forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Mika - Un nou inceput (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-mika-nou-inceput-12727.html)

adinico 21 iul 2017 17:39:08

Re: Jurnal Mika - Un nou inceput
 
Hey Cum ești? ?? Nu mai știu nimic de tine, te asteptam printre noi cu deag>:D<

mika_me 22 iul 2017 13:34:39

Re: Jurnal Mika - Un nou inceput
 
[FONT="Georgia"][COLOR="Purple"]Buna Adinico,

Sunt sunt pe aici...va citesc...cam pe fuga...dar n am disparut de tot!

curly.light 26 iul 2017 19:06:40

Re: Jurnal Mika - Un nou inceput
 
Hei, ma bucur sa vad ca te tii pe baricade! >:D<
Eu am luat o mica pauza.. am avut alte domenii de rezolvat in viata mea in ultima luna, si acum profit de vara sa fug putin "departe de lumea dezlantuita":)) Dar ma intorc cu forte proaspete, promit, promit!

O vara productiva sa ai, draga mea! Sa ramai cu motivatia sus, sa continui sa te tii de sport, si sa ne mai scrii, o sa incerc sa mai intru sa va citesc. Si la toamna poate ne vedem o data, daca tot suntem amandoua din Iasi >:D< Te imbratisez!

adinico 31 iul 2017 13:11:34

Re: Jurnal Mika - Un nou inceput
 
1 ataşament(e)
un sf de luna cum iti doresti si s ne pregatim de o noua luna de maine cu forte proaspete ...totul ok la tine sper

mika_me 02 aug 2017 16:53:57

Re: Jurnal Mika - Un nou inceput
 
Citat:

Anterior postat de curly.light (Post 1433729)
Hei, ma bucur sa vad ca te tii pe baricade! >:D<
Eu am luat o mica pauza.. am avut alte domenii de rezolvat in viata mea in ultima luna, si acum profit de vara sa fug putin "departe de lumea dezlantuita":)) Dar ma intorc cu forte proaspete, promit, promit!

O vara productiva sa ai, draga mea! Sa ramai cu motivatia sus, sa continui sa te tii de sport, si sa ne mai scrii, o sa incerc sa mai intru sa va citesc. Si la toamna poate ne vedem o data, daca tot suntem amandoua din Iasi >:D< Te imbratisez!

Multumesc tare mult, Roxana. Cred ca ce a mai ramas din vara va fi minunat, pentru ca peste cateva zile, in sfarsit, vine si sotul meu acasa:x..Si va fi si productiva pentru ca desi am mai avut abateri, mai mici sau mai mari, am ramas pe baricade si macar sportul a ramas constant in aceasta perioada.

Si da, sper din suflet sa ne intalnim o data si live. Ba chiar te rog, cand te intorci pe meleaguri romanesti sa dai de veste.

Pana atunci, ai grija de tine..!! Si sa ne vedem cu bine;)..sau macar sa ne "auzim" aici pe forum...

Citat:

Anterior postat de adinico (Post 1433823)
un sf de luna cum iti doresti si s ne pregatim de o noua luna de maine cu forte proaspete ...totul ok la tine sper

Awww...ti a mai spus cineva cat de "dulce" si simpatica esti? Mereu cu salutari si incurajari si vorbe frumoase prin jurnale..chiar daca unele dintre noi abia daca mai dam pe aici pe forum...in anumite perioade. Multumesc!!! Un august minunat iti doresc si tie! Calduros si tonic, exact cum pare si personalitatea ta!;)

mika_me 26 aug 2017 17:52:41

Re: Jurnal Mika - Un nou inceput
 
Long time no see:)

Am fost prin vacante..chiar daca am mancat un pic pe langa dieta..am facut miscare..am fost activa si..ma simt ok:)..

Bantui fin cabd in cand pe aici...Plecam acusi intr o alta vacanta:)

:":*:*

adinico 29 sep 2017 12:03:38

Re: Jurnal Mika - Un nou inceput
 
Hey Miky !!! cum esti? a trecut o luna si nu avem nici o veste de la tine, ne lipsesti si din jurnalul de sport:), noi mergem pe munte la cel mai inalt varf muntos nu gluma hai sa il escaladm impreuna!!!
sper ca totul este ok! te asteptam cu vesti bune!
>:D< un inceput de luna asa cum ti-l doresti!

adinico 01 nov 2017 15:50:54

Re: Jurnal Mika - Un nou inceput
 
hey sper ca esti bine! te asteptam cu vesti! o luna cu sanatate si spor in toate!>:D<

mika_me 07 nov 2017 10:05:22

Re: Jurnal Mika - Un nou inceput
 
Buna fetelor!!!

Pffff...am batut pasul pe loc...cu dieta...cu sportul...taaare m am mai dat peste cap cu toate :(...

Am fost atat de prinsa cu altele incat....

Incerc sa ma remontez zilele astea si sa continui de unde am ramas...

Va pup fetelor si multam de vizita!!;)

curly.light 08 nov 2017 22:21:09

Re: Jurnal Mika - Un nou inceput
 
Ce ma bucur ca mai auzim vesti de la tine! >:D< Sper ca esti bine! Asteptam sa ne mai scrii, cand ai timp..

mika_me 05 dec 2017 09:20:58

Re: Jurnal Mika - Un nou inceput
 
Aaand..i m back on business...pentru a...nu stiu cata oara:))

Ieri a fost prima zi din Body Revolution -Jillian Michaels..

Nu i chiar usor..dar ma rog, ce e usor pe lumea asta?!?!:))

mika_me 14 dec 2017 09:45:08

Re: Jurnal Mika - Un nou inceput
 
29 minute Power Walk - 94 calorii si 5.6 g grasime arse
13 minute arm workout Hasfit - 67 calorii si 3.4 g hrasime arse.

mika_me 16 dec 2017 02:17:19

Re: Jurnal Mika - Un nou inceput
 
24 minute Power Walk - 186 calorii si 7.6 g grasime arse

mika_me 18 dec 2017 16:57:10

Re: Jurnal Mika - Un nou inceput
 
29 minute BodyBoom Aerobic 241 calorii si 9.3 g grasime arse

adinico 19 dec 2017 09:30:43

Re: Jurnal Mika - Un nou inceput
 
hey bine ai revenit in forta! ma bucur ca esti ok si determinata>:D< o zi cu spor>:D<

mika_me 19 dec 2017 12:24:16

Re: Jurnal Mika - Un nou inceput
 
Citat:

Anterior postat de adinico (Post 1436626)
hey bine ai revenit in forta! ma bucur ca esti ok si determinata>:D< o zi cu spor>:D<


Bine te-am/v-am regasit..Determinata...mhh..sunt...nu sunt foarte mandra de mine..inca n am reusit sa manorganizez ff bine cu alimentatia...Ma straduiesc la capitolul sport..5 zile pe saptamana..macar 30 de minute pe zi...pentru inceput.

Not so proud of me...dar asta e!!poate reusesc de data asta!!

mika_me 19 dec 2017 12:25:46

Re: Jurnal Mika - Un nou inceput
 
40 minute Bodyboom Aerobic 341 calorii si 12.6 g grasime arse

mika_me 20 dec 2017 11:50:14

Re: Jurnal Mika - Un nou inceput
 
24 minute aerobic 146 calorii si 6.1 g grasime arse.
Posibil sa fi ars mai mult, dar centura cardiaca mi a cam ramas fara baterii, si pe alocuri nu mi a inregistrat nimic...De asta de altfel m am si oprit..pt ca eram cu inima in gat si mie centura imi arata puls de 80 :(. M a cam frustrat...Dar e ok si cat am facut astazi..pana la urma aproape am atins cele 30 de minute de miscare zilnica...recuperez maine:)

lidiuta 20 dec 2017 19:48:48

Re: Jurnal Mika - Un nou inceput
 
Felicitări pentru sport! Dietă mai ţii? Tu m-ai mobilizat oarecum să merg la nutriţionist şi bine mi-ai făcut.:)

mika_me 21 dec 2017 10:51:37

Re: Jurnal Mika - Un nou inceput
 
Citat:

Anterior postat de lidiuta (Post 1436644)
Felicitări pentru sport! Dietă mai ţii? Tu m-ai mobilizat oarecum să merg la nutriţionist şi bine mi-ai făcut.:)

Buna Lidiuta!!
Ma bucur sa aud ca am fost de folos:).

O perioada n am mai tinut..dar m am intora pe cai...nu e simplu, dar ce pot sa fac decat aa ma straduiesc.

Pff..vb de parca n as face asta pt binele meu. Recunosc, am inradacinate bine de tot niste obiceiuri fff proaste si inca ma lupt sa scap de ele...

Ma straduiesc ai cu sportul! Ca o curca beata uneori..dar...merge:)))


Siii, cum merge lucrurile dupa vizita la nutritionist? Ce te a indrumat sa faci? Ce sfaturi ti a dat?

mika_me 21 dec 2017 10:54:53

Re: Jurnal Mika - Un nou inceput
 
Astazi 49 minute Walk Biggest Loser- Bob Harper 401 calorii si 16.2 g grasime arse:)...Iuhu!!!!

lidiuta 22 dec 2017 17:51:31

Re: Jurnal Mika - Un nou inceput
 
A fost bine cu mersul la nutritionista, am fost pe la jumatatea lunii august a.c. si la controlul de pe 7 decembrie am avut un minus de 8 kg, cu grasime pierduta din masa de grasime, nu musculara si cu un minus al greutatii viscerale, ceea ce e de bine. In mare, am meniuri de 1200 calorii, am variante multe, pe unele nici nu le-am incercat. De sarbatori pt 3 zile am voie si cozonac, sarmale, friptura, salata boeuf, cu portia si la anumite ore.
Deci ce nu am reusit singura sa fac ani intregi am reusit cu ajutorul dnei doctor. Recunosc!:)

adinico 11 feb 2018 22:47:42

Re: Jurnal Mika - Un nou inceput
 
Mika nu mai știm nimic de tine! :-/ speram ca ești bine și vei trece e curând sa ne vizitezi >:D<

adinico 20 feb 2018 16:53:57

Re: Jurnal Mika - Un nou inceput
 
Hey! Revin...insist....Numai bine!

Liv86 08 apr 2018 07:34:31

Re: Jurnal Mika - Un nou inceput
 
Paste Fericit!


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:38:48.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO