forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Mihaela (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-mihaela-11712.html)

Adina14 17 aug 2012 07:07:05

Re: Jurnal Mihaela
 
Citat:

Anterior postat de mihaela01 (Post 1113701)
Eu cam am probleme cu mersul la toaleta , ma cam doare putin spatele si cred ca e putin si din cauza asta:( o sa incep sa beau ceai verde de maine ca altfel nu o scot la capat:( , nu incep sa beau din seara asta ca porma toata noapte am treba sau ma apuca niste dureri de burta de mama, mama:|.Astazi am facut si eu niste combinatii de alimente:)) de va doare capul daca va spun:-s.Mai astept putin ca am papat acum jum de ora:-s.Am copt 2 ore la 8 vinete si vreo 20 de ardei:| nu credeam ca imi ia asa mult:(.Au iesit cam 500 gr vinete poate si mai mult , la care am pus 3 linguri de ulei >:) si fara maioneza [-( mergea pus si 2 linguri [-( data viitoare pun 2 linguri ca este suficient:d.Sunt chiar mandra ca am pus asa ptn ulei :">.
Am papat la pranz o omleta cu branza si salata de rosii, acum seara am papat asa:( :
1 ou ochi
cartofi praj
branza
salata vinete
ardei copt
si am baut si suc:(
Am papat ca disperata din toate=)) bine ca nu am mancat mult din ele :D 2 ardei si cant am gustat si din salata, branza la fel e sanatoasa mai ales ca nu e cumparata de la alimentara si e de casa.Dar oricat de sanatoase ar fi tot am facut combinatii aiurea:(.De maine ma multumesc cu branza cu rosii si salata de vinete:-s , atat:( ca prea am exagerat si ieri si astazi:(.Trebuie sa pun piciorul in prag:-s.Acum de ex ma simt grea:( dpa 30 min de cand am papat, mie ca daca ma agit o sa mi se faca rau:((, si azi am si cardio:(.Off numai prostii fac:((.Ma bucur ca mi-am mai revenit si eu emotional :"> sunt mai bine dispusa, si iubitul e mult mai fericit sa vada ca mi-am mai revenit:-s , sper sa imi revin de tot:-s , abia astept sa vina acasa sa il vad:X.
Cam atat fetelor , sper ca nu v-am plictisit prea tare:-s

Neata, Myky ! >:D<
Nici nu e bine sa bei ceai verde seara; n.ai mai putea sa dormi bine dupa.
Combinatiile conteaza foarte mult. Eu am incercat sa le evit pe cele gresite si acum cand se intampla sa le fac totusi, ma balonez imediat.
Asa si trebuie sa fii: mereu cu zambetul pe buze :-*
Si nu te mai ingrijora atat!!! Ca daca ne.ai plictisi, ti.am ignora pur si simplu mesajele si nu ti.am raspunde. Nu te.am mai vizita deloc si gata :P Aici nu se pune problema de plictisit sau alte cele ..>:D<

mihaela01 17 aug 2012 10:42:21

Re: Jurnal Mihaela
 
Citat:

Anterior postat de Adina14 (Post 1113768)

Neata, Myky ! >:D<
Nici nu e bine sa bei ceai verde seara; n.ai mai putea sa dormi bine dupa.
Combinatiile conteaza foarte mult. Eu am incercat sa le evit pe cele gresite si acum cand se intampla sa le fac totusi, ma balonez imediat.
Asa si trebuie sa fii: mereu cu zambetul pe buze :-*
Si nu te mai ingrijora atat!!! Ca daca ne.ai plictisi, ti.am ignora pur si simplu mesajele si nu ti.am raspunde. Nu te.am mai vizita deloc si gata :P Aici nu se pune problema de plictisit sau alte cele ..>:D<

Ms iubita , esti o scumpa>:D< , astazi o sa incerc sa fiu cumintica:X.Am de recuperat cam 1 h jumatate de HHA:(.30 de min de ieri _+30 min de astazi +30 de luni :-s (am inceput de miercuri si vreau sa recuperez si pentru luni si marti:-s) . Trb sa ma mobilizez si sa ma pun pe treaba , sper sa le pot face:-s.
Ca sa nu obosesc prea tare vreau sa fac o pauza de 1-2 ore intre ele:-s , imi e cam frica ca vor scoate toata energia din mine mai ales ca sunt cardio:)).Mai vreau sa fac si curatenie in toata casa:-??.Vad ca ma inteleg ft bne si cu mama, mai ales cand lucram amandoua la cate ceva:X si ii e drag cand gaseste mereu curatenie:-s eh gresala mea ca si eu eram puturoasa [-(.Va pup fetelor si va multumesc ca imi sunteti alaturi>:D< , conteaza foarte mult pentru mine sprijinul vostru:">.
Va pup si va doresc o zi minunata in continuare>:D<:-*!

mihaela01 17 aug 2012 11:38:12

Re: Jurnal Mihaela
 
Fetelor de luni as incepe sa fac si rev abs:-? nu prea stiu cam ce sa fac:-s.Voi ce parere aveti? :-? e in regula daca merg inainte si cu HHA si cu Rev Abs?:-?

Adina14 17 aug 2012 12:06:51

Re: Jurnal Mihaela
 
Citat:

Anterior postat de mihaela01 (Post 1113933)
Ms iubita , esti o scumpa>:D< , astazi o sa incerc sa fiu cumintica:X.Am de recuperat cam 1 h jumatate de HHA:(.30 de min de ieri _+30 min de astazi +30 de luni :-s (am inceput de miercuri si vreau sa recuperez si pentru luni si marti:-s) . Trb sa ma mobilizez si sa ma pun pe treaba , sper sa le pot face:-s.
Ca sa nu obosesc prea tare vreau sa fac o pauza de 1-2 ore intre ele:-s , imi e cam frica ca vor scoate toata energia din mine mai ales ca sunt cardio:)).Mai vreau sa fac si curatenie in toata casa:-??.Vad ca ma inteleg ft bne si cu mama, mai ales cand lucram amandoua la cate ceva:X si ii e drag cand gaseste mereu curatenie:-s eh gresala mea ca si eu eram puturoasa [-(.Va pup fetelor si va multumesc ca imi sunteti alaturi>:D< , conteaza foarte mult pentru mine sprijinul vostru:">.
Va pup si va doresc o zi minunata in continuare>:D<:-*!

Nu te.ai simti obosita daca le faci in reprize ;) Sincer eu ti.as sugera totusi sa le faci pe toate o data fiindca din cate am inteles, sunt mult mai eficiente asa. Daca nu poti, oricum se strang acele minute de sport la sfarsitul zilei! Dar nu te gandi ca vei fi obosita sau te vor plictisi..Gandeste.te ca iti vor placea, vei dansa si timpul va trece foarte repede, ai sa vezi ;) Dupa o sa mai vrei sa faci ceva.
Ma bucur ca acum te intelegi bine cu mami tau >:D< Astazi ce mai bucatariti?;))
Citat:

Anterior postat de mihaela01 (Post 1113954)
Fetelor de luni as incepe sa fac si rev abs:-? nu prea stiu cam ce sa fac:-s.Voi ce parere aveti? :-? e in regula daca merg inainte si cu HHA si cu Rev Abs?:-?

Si te lasi de pilates deja?:(

mihaela01 17 aug 2012 12:50:54

Re: Jurnal Mihaela
 
Citat:

Anterior postat de Adina14 (Post 1113970)

Nu te.ai simti obosita daca le faci in reprize ;) Sincer eu ti.as sugera totusi sa le faci pe toate o data fiindca din cate am inteles, sunt mult mai eficiente asa. Daca nu poti, oricum se strang acele minute de sport la sfarsitul zilei! Dar nu te gandi ca vei fi obosita sau te vor plictisi..Gandeste.te ca iti vor placea, vei dansa si timpul va trece foarte repede, ai sa vezi ;) Dupa o sa mai vrei sa faci ceva.
Ma bucur ca acum te intelegi bine cu mami tau >:D< Astazi ce mai bucatariti?;))

Si te lasi de pilates deja?:(

Omg cum sa le combin pe toate=)) ca m-ar tenta oricum :-s of of dificila mai sunt si eu :)) nici eu nu stiu ce vreau sa fac mai repede=)).Cert e ca vreau sa scap de aripioare si burtica:-s asa ca o sa continui cu HHA pana termin luna si porma incep Rev Abs si combin cu pilates:-? nu prea stiu ce sa spun:-s.Poate ai tu alta idee?:-s ma scoti si pe mine din ceata:-s.
Mami e la munca astazi:"> asa ca eu o sa fac curatenie:-s , astazi nu mai bucataresc nimic, am branzica , salata de vinete si ardei copt, cam asta o sa pap astazi [-( , ma bucur ca macar salata aia e cremoasa si cu putin ulei:)).Abia ce am terminat si eu 24 min de HHA cardio>:D<
Cam 24-25 min sunt din video-ul ala:-??.M-am cam impotmolit la unele ex:)) dar le-am facut si eu cum am putut , macar am incercat nu am stat sa ma uit la Shaun T daca nu puteam sa le fac:))) (am avut si o pauza dasta , ramasesem ca piatra ca nu puteam sa execut un ex si il studiam pe Shaun cum il face:))) dar porma m-am mobilizat si am facut cum am putut:-s) .Nu pot sa fiu experta din cateva sedinte >:P mai trb sa mai treaca timp:">/Mai am 2 sedinte :-s.Am mai incercat sa mai fac una imediat dar sunt obosita si nu am putut:( , imi tremura ptn si mainile si le simt incordate:)).Maine o sa ma pun si eu pe gatit cu mama:X sa imi arate cum se face ciorbita ,am 17 ani si nu am habar sa fac o ciorba:)).Macar eu mai stiu sa fac cate ceva , nu mor de foame ,nu ca alte vedete care la 40 de ani nu stiu sa faca nici un ou ochi=)))) le gateste barbatu:))))).
Am terminat si eu aseara cartea : ''Hollywoodul e ca un liceu de fite''>:)
Tu cmf Adinutz?>:D<

mihaela01 17 aug 2012 22:01:52

Re: Jurnal Mihaela
 
Eh, draga jurnalul , astazi am reusit sa pap doar rosii cu branza , salata de vinete , ardei copt si branzica , dar am papat si paine de casa:( si acum o ora am facut prostia sa pap dupa ce am terminat de facut sport:( am ciugulit din putina paine de casa (cam jum de felie mica) putin branza (cam o felie de jum de palma:( ) si o jum. de rosie:( plus pepsi:)).
Sport facut:
46-50 min HHA Cardio (oricum 2 video-uri cap coada)
20 min activitati casnice
20 min plimbarica la pas iute:D

Acum am terminat si eu baita , m-am mai relaxat ptn ca eram cam incordata dupa sport:-s.Maine trb sa fac iar 2 x HHA Cardio sa recuperez ziua de luni (am inceput de miercuri si vreau sa fac si pentru luni si marti) , si duminica voi face 1 x HHA Cardio sa recuperez ziua de marti:D.Am recuperat astazi si ziua de ieri:"> ( am fost puturoasa si nu am facut sport ieri:( ). Cu alte cuvine duminica nu o sa am pauza:))) dar nu-i nimic >:P le recuperez si de luni intru intrun ritm normal:X.

mihaela01 17 aug 2012 22:07:03

Re: Jurnal Mihaela
 
Fetelor, transpir destul de mult intre sani :( , dupa ce ca am doar masura 85 , sa mai pierd si vreo 5 cm.. pai ce fac raman cu 2 ''bube''?:|.Nu transpir de la HHA pe abdomen cat transpir in par, la ceafa , pe spate, pe mijloc si intra sani:| , mai transpir ft putin si pe picioare , dar nu cine stie ce:(.

Adina14 17 aug 2012 22:45:57

Re: Jurnal Mihaela
 
Citat:

Anterior postat de mihaela01 (Post 1113989)
Omg cum sa le combin pe toate=)) ca m-ar tenta oricum :-s of of dificila mai sunt si eu :)) nici eu nu stiu ce vreau sa fac mai repede=)).Cert e ca vreau sa scap de aripioare si burtica:-s asa ca o sa continui cu HHA pana termin luna si porma incep Rev Abs si combin cu pilates:-? nu prea stiu ce sa spun:-s.Poate ai tu alta idee?:-s ma scoti si pe mine din ceata:-s.
Mami e la munca astazi:"> asa ca eu o sa fac curatenie:-s , astazi nu mai bucataresc nimic, am branzica , salata de vinete si ardei copt, cam asta o sa pap astazi [-( , ma bucur ca macar salata aia e cremoasa si cu putin ulei:)).Abia ce am terminat si eu 24 min de HHA cardio>:D<
Cam 24-25 min sunt din video-ul ala:-??.M-am cam impotmolit la unele ex:)) dar le-am facut si eu cum am putut , macar am incercat nu am stat sa ma uit la Shaun T daca nu puteam sa le fac:))) (am avut si o pauza dasta , ramasesem ca piatra ca nu puteam sa execut un ex si il studiam pe Shaun cum il face:))) dar porma m-am mobilizat si am facut cum am putut:-s) .Nu pot sa fiu experta din cateva sedinte >:P mai trb sa mai treaca timp:">/Mai am 2 sedinte :-s.Am mai incercat sa mai fac una imediat dar sunt obosita si nu am putut:( , imi tremura ptn si mainile si le simt incordate:)).Maine o sa ma pun si eu pe gatit cu mama:X sa imi arate cum se face ciorbita ,am 17 ani si nu am habar sa fac o ciorba:)).Macar eu mai stiu sa fac cate ceva , nu mor de foame ,nu ca alte vedete care la 40 de ani nu stiu sa faca nici un ou ochi=)))) le gateste barbatu:))))).
Am terminat si eu aseara cartea : ''Hollywoodul e ca un liceu de fite''>:)
Tu cmf Adinutz?>:D<

Eu as zice sa nu renunti la pilates [-( Chiar si 10 minute daca faci zilnic te vor ajuta foarte mult. Dar sa si continui cu HHA iar dupa ce mai capeti ceva rezistenta, poti incerca si Rev Abs :)
Eu am avut rezultate frumaose si cu HHA si muulte fete la fel. Deci orice sport e bun, doar sa fie el facut :)) Si oricum, prima data cand le faci video.urile e normal sa te mai incurci. Gandeste.te ca eu de anul trecut le fac unele dintre ele si e normal sa le stiu alea pe de rost :)) Intr.un fel nu e bine fiindca nu mai depun acelasi efort fizic.
Nici eu nu stiu sa fac ciorba :"> Am asaaa...o foarte vaga idee despre ce ar trebui sa fac. Dar avem noi timp o viata intreaga sa gatim;)
Eu petrec in seara asta. Nu e tata acasa si voi dormi cu mama si cutu :)) Nici n.am de gand sa.i las sa doarma >:)
Ti.a placut cartea?
Te pup si iti urez o seara frumoasa >:D<

mihaela01 17 aug 2012 22:51:35

Re: Jurnal Mihaela
 
Citat:

Anterior postat de Adina14 (Post 1114334)

Eu as zice sa nu renunti la pilates [-( Chiar si 10 minute daca faci zilnic te vor ajuta foarte mult. Dar sa si continui cu HHA iar dupa ce mai capeti ceva rezistenta, poti incerca si Rev Abs :)
Eu am avut rezultate frumaose si cu HHA si muulte fete la fel. Deci orice sport e bun, doar sa fie el facut :)) Si oricum, prima data cand le faci video.urile e normal sa te mai incurci. Gandeste.te ca eu de anul trecut le fac unele dintre ele si e normal sa le stiu alea pe de rost :)) Intr.un fel nu e bine fiindca nu mai depun acelasi efort fizic.
Nici eu nu stiu sa fac ciorba :"> Am asaaa...o foarte vaga idee despre ce ar trebui sa fac. Dar avem noi timp o viata intreaga sa gatim;)
Eu petrec in seara asta. Nu e tata acasa si voi dormi cu mama si cutu :)) Nici n.am de gand sa.i las sa doarma >:)
Ti.a placut cartea?
Te pup si iti urez o seara frumoasa >:D<

O sa incerc sa fac si pilates dar de sapt viitoare:"> sa ajung cu programul de HHA la timp:D. Da , mi-a placut cartea:">.O idee am si eu cam cu s-ar face ciorba , dar tot mami e experta:)).Am vazut pozele cu cutul , e tare simpatic:X.Ooo party party:> se lasa cu barfa , rasete , pupi pupii:X si gadilici:X.
Mie una mi s-au ''tocit'' picioarele:| , ma cojesc pe talpi:| si ma ustura si buricele de la degetele mari X_x din cauza ca fac sport in picioarele goale si direct pe parchet... daca mi-as pune ciorapei as avea o sansa destul de mare sa alunec si nu vreau asta:(.Am avut un covoras tocmai bun pentru sport , avea lungimea si latimea potrivita dar i l-am dat mamei:)) , cred ca o sa il imprumut de fiecare data cand fac sport:)).

Adina14 17 aug 2012 23:00:32

Re: Jurnal Mihaela
 
Eu am iesit , scumpo, iti raspund maine la mesaj. Noapte buna >:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 02:32:35.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO