forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-rallara-noua-etapa-vietii-12770.html)

GCM 14 oct 2019 23:58:19

Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de GCM (Post 1447775)
Am fost in Valencia 6 zile. Am mers mult pe jos, si cu mândra în sistem, dar a fost un concediu minunat! Am vizitat o groaza de locuri, am facut shopping.
Programul e astfel: primele 2 zile disociat( legume cartofi) apoi mic dejunul cu protrina salata fruct,proteina+legume/salata la prânz și cina), pauza de 5 h intre mese. După cele 16 zile, adaug fruct si pâine de secară la pranz si 2lg de ulei pe zi.
Nu e asa horror cum suna...Am lista cu alimentele permise în funcție de analizele mele si cu gramajele necesare în funcție de masa...il iau ca pe un stil de viață, iar acest restart de 16 zile e pt resetarea metabolismului
..mai ales cand mai călcam în străchini.
Prima zi a trecut...AMR 15!

:D iar face mofturi site-ul.

Rallara 15 oct 2019 13:32:06

Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de GCM (Post 1447775)
Am fost in Valencia 6 zile. Am mers mult pe jos, si cu mândra în sistem, dar a fost un concediu minunat! Am vizitat o groaza de locuri, am facut roteina+legume/salata la prânz și cina), pauza de 5 h intre mese. După cele 16 zile, adaug fruct si pâine de secară la pranz si 2lg de ulei pe zi.
Nu e asa horror cum suna...Am lista cu alimentele permise în funcție de analizele mele si cu gramajele necesare în funcție de masa...il iau ca pe un stil de viață, iar acest restart de 16 zile e pt resetarea metabolismului
..mai ales cand mai călcam în străchini.
Prima zi a trecut...AMR 15!


Suna asemanator cu a mea, South Beach :)


Spor si ma bucur ca ai avut un concediu frumos!:x>:D<

Rallara 15 oct 2019 22:49:36

Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii
 
Seara buna,

Mic dejun
1ou posat+sparanghel; 2x weetabix+lapte
Pranz
varza a la Rallara+rosii
Cina
curry pui+orez brun(57g); pandispan fructe SB+creme fraiche; boabe uscate mazare soia fasole+lapte migdale

4.500 pasi
Billy Blanks - Ab bootcamp

P.S. cam lejer la pasi de saptamana trecuta ca s-a schimbat ruta autobusului pt. 3 saptamani si trebuie sa il prind cu 30min mai devreme… exact timpul alocat dimineata pt. plimbarea inainte de servici. Sper sa nu imi afecteze pierderea in greutate prea mult… oricum trec la normal sper in curand!!

Somn usor fetele!o:-):-*

GCM 16 oct 2019 07:26:47

Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii
 
Neața la cafea! Deja am scazut sub ticker! Amr 9 kg! Me happy!

Ralycel, cand e cea mai bună perioadă de vizitat Anglia?! Ca vreme, ca reduceri la shopping?! Ma bate un gând murdar!

Rallara 16 oct 2019 12:17:19

Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de GCM (Post 1447797)
Neața la cafea! Deja am scazut sub ticker! Amr 9 kg! Me happy!

Ralycel, cand e cea mai bună perioadă de vizitat Anglia?! Ca vreme, ca reduceri la shopping?! Ma bate un gând murdar!

Neata ~o)

As zice dupa Brexit cand lira va scadea dramatic...
Eu sunt sus in Scotia dar nu e setata sa o pot alege la profil.

Oricum, unde vrei sa mergi in Anglia?:) Un sejur in Londra? As zice ca e frumos din Aprilie :) S-a schimbat vremea si acolo pentru ca e verile sunt mult mai calduroase in ultima perioada. Cat despre cumparaturi, reducerile de anotimp sunt cele mai avantajoase, deci ianuarie/februarie, apoi pentru colectia hainelor de vara, de prin august.

Pup>:D<

Rallara 17 oct 2019 22:59:47

Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii
 
Seara buna,

Miercuri
Mic dejun
feta+avocado+rosii+2xcracker faina integrala; 2x weetabix+lapte
Pranz
varza a la Rallara+rosii
Cina
ciorba vacuta; boabe uscate mazare soia fasole+lapte migdale; cottage cheese+xylitol

3.200 pasi

Joi (azi)
Mic dejun
feta+avocado+rosii+2xcracker faina integrala; 2x weetabix si fitness cereale (30g)+lapte
Pranz
salata varza+gratar piept pui
Gustare 2
Banana
Cina
piept pui; boabe uscate mazare soia fasole+lapte migdale;

4.700 pasi
J.M. - 6weeks 6pack

Somn usor!
Maine e vineeeri!!<:-P

Rallara 18 oct 2019 22:07:54

Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii
 
Buna seara,(:|

Mic dejun
1ou posat+sparanghel; 2x Weetabix si 30g cereale fitness+lapte;
Pranz
salata varza+gratar piept pui+orez brun(46g)
Cina
cartofi dulci(80g) + smantana&chives(30g); 1 mar+nuci(8g)

4.500 pasi

Somn usor si weekend placut!|-)

Rallara 19 oct 2019 22:20:29

Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii
 
Buna seara,

Mic dejun
omleta 1ou 1albus+salata; cartofi dulci(37g)+ smantana&chives(10g); 1mar+nuci(9g)
Pranz
cartofi dulci(75g)+ smantana&chives(26g); feta+gratar piept pui+rosii
Cina
somon+spanac+creme fraiche(capere, lamaie, patrunjel)

Jillian Michaels - 6weeks 6packs

:)

adinico 21 oct 2019 09:13:51

Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii
 
buna! trageam si eu un ochi la meniuri sa capat ceva inspiratiune si m-am oprit in "varza a la Rallara" ??? cum e aceasta :) ?>:D<

Rallara 21 oct 2019 13:50:09

Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de adinico (Post 1447894)
buna! trageam si eu un ochi la meniuri sa capat ceva inspiratiune si m-am oprit in "varza a la Rallara" ??? cum e aceasta :) ?>:D<

Varza calita Rallara:)

Rallara 21 oct 2019 14:00:04

Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii
 
Bunaa>:D<


Cum se zice? Tocmai atunci cand astepti ceva mai tare atunci nu se intampla?:))


In astea 2 saptamani -0.5kg:)):))
Deci asa ceva...>:)
Mno ce sa facem, mergem mai departe, nu e facut sa vad 79 cel sfant:))
Nu sunt pe rusi si nu e masa musculara, e lipsa mersului pe jos, deci vedeti cand conteaza? Abia astept sa o ia busul pe ruta obisnuita, sa nu fiu nevoita sa plec cu 30min mai devreme de acasa si sa reiau plimbarile de dinainte venit de servici.


Va pup, capul sus si mergem mai departe.:ar!:ar!

lidiuta 21 oct 2019 14:09:48

Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii
 
Îmi place optimismul tău, o zi frumoasă să ai!:):)

LOREDANA99 21 oct 2019 15:40:07

Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de Rallara (Post 1447911)
Bunaa>:D<


Cum se zice? Tocmai atunci cand astepti ceva mai tare atunci nu se intampla?:))


In astea 2 saptamani -0.5kg:)):))
Deci asa ceva...>:)
Mno ce sa facem, mergem mai departe, nu e facut sa vad 79 cel sfant:))
Nu sunt pe rusi si nu e masa musculara, e lipsa mersului pe jos, deci vedeti cand conteaza? Abia astept sa o ia busul pe ruta obisnuita, sa nu fiu nevoita sa plec cu 30min mai devreme de acasa si sa reiau plimbarile de dinainte venit de servici.


Va pup, capul sus si mergem mai departe.:ar!:ar!

Hey, Ralu, ti-ai setat tickerul cu data de final de ziua mea :))

Rallara 21 oct 2019 15:56:19

Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de LOREDANA99 (Post 1447915)


Hey, Ralu, ti-ai setat tickerul cu data de final de ziua mea :))


Ahahahah:)) Pai vezi domle' stiam eu ca e zi importanta!:x>:D<
Ce coincidenta, vezi sa imi porti noroc te rog!:))

Rallara 21 oct 2019 16:01:04

Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii
 
Vai fetelor deci serios imi propun sa rup tot in urmatoarele 2 saptamani:ar!
Auzi acolo 80.5 ->80.00

Azi dimineata m-am pus pe cantar de 3 ori... 80.00 exact fix!! Zic hai mai... nu putea sa fie inca 100g?:))
Vreau sa vin in 2 saptamani cu un 7 mare cat capul meu:)):))


Puup!!:x>:D<

GCM 21 oct 2019 16:47:09

Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii
 
Orice minus e important! Eu visez inca 9kg până în sărbători...dar cred ca tine prea departe!

LOREDANA99 21 oct 2019 17:40:42

Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de Rallara (Post 1447916)
Ahahahah:)) Pai vezi domle' stiam eu ca e zi importanta!:x>:D<
Ce coincidenta, vezi sa imi porti noroc te rog!:))

Da, ma gandeam ca ar fi frumos sa am si eu vreo 57 kg de ziua mea, sa dau bine cu tickerul tau :))
Poate ma ambitionez si beau un ceai in seara asta in loc de cina:))

adinico 22 oct 2019 07:51:41

Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii
 
imi place determinarea ta si esti simpatica foc te-am citit cu placere si abea astept sa te vad cu raport la 70 msi ceva ...hai ca poti>:D<
merci de varza ...e dietetica asa o fac si eu ....:-*

Rallara 22 oct 2019 12:43:03

Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de GCM (Post 1447918)
Orice minus e important! Eu visez inca 9kg până în sărbători...dar cred ca tine prea departe!


Citat:

Anterior postat de LOREDANA99 (Post 1447919)


Da, ma gandeam ca ar fi frumos sa am si eu vreo 57 kg de ziua mea, sa dau bine cu tickerul tau :))
Poate ma ambitionez si beau un ceai in seara asta in loc de cina:))

Codris si Lore nu sunteti departe deloc de final!! Haideti sa tragem tare![*103*]

Citat:

Anterior postat de adinico (Post 1447928)
imi place determinarea ta si esti simpatica foc te-am citit cu placere si abea astept sa te vad cu raport la 70 msi ceva ...hai ca poti>:D<
merci de varza ...e dietetica asa o fac si eu ....:-*

Multumesc frumos Adinico:x:x>:D<
Varza e suuuper!! Pui 1/2 din ulei pe fundul tigaii, pui varza, sare, piper si cimbrul, apoi cealalta 1/2din ulei si pe foc o prajesi asa umpic, dupa vreo 10-15min de amestecat sa nu se prinda (sau cand crezi ca e gata), pui conserva rosii si vreo tot atata apa. Pui capacul si basta! O lasi acolo vreo 30 min pana scade lichidul si varza ti se topeste in gura. Mie imi place f mult!>:D<
Pup, mersi de incurajare!:-*

Rallara 25 oct 2019 13:23:55

Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii
 
Totul bine pe la mine gagici, nu am mai scris din lipsa de timp, dar sunt cuminte :)
Pup si weekend frumos!!>:D<>:D<

Rallara 28 oct 2019 19:04:08

Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii
 
Of fetelor ma cam apuca disperarea ca m-am pus pe cantar azi asa neoficial ca doar lunea viitoare e ziua de cantar. Si ghiciti ce, am 80.5... offff viata, ma gandeam eu ca va fi greu sa ajung la 79 dar deja sunt 3 saptamani in care nu am slabit. :-L Bine, am slabit 500g ce le-am pus la loc se pare, deci zero la patrat.

Ma gandeam sa reincep SB faza I (tine 2 saptamani) ca sa ma scap de platoul asta.
Bine, nu de saptamana asta in curs ca deja mi-am planificat mancarea dar din 4 Noiembrie ma gandesc, ce ziceti. Nu imi prea arde ca e tare grea de tinut faza 1 8-x:D
Nu stiu, ar fi o scapare cred. Oare sa fie ca nu mai merg pe jos atat? In legatura cu asta ruta busului tot ocolitoare e si nu a revenit la normal sa pot si eu sa merg dimineata cele 30-45min.:( Deja sunt 3 saptamani!!! Nu mai am rabdare... :-L

No, in rest totul bine :)):))
Meniurile mi le trec la profil cu calculatorul nutritional dar cand am timp o sa vin sa le mai trec si aici.

Seara faina si spor la slabit, inclusiv mie!!:D:D:))

mika_me 29 oct 2019 20:55:17

Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de Rallara (Post 1448019)
Of fetelor ma cam apuca disperarea ca m-am pus pe cantar azi asa neoficial ca doar lunea viitoare e ziua de cantar. Si ghiciti ce, am 80.5... offff viata, ma gandeam eu ca va fi greu sa ajung la 79 dar deja sunt 3 saptamani in care nu am slabit. :-L Bine, am slabit 500g ce le-am pus la loc se pare, deci zero la patrat.

Ma gandeam sa reincep SB faza I (tine 2 saptamani) ca sa ma scap de platoul asta.
Bine, nu de saptamana asta in curs ca deja mi-am planificat mancarea dar din 4 Noiembrie ma gandesc, ce ziceti. Nu imi prea arde ca e tare grea de tinut faza 1 8-x:D
Nu stiu, ar fi o scapare cred. Oare sa fie ca nu mai merg pe jos atat? In legatura cu asta ruta busului tot ocolitoare e si nu a revenit la normal sa pot si eu sa merg dimineata cele 30-45min.:( Deja sunt 3 saptamani!!! Nu mai am rabdare... :-L

No, in rest totul bine :)):))
Meniurile mi le trec la profil cu calculatorul nutritional dar cand am timp o sa vin sa le mai trec si aici.

Seara faina si spor la slabit, inclusiv mie!!:D:D:))

Hei, imi pare rau sa aud asta! Trebuie sa fie extrem de frustrant, dar acum e momentul cheie:D...
Spui ca iti treci ce mananci la.meniu. Esti in grafic, dpdv al numarului de calorii ingerate/consumate?
Intreb, pentru ca dincolo de orice tip de dieta, treaba cu slabitul e pur matematica! Trebuie sa arzi mai multe calorii decat mananci!:>

Multa bafta si nu te lasa! Poate acum stagnezi sau vezi pe.plus..si poate peste 1-2 saptamani se duc 1-2 kg ca vantul si ca gandul>:D<

Take care!>:D<

GCM 30 oct 2019 12:45:04

Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii
 
Ehehe...cu totii avem astfel de.momente! Important este sa nu cedăm!
Eu sunt într-o mini vacanta! Ma tin strașnic de regim! Sâmbătă am o nuntă!

Rallara 31 oct 2019 19:41:59

Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii
 
Multam fetelor>:D<>:D<

Sincer ma astept la aceeasi greutate, deja ma tem sa nu o iau in sus ca sa va zic drept. Vedem ce iese in 3 zile... acuma indiferent de greutate, important e sa ma tin de treaba nu? Si sa nu ma demoralizez. M-am obisnuit sa vad rezultate bune la fiecare 2 saptamani de 6 luni si acuma na, e destul de greu sa accept un platou ce tine o luna:P Inca ma gandesc la faza I, daca sa o incep ori nu... mai dezbat maine dar tind sa cred ca e singura optiune.:)

Pup si somn usor!

GCM 04 nov 2019 11:43:39

Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii
 
Hai hai, e normal sa obosească si cântarul, organismul...Sa ceara o pauză!

Rallara 04 nov 2019 13:45:04

Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii
 
No m-am intors cu vesti proas..pete si cam proas..te:))

M-am porcit vineri sambata si duminica ca na.:D Doar ma apuc de faza I de luni si sa bad in fizic ca nu o sa mai pot 2 saptamani, halal stil de gandire...
Si se vede acum la cantar evident.
81.3 in aceasta frumoasa dimineata, adica exact +1.3kg de la ultima cantarire acum 2 saptamani.
Mai si eram sigura ca o sa am macar 79.9 azi!! Cam neplacuta veste si in decursul a ultimelor 4 saptamani nu numai ca nu am slabit nimic dar am pus de la 80.5 la 81.3, deci 4 sapt. +0.8... in loc sa slabesc vreo 3kg dom'le!!

Daaar trecem peste.:D:D Acum vestile bune!:))

Busul a revenit la ruta normala whoop whoop si am inceput mersul pe jos de azi! Ua ce ma bucur n-aveti idee. 30min castigate zilnic!
Inceput SB faza I azi sa ma scap de platoul asta.
Sport revin la marti & sambata de 2x/sapt pana ajung sub 80.

Sper ca sunteti bine si slabute!!>:D<

mika_me 05 nov 2019 11:43:54

Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de Rallara (Post 1448117)
No m-am intors cu vesti proas..pete si cam proas..te:))

M-am porcit vineri sambata si duminica ca na.:D Doar ma apuc de faza I de luni si sa bad in fizic ca nu o sa mai pot 2 saptamani, halal stil de gandire...
Si se vede acum la cantar evident.
81.3 in aceasta frumoasa dimineata, adica exact +1.3kg de la ultima cantarire acum 2 saptamani.
Mai si eram sigura ca o sa am macar 79.9 azi!! Cam neplacuta veste si in decursul a ultimelor 4 saptamani nu numai ca nu am slabit nimic dar am pus de la 80.5 la 81.3, deci 4 sapt. +0.8... in loc sa slabesc vreo 3kg dom'le!!

Daaar trecem peste.:D:D Acum vestile bune!:))

Busul a revenit la ruta normala whoop whoop si am inceput mersul pe jos de azi! Ua ce ma bucur n-aveti idee. 30min castigate zilnic!
Inceput SB faza I azi sa ma scap de platoul asta.
Sport revin la marti & sambata de 2x/sapt pana ajung sub 80.

Sper ca sunteti bine si slabute!!>:D<

Hei, nimeni nu e perfect! Uneori ne mai si porcim:>:))..Important e sa fie doar episoade...nu sa ne porcim saptamani la rand.
Acum, daca tu ai tinut regim scazut in carbo, nici nu ma mira ca ai vazut 1 kg si un pic, in plus. Dar daca te reapuci saptamana asta de regim, ia cantareste te tu lunea viitoare si ai sa vezi ce repede a disparut acest kg:>.

Mult spor si s auzim vesti bune!>:D<

GCM 12 nov 2019 12:28:06

Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii
 
Hei....e 12.11...unde tragi chiulul?

Mai am 17 zile pana la ziua mea si vreau 65...! Gogogo!

Rallara 12 nov 2019 17:54:50

Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de GCM (Post 1448210)
Hei....e 12.11...unde tragi chiulul?

Mai am 17 zile pana la ziua mea si vreau 65...! Gogogo!


Da stiu dar nu sunt inca 2 sapt.!! Lunea viitoare e ziua de cantar. Am tinut faza I dar pe weekend iar am dat-o in bara...

Tu te-ai mai cantarit? Ia zi cum stai!

Eu vreau sa vad 79 odata... ma simt tare impotmolita de vreo luna jumate fara rezultate. Nu-s prea fericita.

GCM 12 nov 2019 22:07:17

Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii
 
Fix cum arată tickerul...vad ca schiopatez si eu. Merit 2 perechi de palme sa imi revin.

Rallara 18 nov 2019 23:00:37

Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii
 
No fetelor am reusit <:-P<:-P<:-P

79.8, ma asteptam la mai putin dar ma multumesc si cu atat:D:-bd:))
Totusi nu am tinut faza I 100%, am mancat smantana, multi cartofi dulci si am mai gustat si paine:D:D

Daaar in sfarsiiit e 7 la prefix[*103*][*103*][*116*]

Va pup si spor la slabit!!>:D<

Zoe 19 nov 2019 09:29:08

Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii
 
bravaaaa!! >:D< tot așa și iar așa!

GCM 19 nov 2019 22:20:46

Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii
 
Felicitări! Din pacate am o perioadă încărcată emoțional....sper sa o depășesc si sa nu plâng mai apoi.

Rallara 24 nov 2019 21:28:04

Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii
 
Ceau fetelor,

Am vrut sa intru sa va zic ca totul merge bine, sunt cuminte si motivata. Si cu sperante mari ca lunea viitoare cantarul imi va arata un 78 :)

Pup si spor la slabit!>:D<

Rallara 02 dec 2019 13:44:25

Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii
 
Neata fetele,
Vesti bune am 78.8, am mai dat un kil [*5*][*103*]
Inca 5 si pot zice ca arat decent. De la 73 incepe distractia ca numai de acolo in jos incep sa arat si eu ca o bunaciune:))

Asa ca update, totul bine doar ca ma cam porcesc pe weekend si asta ma cam enerveaza. Dupa cum vedeti nu mai slabesc asa mult in 2 saptamani... in loc de 2 sau 1.5, acum merge jos doar cate un kg, adica 0.5/saptamana. Asa e si sanatos oricum.:x

No va pup cu drag, sper ca sunteti bine si voi... mai scrieti-mi daca aveti timp, Codris esti bine mami?>:D<

Puuup si spor la slabit!!:-*:-*

GCM 02 dec 2019 14:11:32

Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii
 
Buna si felicitări!

Eu mi-s bine! Grasă si frumoasa, aka nu am mai dat nimic jos! Idealul momentan e să intru în 2020 cu 65 kg. Mai vedem!

Rallara 02 dec 2019 16:34:23

Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de GCM (Post 1448450)
Buna si felicitări!

Eu mi-s bine! Grasă si frumoasa, aka nu am mai dat nimic jos! Idealul momentan e să intru în 2020 cu 65 kg. Mai vedem!

Hai ca poti da-i bataie!!
Cat despre 2020, vreau sa intru cu un 75. Deci cam 3-4kg in 4sapt. :D:D Cam naspa pronostic dar pasarea malai viseaza :))

mika_me 02 dec 2019 17:34:39

Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii
 
:>[FONT="Georgia"][COLOR="Purple"]
Citat:

Anterior postat de Rallara (Post 1448449)
Neata fetele,
Vesti bune am 78.8, am mai dat un kil [*5*][*103*]
Inca 5 si pot zice ca arat decent. De la 73 incepe distractia ca numai de acolo in jos incep sa arat si eu ca o bunaciune:))

Asa ca update, totul bine doar ca ma cam porcesc pe weekend si asta ma cam enerveaza. Dupa cum vedeti nu mai slabesc asa mult in 2 saptamani... in loc de 2 sau 1.5, acum merge jos doar cate un kg, adica 0.5/saptamana. Asa e si sanatos oricum.:x

No va pup cu drag, sper ca sunteti bine si voi... mai scrieti-mi daca aveti timp, Codris esti bine mami?>:D<

Puuup si spor la slabit!!:-*:-*

Super! Felicitari! Ai de ce sa fii mandra! Ai fost consecventa si, chiar si cu episoadele de "porceala", nu ai uitat scopul si uite ca rezultatele se vad. Ma bucur pentru tine si chiar te invidiez un pic...dar, acum scopul meu e sa nu ma ingras:>
Succes in continuare!!

adinico 03 dec 2019 08:46:34

Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii
 
BRAVOOO FETELORRR!!!

Bravo Rallara! consecventa a dat roade si meriti felicitari!
bravo GCM!! si la tine s-au topit kg tare frumusel! desi cu putina intarziere iti spun " La multi ani frumosi si sanatosi !"[*floare-tie*][*61*] [*floare-tie*][*61*][*floare-tie*][*61*]
Numai bine!
>:D<>:D<>:D<

Rallara 16 dec 2019 13:48:31

Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii
 
Au mai trecut 2 saptamani fetelor, ce mai faceti voi, gata de sarbatori?[*119*]

M-am cam abatut de la dieta, nu m-am porcit in fiecare zi dar am cam mancat niste paine alba, smantana, unt, ceva pufuleti (de quinoa dar tot la categoria procesate intra), cartofi prajiti si ciocolata... Am sarit sambata peste sport.... (marti am facut) :D Acuma se vede la cantar, asa imi trebuie>:) +0.9kg... Inapoi la 79.7kg.

No deci o sa trebuiasca sa revin la obisnuinta sanatoasa de postat zilnic meniurile aici ca vad ca scapam fraiele ;)) Stiti cum ii, curatenia, cumparaturile si toate cele din perioada asta... timpul acordat dietelor si sportului se cam diminueaza... si asa sunt cu treaba non stop dupa servici... dar!! trebuie sa pot pentru ca nici vorba sa nu ajung la cate kg vreau, nu ma las eu asa. Ma gandeam sa iau o pauza de la postat meniuri si cantarit tot ce bag in gura pana in ianuarie... nu sa ma porcesc in nici un caz. Dar m-am razgandit ca... cine stie. Poate pun incet la loc 5kg pana in Ianurie tot asa pe nesimtite. Deeeci:D:D Revin mai des promit[*80*]

In rest toate bune, sanatoasa si frumoasa :P:)
Sper ca sunteti si voi bine dragelor, va pup!:x>:D<[*140*]


Ora este GMT +2. Ora este acum 09:07:41.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO