forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Oana (DoarEu) (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-oana-doareu-8089.html)

DoarEu 08 feb 2011 22:24:25

Jurnal Oana (DoarEu)
 
Buna slabutelor >:D< am contul de mai mult timp, dar abia acum cateva zile am inceput sa postez, iar acum imi deschid si un jurnal...
Am 14 ani, 1.74 si vreo 63 de kg:-s stiu ca pe cantar par putine pt inaltimea mea, dar pe corpul meu se vad altfel :( colacei, chestii trestii :(
cu sportul o duc chiar binisor...fac basket 2-3 zile pe saptamana cate 2 ore-2 ore jumate...iar de luni pana miercuri merg o ora la sala la fitness si aerobic...+ ce mai fac pe acasa de plictiseala de pe net:)
in schimb, cu alimentatia ma cam chinui...adica asa in mare manac sanatos...nu prajit, nu sucuri carbogazoase, nu dulciuri (prea multe:">), nu paine alba, nu fainoase, nu fast-food. Dar nu pot mananca la ore fixe, pur si simplu nu pot...mananc cand mi se face foame...iar cu dulciurile...daca mi se face pofta gust..foooarte putin dar gust. si mama imi zicea ca..o patratica de ciocolata azi, una maine, 2 poimaine, si tot asa, ca deh, o sa mi se faca si mai pofta, si nu o sa pot niciodata sa renunt la dulciuri:)) dar incerc sa ma abtin...si cu sprijinul vostru sper sa reusesc>:D<
daca aveti alte sfaturi...sau intrebari...sau orice...le astept cu drag, multumesc>:D<

LicuriciColorat 08 feb 2011 22:36:19

Re: Jurnal Oana (DoarEu)
 
Buna si bine ai venit
felicitari pt sport si pt alimentatia sanatoasa
dulciurile ce sa zic,marea noastra problema
mama ta are dreptate si nu prea:)))
adica e posibil sa nu slabesti pt ca papi azi un pic maine un pic de dulce
papi 3 mese si 2 gustari pe zi?,nu neaparat la aceiasi ora,aporximativ
in acelasi timp trebuie sa ai peste 1000cal
cu dulciurile crezi ca ai putea sa te organizezi sa papi de exp doar o data pe saptamana ceva dulce?un pic de cioco,dulciuri facute de tine mai dietetic
chiar daca e cantitate mica dulcele stopeaza slabitul
cu sport si perseverenta sigur v'ei reusii
mult succes;)

DoarEu 08 feb 2011 23:02:08

Re: Jurnal Oana (DoarEu)
 
Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 516352)
Buna si bine ai venit
felicitari pt sport si pt alimentatia sanatoasa
dulciurile ce sa zic,marea noastra problema
mama ta are dreptate si nu prea:)))
adica e posibil sa nu slabesti pt ca papi azi un pic maine un pic de dulce
papi 3 mese si 2 gustari pe zi?,nu neaparat la aceiasi ora,aporximativ
in acelasi timp trebuie sa ai peste 1000cal
cu dulciurile crezi ca ai putea sa te organizezi sa papi de exp doar o data pe saptamana ceva dulce?un pic de cioco,dulciuri facute de tine mai dietetic
chiar daca e cantitate mica dulcele stopeaza slabitul
cu sport si perseverenta sigur v'ei reusii
mult succes;)

offf, stiu :-< dulciurile astea:))
mananc...dimineata, uneori cand vin de la scoala adica pe la 2 jumate, si pe la 5(si gustari intre mese)...uneori mai mananc si la 8 cand vin de la sala niste cartofi fierti sau o salata, e ok?
cu dulcele am sa iti urmez sfatul...iar in weekend imi voi face eu ceva dietetic...putin...doar asa de gust...multumesc>:D<

amy amy 09 feb 2011 14:19:43

Re: Jurnal Oana (DoarEu)
 
Am observat ca avem aproape aceeasi greutate si ....varsta :D:D:D .Ma bucur ca ai o alimentatie sanatoasa si , in ceea ce priveste dulciurile nici eu nu ma prea pot abtine ...Cate kg ti-ai propus sa slabesti pe luna? :D:D

:-*>:D<:D

DoarEu 09 feb 2011 14:50:23

Re: Jurnal Oana (DoarEu)
 
Citat:

Anterior postat de amy amy (Post 517097)
Am observat ca avem aproape aceeasi greutate si ....varsta :D:D:D .Ma bucur ca ai o alimentatie sanatoasa si , in ceea ce priveste dulciurile nici eu nu ma prea pot abtine ...Cate kg ti-ai propus sa slabesti pe luna? :D:D

:-*>:D<:D

Da>:D<>:D< vom reusi noi sa invingem si dulciurile astea:)) nu ele pe noi:D
pai...cam in jur de 4-5...daca sunt 6 e perfect...ca sa nu fie nici prea multe sa slabesc dintr-o data:D
:-*

LicuriciColorat 09 feb 2011 14:54:52

Re: Jurnal Oana (DoarEu)
 
Citat:

Anterior postat de DoarEu (Post 516415)
offf, stiu :-< dulciurile astea:))
mananc...dimineata, uneori cand vin de la scoala adica pe la 2 jumate, si pe la 5(si gustari intre mese)...uneori mai mananc si la 8 cand vin de la sala niste cartofi fierti sau o salata, e ok?
cu dulcele am sa iti urmez sfatul...iar in weekend imi voi face eu ceva dietetic...putin...doar asa de gust...multumesc>:D<

stai ca nu inteleg
cum adica uneori?uneori ai 3 mese alteori 4?
eu zic asa,papa o data micul dejun dimio gustare la scoala,apoi cand vii de la scoala papi pranzul,apoi inca o gustare,si dupaia cina,trebuie sa ai 3 mese si 2 gustari,sa faci in asa fel sa respecti zilnic asta si sa nu sari peste nici o masa
incerca ca la cina sa nu papi cartofi,la pranz da dar nu foarte des,la cina ceva salata,carnita cu legume,iaurt cu branza si sigur ai sa reusesti;)

DoarEu 09 feb 2011 15:24:21

Re: Jurnal Oana (DoarEu)
 
Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 517183)
stai ca nu inteleg
cum adica uneori?uneori ai 3 mese alteori 4?
eu zic asa,papa o data micul dejun dimio gustare la scoala,apoi cand vii de la scoala papi pranzul,apoi inca o gustare,si dupaia cina,trebuie sa ai 3 mese si 2 gustari,sa faci in asa fel sa respecti zilnic asta si sa nu sari peste nici o masa
incerca ca la cina sa nu papi cartofi,la pranz da dar nu foarte des,la cina ceva salata,carnita cu legume,iaurt cu branza si sigur ai sa reusesti;)


nu m-am exprimat prea bine...daca nu mananc la 2 jumate, cand ajung acasa...mananc la 8 cand vin de la sala..3 mese, niciodata 4:D
multumesc mult pt sfaturi>:D<

LicuriciColorat 09 feb 2011 15:28:01

Re: Jurnal Oana (DoarEu)
 
Citat:

Anterior postat de DoarEu (Post 517280)
nu m-am exprimat prea bine...daca nu mananc la 2 jumate, cand ajung acasa...mananc la 8 cand vin de la sala..3 mese, niciodata 4:D
multumesc mult pt sfaturi>:D<

cu placere
deci sa fie 3 mese si 2 gustari>:D<

mvthebest 09 feb 2011 16:29:03

Re: Jurnal Oana (DoarEu)
 
Ce ai papat ieri de ex? (+cantitatea)
Trebuie sa ai neaparat 3mese+2gustari. Sa nu sari peste nici o masa.
Si incearca sa le iei la aceasi h ca sa se obisnuiasca organismul asa.
Cam cate calorii papi pe zi?>:D<

DoarEu 09 feb 2011 16:37:51

Re: Jurnal Oana (DoarEu)
 
Citat:

Anterior postat de mvthebest (Post 517399)
Ce ai papat ieri de ex? (+cantitatea)
Trebuie sa ai neaparat 3mese+2gustari. Sa nu sari peste nici o masa.
Si incearca sa le iei la aceasi h ca sa se obisnuiasca organismul asa.
Cam cate calorii papi pe zi?>:D<

de ieri incepusem sa iau 3 mese si 2 gustari...dar nu la ore fixe...o sa incerc sa fac si asta>:D<
hm...niciodata nu am calculat caloriile...cred ca o sa incep sa fac si asta...eu mai mult ma uit la cantitate si la ce mananc:D pai ieri .. am mancat niste cereale dimineata...gustarea am luat-o la scoala (un mar), cand am ajuns acasa am mancat o farfurie de supa de pui, gustare un iaurt...iar seara piept de pui la gratar (nu prea mare) si putina salata:D + 1.5 l de apa, incerc sa ajung la 2l:D


Ora este GMT +2. Ora este acum 23:52:16.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO