forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Pinksiren-Nu conteaza cat de greu inaintez.atat timp cat nu ma opresc!!! (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-pinksiren-nu-conteaza-cat-greu-inaintez-atat-timp-cat-nu-ma-opresc-10619.html)

iuanutza 21 nov 2011 19:42:50

Re: Jurnal Pinksiren-Nu conteaza cat de greu inaintez.atat timp cat nu ma opresc!!!
 
Citat:

Anterior postat de pinksirena (Post 852796)


Da...:D:D:D:D 45 de min...cum se cunoaste ca tin dieta South Beach....aproape ca nu mai am fortza...:D:D:D

tu ai mai tinut vreodata south beach?am vazut ca multe fete o tin, dar e si periculoasa, ca numai un fruct sa mananci daca nu e permis si pui imediat pe tine...inca nu stiu exact in ce costa, parca 3 sapt numa carne, apoi se adauga treptat cate un fruct, o felie de paine etc...oricum sper sa-ti dea rezultate, dar sa te si tii de ea, ca daca nu, numai iti vei intoarce cu susul in jos organismul...trebuie sa ma mai informez si pe site de unele diete...ca trebuie sa ma mobilizez si eu intr-un fel, sa vedem daca voi gasi ceva care sa se apropie cu stilul meu

alexandra123 21 nov 2011 19:46:44

Re: Jurnal Pinksiren-Nu conteaza cat de greu inaintez.atat timp cat nu ma opresc!!!
 
Citat:

Anterior postat de pinksirena (Post 852796)


Da...:D:D:D:D 45 de min...cum se cunoaste ca tin dieta South Beach....aproape ca nu mai am fortza...:D:D:D

Bravooo!! Eu nu cunosc SB. asa ca nu stiu ce sa zic de forta pe care nu o ai? ce ai mancat azi?

pinksirena 21 nov 2011 19:47:11

Re: Jurnal Pinksiren-Nu conteaza cat de greu inaintez.atat timp cat nu ma opresc!!!
 
Citat:

Anterior postat de iuanutza (Post 852801)

tu ai mai tinut vreodata south beach?am vazut ca multe fete o tin, dar e si periculoasa, ca numai un fruct sa mananci daca nu e permis si pui imediat pe tine...inca nu stiu exact in ce costa, parca 3 sapt numa carne, apoi se adauga treptat cate un fruct, o felie de paine etc...oricum sper sa-ti dea rezultate, dar sa te si tii de ea, ca daca nu, numai iti vei intoarce cu susul in jos organismul...trebuie sa ma mai informez si pe site de unele diete...ca trebuie sa ma mobilizez si eu intr-un fel, sa vedem daca voi gasi ceva care sa se apropie cu stilul meu

Is 2 saptamani fara fructe,paste,orez,paine,cartof(cam tot ceea ce-ti interzice intr-o dieta de slabit),in legatura cu fructele...eu inainte cand mancam imediat imi era foame,deci mai rau faceam.Se mananca carne slaba,legume si lactate...In a treia saptamana se adauga treptat cate o portie de carbohidrati....si sincer in orice dieta te poti ingrasa dak o lasi si dupa mananci normal...:D:D:D:D

pinksirena 21 nov 2011 19:48:14

Re: Jurnal Pinksiren-Nu conteaza cat de greu inaintez.atat timp cat nu ma opresc!!!
 
Citat:

Anterior postat de alexandra123 (Post 852806)
Bravooo!! Eu nu cunosc SB. asa ca nu stiu ce sa zic de forta pe care nu o ai? ce ai mancat azi?

E o dieta care se bazeaza pe proteine,carbo buni luati din legume,fasole,naut,linte si grasimi bune din ulei de masline si oleaginoase...

pinksirena 21 nov 2011 20:17:27

Re: Jurnal Pinksiren-Nu conteaza cat de greu inaintez.atat timp cat nu ma opresc!!!
 
CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 09:00
Lapte semidegrasat 1,6% grasime, Candia, 250ml - 115 calorii, 8 proteine, 4 grasimi, - colesterol, 12 carbohidrati, - fibre, 250 sodiu, - zaharuri
Iaurt bifidus degresat, Sanlacta, 125g - 43 calorii, 4.8 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 5.8 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Miez de nuca crud, Alleano, 20g - 127 calorii, 2.7 proteine, 13.9 grasimi, - colesterol, 2.5 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri

Gustare 1, ora 12:00
Maioneza, din comert, 6g - 24 calorii, 0.1 proteine, 2 grasimi, 0 colesterol, 1.4 carbohidrati, 0 fibre, 42.7 sodiu, 0 zaharuri
Ton maruntit in suc propriu, scurs, 60g - 77 calorii, 14.2 proteine, 1.8 grasimi, 25.2 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 226.2 sodiu, - zaharuri

Prânz, ora 14:00
Peste alb, diferite specii, gatit, la cuptor/grill/tigaie, 60g - 104 calorii, 14.7 proteine, 4.5 grasimi, 46.2 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 39 sodiu, - zaharuri
Lapte semidegrasat 1,6% grasime, Candia, 250ml - 115 calorii, 8 proteine, 4 grasimi, - colesterol, 12 carbohidrati, - fibre, 250 sodiu, - zaharuri
Ou de gaina, 120g - 172 calorii, 15.1 proteine, 11.9 grasimi, 507.6 colesterol, 1 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Salata rosii, castraveti, ceapa, That, 250g - 49 calorii, 2 proteine, 0.3 grasimi, 0 colesterol, 11.3 carbohidrati, 2.3 fibre, 5.5 sodiu, 4.8 zaharuri
Ulei de masline, pentru salata sau gatit, 3g - 27 calorii, 0 proteine, 3 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0.1 sodiu, 0 zaharuri

Gustare 2, ora 17:05
Jambon de pui fiert, calitate superioara, 45g - 45 calorii, 9.5 proteine, 0.3 grasimi, - colesterol, 0.8 carbohidrati, 0.2 fibre, - sodiu, - zaharuri

Cina, ora 20:00
Salata rosii, castraveti, ceapa, That, 250g - 49 calorii, 2 proteine, 0.3 grasimi, 0 colesterol, 11.3 carbohidrati, 2.3 fibre, 5.5 sodiu, 4.8 zaharuri
Masline negre cu sambure, Hacendado, 40g - 71 calorii, 0.6 proteine, 6.8 grasimi, - colesterol, 1.8 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Jambon de pui fiert, calitate superioara, 100g - 98 calorii, 21 proteine, 0.7 grasimi, - colesterol, 1.7 carbohidrati, 0.5 fibre, - sodiu, - zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1116 calorii, (mult)102.7 proteine, (mult)53.6 grasimi, 579 colesterol, (mic)61.6 carbohidrati, 5.3 fibre, 819 sodiu, 9.6 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Activitati casnice, 80min - 254 calorii
Bicicleta stationar, moderat, 45min - 320 calorii
Curatenie, intens, 120min - 478 calorii
Curatenie, moderat, 60min - 154 calorii
Metabolism bazal - 1377 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 2583 calorii

alexandra123 21 nov 2011 20:25:20

Re: Jurnal Pinksiren-Nu conteaza cat de greu inaintez.atat timp cat nu ma opresc!!!
 
Am inteles tot. arata bine meniul tau:P

mutulica 21 nov 2011 20:34:08

Re: Jurnal Pinksiren-Nu conteaza cat de greu inaintez.atat timp cat nu ma opresc!!!
 
Anca cum te simti cu dieta, eu cred ca o sa slabesti frumos cu ea fiind ca limitezi numarul de carbo. Eu nu asi putea tine asa dieta, deoarece nu prea imi place sa maninc carne, iar fara fruncte nu pot trai.
Bravo pentru sport, sa faci in fiecare zi ca te verific:)):)):))

alexandra123 21 nov 2011 20:37:29

Re: Jurnal Pinksiren-Nu conteaza cat de greu inaintez.atat timp cat nu ma opresc!!!
 
Citat:

Anterior postat de mutulica (Post 852878)
Anca cum te simti cu dieta, eu cred ca o sa slabesti frumos cu ea fiind ca limitezi numarul de carbo. Eu nu asi putea tine asa dieta, deoarece nu prea imi place sa maninc carne, iar fara fruncte nu pot trai.
Bravo pentru sport, sa faci in fiecare zi ca te verific:)):)):))

Politia in actiune:)):))

pinksirena 21 nov 2011 20:38:27

Re: Jurnal Pinksiren-Nu conteaza cat de greu inaintez.atat timp cat nu ma opresc!!!
 
Citat:

Anterior postat de mutulica (Post 852878)
Anca cum te simti cu dieta, eu cred ca o sa slabesti frumos cu ea fiind ca limitezi numarul de carbo. Eu nu asi putea tine asa dieta, deoarece nu prea imi place sa maninc carne, iar fara fruncte nu pot trai.
Bravo pentru sport, sa faci in fiecare zi ca te verific:)):)):))

ok,sa traiti! Deocamdata ma simt bine,nu mai simt cheful ala nebun de a manca dulciuri,paine...asta e ce ma intereseaza pe mine...Mie imi place carnea,ouale,branzeturi...Si eu simt lipsa fructelor,mai ales ca la mine in casa mereu sunt si le mai arunc cate un ochi...dar asta e numai 2 saptamani,dupa se poate papa un mar :x

mutulica 21 nov 2011 20:42:27

Re: Jurnal Pinksiren-Nu conteaza cat de greu inaintez.atat timp cat nu ma opresc!!!
 
Citat:

Anterior postat de alexandra123 (Post 852883)
Politia in actiune:)):))

:)):)):))trecem si pe la tine, dar dupa 9 deja:)):)):))
Citat:

Anterior postat de pinksirena (Post 852885)


ok,sa traiti! Deocamdata ma simt bine,nu mai simt cheful ala nebun de a manca dulciuri,paine...asta e ce ma intereseaza pe mine...Mie imi place carnea,ouale,branzeturi...Si eu simt lipsa fructelor,mai ales ca la mine in casa mereu sunt si le mai arunc cate un ochi...dar asta e numai 2 saptamani,dupa se poate papa un mar :x

vezi ai grija sa nu e ia ameteala, ca citeam pe la fete prin jurnal ca li se faceau rau de la prea putini carbo, sa papi legume care au carbo; da ai dreptate e doar doua saptamini si trec repede dupa papi si tu cite un fructulet:x


Ora este GMT +2. Ora este acum 07:09:30.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO