forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Mika - Un nou inceput (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-mika-nou-inceput-12727.html)

mika_me 19 mai 2017 21:18:27

Re: Jurnal Mika - Un nou inceput
 
4 ataşament(e)
Am avut o revelatie in aceasta seara sau cel putin asa vreau sa cred...Vreau sa cred ca s a produs acel declick si ca e primul pas spre iubirea de sine...pe de a ntregul...

Ca de prin clasa a 9 a am inceput sa fiu complexata de picioarele mele...nu e o noutate. Am mai povestit prin jurnalele mele. Ca am fost mica si fara minte pentru ca mi am permis sa alunesc pe panta asta...nici asta n ar trebui sa fie o noutate.

Prietenele mele din liceu (inclusiv prietena mea cea mai buna) erau mai inalte ca mine si implicit cu alta constitutie...picioare mai lungi...mai subtiri. Tiparul de fete inaltute si slabute Le admiram mereu si tot mereu ma necajeam...vazand cum picioarele mele musculoase dar tonifiate..nu erau ca betisoarele. Si nu mai conta ca aveam 60-62 cm in talie...sau ca in rest masurile mele erau chiar perfecte..Si nu mai conta ca aveam o fata simpatica. Nu...eu am vazut in picioarele mele un defect. Nu ma incadram intr un tipar impus de mine insami, prin fel si fel de comparatii si am vazut in asta un dezavantaj.

As vrea sa cred ca de fapt cel mai sanatos mod in care pot gandi..la aproape 30 de ani...e ca... important e sa fiu sanatoasa...in primul rand...Iar in ceea ce priveste standardele de frumusete...well...cel mai bine e sa incetezi sa te mai compari...sa incetezi sa incerci sa te mai strecori intr un tipar si sa ai ca scop principal sa devii cea mai buna versiune a ta...

Adica...de ce sa visez sa am picioare ca un model de la Victoria s Secret...cand constitutia mea e alta si sansele sunt minime...N as atrage decat alte dezamagiri...Si poate as avea sanse...daca as ajunge probabil la 45 de kg :o

In seara asta..mi am.gast thinspiratia sau fitspiratia...Femeia are 20 de ani abia...se trage dintr o familie in care ambii parinti au facut bodybuilding...si..n are cele mai slabe picioare din lume...Dar personal...mi se pare ff sexy...So, why not try to be more like her?!?!
Am picioare musculoase si fund sa mi ajunga?!?!

Ok...hai sa incerc sa le definesc si sa le tonifiez...

mika_me 19 mai 2017 21:21:39

Re: Jurnal Mika - Un nou inceput
 
Citat:

Anterior postat de curly.light (Post 1431785)


Multumesc de incurajari! >:D<

Cum spui si tu, fiecare cu perceptia lui. Dar lucrez pe toate aspectele cate putin.. si daca nu reusesc sa ajung la greutatea mea de vis, macar incerc sa ma mai subtiez si tonific cat pot, si sa ma "impac" cu imaginea mea din oglinda. Nimeni nu e perfect pana la urma, cred ca fiecare ar vrea sa imbunatateasca ceva la el daca s-ar putea :))
>:D<

Este ff bine...sa incercam nu sa atingem perfectiunea...dar cum ai spus si tu..sa imbunatatim pe ici pe colo...Rezultatele fabuloase vin facand pasi marunti dar siguri.

mika_me 22 mai 2017 17:52:43

Re: Jurnal Mika - Un nou inceput
 
Pffff....saptamana aceasta si probabil saptamana urmatoare suntem in "santier"..Ma rog, vorba vine. Sunt la ai mei si s au hotarat sa faca reparatii prin casa si sa reimprospateze peretii varuind...Asa ca e cam ca la nebuni...Mama e cu treburi, prin urmare, echipa o fac eu impreuna cu tatal meu. Nu am avut de facut mare lucru momentan (am stets mai o hota, mai un dulap..).. mesterul e el...Mie imi va reveni sarcina de a curata ulterior si de a pune totul la loc...dar sunt copilul de mingi...ii dau la mana ce e nevoie...Si statul asta la dispozitie e obositor#:-s

Saptamana aceasta e ultima din prima etapa Turbo Jam...in ciuda oboselii..mi am propus sa ma tin de program...

Pana acum am reusit sa fac workoutul pentru fund si picioare...am crescut de la greutati de 4.7 kg la 6.7 kg siiii...am simtit...
Mai am cardio party si am terminat pe astazi:>...

Xoxo

adinico 22 mai 2017 18:50:12

Re: Jurnal Mika - Un nou inceput
 
Spor la treaba!! Este un mod de a arde calorii și dacă reușești sa Îți faci și Turbo Jam-ul ești de vis>:D< sporrrr!!!

mika_me 22 mai 2017 18:57:30

Re: Jurnal Mika - Un nou inceput
 
Sunt de viiiiiisssss!!!:))....pentru ca am reusit...am dus la capat si Cardio Party...Recunosc...nu mi a fost usor...

M am trezit devreme...am trebaluit prin casa si m a pocnit pe mine sa mi fac exercitiile pentru picioare inainte de cardio...In mod normal fac cardio intai si apoi forta...daaar...pentru ca nu voiam sa ratez Bravo ai stil...am facut fix invers...Si pentru ca mi am omorat picioarele...crescand si greutatea cu care am lucrat (pe langa cele 30 de kg in plus:)))...evident ca la Cardio Party am tras de mine...efectiv am lucrat mental...pt ca fizic eram sleita...

Important e ca tremur toata...sunt transpirata...dar e magnific sentimentul ca am dus workouturile la capat!!

adinico 22 mai 2017 19:11:31

Re: Jurnal Mika - Un nou inceput
 
Citat:

Anterior postat de mika_me (Post 1431875)
Sunt de viiiiiisssss!!!:))....pentru ca am reusit...am dus la capat si Cardio Party..
Important e ca tremur toata...sunt transpirata...dar e magnific sentimentul ca am dus workouturile la capat!!

Ești de vis ești ești ...pregătim coroniță strâng flori deja ca la capitolul antrenamente de genul turbo Jam ești campioana în calorii consumate

mika_me 23 mai 2017 07:58:17

Re: Jurnal Mika - Un nou inceput
 
Citat:

Anterior postat de adinico (Post 1431878)
Ești de vis ești ești ...pregătim coroniță strâng flori deja ca la capitolul antrenamente de genul turbo Jam ești campioana în calorii consumate

Saru mana saru mana!!!

Ma straduiesc...ma straduiesc sa fiu consecventa...pentru ca vreau sa cred ca in timp...tot acest efort...toata aceasta lupta cu mentalul si cu vesnicul"nu pot/nu mai pot" vor fi meritat!

Cum era vorba aia...ai grija de corpul tau pentru ca e singurul care iti apartine cu adevarat si singurul in care esti nevoit sa "locuiesti"...o viata intreaga!!!>:D<:-*

Multumesc de incurajari...inseamna mult...venind din partea unei persoane care a demonstrat ca nimic nu e imposibil...daca iti doresti cu adevarat!:-*

adinico 23 mai 2017 08:31:33

Re: Jurnal Mika - Un nou inceput
 
Citat:

Anterior postat de mika_me (Post 1431902)

Cum era vorba aia...ai grija de corpul tau pentru ca e singurul care iti apartine cu adevarat si singurul in care esti nevoit sa "locuiesti"...o viata intreaga!!!>:D<:-*

Multumesc de incurajari...inseamna mult...venind din partea unei persoane care a demonstrat ca nimic nu e imposibil...daca iti doresti cu adevarat!:-*

:">:">:">>:D<>:D< spor in toate>:D<

curly.light 24 mai 2017 22:13:21

Re: Jurnal Mika - Un nou inceput
 
Ai dreptate, important e sa ne accetam asa cum suntem, si sa ne imbunatatim pe unde se poate. Cred ca nici modelele inalte si cu picioarele subtiri nu se considera perfecte :)):)) Suntem programate sa vrem imbunatatiri mereu.

Ma bucur ca te tii de treaba si esti motivata! >:D<>:D< Eu nu mai scot capul dintre examene si traiesc de la o zi la alta cu 2-3 energizante, minunat. :-s Trimite niste motivatie si incoace!
>:D<

mika_me 26 mai 2017 07:24:30

Re: Jurnal Mika - Un nou inceput
 
Citat:

Anterior postat de curly.light (Post 1432014)
Ai dreptate, important e sa ne accetam asa cum suntem, si sa ne imbunatatim pe unde se poate. Cred ca nici modelele inalte si cu picioarele subtiri nu se considera perfecte :)):)) Suntem programate sa vrem imbunatatiri mereu.

Ma bucur ca te tii de treaba si esti motivata! >:D<>:D< Eu nu mai scot capul dintre examene si traiesc de la o zi la alta cu 2-3 energizante, minunat. :-s Trimite niste motivatie si incoace!
>:D<

Cu mare drag trimit!!!!:))

Las ca trec ele si examenele astea si te redresezi;)

Mult spor la invatat si muuulta, multa bafta!!!:-*>:D<

curly.light 28 mai 2017 22:02:51

Re: Jurnal Mika - Un nou inceput
 
N-am mai reusit sa ma programez la nutritionist...era ocupat in urmatoarele 2 saptmani, si pe termen lung nu as sti cand sa ma programez, sunt foarte aglomerata :( Ramane pe toamna.
Dar mi-am instalat aplicatia de My fitness pal, sa imi urmaresc mai bine numarul de calorii...voi incerca sa nu mananc nici prea mult nici prea putin, si cu pasi mici, mici, sa ma indrept spre obiectivul meu. Cu putina determinare, voi fi in toamna cu un pas mai aproape, si voi apela la doamna doctor pentru "ultima batalie" ;;)
Si asa am observat ca prima parte, pana la 65 de kg, ma descurc sa o dau jos in principiu, acolo ma lovesc de un super-platou si ajung sa pun iar inapoi pana la 70.. deci tot nu renunt la ideea cu nutritionistul. Doar o reprogramez.

Tu cum mai esti?>:D< Am vazut ca mereu vii la raport in jurnalul de miscare..esti harnica!

mika_me 30 mai 2017 08:38:00

Re: Jurnal Mika - Un nou inceput
 
Citat:

Anterior postat de curly.light (Post 1432182)
N-am mai reusit sa ma programez la nutritionist...era ocupat in urmatoarele 2 saptmani, si pe termen lung nu as sti cand sa ma programez, sunt foarte aglomerata :( Ramane pe toamna.
Dar mi-am instalat aplicatia de My fitness pal, sa imi urmaresc mai bine numarul de calorii...voi incerca sa nu mananc nici prea mult nici prea putin, si cu pasi mici, mici, sa ma indrept spre obiectivul meu. Cu putina determinare, voi fi in toamna cu un pas mai aproape, si voi apela la doamna doctor pentru "ultima batalie" ;;)
Si asa am observat ca prima parte, pana la 65 de kg, ma descurc sa o dau jos in principiu, acolo ma lovesc de un super-platou si ajung sa pun iar inapoi pana la 70.. deci tot nu renunt la ideea cu nutritionistul. Doar o reprogramez.

Tu cum mai esti?>:D< Am vazut ca mereu vii la raport in jurnalul de miscare..esti harnica!

Buna. Am inteles. Eh, atat timp cat esti ok, merge regimul si ai rezultate...nu conteaza ce folosesti...o aplicatie..un regim propriu..un regim dat de nutritionist...etc.

Eu sunt bine....in perioada de "bloody mary" ( ca sa citez pe cineva de pe aici de pe site):-s...Curios lucru ca de aceasta data..n am experimentat nici groaznicele dureri de burtic in prima zi si nici sensibilitatea crescuta si dureroasa a sanilor:-/..Nu ca mi ar parea rau:)...

In rest...prinsa cu renovarile pe la ai mei...dar ma straduiesc sa ma tin macar de programul de sport.

Ieri am inceput a doua etapa din programul Turbo Jam. Etapa noua..workouturi noi...

Am avut un workout de 30 de minute...alcatuit din mai multe secvente Turbo...adica high intensity...Din pacate...am avut centura cardiaca pusa invers si tind sa cred ca nu mi a redat valorile cum trebuie...Am sesizat cam spre finalul workoutului...ca desi abia mai respiram si ritmul cardiac era evident suuus...mie ceasul imi arata un puls de 120 si ceva de batai pe minut..ceea ce era mic...Nu ca nu ar fi un ritm cardiac crescut...dar lucrez de ceva timp cu centura si ceasul si am putut urmari de a lungul timpului ritmul cardiac in diverse momente, ca sa pot face o comparatie...

Drept urmare la final am realizat ca centura nu era pusa ok. Adica vreau sa cred ca asta a fost problema. Dupa 30 de minute in care chiar am fost cu inima in gat:))..ceasul mi a aratat ca am consumat vreo 141 caloriix-(:-o...cu vreo 40 mai mult decat la workoutul pentru abdomen unde ritmul cardiac abia creste un pic...Cam aiurea

Oi vedea joi..cand voi face acelasi workout daca asta e realitatea sau a fost vreo eroare.

All in all..important e ca ma tin de treaba..

Trebuie sa recunosc ca zilele astea n am mancat la fel de ordonat...si din cauza zilelor premergatoare acestei "minunate" perioade..am avut niste stari ciudate. Dar in scurt timp...imi revin eu...

Cu vointa, inainte!!!

mika_me 31 mai 2017 09:19:03

Re: Jurnal Mika - Un nou inceput
 
2 ataşament(e)
Neata!!

Astazi am facut Cardio Party cu numarul 2...un workout de 43 de minute..la fel de distractiv si antrenant ca si primul Cardio Party. M am mai "pierdut" pe alocuri...pentru ca nu sunt familiara cu toate miscarile. Dar cred ca daca il mai fac o data sau de doua ori, ma pun la punct.

Acestea fiind zise, e timpul sa ma reintorc la treaba;)..Lucrez de zor la un proiectel de reconditionare a mobilei..si am inceput cu o masa.

Ieri am frecat de zor la ea cu smirghel si i am aplicat un strat de grund...astazi urmeaza vopsirea propriu zisa....

adinico 31 mai 2017 11:08:22

Re: Jurnal Mika - Un nou inceput
 
Citat:

Anterior postat de mika_me (Post 1432248)
Neata!!

Astazi am facut Cardio Party cu numarul 2...un workout de 43 de minute..la fel de distractiv si antrenant ca si primul Cardio Party. M am mai "pierdut" pe alocuri...pentru ca nu sunt familiara cu toate miscarile. Dar cred ca daca il mai fac o data sau de doua ori, ma pun la punct.

Acestea fiind zise, e timpul sa ma reintorc la treaba;)..Lucrez de zor la un proiectel de reconditionare a mobilei..si am inceput cu o masa.

Ieri am frecat de zor la ea cu smirghel si i am aplicat un strat de grund...astazi urmeaza vopsirea propriu zisa....

suppperrrr, foarte interesant, asteptam pozele cu opera ta de arta la final Mika draga! spor la treaba!

mika_me 31 mai 2017 20:02:42

Re: Jurnal Mika - Un nou inceput
 
1 ataşament(e)
Citat:

Anterior postat de adinico (Post 1432253)
suppperrrr, foarte interesant, asteptam pozele cu opera ta de arta la final Mika draga! spor la treaba!

E apooooape gata...

Mai urmeaza detaliile...o sa vedeti in poze la ce ma refer...cand va fi gata..gata..

curly.light 31 mai 2017 21:48:41

Re: Jurnal Mika - Un nou inceput
 
Wow, super! Asteptam poze cu produsul finit! ;)

mika_me 02 iun 2017 14:38:35

Re: Jurnal Mika - Un nou inceput
 
3 ataşament(e)
Eee, acum am facut si eu o "margica", dar sunt tare mandra de "margica" mea.

Deja am trecut si la scaune...in dupa amiaza aceasta le dau stratul final de vopsea:)

Cert e ca se vad mult mai frumos in realitate, decat in poze...

alina_neamt 02 iun 2017 15:13:05

Re: Jurnal Mika - Un nou inceput
 
:-o e suuuuuuper! Nu m-am gandit niciodata la asa ceva! Imimi place mult! Multumesc pentru idee! Am o masa asemanatoare la mamaia mea! ;)

nikytour 02 iun 2017 15:47:49

Re: Jurnal Mika - Un nou inceput
 
super! imi imaginez o dimineata de vara pe veranda casei stand la o cafea si citind sau pur si simplu ascultand pasarile cantand si avand pe masuta o vaza de flori colorate si parfumate. felicitari!

curly.light 02 iun 2017 21:02:03

Re: Jurnal Mika - Un nou inceput
 
Wow! Arata foarte, foarte fain. Bune de un cadru de poveste..

mika_me 02 iun 2017 21:11:31

Re: Jurnal Mika - Un nou inceput
 
Saru mana, fetelor, pentru aprecieri!!! E minunat sa stii ca ai muncit pentru ceva si ca place si altora!!


Citat:

Anterior postat de alina_neamt (Post 1432329)
:-o e suuuuuuper! Nu m-am gandit niciodata la asa ceva! Imimi place mult! Multumesc pentru idee! Am o masa asemanatoare la mamaia mea! ;)

:-*..Ma bucur daca te am inspirat!! Poti incerca..o sa fii uimita de rezultat!;)


Citat:

Anterior postat de nikytour (Post 1432332)
super! imi imaginez o dimineata de vara pe veranda casei stand la o cafea si citind sau pur si simplu ascultand pasarile cantand si avand pe masuta o vaza de flori colorate si parfumate. felicitari!

Da....ai mei au veranda...dar momentan e mai mult pentru depozitare lucruri...Usor usor..va deveni un loc de relaxare..Sa stii ca in timp ce vospram cu drag si spor...ma bucuram si de cantacelele pasarelelor!!!:-*

Citat:

Anterior postat de curly.light (Post 1432341)
Wow! Arata foarte, foarte fain. Bune de un cadru de poveste..

:-* Abia astept sa le vad impreuna in bucatarie:>

mika_me 03 iun 2017 19:34:38

Re: Jurnal Mika - Un nou inceput
 
1 ataşament(e)
Ioi...iaca aproape ca trecu si saptamana asta:)

Si inca mai e de munca prin casa si pe langa casa...Uneori am senzatia ca nu se mai termina. Trag totusi sperante ca spre sfarsitul saptamanii urmatoare ne apropiem de finish...

Am reusit sa mi duc la capat si workoutul de astazi...Daca in etapa intai aveam pauza sambata si duminica, in etapa a doua...ma odihnesc doar duminica...Chalene s a gandit sa mi dea de lucru si sambata...asa, ca sa nu mi ies din ritm:))

N am consumat prea multe calorii...dar se adauga la ele si orele petrecute trebaluind...asa ca sigur sunt pe plus la calorii consumate, fata de cele ingerate.

Astazi am bagat in casa si masuta si scaunele si vreau sa spun ca ai mei au acum in bucatarie o zona de dining absolut minunata:)...

Mandra tare sunt de mine ca am avut ideea reconditionarii unor piese de mobilier...La unele e de munca...nu gluma...dar cand vizualizez cum vor arata...sunt motivata...si entuziasta...Si cum sa nu fii astfel, cand lucrurile devin mai frumoase din mana ta...?!?!

Hmmm...cam acelasi gen de motivatie ar trebui sa l am si cand vine vorba de slabit, zic...

Pana una alta...mai las o poza cu "margelele" mele si o melodie...mood of the day/week/month...whatever:>

"I'm unstoppable
I'm a Porsche with no brakes
I'm invincible
Yeah, I win every single game
I'm so powerful
I don't need batteries to play
I'm so confident, yeah, I'm unstoppable today"

https://youtu.be/x1Vk7d509Rk

nikytour 03 iun 2017 19:43:28

Re: Jurnal Mika - Un nou inceput
 
super! felicitari inca odata!

butterfly30 03 iun 2017 21:22:09

Re: Jurnal Mika - Un nou inceput
 
Felicitări pentru rabdare! Arata minunat!

adinico 07 iun 2017 15:43:12

Re: Jurnal Mika - Un nou inceput
 
oooauuu chiar arata minunat, absolut minunat! bravoooo! sunt uimita cat d ebine arata cand ai timp imi detaliezi procedeul :)
acum inteleg lipsa ta din jurnalul de sport din ultimele zile :), hai ca te asteptam ca pedalam si nu stim unde mergem:D:D, intra sa ne citesti acolo in" gondola" >:D<

curly.light 10 iun 2017 09:12:45

Re: Jurnal Mika - Un nou inceput
 
Oh, ce imi place piesa de la Sia! Si pe mine ma motiveaza piesele ei (si asta, si altele), transmit multa putere, dincolo de toate problemele..

Mai apelez la piesele ei si cand pedalez la sala, pentru motivatie. Ar trebui sa mi le pun mai des zilele astea..

mika_me 13 iun 2017 14:56:53

Re: Jurnal Mika - Un nou inceput
 
Citat:

Anterior postat de adinico (Post 1432481)
oooauuu chiar arata minunat, absolut minunat! bravoooo! sunt uimita cat d ebine arata cand ai timp imi detaliezi procedeul :)
acum inteleg lipsa ta din jurnalul de sport din ultimele zile :), hai ca te asteptam ca pedalam si nu stim unde mergem:D:D, intra sa ne citesti acolo in" gondola" >:D<

Ms msssss. Sa stii ca in realitate arata si mai frumos

Sa stii ca desi n am intrat sa dau raportul...am facut miscarica in continuare:)

Sa stii ca o sa merg sa scriu retroactiv:p...

Citat:

Anterior postat de curly.light (Post 1432542)
Oh, ce imi place piesa de la Sia! Si pe mine ma motiveaza piesele ei (si asta, si altele), transmit multa putere, dincolo de toate problemele..

Mai apelez la piesele ei si cand pedalez la sala, pentru motivatie. Ar trebui sa mi le pun mai des zilele astea..

Iubesc aproape toate piesele de la Sia...pe langa faptul ca are o voce extraordinara...mi se pare ca toate melodiile ei au un mesaj destul de puternic...de profund...

Zilele astea am ascultat pe repeat I forgive You - Maitre Gims feat Sia

mika_me 13 iun 2017 15:34:32

Re: Jurnal Mika - Un nou inceput
 
2 ataşament(e)
Hola!

Iar am lipsit de pe aici o perioada...insa nu de tot...am mai aruncat un ochi din cand in cand...Am fost atat de obosita incat...de fiecare data cand ma asezam seara in pat si mi ziceam ca o sa stau vreo 10-15 minute pe site...nu reuseam...imi picau ochii in gura. Apucam sa citesc fugitiv ce ati mai scris voi fetelor si apoi ma bagam la somn...

Un sfarsit au terminat ai mei cu varuitul&co., iar eu sunt tare mandra de cum arata casuta lor. Am varuit peretii in alb...in unele camere avem tapet asa, pus pe cate un perete, decorativ...iar, the final touch l am adaugat eu prin reconsitionarea a o buna parte din mobila.

V am aratat cum am transformat o masa veche de vreo 30 de ani, din lemn, maro, lacuit...Ei bine...am facut acelasi lucru si cu mobila din dormitor...din acelasi tip de lemn...culoare mai inchisa (pat, noptiere si comoda cu oglinda)...M am "agatat" si de un cuier vechi, cu lada. L am pus pe tata sa taie lada, astfel incat sa ramana tablia si sa o fixeze pe perete..In camera de zi/sufragerie..am revopsit o comoda wenge..luata acum vreo 3 ani...si o masa mica extensibila, din lemn, culoarea ciresului...Ce a iesit...o sa vedeti in pozici.

In alta ordine de idei...am fost ieri la nutritionist (dupa o lunga perioada in care n am reusit sa mai ajung la dumneai)...Mi a mai scazut un pic cantitatile de mancare...adica mi a mai taiat din calorii. Am reusit sa fac o poza tabelului cu masurile mele..de la inceputul dietei si pana acum si am avut un soc...cand am vazut ca am avut 93 in talie :-o..Nu mai stiam, jur!! Cum mi oi fi permis sa ajung acolo, nu stiu...dar e tare trist...Insa nu mai conteaza...conteaza unde sunt acum

13.02.2017. 12.06.2017

Brat. 37 cm. 34 cm
Bust. 101 cm. 95.5 cm
Talie. 93 cm. 77.5 cm
Solduri 118 cm. 108.5 cm
Coapse. 77 cm. 70 cm.

Cam asta e...Eu sunt multumita si nu ma las pana nu ajung la greutatea si dimensiunile ideale.

curly.light 19 iun 2017 21:27:22

Re: Jurnal Mika - Un nou inceput
 
Wow, sunt extraordinare rezultatele, sincer!! Felicitari si mult spor pe mai departe, sa iti ramana motivatia sus! >:D< Ma bucur mult pentru tine! [*66*]

mika_me 24 iun 2017 10:53:34

Re: Jurnal Mika - Un nou inceput
 
Citat:

Anterior postat de curly.light (Post 1432774)
Wow, sunt extraordinare rezultatele, sincer!! Felicitari si mult spor pe mai departe, sa iti ramana motivatia sus! >:D< Ma bucur mult pentru tine! [*66*]

Buna! Multumeesc!!! Ma straduiesc, ma stradyiesc sa ramana suuus!!

Am lipsit de pe aici...am fost plecata cu familia intr o minivacanta!!

A fost minunat..n am mancat chiar de regim...dar am fost echilibrata...si m am intors cu aceeasi greutate...desi sincer...ma asteptam...la 1 kg in plus...fie el si.nereal...ci doar ca o reactie a organismului...retentie de apa...bla bla bla...Dar a fost ok...Din pacate, fiind plecata..in afara de drumetii si plimbari..n am facut alta miscare...

Am revenit la regim si astazi si maine abia astept sa mi dau intalnire cu Chalene;)

adinico 24 iun 2017 22:24:15

Re: Jurnal Mika - Un nou inceput
 
Bine ai revenit ma bucur ca iesirea din ritmul regimului nu a lasat " urme ", ăsta e un lucru ce aratată că ai asimilat tare bine modul sănătos și echilibrat de a te alimenta și nu mai ai tentații prea multe și pofte fel de fel. Drumetiile au avut și ele beneficiile lor așa ca te-ai relaxat și ai luat o gura de oxigen numai bine sa revii în forță și cu bateriîl încărcate! !! mult spor Îți doresc! !!>:D<

mika_me 04 iul 2017 17:02:43

Re: Jurnal Mika - Un nou inceput
 
1 ataşament(e)
Buna drag jurnal!!

O noia luna si un nou program de sport...Turbo Jam Quick Results...Sa vedem ce va fi...!!e oarecum o combinatie intre workouturile din Faza 1 si Faza 2.

Am intrat cam rar...dar astea sunt curcumstantele. Important e ca ma tin in continuare de treaba!!

adinico 04 iul 2017 22:22:19

Re: Jurnal Mika - Un nou inceput
 
Bravo văd ca ti'ai structurat mișcarea tare bine și zilnic timp de o luna ne gândim la tine și bifam în calendar miscarea!!! Bravoooo e bine ca te ții de treaba și ești pe poziții! !! #rezist :) mult succes!! Pupici!!!>:D<

mika_me 05 iul 2017 08:09:37

Re: Jurnal Mika - Un nou inceput
 
Citat:

Anterior postat de adinico (Post 1433157)
Bravo văd ca ti'ai structurat mișcarea tare bine și zilnic timp de o luna ne gândim la tine și bifam în calendar miscarea!!! Bravoooo e bine ca te ții de treaba și ești pe poziții! !! #rezist :) mult succes!! Pupici!!!>:D<

Hola!! Multumesc!!

Da...e structurat...si fara o zi de pauza :p...

In prima luna (faza) aveam 5 zile de sport pe saptamana. In a doua luna am avut 6, iar acum trebuie sa fac 7/7.

O sa ma straduiesc sa intru macar sa dau raportul la miscare.

Pupici!!

Zoe 05 iul 2017 10:33:33

Re: Jurnal Mika - Un nou inceput
 
Turbo Jam e excelent la rezultate dacă te ţii de el, mie mi-a fost dintre cele mai dragi şi l-am dus cu succes până la capăt :)

mika_me 05 iul 2017 19:10:24

Re: Jurnal Mika - Un nou inceput
 
Citat:

Anterior postat de Zoe (Post 1433173)
Turbo Jam e excelent la rezultate dacă te ţii de el, mie mi-a fost dintre cele mai dragi şi l-am dus cu succes până la capăt :)

Buna Zoe!

Da? Ei, pai ma bucur sa aud pareri pozitive despre acest program si nu poate decat sa ma motiveze acest lucru si sa mi dea mai multa incredere. Si e si distractiv iar Chalene mi se pare o tipa super misto:>

Pupici!!

Zoe 06 iul 2017 07:34:29

Re: Jurnal Mika - Un nou inceput
 
Citat:

Anterior postat de mika_me (Post 1433180)

Da? Ei, pai ma bucur sa aud pareri pozitive despre acest program si nu poate decat sa ma motiveze acest lucru si sa mi dea mai multa incredere. Si e si distractiv iar Chalene mi se pare o tipa super misto:>

Mă bucur că-ţi place, pentru mine e singura care a reuşit să mă motiveze pe termen lung :)

mika_me 06 iul 2017 22:57:19

Re: Jurnal Mika - Un nou inceput
 
Citat:

Anterior postat de Zoe (Post 1433187)


Mă bucur că-ţi place, pentru mine e singura care a reuşit să mă motiveze pe termen lung :)

Se pare ca si pe mine:)

mika_me 09 iul 2017 14:54:03

Re: Jurnal Mika - Un nou inceput
 
Buna!!

Ziceam ca programul Turbo Jam din aceasta luna prevede workout uri 7 zile din 7..Insa acum ca a trecut prima saptamana..sa zic asa, realizez ca e totusi conceput...sa nu scoata untul din mine chiar in fiecare zi. Adica la unele workouturi nu transpir prea mult si nu sunt foarte intense.

Am inceput saptamana cu un maaaaare "pas" de la sport..Am avut ceva treburi...asa ca am inceput de marti, dar am facut workout ul de luni. In rest, am respectat ziua si workout ul. E drept...ca vineri iarasi n am.avut cum.sa fac, pentru ca am avut oo muultiiiime de treburi de facut si nu m am mai simtit in stare.

Astazi insa (desi stiu ca nu se procedeaza asa)..am profitat ca aveam in program doar 10 minute Ab Jam si am decis sa recuperez ce n am facut in cursul saptamanii. Am adaugat si Cardio Party 2 (de vineri) si pentru ca am simtit ca "as mai duce", am adaugat si 3T (de marti). Iar acum pot spune cu certitudine ca saptamana e completa!! Congrats to me!!:>

mika_me 15 iul 2017 12:28:51

Re: Jurnal Mika - Un nou inceput
 
Eii...saptamana care a trecut am cam batut pasul pe loc...din toate puncrele de vedere...dar revin eu pe cai mari.

In alta ordine de idei...recent..cel care la un momemt dat mi a fost antrenor personal a decis sa ofere posibilitatea urmarii antrenamentelor sale si online.

Din pacate...treaba cu antrenamentul personal n a avut rezultate pentru ca n am fost decat la cateva sedinte. Ulterior n am mai putut ajunge la sala deoatece a trebuit sa plec din Iasi o perioada..Dar acum ca a aparut treaba cu onlineul, m am abonat si eu pentru 30 de zile si astazi am facut primul antrenament.

A fost ok...o sa incerc sa le urmez de 4 5 ori pe saptamana pr langa Turbo Jam...si sa vedem ce o sa iasa:>


Ora este GMT +2. Ora este acum 23:55:06.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO