forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal A - Minigirl. (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-minigirl-3720.html)

LicuriciColorat 04 mai 2010 15:28:21

Re: Jurnal A - Minigirl.
 
Buna si bine ai venit>:D<,ce norocoasa esti ca nu iti plac prajelile,nici eu nu ma dau in vant dupa ele defapt mi rau daca manc:D desi inainte imi placeau....imi pare bine ca papi sanatos.......ceva sport faci?.....in legatura cu meniul tau mi se pare cam putin,incerca la cina sa papi o salata de legume cu pui la cuptor,sau peste,ori branzica ceva mai consistent,bafta si la cat mai multe kg date jos>:D<

alinutza656 04 mai 2010 16:28:57

Re: Jurnal A - Minigirl.
 
Citat:

Anterior postat de Minigirl (Post 175032)
nuci...nu am mai mancat de mult...dar migdale nu sunt bune?:-s

Ba da sunt foarte bune nucile,migdalele,alune dar sunt si foarte calorice,au cate 500-600 de calorii/100 g.Deci poti manca dar nu mai mult de o manuta.:)

VentoFreddo 04 mai 2010 16:53:19

Re: Jurnal A - Minigirl.
 
Citat:

Anterior postat de Minigirl (Post 175031)
pai maine asa am de gand sa mananc, dar ce peste? adica un peste slab

Acelasi ;)lucru cu pestele, e mai bun cel gras tip cod, somon..grasimile de peste sunt cele mai bune si te ajuta sa slabesti, e paradoxal dar asa e..200 de grame e ideal
Citat:

Anterior postat de Minigirl (Post 175032)
nuci...nu am mai mancat de mult...dar migdale nu sunt bune?:-s

Cum a zis si slabuta de mai sus, sunt calorice, dar cum tu nu mananci suficient de ex 4 nuci sau 8 migdale de 3 ori pe saptamana te ajuta si cu slabitul si sa ai un par frumos, piele frumoasa, te apara de cancer..
Incearca!Si foloseste calculatorul de calorii, asa stii cat sa "bagi" sau nu ca sa nu depasesti 1400 cal dar sa nu scazi nici sub 1000
Bafta!

Minigirl 04 mai 2010 18:23:27

Re: Jurnal A - Minigirl.
 
Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 175123)
Buna si bine ai venit>:D<,ce norocoasa esti ca nu iti plac prajelile,nici eu nu ma dau in vant dupa ele defapt mi rau daca manc:D desi inainte imi placeau....imi pare bine ca papi sanatos.......ceva sport faci?.....in legatura cu meniul tau mi se pare cam putin,incerca la cina sa papi o salata de legume cu pui la cuptor,sau peste,ori branzica ceva mai consistent,bafta si la cat mai multe kg date jos>:D<

m-am apucat de alergat si tae-bo...pai incerc sa imi cladesc un meniu;;)..mersi mult>:D<...da prajelile in general nu sunt bune.

Minigirl 04 mai 2010 18:25:19

Re: Jurnal A - Minigirl.
 
Citat:

Anterior postat de VentoFreddo (Post 175236)
Acelasi ;)lucru cu pestele, e mai bun cel gras tip cod, somon..grasimile de peste sunt cele mai bune si te ajuta sa slabesti, e paradoxal dar asa e..200 de grame e ideal

Cum a zis si slabuta de mai sus, sunt calorice, dar cum tu nu mananci suficient de ex 4 nuci sau 8 migdale de 3 ori pe saptamana te ajuta si cu slabitul si sa ai un par frumos, piele frumoasa, te apara de cancer..
Incearca!Si foloseste calculatorul de calorii, asa stii cat sa "bagi" sau nu ca sa nu depasesti 1400 cal dar sa nu scazi nici sub 1000
Bafta!

da...eu nu le prea am cu nucile, migdalele sau alunele...adica pana sa imi spuneti voi le consideram "substante" grase si le ocoleam..dar voi incerca sa mananc...:>

alinutza656 04 mai 2010 18:27:31

Re: Jurnal A - Minigirl.
 
Citat:

Anterior postat de Minigirl (Post 175345)
da...eu nu le prea am cu nucile, migdalele sau alunele...adica pana sa imi spuneti voi le consideram "substante" grase si le ocoleam..dar voi incerca sa mananc...:>

Uffff eu as manca alune un kg...si sunt sigura ca incape:)):))

Minigirl 04 mai 2010 18:29:29

Re: Jurnal A - Minigirl.
 
Citat:

Anterior postat de alinutza656 (Post 175346)
Uffff eu as manca alune un kg...si sunt sigura ca incape:)):))

ai putea?...eu nu cred ca ai putea...:-s

alinutza656 04 mai 2010 18:32:26

Re: Jurnal A - Minigirl.
 
Citat:

Anterior postat de Minigirl (Post 175347)
ai putea?...eu nu cred ca ai putea...:-s

Mai nu stiu nu am incercat si nici nu o sa incerc....dar imi plac foarte mult cele cu sare decojite:P:D

Minigirl 04 mai 2010 18:37:37

Re: Jurnal A - Minigirl.
 
Citat:

Anterior postat de alinutza656 (Post 175349)
Mai nu stiu nu am incercat si nici nu o sa incerc....dar imi plac foarte mult cele cu sare decojite:P:D

eu una nu as putea...acum fac lista de cumparaturi la baza sunt fructele si legumele si apoi urmeaza carnea de pui, pestele, nucile si apa plata...:))

alinutza656 04 mai 2010 18:40:43

Re: Jurnal A - Minigirl.
 
Citat:

Anterior postat de Minigirl (Post 175352)
eu una nu as putea...acum fac lista de cumparaturi la baza sunt fructele si legumele si apoi urmeaza carnea de pui, pestele, nucile si apa plata...:))

Bun bravo.....mancarea sanatoasa poate fi si gustoasa:):)
Eu astept sa vina vara sa se mai ieftineasca putin legumele ca acum sunt foarte scumpe (unele dintre ele) si bugetul meu e redus:(....


Ora este GMT +2. Ora este acum 01:40:02.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO