forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Lumy- Voi reusi! (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-lumy-voi-reusi-8905.html)

grasuta88 17 mai 2011 19:43:56

Re: Jurnal Lumy- Voi reusi!
 
Daaaaaaaaaaaaaa o sa fim mortale[*70*] Dar pana atunci spor la dieta si [*banda*]

lumy5 17 mai 2011 23:21:38

Re: Jurnal Lumy- Voi reusi!
 
Citat:

Anterior postat de grasuta88 (Post 661201)
Daaaaaaaaaaaaaa o sa fim mortale[*70*] Dar pana atunci spor la dieta si [*banda*]

Si tiee :-*

Animis23 25 mai 2011 22:08:10

Re: Jurnal Lumy- Voi reusi!
 
Hop ca am venit si eu in vizita la tine. De tine e bine(ce sa zic si eu, invidioasa) nu ai mult de slabit! Nu trebuie sa ne deprimam la primul mic esec(stagnare sau o mica urcare) ca nu rezolvam nimic. Mie cel mai greu imi e sa traiesc cu ideea ca exista oameni(mai bine zis FETE, ca nu ma intereseaza de baieti) care mananca numai porcarii-bunatati si nu pun nimic pe ele. Si eu cum mananc ceva gresit, imediat pun 1 kg. Gandul asta ma scoate din sarite, dar o sa incerc sa fiu zen. Si , din cate am citit, si tu te simti la fel, ca si cum oricat te-ai stradui organismul tau reactioneaza ori pe dos, ori exagerat la ceea ce faci. I know the feeling. Trebuie sa ne tinem de treaba! O sa te urmaresc si poti sa vii sa te plangi la mine daca te supara ceva! Te pup! >:D< :*

grasuta88 25 mai 2011 22:11:52

Re: Jurnal Lumy- Voi reusi!
 
Ce mai faci ubita? Nu te-am mai vazut pe aici:-*:P

grasuta88 25 mai 2011 22:15:03

Re: Jurnal Lumy- Voi reusi!
 
Citat:

Anterior postat de Animis23 (Post 669310)
Hop ca am venit si eu in vizita la tine. De tine e bine(ce sa zic si eu, invidioasa) nu ai mult de slabit! Nu trebuie sa ne deprimam la primul mic esec(stagnare sau o mica urcare) ca nu rezolvam nimic. Mie cel mai greu imi e sa traiesc cu ideea ca exista oameni(mai bine zis FETE, ca nu ma intereseaza de baieti) care mananca numai porcarii-bunatati si nu pun nimic pe ele. Si eu cum mananc ceva gresit, imediat pun 1 kg. Gandul asta ma scoate din sarite, dar o sa incerc sa fiu zen. Si , din cate am citit, si tu te simti la fel, ca si cum oricat te-ai stradui organismul tau reactioneaza ori pe dos, ori exagerat la ceea ce faci. I know the feeling. Trebuie sa ne tinem de treaba! O sa te urmaresc si poti sa vii sa te plangi la mine daca te supara ceva! Te pup! >:D< :*

Ubita ai dreptate:( sunt unele fete ce mananca o gramada de porcarii si sunt plate k posterul si noi daca mancam o bucatica de ciocolata punem vazand cu ochii:((:((:(( nui corect:((:(( fac plangere la DNA:)):)):))

Animis23 25 mai 2011 22:17:23

Re: Jurnal Lumy- Voi reusi!
 
Citat:

Anterior postat de grasuta88 (Post 669325)
Ubita ai dreptate:( sunt unele fete ce mananca o gramada de porcarii si sunt plate k posterul si noi daca mancam o bucatica de ciocolata punem vazand cu ochii:((:((:(( nui corect:((:(( fac plangere la DNA:)):)):))

Macar de s-ar ocupa DNA-ul de lucruri serioase ca problemele noastre personale :))

grasuta88 25 mai 2011 22:22:20

Re: Jurnal Lumy- Voi reusi!
 
Citat:

Anterior postat de Animis23 (Post 669329)
Macar de s-ar ocupa DNA-ul de lucruri serioase ca problemele noastre personale :))

Dap ar fi puscariile pline de fitzoase:)):)):))

Animis23 25 mai 2011 22:28:52

Re: Jurnal Lumy- Voi reusi!
 
Citat:

Anterior postat de grasuta88 (Post 669339)
Dap ar fi puscariile pline de fitzoase:)):)):))

Traiesc cu speranta ca noi am primit in plus kg si ele in minus minte :)) Invidii si rautati, dar cu ce sa ne mai alinam si noi?

lumy5 26 mai 2011 21:58:53

Re: Jurnal Lumy- Voi reusi!
 
Bine ai venitttttttt >:D<
Din pacate inteleg prea bine ce spui tu.:)) Mai vad in tramvai cate una de arata super, slabuta, proportionata, cu punga de la KFC sau inghetata sau mai stiu eu ce, si cola in mana si imi vine sa ma duc la ea sa o intreb daca stii cumva cate calorii are ce mananca ea acolo mandra, si nu numai calorii, ci si substante artificiale si grasimi.... Si parca ele mananca si ma ingras eu. Le invidiez din toata inima.

Un exemplu d-asta e prietenul meu, dupa Paste, cand am revenit in Buc, ne-am cantarit amandoi. Inainte sa plec acasa ajunsesem sa il ajung, aveam amandoi 70-71kg. si dupa 2 sapt el avea 70 si eu ...74. nu spun ca s-a prapadit de ras si imi repeta incontinuu cate a mancat si cand a vazut ca eram pe cale sa-l omor mi-a spus ca el nu ar putea sa tina vreo dieta vreodata, ca i se pare ingrozitor. dar eu sunt mai "fraiera" (ce sa faci...arderi proaste si alte alea) si trebuie sa muncesc mai mult.

Deci..solutia in cazu nostru este urmatoarea: MUNCA, MUNCA, MUNCA... si rabadare:(




Citat:

Anterior postat de Animis23 (Post 669344)
Traiesc cu speranta ca noi am primit in plus kg si ele in minus minte :)) Invidii si rautati, dar cu ce sa ne mai alinam si noi?

Cat de frumos ai spus-o. ai pus punctu pe "i"

Animis23 26 mai 2011 22:10:16

Re: Jurnal Lumy- Voi reusi!
 
Nu mai zic ca prietenu meu e o scobitoare de om. Si nici nu ii place sa manance :)) Si mananca numai junk, si nu se pune 1 kg macar pe el...il urasc din acest punct de vedere :))


Ora este GMT +2. Ora este acum 18:58:38.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO