forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Marina (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-marina-12201.html)

Nemo 02 apr 2011 21:35:52

Re: Jurnal Marina19 - last chance
 
Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 603916)
of nu stiu ce sa fac
mi draga Rina ca pot manca ce'mi place,dar nu prea am rezultate cu ea,
ma gandesc maine mai analizez,mai studiez,si de luni daca ma hotarasc ma bag pana de Pasti la Dukan
nu stii produse din soia e voie?,ca eu vreau sa tin cateva zile pot inaite de Pasti:-/:-/

Buna, fetele, scuze de interventie...
Licurici, daca vrei sa incepi Dukan, sfatul meu e sa-l lasi dupa Pasti, va fi mai usor, nu are rost sa incepi ceva si chiar in perioada sensibila de la inceput sa dai totul peste cap. E aiurea sa ajunga Pastele motiv de stress, asa ca bucura-te de el (cu masura) si incepi dupa.
In ceea ce priveste soia si alte proteine de origine vegetala, acum a aparut aici pe piata editia din acest an a cartii dr. Dukan in care e inclus si un capitol pe acest subiect.
O sa scot cateva date luni, le voi posta pe forum la "Regimul Dukan"
Ne auzim.:D

LicuriciColorat 02 apr 2011 21:40:09

Re: Jurnal Marina19 - last chance
 
Citat:

Anterior postat de Nemo (Post 604023)


Buna, fetele, scuze de interventie...
Licurici, daca vrei sa incepi Dukan, sfatul meu e sa-l lasi dupa Pasti, va fi mai usor, nu are rost sa incepi ceva si chiar in perioada sensibila de la inceput sa dai totul peste cap. E aiurea sa ajunga Pastele motiv de stress, asa ca bucura-te de el (cu masura) si incepi dupa.
In ceea ce priveste soia si alte proteine de origine vegetala, acum a aparut aici pe piata editia din acest an a cartii dr. Dukan in care e inclus si un capitol pe acest subiect.
O sa scot cateva date luni, le voi posta pe forum la "Regimul Dukan"
Ne auzim.:D

Buna Nemo
un sfat e binevenit,m'am gandit si eu la asta,dar as fii vrut sa mai slabesc pana de Pasti ceva,simt ca 3 saptamani o sa taraganez degeaba,dar asta e,poate continui cu Rina si cum ai spus si tu dupa Pasti,ma apuc de dukan
ma interesa dde soia doar daca tineam pana de Pasti pt post,in rest nu is fan soia:))
merci inca o data

Nemo 02 apr 2011 21:59:19

Re: Jurnal Marina19 - last chance
 
Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 604033)
Buna Nemo
un sfat e binevenit,m'am gandit si eu la asta,dar as fii vrut sa mai slabesc pana de Pasti ceva,simt ca 3 saptamani o sa taraganez degeaba,dar asta e,poate continui cu Rina si cum ai spus si tu dupa Pasti,ma apuc de dukan
ma interesa dde soia doar daca tineam pana de Pasti pt post,in rest nu is fan soia:))
merci inca o data

N-ai pentru ce.
Nu merita sa incepi doar cu soia, nu ai mult de slabit, si proteinele de origine vegetala sunt propuse doar in completare, nu ca si unica sursa de proteine.:P
Si post, si dieta hiperproteica...cam greu de impacat una cu alta.
Succes.:D

eirene21 03 apr 2011 00:35:55

Re: Jurnal Marina19 - last chance
 
O Duminica frumoasa!

http://www.webworks.ro/wp-content/up...-cafea-061.jpg

Alexandra Andreea 03 apr 2011 07:22:16

Re: Jurnal Marina19 - last chance
 
Neatza Marina! >:D< Ce pogram ai astazi? :>
http://whatscookingamerica.net/Ellen...etTeaCakes.JPG

marina19 03 apr 2011 12:43:14

Re: Jurnal Marina19 - last chance
 
neatsa fetelorrr >:D<
multumesc pentru cafelutsa si ceiutsss >:D<

vad ca s-a discutat ceva pe aici..am citit si eu in urma;;)...interesant..
pai astazi...am facut din noua prjaitura aceea ...o sa pun cateva poze mai tarziu cand o sa o tai :D...

si mai pe seara ma duc sa alerg :D..pana atunci fac ceva curatenie pe aici...as vrea si ceva sport...ca miercuri ma cantaresc..si mi-e frica :((((...nu vreau sa fiu dezamagita :(..sigur ma las..:(

LicuriciColorat 03 apr 2011 13:08:13

Re: Jurnal Marina19 - last chance
 
Citat:

Anterior postat de marina19 (Post 604690)
neatsa fetelorrr >:D<
multumesc pentru cafelutsa si ceiutsss >:D<

vad ca s-a discutat ceva pe aici..am citit si eu in urma;;)...interesant..
pai astazi...am facut din noua prjaitura aceea ...o sa pun cateva poze mai tarziu cand o sa o tai :D...

si mai pe seara ma duc sa alerg :D..pana atunci fac ceva curatenie pe aici...as vrea si ceva sport...ca miercuri ma cantaresc..si mi-e frica :((((...nu vreau sa fiu dezamagita :(..sigur ma las..:(


ai incredere asta mi'ai zis tu mie asta iti zic si eu
sigur ai dat ceva jos,dukan e o dieta cu rezultate faine,fii optimista
tu cate zile ai tinut PP?cum tii cu PL>>?5 zile cu 5?sau 1 cu 1?:D,scuze daca te pun sa repeti insa nu am citit pe unde ai scris
ai grija cu prajiturica sa nu exagerezi,alergatu e bun,consuma calorii,spor sa ai:-*

marina19 03 apr 2011 13:16:03

Re: Jurnal Marina19 - last chance
 
Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 604725)
ai incredere asta mi'ai zis tu mie asta iti zic si eu
sigur ai dat ceva jos,dukan e o dieta cu rezultate faine,fii optimista
tu cate zile ai tinut PP?cum tii cu PL>>?5 zile cu 5?sau 1 cu 1?:D,scuze daca te pun sa repeti insa nu am citit pe unde ai scris
ai grija cu prajiturica sa nu exagerezi,alergatu e bun,consuma calorii,spor sa ai:-*

pai am tinut faza de atac 5 zile apoi am trecut la faza a2a si alternez 5 cu 5 :D...
da..trebuie sa am grija cu prajiturica..dar deja s-a mancat .:))) iar !!!!..a venit moasha pe la noi si a gustat si ea si tati si mami..am luat si eu..si s-a dus..si s-au dus si pozele mele :(((..
dar gata..nu mai fac nicio prajitura nimic..cam mult dulce in weekend..ca deh.e weekend...
bun..am deviat de la subiect..
dci prima faza cu PP 5 zile si apoi alternez 5PL cu 5PP..:D...daca stagnez nush ce sa fac...:-s

LicuriciColorat 03 apr 2011 13:21:43

Re: Jurnal Marina19 - last chance
 
Citat:

Anterior postat de marina19 (Post 604735)


pai am tinut faza de atac 5 zile apoi am trecut la faza a2a si alternez 5 cu 5 :D...
da..trebuie sa am grija cu prajiturica..dar deja s-a mancat .:))) iar !!!!..a venit moasha pe la noi si a gustat si ea si tati si mami..am luat si eu..si s-a dus..si s-au dus si pozele mele :(((..
dar gata..nu mai fac nicio prajitura nimic..cam mult dulce in weekend..ca deh.e weekend...
bun..am deviat de la subiect..
dci prima faza cu PP 5 zile si apoi alternez 5PL cu 5PP..:D...daca stagnez nush ce sa fac...:-s

ehh inseamna ca o fo buna,las ca e bine cand manca si altii ca nu papi tu tot:))
poi gata ca te'ai rasfatat
eu inca am unele nelamuriri despre dieta asta,insa citesc acol unde tot vorbiti voi si le inteleg pe rand
ehh si daca stagnezi,mergi mai departe,nu uita ce a zic doc Dukan,important e sa mergi mai departe,eventual schimbi mergi 1 zi si o zi:))) si poate mai adaugi si 10min sport in plus pe langa>:D<

marina19 03 apr 2011 13:24:18

Re: Jurnal Marina19 - last chance
 
da..gata..m-am rasfatat..pana la paste sunt pe pozitii ...ma tin tare :D:D...sper sa ma pun pe picioare si cu sportul :D:D

eu sper din tot sufletul sa nu stagnez..dar de ce ti-e frica nu scapi..asa ca poate ar trebui sa ma astept si la asta..sa vedem ce spune cantarul miercuri :D:D

incearca sa o intelegi...sa incepi de maine :D:D


Ora este GMT +2. Ora este acum 13:40:45.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO