forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Marina (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-marina-12201.html)

marina19 01 feb 2011 23:30:46

Jurnal Marina
 
buna fetelor..m-am invartit un pic pe aici pe forum si mi-a placut ce am vazut..
ce pot sa spun despre mine..incerc in zadar de mult timp sa scap de kg in plus si nu reusesc..cea mai mare problema a mea este ca nu sunt consecventa..nu reusesc sa duc o dieta la sfarsit..trebuie sa pacatuiesc intr-un fel sau altul..in weekend sau la vreun chef sau la discoteca ...nu stiu ce sa mai fac..niciun dintre prietenele mele nu are nevoie de dieta..deci nimeni nu ma poate incuraja...am ajuns la capatul puterilor...am nevoie de incurajare..nu stiu ce sa mai fac..nu imi place deloc de mine cum arat si chiar si asa nu reusesc sa imi gasesc motivatia pentru a continua..sunt adepta dietei SB..vreau sa incep sa o tin..insa pentru inceput vreau sa tin 2 zile de detoxifiere cu ceaiuri si toate cele pentru a elimina toxinele din organism...
va rog sa ma ajutati..am 56 d kg si vreau sa ajung la 50 sau49...

Slabuta 02 feb 2011 13:27:06

Re: Jurnal Marina19 - last chance
 
Citat:

Anterior postat de marina19 (Post 505482)
buna fetelor..m-am invartit un pic pe aici pe forum si mi-a placut ce am vazut..
ce pot sa spun despre mine..incerc in zadar de mult timp sa scap de kg in plus si nu reusesc..cea mai mare problema a mea este ca nu sunt consecventa..nu reusesc sa duc o dieta la sfarsit..trebuie sa pacatuiesc intr-un fel sau altul..in weekend sau la vreun chef sau la discoteca ...nu stiu ce sa mai fac..niciun dintre prietenele mele nu are nevoie de dieta..deci nimeni nu ma poate incuraja...am ajuns la capatul puterilor...am nevoie de incurajare..nu stiu ce sa mai fac..nu imi place deloc de mine cum arat si chiar si asa nu reusesc sa imi gasesc motivatia pentru a continua..sunt adepta dietei SB..vreau sa incep sa o tin..insa pentru inceput vreau sa tin 2 zile de detoxifiere cu ceaiuri si toate cele pentru a elimina toxinele din organism...
va rog sa ma ajutati..am 56 d kg si vreau sa ajung la 50 sau49...

Bun venit in familia slabutelor :)

Nu este obligatoriu sa urmezi o dieta. :)
Iti poti "construi" un stil alimentar corect si sanatos, si daca mai papi ceva dulce la o zi de nastere nu este chiar asa de grav. :)

Ce mananci in prezent? ce sport practici?

marina19 02 feb 2011 14:44:09

Re: Jurnal Marina19 - last chance
 
in prezent stilul meu alimentar este destul de haotic...mananc cam orice..si am la orice ora am chef...in schimb practic sport..ori fac acasa tae-bo cu billy blanks ori merg la sala..o jumtate de ora..
ziceam sa tin SB pentru ca am mai tinut o data si a dat rezultate..si vreau sa termin o data cu incercarile mele de a slabi..chiar de curand o prietena mi-a zis ca de cand zic ca vreau sa slabesc si nu am facut-o..m-am simtit oribil...vreau sa demonstrez ca pot...

LicuriciColorat 02 feb 2011 19:33:44

Re: Jurnal Marina19 - last chance
 
hey Marina
bine ai venit
in primul rand felicitari ca faci sport,asta e foarte bine,sportul ajuta,dar fara o alimentatie sanatoasa e cam greu sa slabesti
trebuie sa ai 3 mese si 2 gustari pe zi,si neaparat minim 1000cal/zi
micul dejun e foarte important la fel si celelelate mese,deci nu sarii peste nici o masa
trebuie sa renunti la:sucuri,dulciuri,fainoase,carofi,orez,fast-food,prajeli,biscuitii si tot felu de bazaconii luate din magazine
o alimentatie sanatoasa:fructe,legume,cereale,lactate,carne slaba(pui peste)la gratar/cuptor,paine neagra,2l apa pe zi,ceaiuri daca iti plac,dulciuri facute in casa cat mai dietetic(nu des,cam la 2 saptamani asa)
cu rabdare,perseverenta si ambitie sigur v'ei reusii

marina19 02 feb 2011 22:35:04

Re: Jurnal Marina19 - last chance
 
merci pentru incurajari fetelor :-*...de acum incolo..cand voi avea vreo pofta..voi intra si voi scrie aici..sper sa ma opriti si sa ma certati..si sa imi amintiti ca e spre binele meu >:D<...
deocamdata mai am o zi de detoxifiere..si dupa incep sa tin south beach,.,va tin la curent >:D<

marina19 03 feb 2011 02:29:43

Re: Jurnal Marina19 - last chance
 
fetelor eu vreau sa va spun ca tocmai am facut 20 de minute de tae-bo..am avut pur sis implu chef..nu sunt multe..dar e bine:D

marina19 03 feb 2011 21:47:57

Re: Jurnal Marina19 - last chance
 
buna fetelee..ce mai faceti :* ?

marina19 04 feb 2011 01:36:42

Re: Jurnal Marina19 - last chance
 
doamnee...m-a apucat o foame imensa..si am si niste gogosi in bucatariee...ce sa fac sa nu ma infig in ele ca tare mi-e pofta:-s:-s

LicuriciColorat 04 feb 2011 10:45:44

Re: Jurnal Marina19 - last chance
 
Citat:

Anterior postat de marina19 (Post 509021)
doamnee...m-a apucat o foame imensa..si am si niste gogosi in bucatariee...ce sa fac sa nu ma infig in ele ca tare mi-e pofta:-s:-s


sper ca nu te'ai infipt in ele
mai bine bei o cana de ceai sau o cana de lapte daca chiar tie foame,eventual rontai un pic de morvoc,numa sa nu papi prostii:)))

marina19 04 feb 2011 11:36:10

Re: Jurnal Marina19 - last chance
 
m-am abtinut aseara :))...dar inca le mai am ...sa vad cum reusesc sa trec peste poftele astea ac sunt multe..mai ales ca am musafiri :(


Ora este GMT +2. Ora este acum 05:43:09.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO