forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Mihaela (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-mihaela-11712.html)

mihaela01 08 iul 2012 20:50:35

Re: Jurnal Mihaela
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 1086939)
Bine te-am gasit!Scuze, nici nu am salutat cand am intrat, nici nu te-am felicitat de casa noua. Nu sunt prea vorbareata azi...:D
Seara placuta!

Nui nimic>:D< Multumesc la fel>:D<

mihaela01 08 iul 2012 20:53:59

Re: Jurnal Mihaela
 
O sa incerc:-? pe mine ma preocupa acum daca sunt in regula kcal :-s oricum chiar daca am mai gresit ptn la calculat de 1000 sgr nu trec:-s de ex la md cand am papat fulgi de ovaz sau seminte de in am pus putine nici 5 g nu cred ca au fost din fiecare:)) dar am pus 25-30 kcal pt fiecare:-s ca sa fiu eu sigura ca e bine:-s mai bine in plus decat in minus: [-( porma sa nu fie bine si sa ma imbat aiurea cu apa rece [-(
Citat:

Anterior postat de McFoxxi (Post 1086940)


După ce îl vei folosi de câteva ori, vei vedea că e foarte uşor:). Te pup.


happygirldiana 08 iul 2012 20:59:50

Re: Jurnal Mihaela
 
Citat:

Anterior postat de mihaela01 (Post 1086952)
O sa incerc:-? pe mine ma preocupa acum daca sunt in regula kcal :-s oricum chiar daca am mai gresit ptn la calculat de 1000 sgr nu trec:-s de ex la md cand am papat fulgi de ovaz sau seminte de in am pus putine nici 5 g nu cred ca au fost din fiecare:)) dar am pus 25-30 kcal pt fiecare:-s ca sa fiu eu sigura ca e bine:-s mai bine in plus decat in minus: [-( porma sa nu fie bine si sa ma imbat aiurea cu apa rece [-(

nu, nu esti bine!chiar daca ai fi trecut de 1000 nu e bine. e prea putin...incearca totusi 1200.....iti spun din proprie experienta. la un moment dat fie vei stagna fie vei slabi cat vrei dar kilogramele se vor intoarce....e elgerea ta, dar mananci totusi prea putin.

Adina14 08 iul 2012 21:02:26

Re: Jurnal Mihaela
 
Citat:

Anterior postat de mihaela01 (Post 1086901)
Tot ce se poate:-s nu stiu daca pap chiar suficient:-s ma apuc acum sa calculez kcal alimentelor pe care l-am papat astazi:">

Te.am prins [-X
Citat:

Anterior postat de mihaela01 (Post 1086925)
Ziua 1:
g:3 in 1 verde+1 mar verde=105 kcal
md:lapte de baut danone+fulgi de porumb+seminte de in+fulgi de ovaz= 105 kcal
p:crtofi la abur cu salata de rosi=168 kcal
c: o felie de paine+o felie sunga prada+3 feliute mici de branza+jum. de rosie=159 kcal
g: 5-6 grisine lillo cu cereale integrale&miere=30 kcal
seminte negre fara sare= 80 kcal
3 lingurite inghetata= 30 kcal
1 ceasca de ceai verde= 1 kcal
250 ml pepsy=125 kcal
TOTAL:803 kcal
Activitati:1 ora inot si exercitii in apa:488 kcal
tae bo cardio-30 min= 284 kcal
Total calorii consumate: 772 kcal

Minimul de calorii pe care trebuie sa il mananci este de 1000 de calorii. Eu as merge chiar pe 1200-1300 pentru ca in medie atat consuma metabolismul nostru bazal. Ai grija ca de acum inainte sa strangi aceste calorii! Nu te ingrasi daca mananci atatea calorii; organismul oricum le foloseste pentru tot ce trebuie sa faca el zilnic, deci practic nici nu se simt.Dar daca il privezi de aceste calorii, te infometezi iar mai tarziu ( sau chiar acum, din moment ce nu te simti bine) poti avea probleme :-s
Citat:

Anterior postat de mihaela01 (Post 1086952)
O sa incerc:-? pe mine ma preocupa acum daca sunt in regula kcal :-s oricum chiar daca am mai gresit ptn la calculat de 1000 sgr nu trec:-s de ex la md cand am papat fulgi de ovaz sau seminte de in am pus putine nici 5 g nu cred ca au fost din fiecare:)) dar am pus 25-30 kcal pt fiecare:-s ca sa fiu eu sigura ca e bine:-s mai bine in plus decat in minus: [-( porma sa nu fie bine si sa ma imbat aiurea cu apa rece [-(

Ba nu:P Mai bine in minus decat in plus, cand e vorba de calorii. Adica daca tu crezi ca ai mancat 20g de branza, nu pui 40 ca nah, zici ca sunt mai multe. Pui 20! Daca te infometezi pentru mult timp, trebuie sa ai foarte mare grija apoi cum introduci din nou mai multa mancare in meniurile tale fiindca exista riscul sa te ingrasi putin.

mihaela01 08 iul 2012 21:02:48

Re: Jurnal Mihaela
 
Stiu:( dar m-am obisnuit asa:-s eu dim la md pap dintrun castonas pentru bebei:))) din acela mic de plastic:D.O sa incerc sa pap mai mult :-s

Adina14 08 iul 2012 21:04:33

Re: Jurnal Mihaela
 
Sunt de acord cu Diana :) Nu ai foarte mult de slabit si tocmai de.asta cred ca e ok sa mananci macar atatea calorii cat are metabolismul tau bazal. Pana la urma, daca ajungi la faza de platou, nu mai poti scadea sub 1000 si singura varianta e sa faci apoi mai mult sport.

mihaela01 08 iul 2012 21:05:09

Re: Jurnal Mihaela
 
O sa incerc sa pap mai mult:-s mai repede pap mancare gatita>:) , mama nu are timp sa faca pe fiecare zi:-s asa ca , mai imi fac si eu cate ceva repede de papat si nu prea am inspiratie sincer:))

Adina14 08 iul 2012 21:07:39

Re: Jurnal Mihaela
 
Citat:

Anterior postat de mihaela01 (Post 1086962)
Stiu:( dar m-am obisnuit asa:-s eu dim la md pap dintrun castonas pentru bebei:))) din acela mic de plastic:D.O sa incerc sa pap mai mult :-s

Orice invat are si dezvat;)
Uite aici mai multe informatii despre cum sa utilizezi calculatorul nutritional --> Calculator calorii.

mihaela01 08 iul 2012 21:07:54

Re: Jurnal Mihaela
 
Citat:

Anterior postat de Adina14 (Post 1086964)
Sunt de acord cu Diana :) Nu ai foarte mult de slabit si tocmai de.asta cred ca e ok sa mananci macar atatea calorii cat are metabolismul tau bazal. Pana la urma, daca ajungi la faza de platou, nu mai poti scadea sub 1000 si singura varianta e sa faci apoi mai mult sport.

Cu alte cuvinte trb sa ma pun pe mancat:)) o sa incerc sa pap mai mult, dar e cam dificil:)) o sa ma gandesc la meniul pentru maine sa vedem ce imi fac:-? sicera sa fiu as manca pastrama de oaie =p~ af ce pofta as avea:))

McFoxxi 08 iul 2012 21:16:37

Re: Jurnal Mihaela
 
Citat:

Anterior postat de mihaela01 (Post 1086962)
Stiu:( dar m-am obisnuit asa:-s eu dim la md pap dintrun castonas pentru bebei:))) din acela mic de plastic:D.O sa incerc sa pap mai mult :-s

Într-adevăr, cum au spus şi celelalte fete, mănânci cam puţin. Tu nu eşti bebe:p.


Ora este GMT +2. Ora este acum 13:39:11.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO