forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal plictisitor - otiliaa (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-plictisitor-otiliaa-5785.html)

lovemyself 20 aug 2010 20:19:47

Re: Jurnal plictisitor - otiliaa
 
Citat:

Anterior postat de otiliaa (Post 296355)
buna,fetele!pai cum sa nu ma tin de treaba?am tras chiulul pana acum,dar de acum incolo la treabaaaaaa;).mai ales ca vad si rezultatele[*3*].astazi am sa mananc salata din rosii castraveti si niste piept de pui la cutie.ca am o pofta=P~.(bine ca nu am pofte de prostioare#:-s).voi totul bine?

Ce fata cuminte:)
Rezultatele apar si inca or sa mai apara;)

otiliaa 20 aug 2010 21:18:49

Re: Jurnal plictisitor - otiliaa
 
Citat:

Anterior postat de otiliaa (Post 296355)
buna,fetele!pai cum sa nu ma tin de treaba?am tras chiulul pana acum,dar de acum incolo la treabaaaaaa;).mai ales ca vad si rezultatele[*3*].astazi am sa mananc salata din rosii castraveti si niste piept de pui la cutie.ca am o pofta=P~.(bine ca nu am pofte de prostioare#:-s).voi totul bine?

fetele,parca m-am bucurat degeaba.pe la ora17,30 am dat-o in bara:D...am mancat o inghetata cu gust de cafea si fructe de padure,dar jur ca am luat conul cel mai mic:(...la munte era un cald si nu aveam nici apa,iar cand am coborat amandoi (eu si iub)fara sa spunem nimic ne-am oprit in fata frigiderului cu ingetata:">.iar la cina am mancat o mozzarella(125gr)o rosie si 50 gr de piept de curcan...sportul a ramas doar cel de pe munte:((.asta e,o sa mananc mai putin maine.merg la mare(cu pachetul de acasa).va urez de acum o zi buna!pe maine

lucia ely 20 aug 2010 21:32:00

Re: Jurnal plictisitor - otiliaa
 
http://c.universalscraps.com/files/e..._night_029.gif noapte buna>:D<

lovemyself 21 aug 2010 07:56:07

Re: Jurnal plictisitor - otiliaa
 
Citat:

Anterior postat de otiliaa (Post 296995)
fetele,parca m-am bucurat degeaba.pe la ora17,30 am dat-o in bara:D...am mancat o inghetata cu gust de cafea si fructe de padure,dar jur ca am luat conul cel mai mic:(...la munte era un cald si nu aveam nici apa,iar cand am coborat amandoi (eu si iub)fara sa spunem nimic ne-am oprit in fata frigiderului cu ingetata:">.iar la cina am mancat o mozzarella(125gr)o rosie si 50 gr de piept de curcan...sportul a ramas doar cel de pe munte:((.asta e,o sa mananc mai putin maine.merg la mare(cu pachetul de acasa).va urez de acum o zi buna!pe maine


Buna otilia:)

Nu-i nimic..doar stii ca se mai ntampla si zile din astea..important e sa revii repede la drum..si sa nu lasi unmoment de slabiciune sa-ti afecteze intreaga zi si altele dupa..ai pus punct si de la urmatoarea masa vei manca corect.

Hia ca poti si o sa fie bine>:D<

Livia89 21 aug 2010 07:59:59

Re: Jurnal plictisitor - otiliaa
 
lasa, draga mea, se mai intampla sa gresim, mai ales cand mergem in asa-zise "concedii", ideea e ca per total sa te tii de treaba :) si rezultatele or sa apara.
eu nu pot sa zic ca am renuntat la dulce peste noapte, doar ca am vazut ca ii simt gustul in gat ciocolatei in timp ce alerg sau fac exercitii, daca am mancat in ziua aia... si am zis ca decat sa mi se faca rau, mai bine pass ;)
si totusi, e destul de bine ca ti-ai luat un cornet mic-mic :) atata meriti pentru efortul depus pana acum ;;) eu de obicei cand pap inghetata (cam o data pe luna :)) ca nu mi-e chiar pofta) iau de la Nestea sau Nesquik, rad prietenii de mine, ca mananc inghetata pt copii :)) dar aia e mai light si mai mica, exact cat am nevoie
incearca si tu, poate o sa te multumeasca una din acelea :)

otiliaa 21 aug 2010 16:18:05

Re: Jurnal plictisitor - otiliaa
 
salutare!ce cald e astazi aici.am in casa 30 de grade[*72*]+ca ma intorc si cu caldura de pe plaja....nu stiu daca in seara asta mai am forta de a mai urca pe bici[*arsita*].astazi am fos cuminte,nu am sarit din normal#:-s

lucia ely 21 aug 2010 16:22:46

Re: Jurnal plictisitor - otiliaa
 
Citat:

Anterior postat de otiliaa (Post 297865)
salutare!ce cald e astazi aici.am in casa 30 de grade[*72*]+ca ma intorc si cu caldura de pe plaja....nu stiu daca in seara asta mai am forta de a mai urca pe bici[*arsita*].astazi am fos cuminte,nu am sarit din normal#:-s

buna>:D<
bravo>:D<
eeee vezi uh de poti faci de nu...maine>:D<
ti-a fost dor de mine nu?;;)
eee ce sa faci asa sunt eu bagatoare de seama:">

otiliaa 21 aug 2010 16:28:28

Re: Jurnal plictisitor - otiliaa
 
Citat:

Anterior postat de lucia ely (Post 297872)
buna>:D<
bravo>:D<
eeee vezi uh de poti faci de nu...maine>:D<
ti-a fost dor de mine nu?;;)
eee ce sa faci asa sunt eu bagatoare de seama:">

:-*ce distractiva esti:)).ma uitam astazi in dulap si am vazut ca am o prajiturica de facut(eu pun doar laptele si o pun in frigider),si ma gandeam sa o fac maine,dar nu stiuce sa fac:-/.o felie are 200kcalx-(

Livia89 21 aug 2010 16:39:35

Re: Jurnal plictisitor - otiliaa
 
Citat:

Anterior postat de otiliaa (Post 297865)
salutare!ce cald e astazi aici.am in casa 30 de grade[*72*]+ca ma intorc si cu caldura de pe plaja....nu stiu daca in seara asta mai am forta de a mai urca pe bici[*arsita*].astazi am fos cuminte,nu am sarit din normal#:-s

buna, draga mea
si la mine e caldura mare, astept sa se racoreasca sa pot iesi la alergat :))
pai daca tu ai fost la plaja, ai mai si inotat prin apicuta, ma gandesc :-? si ai stat mult in soare, e destul de obositor, si de inteles ca vrei sa renunti la exercitii :P si ft bine ca nu ai cedat la tentatii >:D< incet-incet reusesti tu :D
si eu sunt putin lenesuta, ar trebui sa-mi fac curat in camera, ca altcandva nu o sa am cand, si nu ma pot urni din loc :P si o sa ramana ca dupa bomba aici =))

Livia89 21 aug 2010 16:41:23

Re: Jurnal plictisitor - otiliaa
 
Citat:

Anterior postat de otiliaa (Post 297879)
:-*ce distractiva esti:)).ma uitam astazi in dulap si am vazut ca am o prajiturica de facut(eu pun doar laptele si o pun in frigider),si ma gandeam sa o fac maine,dar nu stiuce sa fac:-/.o felie are 200kcalx-(

pai las-o pana cand o sa ai motiv de sarbatoare, gen ca ai slabit primele kg ;) sau ca si recompensa dupa ce nu ai mancat X zile dulce, ca sa fie motiv bun :)


Ora este GMT +2. Ora este acum 20:57:17.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO