2010 17:19:34

Re: Jurnal Lavinia
 
Cu toate ca la picioare am slabit 3 cm,la burta nu am avut curajul sa ma masor:(
In fiecare weekend mananc atat de mult..adica in weekend face mama multa mancare+fel de fel de prajiturele.Si nu pot sa spun "Nu mama,de data aceasta nu mananc dulce,pentru ca nu vreau sa ma ingras".
De maine incepe iar scoala..si voi incepe si eu iarasi sa mananc sanatos si cat mai putin dulce.De maine..

justbelieve 11 apr 2010 20:31:53

Re: Jurnal Lavinia
 
Noapte buna si o saptamana cat mai frumoasa!>:D<

alinush 11 apr 2010 21:25:47

Re: Jurnal Lavinia
 
noapte buna lavinia>:D<
sper sa fie saptamana frumoasa...desi nu prea cred..incepe scoala..si is cam ingrozita:-<

riky 12 apr 2010 12:54:38

Re: Jurnal Lavinia
 
http://1.bp.blogspot.com/_wX-ztSp3Ry...e+day+card.jpg

justbelieve 12 apr 2010 13:58:10

Re: Jurnal Lavinia
 
Citat:

Anterior postat de alinush (Post 145894)
noapte buna lavinia>:D<
sper sa fie saptamana frumoasa...desi nu prea cred..incepe scoala..si is cam ingrozita:-<

stai linistita,va trece repede saptamana.deja a trecut o zi de scoala :)

Citat:

Anterior postat de riky (Post 146669)

multumesc >:D<

riky 13 apr 2010 06:55:22

Re: Jurnal Lavinia
 
http://media.superpimper.com/graphic...orning-109.jpg

justbelieve 13 apr 2010 18:00:42

Re: Jurnal Lavinia
 
Nu-mi place sa ma plang de ceva..dar chiar nu pot.Nu pot sa mananc sanatos,nu am dispozitia necesara sa fac sport.Nu pot.
Azi am bagat de-a dulciuri in mine.Am primit de la o matusa din strainatate o cutie intreaga de dulciuri.In fine,conteaza ca am mancat.Nu pot sa rezist in fata dulciurilor.Nu poot.De fiecare data zic ca nu mai mananc dulciuri,ca astea imi pun cm imi plus,dar de fiecare data cedez.Si de fiecare data zic ca de maine nu mai mananc dulciuri.De maine..
Ma simt groaznic.Chiar nu pot sa ma abtin de la o amarata de ciocolata?..
Si in plus nici de sport nu am mai facut de sambata.Nu tu timp,nu tu chef..
Cu toate ca dulapul din bucatarie e plin de dulciuri,de maine nu mai mananc.Sper.Vreau.Pot..De fapt,cu siguranta o sa pot.
Acum imi fac meniul pe maine,ca sa vad exact ce mananc.
Ma gandeam maine dimineata sa-mi fac o salata din morcov,telina si mar.
La scoala imi iau cateva grame fistic sau un mar.
La amiaza as vrea o supa crema de cartofi cu crutoane sau o mancarica de soia pe care le voi pregati mai tarziu.
Si pe seara ceai de tei si atat.
Si imi rezerv obligatoriu maine seara o ora de sport.Neaparat!

justbelieve 13 apr 2010 18:01:20

Re: Jurnal Lavinia
 
Citat:

Anterior postat de riky (Post 147737)

multumesc:-*

mvthebest 13 apr 2010 18:15:05

Re: Jurnal Lavinia
 
Citat:

Anterior postat de justbelieve (Post 148757)
Nu-mi place sa ma plang de ceva..dar chiar nu pot.Nu pot sa mananc sanatos,nu am dispozitia necesara sa fac sport.Nu pot.
Azi am bagat de-a dulciuri in mine.Am primit de la o matusa din strainatate o cutie intreaga de dulciuri.In fine,conteaza ca am mancat.Nu pot sa rezist in fata dulciurilor.Nu poot.De fiecare data zic ca nu mai mananc dulciuri,ca astea imi pun cm imi plus,dar de fiecare data cedez.Si de fiecare data zic ca de maine nu mai mananc dulciuri.De maine..
Ma simt groaznic.Chiar nu pot sa ma abtin de la o amarata de ciocolata?..
Si in plus nici de sport nu am mai facut de sambata.Nu tu timp,nu tu chef..
Cu toate ca dulapul din bucatarie e plin de dulciuri,de maine nu mai mananc.Sper.Vreau.Pot..De fapt,cu siguranta o sa pot.
Acum imi fac meniul pe maine,ca sa vad exact ce mananc.
Ma gandeam maine dimineata sa-mi fac o salata din morcov,telina si mar.
La scoala imi iau cateva grame fistic sau un mar.
La amiaza as vrea o supa crema de cartofi cu crutoane sau o mancarica de soia pe care le voi pregati mai tarziu.
Si pe seara ceai de tei si atat.
Si imi rezerv obligatoriu maine seara o ora de sport.Neaparat!


Hmm,asa am spus si eu. Nu pot si nu pot:(:( Pana cand mi-am dat seama ca eu de fapt conduc si eu imi conduc mintea.
Trebuie sa avem o limita. Daca nu poti renunta de tot ,nu e nimic. Si eu am slabit chiar daca mancam pe zi 2-3bucatele de ciocolata amaruie,sau o patratea de ciocolata normala cu diferite creme.
Conteaza cantitatea. Deci daca sti ca nu te rezumi doar la atat te sfatuiesc sa renunti.
Eu daca vad ceva si ador acel dulce,de ex napolitane cu ciocolata sau clatite cu finetti,stiu ca nu ma pot rezuma la una. Asa ca mai bine nu-mi cumpar sau nu-mi umplu clatitele cu finetti.

Daca iti doresti ceva cu adevarat ve-i reusi.. In primul rand trebuie sa fi cu ,,capul sus'' tot timpul.

Avem momente cand parca ne vine sa cedam,dar pentru asta suntem toate aici.>:D<>:D<>:D<>:D<

justbelieve 13 apr 2010 18:33:46

Re: Jurnal Lavinia
 
Citat:

Anterior postat de mvthebest (Post 148769)



Hmm,asa am spus si eu. Nu pot si nu pot:(:( Pana cand mi-am dat seama ca eu de fapt conduc si eu imi conduc mintea.
Trebuie sa avem o limita. Daca nu poti renunta de tot ,nu e nimic. Si eu am slabit chiar daca mancam pe zi 2-3bucatele de ciocolata amaruie,sau o patratea de ciocolata normala cu diferite creme.
Conteaza cantitatea. Deci daca sti ca nu te rezumi doar la atat te sfatuiesc sa renunti.
Eu daca vad ceva si ador acel dulce,de ex napolitane cu ciocolata sau clatite cu finetti,stiu ca nu ma pot rezuma la una. Asa ca mai bine nu-mi cumpar sau nu-mi umplu clatitele cu finetti.

Daca iti doresti ceva cu adevarat ve-i reusi.. In primul rand trebuie sa fi cu ,,capul sus'' tot timpul.

Avem momente cand parca ne vine sa cedam,dar pentru asta suntem toate aici.>:D<>:D<>:D<>:D<

Multumesc pentru sustinere>:D<
Eu nu am multe kg de dat jos,ci vreau doar sa pierd cativa cm si cred ca de asta nu am poate motivatia necesara.De felul meu sunt ambitioasa,acum sa vedem daca pot rezista o luna fara dulciuri.Acum ma aduc sa fac o supa de soia,sper sa-mi iasa ceva..nu am facut niciodata.

mvthebest 13 apr 2010 18:48:47

Re: Jurnal Lavinia
 
Citat:

Anterior postat de justbelieve (Post 148785)
Multumesc pentru sustinere>:D<
Eu nu am multe kg de dat jos,ci vreau doar sa pierd cativa cm si cred ca de asta nu am poate motivatia necesara.De felul meu sunt ambitioasa,acum sa vedem daca pot rezista o luna fara dulciuri.Acum ma aduc sa fac o supa de soia,sper sa-mi iasa ceva..nu am facut niciodata.

Spor la gatit si pofta buna:">:">:">

Atunci mult noroc,si la cati mai putini cm >:D<

PS: imi place mult numele tau!:)

alinush 13 apr 2010 19:54:50

Re: Jurnal Lavinia
 
vei reusi lavinia...cu multa ambitie..eu am o saptamana abia de cand pot spune ca am reusit chiar sa ma abtin de al mancaruri,si sa mananc sanatos...mereu stau in gand cu imaginea mea slabuta...si vreau sa devin asa...nu vreau sa mai aud in jurul meu:"vai ce te`ai ingrasat...fa ceva"...chiar vreau sa reusesc de data asta..si sunt hotarata..nu ma las...;;)
si tu la fel fa..inarmeaza`te cu multa ambitie si vointa..si vei putea..o sa vezi;;)>:D<

justbelieve 13 apr 2010 20:46:20

Re: Jurnal Lavinia
 
Citat:

Anterior postat de mvthebest (Post 148802)


Spor la gatit si pofta buna:">:">:">

Atunci mult noroc,si la cati mai putini cm >:D<

PS: imi place mult numele tau!:)

Am revenit.Am facut eu ceva,insa nu prea are gust.Probabil mai trebuie sare:)) O voi manca maine la pranz.
Numele meu?Multumesc:):-*

justbelieve 13 apr 2010 20:48:50

Re: Jurnal Lavinia
 
Citat:

Anterior postat de alinush (Post 148902)
vei reusi lavinia...cu multa ambitie..eu am o saptamana abia de cand pot spune ca am reusit chiar sa ma abtin de al mancaruri,si sa mananc sanatos...mereu stau in gand cu imaginea mea slabuta...si vreau sa devin asa...nu vreau sa mai aud in jurul meu:"vai ce te`ai ingrasat...fa ceva"...chiar vreau sa reusesc de data asta..si sunt hotarata..nu ma las...;;)
si tu la fel fa..inarmeaza`te cu multa ambitie si vointa..si vei putea..o sa vezi;;)>:D<

uf..sper sa reusesc.cred ca prima zi e mai greu sa nu mananc dulce,dupa o sa-mi fie mai usor.problema e ca eu de cand am fost mica am mancat in fiecare zi cate ceva dulce.nu exista zi in care sa nu am in casa dulce.dar sper sa ma dezvat de obiceiul asta:-s

alinush 13 apr 2010 21:14:24

Re: Jurnal Lavinia
 
o sa reusesti lavinia...stai linistita;;)noi suntem aici sa te sustinem de cate ori ai nevoie>:D>:D<:-*

riky 14 apr 2010 08:26:15

Re: Jurnal Lavinia
 
http://www.zanyimages.com/Everyday/G...0Dude%20!!.jpg

justbelieve 14 apr 2010 14:36:00

Re: Jurnal Lavinia
 
Citat:

Anterior postat de alinush (Post 149060)
o sa reusesti lavinia...stai linistita;;)noi suntem aici sa te sustinem de cate ori ai nevoie>:D>:D<:-*

multumesc:-*

Citat:

Anterior postat de riky (Post 149479)

ce amuzanta e :)):-*

justbelieve 14 apr 2010 14:38:14

Re: Jurnal Lavinia
 
Am reusit sa nu mananc nimic dulce pana acum:x

MD:1 felie paine neagra prajita+1 cana ceai verde+jumatate grepfruit
P:un bol supa de soia
Mai am de gand sa mananc diseara cateva grame fistic si paine cu zacusca.Si atat:)

Si ma apuc si de sport in jumatate de ora:D


Ora este GMT +2. Ora este acum 23:48:21.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO