forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal mmm (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-mmm-9983.html)

nicoleta100 20 oct 2011 11:14:49

Re: Jurnal mmm
 
Citat:

Anterior postat de mmm (Post 822575)
deci, sunt super suparata...evident pe mine. ieri a fost f frig, am facut un dus si cand am iesit era f frig in camera, m-a apucat stranutul si nu ma mai puteam opri, si aveam starea aia pe care o ai cand esti racit. si problema e ca-mi era foame, iar ce era in plan, fructe si legume, n-au fost de ajuns..... si am inceput sa mananc.... nuggets, briose cu ciocolata, inghetata, etc. nu ma mai puteam opri..... offf, voi ce faceti cand nu va mai puteti opri??? ce va ajuta? am incercat grapefruit, ceai cald beau in fiecare seara, please, HELP!!!

ce fac eu cand nu ma mai pot opri?
il pun pe sot sa ascunda dulciurile.............si sa nu ma lase sa le caut ............imi trece dupa ceva timp!!!;););)

mmm 20 oct 2011 11:23:11

Re: Jurnal mmm
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta100 (Post 822629)

ce fac eu cand nu ma mai pot opri?
il pun pe sot sa ascunda dulciurile.............si sa nu ma lase sa le caut ............imi trece dupa ceva timp!!!;););)


m-am gandit si eu la asta, dar locuiesc singurica.... de fapt sunt cam singurica prin tara asta..... sa le ascund eu de mine si eventual sa uit pe unde le pun :)):)):))...

am mai incercat sa tin pachetele nedesfacute si asa mai reusesc sa ma abtin, ca stiu ca daca desfac ceva, nu ma las pana nu termin :D

si la astia pe-aici e mai ieftin sa iei spre exemplu 2 kg de inghetata decat una mica de 0.5 kg.... si evident bag ce ramane in frigider..... pana week-end-ul viitor o dau gata. am incercat sa nu mai cumpar asa multe, dar tot mai cumpar mai ales cand e vorba de cava f f f bun si e la o oferta d-aia cumperi 2 platesti 1. complicata ecuatia asta ...

ella 78 20 oct 2011 13:24:46

Re: Jurnal mmm
 
Citat:

Anterior postat de mmm (Post 822646)
m-am gandit si eu la asta, dar locuiesc singurica.... de fapt sunt cam singurica prin tara asta..... sa le ascund eu de mine si eventual sa uit pe unde le pun :)):)):))...

am mai incercat sa tin pachetele nedesfacute si asa mai reusesc sa ma abtin, ca stiu ca daca desfac ceva, nu ma las pana nu termin :D

si la astia pe-aici e mai ieftin sa iei spre exemplu 2 kg de inghetata decat una mica de 0.5 kg.... si evident bag ce ramane in frigider..... pana week-end-ul viitor o dau gata. am incercat sa nu mai cumpar asa multe, dar tot mai cumpar mai ales cand e vorba de cava f f f bun si e la o oferta d-aia cumperi 2 platesti 1. complicata ecuatia asta ...

Buna,eu sunt Ella:),si sunt si eu o devoratoare de dulciuri(parca suntem la o sedinta-n grup -alea de le vad eu prin filme;;) ).Toate-mi plac...inafara de nutella,multumesc lui Dumnezeu:D,ca la cite calorii are:-o auleo maica:-o...De ce am venit ?Pai sa te salut,sa-ti urez slabire frumoasa si sanatoasa si multa,multa determinare,ca de asta avem nevoie...azi e a treia,ba nu a patra zi daca sunt cuminte in care nu pap dulciuri:D si ca premiu...mi-am luat o ciocolata 78% cacao pe care o s-o gust:-/ duminica:D.Opinia mea e ca ar trebui sa-ti faci planuri pe termen scurt,asa sunt mai usor de tinut...gen 7 zile fara inghetata...si daca(scuze cacofonia:">) chiar trebuie sa cumperi...cumpara de cele care sunt monoportii(la mine a functionat:D ),si ca iubitoare de muzica latino iti consiliez zumba:D...cauta pe video google si o sa gasesti nenumarate filmulete:D.Te pooop :-*:-*si iti urez o zi minunata,pe curind,cu vesti cit mai bune,ciao,ciao,plec la servici:-s

nicoleta100 20 oct 2011 13:40:12

Re: Jurnal mmm
 
Citat:

Anterior postat de mmm (Post 822646)
m-am gandit si eu la asta, dar locuiesc singurica.... de fapt sunt cam singurica prin tara asta..... sa le ascund eu de mine si eventual sa uit pe unde le pun :)):)):))...

am mai incercat sa tin pachetele nedesfacute si asa mai reusesc sa ma abtin, ca stiu ca daca desfac ceva, nu ma las pana nu termin :D

si la astia pe-aici e mai ieftin sa iei spre exemplu 2 kg de inghetata decat una mica de 0.5 kg.... si evident bag ce ramane in frigider..... pana week-end-ul viitor o dau gata. am incercat sa nu mai cumpar asa multe, dar tot mai cumpar mai ales cand e vorba de cava f f f bun si e la o oferta d-aia cumperi 2 platesti 1. complicata ecuatia asta ...

ce tare ai fost!!!! sa le ascund eu de mine!!:)):)):))
nici eu nu as rezista sa fiu acolo cu tine!jur pe rosu!!!:):):)
Citat:

Anterior postat de ella 78 (Post 822768)
Buna,eu sunt Ella:),si sunt si eu o devoratoare de dulciuri(parca suntem la o sedinta-n grup -alea de le vad eu prin filme;;) ).Toate-mi plac...inafara de nutella,multumesc lui Dumnezeu:D,ca la cite calorii are:-o auleo maica:-o...De ce am venit ?Pai sa te salut,sa-ti urez slabire frumoasa si sanatoasa si multa,multa determinare,ca de asta avem nevoie...azi e a treia,ba nu a patra zi daca sunt cuminte in care nu pap dulciuri:D si ca premiu...mi-am luat o ciocolata 78% cacao pe care o s-o gust:-/ duminica:D.Opinia mea e ca ar trebui sa-ti faci planuri pe termen scurt,asa sunt mai usor de tinut...gen 7 zile fara inghetata...si daca(scuze cacofonia:">) chiar trebuie sa cumperi...cumpara de cele care sunt monoportii(la mine a functionat:D ),si ca iubitoare de muzica latino iti consiliez zumba:D...cauta pe video google si o sa gasesti nenumarate filmulete:D.Te pooop :-*:-*si iti urez o zi minunata,pe curind,cu vesti cit mai bune,ciao,ciao,plec la servici:-s

bine ai venit in grup!!!:D:D:D

mmm 20 oct 2011 16:01:26

Re: Jurnal mmm
 
Citat:

Anterior postat de ella 78 (Post 822768)
Buna,eu sunt Ella:),si sunt si eu o devoratoare de dulciuri(parca suntem la o sedinta-n grup -alea de le vad eu prin filme;;) ).Toate-mi plac...inafara de nutella,multumesc lui Dumnezeu:D,ca la cite calorii are:-o auleo maica:-o...De ce am venit ?Pai sa te salut,sa-ti urez slabire frumoasa si sanatoasa si multa,multa determinare,ca de asta avem nevoie...azi e a treia,ba nu a patra zi daca sunt cuminte in care nu pap dulciuri:D si ca premiu...mi-am luat o ciocolata 78% cacao pe care o s-o gust:-/ duminica:D.Opinia mea e ca ar trebui sa-ti faci planuri pe termen scurt,asa sunt mai usor de tinut...gen 7 zile fara inghetata...si daca(scuze cacofonia:">) chiar trebuie sa cumperi...cumpara de cele care sunt monoportii(la mine a functionat:D ),si ca iubitoare de muzica latino iti consiliez zumba:D...cauta pe video google si o sa gasesti nenumarate filmulete:D.Te pooop :-*:-*si iti urez o zi minunata,pe curind,cu vesti cit mai bune,ciao,ciao,plec la servici:-s

buna Ella si bun venit in casuta iubitoarelor de dulciuri!
felicitari pt atatea zile fara dulciuri, eu n-am reusit mai mult de 2. am incercat si cu ciocolata cu f multa cacao dar nu imi place asa mult (normal, daca nu ingrasa, nu e bun).
o sa ma uit pe net de zumba, dar lenea asta...cui i-o dau??
servici usor si te mai astept

jessik 20 oct 2011 19:39:01

Re: Jurnal mmm
 
buna draga,, ma plictiseam si eu s avad ce mai e nou pe aici, si m-a atras numele jurnalului tau haha.. mmm te gandeai la ceva dulce.? :D
si eu is cu dulcele..am vrut sa tin o sapt fara dulce deloc.. am rezistat 5 zile.. dar ma lua cu ameteli.. eram si inainte de ciclu.. si am papat pana la urma.. am si eu zile cand mananc zilnic, chiar daca cantitati f mici...cred ca asa m-am mentinut..dar nu cred ca as putea sa renunt total la dulce..ceva tre sa gust.. haha..
pe mine ma mai salveaza sportul si servicul, ca mai fac efort.. ca la diete nu prea sunt ..
dar cu moderatie se poate slabi..ziceai ca esti singura.. sincera sa fiu si eu cand stau acasa cate aproape o zi intreaga de plictiseala mananc.. sotul mai vine seara si hai sa mancam inghetata, si uite asa ma ingrasasem eu.
cum am slabit? probabil, ca m-am mai abtinut, si ca am lucrat seara deci nu prea mai mancam cand veneam acasa..
incearca sa reduci duliurile.. cumpara mai putine.. eu fac cumparaturi o data pe sapt.. daca asa faci si tu,, macar o data la 2 sapt nu te mai du deloc la raionul de dulce..
cumpara batoane de cereale, sau dif baruri cu fructe, is dulci dar mai au si ceva vitamine sau fibre. alta chestie daca esti bautoare de sucuri acidulate alea is bombe zaharoase. eu beam inainte cate 2 cani pe zi.. acum iau cate 2 guri de pofta nu de sete.deci usor usor.. raresti cantitatea..si seara mai putina mancare, sport mult si o sa slabesti.


Ora este GMT +2. Ora este acum 07:48:45.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO