forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal pofticios - Viviana (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-pofticios-viviana-3598.html)

Viviana 26 apr 2010 10:45:13

Re: Jurnal pofticios - Viviana
 
Citat:

Anterior postat de ianna (Post 165232)
salamul daca e taiat sau il tai subtire cred ca ar avea in jur de max 30 grame.... cam la fel si cu cascavalul. Cateva fete au cantar de bucatarie... urmareste prin jurnale care are ...sau pune intrebarea la categoria ajutor (cel mai bine).. si pui intrebari de orientare ...de genul: un pumn de cereale cat are? sau o cana de 250 ml cate grame de cereale are? o felie se salam taiata subtire subtire de vezi aproape prin ea cat are? etc


Multumesc mult ianna ! :*

Viviana 26 apr 2010 11:05:00

Re: Jurnal pofticios - Viviana
 
Buna ziua dragele mele ! :*
Ete c.a venit si ziua de luni [ #-o ], dupa cum am promis , azi - nimic dulce [-( painica mai rar [ pt. ca n.o pot lasa asa dintr.o data [-( ] si fara prajeli .
Sa vedem :-? dis de dimineatsa , m.am treziit , m.am pregatit pentru antrenament si fuga la sala . Eu care inainte mancam si ciocolata si bananele de la dom.profesor .. azi n.am mancat nimic , desigur .. cu mustrari de constiinta ca n.am mancat , si cu gandul la ciocolata aceea buuuna de te lingi pe degete , am continuat sa alerg si sa fac exercitiile de zi cu zi ! Dupa antrenament desi imi era o foamee de mama mama , si fast.food.ul era fix.n fata salii .. am bagat castile.n urechi , muzica tare si nu am mai fost tentata sa intru.n fast.food ! Am ajuns acasa , am mancat "fortat"un mar [ pt. ca nu imi plac ] si am baut nitica apa ,si hop aici pe forum :* . Acum trebuie sa ma imbrac si sa.mi pregatesc geanta pentru liceu , dar si pentru antrenamentul de la ora 5 ! :( Off .. si cand ma gandesc ca iar ajung la liceu si trec pe langa patiseria din fata liceului , ma ingrozesc ! Dar , inainte de patiserie e un aprozar , poate reusesc sa intru sa cumpar 1-2 mere ! #-o .
Sper sa reusesc sa ma abtin de la toate "bunataturile" astea daunatoare .
Va pupilic ! :* O Zi Buna !

OitaVesela 26 apr 2010 11:05:11

Re: Jurnal pofticios - Viviana
 
Alege cu grija salamul sa nu fie prea gras :D
Ca tu daca faci sport sigur ai musculatura dezvoltata, trebuie sa te incadrezi in grasimile zilnice, sau depasite putin ca sa se vada frumos muschiul.

OitaVesela 26 apr 2010 11:06:43

Re: Jurnal pofticios - Viviana
 
Vezi ca trebuie sa mananci ceva inainte daca faci sport intens. Banana aia nu e o idee rea.
Cel mai potrivit ar fi o portocala- doua, asa am vazut la practicantii de fitness.
>:D<

Viviana 26 apr 2010 20:39:11

Re: Jurnal pofticios - Viviana
 
Citat:

Anterior postat de OitaVesela (Post 165738)
Alege cu grija salamul sa nu fie prea gras :D
Ca tu daca faci sport sigur ai musculatura dezvoltata, trebuie sa te incadrezi in grasimile zilnice, sau depasite putin ca sa se vada frumos muschiul.


Salam de vara uscat ?! :-/
e bun sauu :-??

Viviana 26 apr 2010 20:39:51

Re: Jurnal pofticios - Viviana
 
Citat:

Anterior postat de OitaVesela (Post 165741)
Vezi ca trebuie sa mananci ceva inainte daca faci sport intens. Banana aia nu e o idee rea.
Cel mai potrivit ar fi o portocala- doua, asa am vazut la practicantii de fitness.
>:D<


Ahh .. portocalele :-& Nu.mi plaacc [-x

OitaVesela 26 apr 2010 20:42:37

Re: Jurnal pofticios - Viviana
 
Citat:

Anterior postat de Viviana (Post 166354)
Salam de vara uscat ?! :-/
e bun sauu :-??

Habar nu am ca eu nu mananc salamuri. Dar poti sa te uiti la Informatii nutritionale alimente
la salamuri sa vezi cam ce contine fiecare.

Viviana 26 apr 2010 20:44:36

Re: Jurnal pofticios - Viviana
 
Offf , uite c.a venit si searaa !
Paaaii :-? Dupa ce am mancat marul acela , am ajuns la liceu .. am intrat.n patiserie sa.i cumpar unei colege o placinta , si mirosea asa de frumooooss 8-> dar , culmea ! ca nu mai erau decat 2 placinte , si una am cumparat.o eu pt. colega mea si una o alta tipa de langa mine ! Vazand ca placinte nu mai sunt , am dat fuga la aprozarul din statie si am cumparat 2 mere verzi foarte verzi ;)) am mancat 1 si am facut pauza de 2 ore si dup.aia l.am mancat si pe al doilea ! Si .. mi.era o foame ! ahh :( .. si.am venit acasa , am fost o nesimtita , astfel incat am mancat 2 felii de paine cu pateu , si 1 cu icre :( si 2 felii de salam ! Daaa ! :( stiuu ca n.ar fi trebuit sa le mananc , ci sa ma limitez la merele mele , insa mi.era oarecum foame :-< .
Maine .. revin iar la marul de dimineatsa , cele 2 de la pranz si seara mai vedem ! :*
Va pupilic , o seara placuta !

Viviana 26 apr 2010 20:45:14

Re: Jurnal pofticios - Viviana
 
Citat:

Anterior postat de OitaVesela (Post 166356)
Habar nu am ca eu nu mananc salamuri. Dar poti sa te uiti la Informatii nutritionale alimente
la salamuri sa vezi cam ce contine fiecare.


multumesc oitsa :* La tine ,cum merge regimul ?! :)

OitaVesela 26 apr 2010 20:52:21

Re: Jurnal pofticios - Viviana
 
Pai draga mea tu vrei sa supravietuiesti cu mere toata ziua?
Nu te infometa, pune mana si mananca, dar mananca sanatos si seteaza-ti o limita de calorii.
Uite de exemplu gandeste-te la o zi ca ai mancat ( nu ma refer la zi de dieta), calculeaza caloriile si vii aici si raportezi. Pe urma vedem cate scadem din ele. Si sa te limitezi la acel numar de calorii zilnic.
Cateva mere pe zi nu iti aduc suficiente elemte nutritive si de asta seara ti se face foame si mananci. Asa daca papi regulat si cum trebuie o sa vezi ca seara poti sa stai linistita. Servesti o cina usoara cu cel putin 4 ore inainte de culcare si aia e.

La mine nu mai e regim. Eu sunt la mentinere si definire muschiuleti :D


Ora este GMT +2. Ora este acum 01:26:44.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO