forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal maryg (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-maryg-2900.html)

maryg 24 feb 2010 18:28:09

Jurnal maryg
 
Buna slabutelor :),sunt foarte incantata ca v-am gasit.V-am descoperit de aprox.o saptamana si de atunci am inceput sa tin cont de ceea ce consum.Sper sa reusesc sa ajung la 65 kg..... dar daca voi ajunge la 64 kg.,nu ma supar :D.Sunt o mamica fericita... care are trei copilasi minunati.Inainte de a ramane prima data insarcinata ,acum 8 ani,aveam 59-60 kg,la prima sarcina am pus 27 kg iar la a doua 18 kg.Cert este ca trebuie sa slabesc minim.5 kg .si sper sa reusesc :)!

VentoFreddo 24 feb 2010 18:34:45

re: Jurnal maryg
 
Citat:

Anterior postat de maryg (Post 97428)
Buna slabutelor :),sunt foarte incantata ca v-am gasit.V-am descoperit de aprox.o saptamana si de atunci am inceput sa tin cont de ceea ce consum.Sper sa reusesc sa ajung la 65 kg..... dar daca voi ajunge la 64 kg.,nu ma supar :D.Sunt o mamica fericita... care are trei copilasi minunati.Inainte de a ramane prima data insarcinata ,acum 8 ani,aveam 59-60 kg,la prima sarcina am pus 27 kg iar la a doua 18 kg.Cert este ca trebuie sa slabesc minim.5 kg .si sper sa reusesc :)!

Wow, mary, felicitari pt copilasi, eu am 33 de ani si inca nu am copii, am tot amanat, ba ca nu e momentul bun, ba ca nu e omul potrivit..Si acum imi doresc f f mult unul.Succes in tot ceea ce faci, te admir ca te gandesti si la tine, banuiesc ca e f greu cu o familie asa mare..>:D<>:D<

maryg 24 feb 2010 19:06:40

re: Jurnal maryg
 
Citat:

Anterior postat de VentoFreddo (Post 97440)
Wow, mary, felicitari pt copilasi, eu am 33 de ani si inca nu am copii, am tot amanat, ba ca nu e momentul bun, ba ca nu e omul potrivit..Si acum imi doresc f f mult unul.Succes in tot ceea ce faci, te admir ca te gandesti si la tine, banuiesc ca e f greu cu o familie asa mare..>:D<>:D<

Multumesc :),eu consider ca inainte de a fi mama am fost si sunt femeie;;).Intradevar timpul meu este conditionat,dar incerc sa le impac pe toate .Asta nu inseamna ca imi reuseste tot timpul,dar cel putin incerc sa organizez totul.Iti doresc sa ti se indeplineasca dorinta.E minunat sa ai un ingeras:x langa tine...nu se poate compara cu nimic in lume si nimic nu poate inlocui acest miracol al vietii >:D<.

maryg 24 feb 2010 19:21:52

re: Jurnal maryg
 
"Dieta"mea este una personalizata caruia ii calculez kcal.cu ajutorul calculatorului de la "calorii".Consum aprox.1200-1250 kal.pe zi de o saptamana si fac sport 20-30min./zi,20min stepper si 10 min.exercitii libere.Seara imi calculez meniul pentru a doua zi in functie de ceea ce doresc sa mananc si de ceea ce am la ora respectiva in casa.Asta nu inseamna ca meniul ramane batut in cuie,daca a doua zi nu mai am chef sa mananc ceva tai de pe lista si adaug alt produs,dar in limita a 1200kcal.
Ce parere aveti slabutelor?

ianna 24 feb 2010 19:36:26

re: Jurnal maryg
 
foarte frumos si bravo la dieta...hai ca nu mai ai mult... cand te saturi de stepper sau exercitiile tale....sau cand ai impresia ca stagnezi de o sapt (si nu esti in perioada menstruatiei)... incearca si cardio minim 30 minute..cam de 3 ori/sapt.... vad ca la mine face minuni schimbarea sportului si marirea intervalului de timp sportiv.

VentoFreddo 24 feb 2010 19:37:14

re: Jurnal maryg
 
Citat:

Anterior postat de maryg (Post 97492)
"Dieta"mea este una personalizata caruia ii calculez kcal.cu ajutorul calculatorului de la "calorii".Consum aprox.1200-1250 kal.pe zi de o saptamana si fac sport 20-30min./zi,20min stepper si 10 min.exercitii libere.Seara imi calculez meniul pentru a doua zi in functie de ceea ce doresc sa mananc si de ceea ce am la ora respectiva in casa.Asta nu inseamna ca meniul ramane batut in cuie,daca a doua zi nu mai am chef sa mananc ceva tai de pe lista si adaug alt produs,dar in limita a 1200kcal.
Ce parere aveti slabutelor?

Super, cam asa fac si eu, doar ca eu am inceput cu mai multe calorii si incet incet am restrans, ca sa se obisnuiasca corpul..si vad ca functioneaza>:D<

lavinuta 25 feb 2010 08:07:55

re: Jurnal maryg
 
Bine te-am gasit in casuta ta>:D<

elenutza20 25 feb 2010 08:37:13

re: Jurnal maryg
 
bine ai venit in "JURNALUL TAU", ca noi am mai vorbit deja prin alte jurnale,

@};-@};-@};-@};-@};-[*76*][*76*][*76*][*65*][*65*][*65*]
acum, te rugam sa intri tu frumusel in "albume" si sa atasezi niste poze cu pruncii, sa vedem cat sunt de dragalasi,

pup, zi buna, cu cat mai putine tentatii !!![*65*]

maryg 25 feb 2010 10:39:16

re: Jurnal maryg
 
Citat:

Anterior postat de ianna (Post 97499)
foarte frumos si bravo la dieta...hai ca nu mai ai mult... cand te saturi de stepper sau exercitiile tale....sau cand ai impresia ca stagnezi de o sapt (si nu esti in perioada menstruatiei)... incearca si cardio minim 30 minute..cam de 3 ori/sapt.... vad ca la mine face minuni schimbarea sportului si marirea intervalului de timp sportiv.

Ianna ,tu esti o slabuta cu experienta :)......crezi ca dieta mea personalizata contine prea putine calorii:-/?Nu stiu,dar imi este teama ca nu cumva sa pun kg.inapoi,tinand cont ca in vara lui 2009 am ajuns la 66.......dar am avut o perioada mai incarcata....poate de aceea.Acum trei zile cantarul imi arata 68.4 iar de doua zile consecutiv imi arata 68.10:).De la 70-70,40 cat imi arata acum opt zile sunt aprox.2 kg.Imi este si frica sa schimb tikerul.Cat timp trebuie sa ma mentin la o anumita greutate ca sa zic ca m-am stabilizat?

maryg 25 feb 2010 10:41:19

re: Jurnal maryg
 
Citat:

Anterior postat de lavinuta (Post 97937)
Bine te-am gasit in casuta ta>:D<

Bine ati venit:)!Va mai astept pe la mine!:-*>:D<.


Ora este GMT +2. Ora este acum 05:51:47.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO