forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-rallara-noua-etapa-vietii-12770.html)

Rallara 16 mar 2020 12:36:44

Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 1449783)
Am revenit, Ralu si fac tot posibilul sa raman, desi mi-e greu sa tin pasul cu asta si cu un pitic mega energic.
Am atins o greutate pe care nu am avut-o niciodata, am avut o groaza de suisuri si coborasuri cu kilogramele. In vara, cat am avut stres cu scoala de soferi am slabit galopant 6 kile apoi, dupa ce am terminat si m-am relaxat, le-am pus la loc plus inca ceva. Am mai avut tentative, am mai reluat sportul dar niciodata nu m-am tinut mai mult de doua saptamani. Mi-e greu sa ma mobilizez si sa raman asa... in ultimul timp am tot avut episoade de mancat compulsiv si tendinta de a manca pe ascuns :(
De data asta am inceput sa cantaresc din nou ce mananc, data trecuta am avut succes cu asta. Ieri am bifat si sport si mi-am reamintit ce tare e senzatia de dupa.
Nu vreau sa imi fac planuri sau sa stabilesc targeturi. Nu vreau decat sa scap de kilogramele astea care mi-au scazut stima de sine mai mult ca niciodata...
Ma tot gandesc daca sa deschid un alt jurnal sau nu. Vechiul meu jurnal e arhivat, bineinteles, apoi in toamna am revenit si am deschis altul care, de asemenea, s-a arhivat.
Poate ma gazduiesti tu pana ma hotarasc


Of Dia imi pare rau sa aud... si eu am avut cam aceeasi experienta inainte sa ma apuc, tot in sus si in jos, nu ma tineam de treaba decat o vreme, apoi iar mancam ce pofteam, si de la capat pana am ajuns la 95kg... nu stiu tu cat ai dar eu veci nu am crezut ca o sa ajung la atatea!

Cred ca depinde doar de noi... adica sa ne motivam. Citeste daca ai timp jurnalul asta ce l-am inceput, nu stiu daca te ajuta dar de stricat nu strica :) Parca am ceva mesaje in care imi amintesc ca am scris despre motivatie... daca nu cumva am scris in jurnalul altei slabute.

Chiar vroiam sa-ti zic sa stai la mine in casuta daca vrei >:D<Usa e deschisa>:D<

In rest, iti urez success si sper sa mearga treaba. Nu te da batuta!:-*

Rallara 16 mar 2020 12:41:11

Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii
 
Neata buna fetele!

Prima saptamana - deci vesti bune -2.3kg, mai incolo e mai cu cantec dar pana atunci sa sarbatorim:)):D

85 ->82.7

[*4*]


Acum a doua saptamana!:ar!

happygirldiana 16 mar 2020 15:46:56

Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de Rallara (Post 1449789)
Of Dia imi pare rau sa aud... si eu am avut cam aceeasi experienta inainte sa ma apuc, tot in sus si in jos, nu ma tineam de treaba decat o vreme, apoi iar mancam ce pofteam, si de la capat pana am ajuns la 95kg... nu stiu tu cat ai dar eu veci nu am crezut ca o sa ajung la atatea!

Cred ca depinde doar de noi... adica sa ne motivam. Citeste daca ai timp jurnalul asta ce l-am inceput, nu stiu daca te ajuta dar de stricat nu strica :) Parca am ceva mesaje in care imi amintesc ca am scris despre motivatie... daca nu cumva am scris in jurnalul altei slabute.

Chiar vroiam sa-ti zic sa stai la mine in casuta daca vrei >:D<Usa e deschisa>:D<

In rest, iti urez success si sper sa mearga treaba. Nu te da batuta!:-*

Mersi, Ralu , la fel

happygirldiana 16 mar 2020 15:47:39

Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de Rallara (Post 1449790)
Neata buna fetele!

Prima saptamana - deci vesti bune -2.3kg, mai incolo e mai cu cantec dar pana atunci sa sarbatorim:)):D

85 ->82.7

[*4*]


Acum a doua saptamana!:ar!

Felicitari si la mai multe pierdute! Sa scapi de toate!

GCM 16 mar 2020 22:51:40

Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii
 
Hello Ralucel! Hello Dy!
Ma învârt în cerc și nu reușesc să intru pe drumul bun...oboseala, stres...logic scuze găsim...ambiție nu. Cred ca am atins 70...mama lui!
Sper la mai bine!

happygirldiana 16 mar 2020 23:00:35

Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii
 
Eu am incheiat o zi buna, sa zicem. Nu fac inca cele mai bune combinatii, desi stiu regulile. Mai combin carbo cu proteina, azi am rontait niste saratele facute in casa, la.presa la gustare, deci nu sunt curata 100%, dar incet, incet imi "limpezesc" complet meniurile.
Am si 30 de minute de sport pe azi, 15 minute mai relaxa, 15 minute impact major. Major de am zis ca imi sta inima :)))
In rest...treburi casnice, joaca, topaiala :))

Codris, hai si tu incet-incet! Poate ne mobilizam ca pe vremuri si iese ceva
Va pup, fete! Noapte buna!

Rallara 17 mar 2020 17:15:24

Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de GCM (Post 1449795)
Hello Ralucel! Hello Dy!
Ma învârt în cerc și nu reușesc să intru pe drumul bun...oboseala, stres...logic scuze găsim...ambiție nu. Cred ca am atins 70...mama lui!
Sper la mai bine!

Hello Codris drag, am mai invatat ceva si la tura asta de slabit, anume ca dupa ce pierzi in jur de 15kg, e nevoie de o pauza - de obicei ca sa pui la loc cateva:D - in cazul meu 5... Dar si ca sa lasi organismul sa se obisnuiasca cu schimbarea, eu cred ca e bine si ma bucur ca mi-am ascultat corpul. Important e sa revenim pe metereze dupa pauza. Eu am avut nevoie de vreo... 2 luni cam asa cred.

Nu mai stiu tu cate ai dat... dar parca si tu in jur de 10 nu? Si cred ca asta e momentul tau de pauza acum, asa ca nu te ingrijora as zice :)>:D<

Eu sunt inapoi pusa pe treaba, sper sa slabesc urmatoarele 15 la fel de usor.:D Desi... acum trebuie sa tin cont de faptul ca primele 10-15 se duc relativ usor, de aici incepe "distractia" Dar sa fim optimisti. :x

Pup!!:-*

Rallara 17 mar 2020 17:17:29

Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii
 
Super Dia, asa sa fie!!
Tu de la cate kg incepi? >:D<

happygirldiana 17 mar 2020 21:04:20

Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii
 
De la 93...
Mai inchei o zi. La mic dejun am avut o felie de paine cu crema de branza si pateu de porc, la gustare am rontait saratea de casa, facuta cu presa, la pranz ciorba de legume cu praz proaspat, la gustarea a doua 3 jeleuri de la copil :))) iar la cina legume mexicane cu 3 crochete de curcan.
45 de minute de turbo jam azi. Si multa febra musculara :)))
Acum ma bag la citit, cel mic vede fotbal cu taica-su :)))

LOREDANA99 19 mar 2020 08:40:51

Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii
 
Hello!
Ralu, cum e in UK cu Corona vietii?

happygirldiana 19 mar 2020 10:01:48

Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii
 
Ralu! Neata! Ce faci? Cum merge?
Eu sunt pe metereze, cum s-ar spune. Cantaresc si mananc, cum spuneam si aseara Am observat si in prima tura si acum ca altfel nu obtin rezultate. Ca sa fiu disciplinata si echilibrata pentru a slabi, trebuie sa fiu stricta si sa cantaresc ce mananc, se pare ca asa reusesc sa ma adun. Hipocalorica, undeva la 1300 de calorii pe zi, in medie. Sport cat rezist. Gafai ca un grostei, nu mai am conditie fizica gram. Ma intreb cum altadata bagam cate o ora, o ora si jumatate de sport, cand acum dupa 30 minute abia respir si stau in picioare :)))

Cum sunteti acolo? Am inteles ca si Uk a inchis scolile...
Noi stam in casa, desi in oras nu e niciun caz. Ar fi banuieli ca sunt persoane care ar trebui sa stea izolate si nu o fac si prefer sa nu ne expunem, chiar daca nu e niciun caz de infectie. Aici toata lumea isi traieste viata ca si pana acum, cred ca merg pe ideea ca in orasul nostru nu poate ajunge bestia asta de virus. Copii cu gramada afara, oameni la plimbare...
Aseara am mers la Lidl pt niste cumparaturi, nu mai aveam de niciunele in casa si cand am revenit acasa m-am simtit vinovata ca am intrerupt carantina, ca am luat contact cu exteriorul, de teama sa nu aduc ceva acasa.

Rallara 19 mar 2020 15:17:25

Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de LOREDANA99 (Post 1449827)
Hello!
Ralu, cum e in UK cu Corona vietii?

Mersi de intrebare si gand, ii cam... nici nu stiu ce sa zic sincer!! Depinde de la caz la caz as zice, unii oameni sunt calmi de parca nu se intampla nimic, altii is panicati si numai despre asta vorbesc... etc etc

Ideea e ca rafturile sunt aproape goale momentan si a trebuit sa ma chinui sa gasesc pui de vreo 4 zile deja. La capitolul carne, paste fainoase, orez, faina, ulei, si alte cele trebuincioase se sta cam rau cu aporovizionarea in Edinburgh, cel putin la magazinele mari. Prin ziare zice ca peste tot e la fel, dar sincer nu plec urechea chiar la tot ce aud ca jumate e mai si inflorit...

La stiri nu e panica aici, dar asta e stilul, ceea ce imi place. Ca daca ascult la noi ma alarmez mai mult, iar daca vorbesc cu mami... si mai mult Incerc sa stau calma ca tot atata e:D:D:D Asa ca aici reporterii vorbesc despre ce e nou dar strict la subiect, concret si mai ales cu solutii/alternative etc.

Iar in general, orasul e tare linistit... magazinele sunt cam goale, pe strazi nicidecum atat de multa lume cum e normal pentru perioada asta... se simte. Nu imi prea place senzatia... de obicei acum incepeau sa vina turistii si incepea sa fie destul de aglomerat.

Se inchid si scolile de maine... iar depinde de domeniul de lucru, dar multi lucreaza de acasa. La noi am fost impartiti in echipe, eu sunt programata sa stau acasa de la sfarsitul lui martie pentru 2 sapt, dar... dupa cum sta treaba in Londra unde avem birouri - unde au inchis cladirile azi - se pare ca de saptamana viitoare vom sta si noi acasa. Nu stiu sincer.

Dar sunt si parti bune - busul e mai gol, nu ma ingramadesc pe strada sa ma lupt cu lumea sa ajung la servici, nu am atat de lucru si o sa mai stau si acasa in curand.:)) Nu ma pot plange:D:)) Sper sa raman bine si sanatoasa :D
In schimb de mami imi fac grija ca e in categoria cu problema... 65 si diabet cu ceva probleme cardiace. Dar are grija.:):)

La voi cum e????


Puup!!!:x>:D<

Rallara 19 mar 2020 15:25:11

Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii
 
Ceau scumpa,

Ma bucur sa te citesc>:D<
Sa stai cu noi si imi place ca te tii de treaba! Whoop whoop!!<:-P<:-P
Stai linistita ca si mie mi-a trebuit mult sa imi intru intr-o oarecare forma fizica in care sa nu mor dupa 30-40 minute:)) Si inca is praf... Mai trebuie sa dau 10kg ca sa zic ca ma misc si eu normal la sport... incolo pe la 75:D:D:)) Multa munca dar putem!>:D<

Mda, cat despre corona vietii... asa cum ii ziceam si lui Lore... e cam... interesant cel putin sa zicem. Parti bune, parti rele... dar mergem inainte. Ma bucur ca nu am probleme de sanatate sa fiu sincera, asa ca sunt destul de calma in privinta asta.:)
La cumparaturi trebuie sa mergi, asta e n-ai ce face nu te invinovati. Ma bucur ca macar ai ce cumpara acolo!!:D Ca aici ii cam naspa.:D

Puuup!! Aveti grija de voi:x:x

LOREDANA99 19 mar 2020 17:13:58

Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de Rallara (Post 1449847)
Mersi de intrebare si gand, ii cam... nici nu stiu ce sa zic sincer!! Depinde de la caz la caz as zice, unii oameni sunt calmi de parca nu se intampla nimic, altii is panicati si numai despre asta vorbesc... etc etc

Ideea e ca rafturile sunt aproape goale momentan si a trebuit sa ma chinui sa gasesc pui de vreo 4 zile deja. La capitolul carne, paste fainoase, orez, faina, ulei, si alte cele trebuincioase se sta cam rau cu aporovizionarea in Edinburgh, cel putin la magazinele mari. Prin ziare zice ca peste tot e la fel, dar sincer nu plec urechea chiar la tot ce aud ca jumate e mai si inflorit...

La stiri nu e panica aici, dar asta e stilul, ceea ce imi place. Ca daca ascult la noi ma alarmez mai mult, iar daca vorbesc cu mami... si mai mult Incerc sa stau calma ca tot atata e:D:D:D Asa ca aici reporterii vorbesc despre ce e nou dar strict la subiect, concret si mai ales cu solutii/alternative etc.

Iar in general, orasul e tare linistit... magazinele sunt cam goale, pe strazi nicidecum atat de multa lume cum e normal pentru perioada asta... se simte. Nu imi prea place senzatia... de obicei acum incepeau sa vina turistii si incepea sa fie destul de aglomerat.

Se inchid si scolile de maine... iar depinde de domeniul de lucru, dar multi lucreaza de acasa. La noi am fost impartiti in echipe, eu sunt programata sa stau acasa de la sfarsitul lui martie pentru 2 sapt, dar... dupa cum sta treaba in Londra unde avem birouri - unde au inchis cladirile azi - se pare ca de saptamana viitoare vom sta si noi acasa. Nu stiu sincer.

Dar sunt si parti bune - busul e mai gol, nu ma ingramadesc pe strada sa ma lupt cu lumea sa ajung la servici, nu am atat de lucru si o sa mai stau si acasa in curand.:)) Nu ma pot plange:D:)) Sper sa raman bine si sanatoasa :D
In schimb de mami imi fac grija ca e in categoria cu problema... 65 si diabet cu ceva probleme cardiace. Dar are grija.:):)

La voi cum e????


Puup!!!:x>:D<

Ralu, cam la fel...scolile inchise din 11 martie...de luni (16) decretata stare de urgenta...de ieri au inchis si hoteluri, baruri, restaurante, saloane...na...eu stau cu stres ca lucrez la spital si nu am voie nici sa-mi iau zile libere...si stii cum e, cu cat stii mai multe, cu atat e mai nasol ca-ti faci mai multe probleme...sist. sanitat e la pamant aici, cel putin ca si dotari...ne rugam sa trecem cu bine si peste asta.

Rallara 19 mar 2020 19:07:46

Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de LOREDANA99 (Post 1449851)


Ralu, cam la fel...scolile inchise din 11 martie...de luni (16) decretata stare de urgenta...de ieri au inchis si hoteluri, baruri, restaurante, saloane...na...eu stau cu stres ca lucrez la spital si nu am voie nici sa-mi iau zile libere...si stii cum e, cu cat stii mai multe, cu atat e mai nasol ca-ti faci mai multe probleme...sist. sanitat e la pamant aici, cel putin ca si dotari...ne rugam sa trecem cu bine si peste asta.

Lore eu stiam ca tu lucrezi la birou notarial/avocat, cum e noul job? De mult l-ai schimbat?:)

Si da... inteleg atunci... nu e roz situatia, vezi ai grija de tine!!:(

Rallara 19 mar 2020 19:08:59

Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii
 
Fetelor eu intre timp am mancat 2 briose mici cu stafide... :(
Si ma bate gandul la a treia acum... :-s

lidiuta 19 mar 2020 19:22:52

Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii
 
Treci la sport, Raluca!

niculina04 19 mar 2020 20:12:57

Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de Rallara (Post 1449856)
Fetelor eu intre timp am mancat 2 briose mici cu stafide... :(
Si ma bate gandul la a treia acum... :-s

Înghite în sec și bea apa.

Rallara 19 mar 2020 22:41:26

Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii
 
Multu fetele… Lidiuta eram la servici… dar am mers pe jos mult azi… sper sa ajute.>:D<
Niculici am baut apa, da, buna idee. Nu am mai mancat-o pe a 3-a>:D<

Daaaar cand am ajuns acasa am bagat 2 clatite americane cu niste inghetata. Azi am cam ars-o aiurea… si si ieri seara.b-(

Ideea e de maine sa imi revin!!:D

Noapte buna dragelor!:-*

LOREDANA99 20 mar 2020 09:18:56

Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de Rallara (Post 1449855)
Lore eu stiam ca tu lucrezi la birou notarial/avocat, cum e noul job? De mult l-ai schimbat?:)

Si da... inteleg atunci... nu e roz situatia, vezi ai grija de tine!!:(

De 3 ani si ceva am schimbat locul de munca, Ralu. A fost foarte dificila schimbarea, dar acum e ok.

lidiuta 20 mar 2020 13:56:55

Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii
 
Lori, ai zis bine, evită stresul și gândește pozitiv!

Rallara 22 mar 2020 17:57:19

Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii
 
Mda, saptamana asta am mancat cam mult… cam 1750kcal/zi si in nici zi mai putin de 1500:D Iar de miercuri am inceput sa mananc si paine… acum vedem ce si cum maine dimineata la cantar. Ce-i drept am si facut miscare, dar nu prea simt ca am dat jos. Sigur nu mai vad eu -2kg ca sapt trecuta, o trecut baba cu colacii cum se zice ;))
Duminica frumoasa dragelor, pup!:-*>:D<

happygirldiana 23 mar 2020 09:04:11

Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii
 
Ralu, mai avem si zile mai putin bune. Hai, usor, usor la treaba!
Te pup!

Rallara 23 mar 2020 12:54:41

Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de Rallara (Post 1449790)
Neata buna fetele!

Prima saptamana - deci vesti bune -2.3kg, mai incolo e mai cu cantec dar pana atunci sa sarbatorim:)):D

85 ->82.7

[*4*]

Acum a doua saptamana!:ar!

A doua saptamana mi-a adus un minus de 0.2kg. Dar am prevazut asta dupa cum am mancat cam mult asa ca nu am fost surpinsa neplacut.:) In plus orice minus conteaza si oricum in prima saptamana am dat mult, deci ii totul bine<:-P

82.7 -> 82.5

Puuup >:D<:x:-*

Rallara 23 mar 2020 12:56:09

Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 1449923)
Ralu, mai avem si zile mai putin bune. Hai, usor, usor la treaba!
Te pup!

Multu Dia, ca bine zici >:D<
La tine cum e? Cand ti-e ziua de cantar?

Rallara 23 mar 2020 13:02:00

Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii
 
Fetelor nu mai trec odata de castelul asta :)):))

http://forum.slabute.ro/attachments/...-vietii-sl.png

happygirldiana 23 mar 2020 17:02:59

Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de Rallara (Post 1449928)
Multu Dia, ca bine zici >:D<
La tine cum e? Cand ti-e ziua de cantar?

Ieri am avut zi de cantar, Ralu , 2.1 in minus arata.
Hai ca iti revii, stiu sigur! :-* :*

GCM 24 mar 2020 15:29:34

Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii
 
Hehe Ralule...am dat vreo 17...si in pauza lunga luată de prin noiembrie(God, 5 luni de destrabalare) am pus cca 5. Not good!

De ieri am dat restart, si deja am -2.5 kg...adică dl cântar arată vreo 70 dimineata! Primele 2 zile sunt de shock! Si hipo hipocalorice!

Ma termina situatia actuala, cu stresul si cu gândul zilei de mâine! Slava Domnului ca al meu mister a reușit să își mute munca de teren, în fața calculatorului( umbla doar prin spitale si mereu stăteam cu panica, mai ales cand se anunță cate un caz). Suntem de 2 săptămâni aproape în casa...nu ma deranjeaza(eu sunt mai antisociala), iar puiul mic....inca nu realizeaza!
Nu stiu voi cum sunteti, dar eu mi-am propus sa ies din "carantina Covid" cu o nouă silueta!

Peste 15 zile ma cîntăresc iar!

Rallara 26 mar 2020 17:34:42

Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de GCM (Post 1449946)
Hehe Ralule...am dat vreo 17...si in pauza lunga luată de prin noiembrie(God, 5 luni de destrabalare) am pus cca 5. Not good!

De ieri am dat restart, si deja am -2.5 kg...adică dl cântar arată vreo 70 dimineata! Primele 2 zile sunt de shock! Si hipo hipocalorice!

Ma termina situatia actuala, cu stresul si cu gândul zilei de mâine! Slava Domnului ca al meu mister a reușit să își mute munca de teren, în fața calculatorului( umbla doar prin spitale si mereu stăteam cu panica, mai ales cand se anunță cate un caz). Suntem de 2 săptămâni aproape în casa...nu ma deranjeaza(eu sunt mai antisociala), iar puiul mic....inca nu realizeaza!
Nu stiu voi cum sunteti, dar eu mi-am propus sa ies din "carantina Covid" cu o nouă silueta!

Peste 15 zile ma cîntăresc iar!

Ce coincidenta, tare apropiate ne sunt numerele. Si eu de la 95.5 am ajuns la 79 la sf lui Noiembrie si apoi am pus la loc 6 pana in martie cu tot atea luni de destrabalare. Foarte tare.

Cat despre silueta Covid, gandim la fel si eu tot asta mi-am propus si am dat in prima sapt 2kg si ceva. Sper sa ne tinem de treaba! Eu mai am de dat vreo 3 ca sa reajung de unde am lasat:P Odata reajunsa la 79, mai am numai inca 20...:-L

niculina04 25 apr 2020 13:57:54

Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii
 
[*8*][*8*] a trecut o luna de cand n ai mai scris ,esti ok?>:D<

niculina04 01 iun 2020 21:22:44

Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii
 
[*8*][*8*][*fluiera*][*fluiera*][*fluiera*]

Rallara 18 iul 2020 21:02:22

Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii
 
Ceau Niculici si fetele, multu de de mesaj, off da, sunt OK dar tot grasa fir-ar sa fie!
Nicicum nu pot da jos de la 85-ul asta!!
Voi ce mai faceti:-*

GCM 22 iul 2020 11:51:45

Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii
 
Suntem la dieta...cum ne stii

niculina04 05 aug 2020 15:54:25

Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii
 
Eu sunt in pom cu dieta:(de vreo 2 luni sunt stresata,speriata si .....fara rasp concrete:((:(( pe 12 sept sper sa aflu un rasp, mi as dori sa fie unul pozitiv desi ...nu prea cred:( macar sa gasim solutii dupa 5 luni de cercetari. Sunt praf psihic.
Nu stiu voi ce diete tineti, eu mai aplic postul intermitent pt mentinere, restul o sa vedem.
Concediu aveti? ...mi am luat 5 sapt dintr un foc in februarie(asa se fac planificatile)si stau acasa:(( prevazusem vreo 2 sapt prin Ro un pic prin Grecia si 4 ,5 zile relax acas:D asa ca profit de buburuze, de plaja si plimbari pe malul mari.
Va doresc spor la slabit.
La voi cum e cu « virusul » ? La noi sunt cateva cazuri:(

O vara frumoasa!!!

lidiuta 06 aug 2020 14:41:44

Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii
 
Niculici, mă bucur că ne-ai scris! Nu te îngrijora prea tare, soluţii vei găsi. Eu mai am concediu, vreau să mai rezolv câte ceva pe acasă când îl voi lua. La noi încet încet trece canicula, se apropie toamna.
Ne adaptăm din mers noilor probleme, pentru nimeni nu e uşor.
Curaj! Cât despre dietă, eu încerc o hipocalorică mai echilibrată, nu îmi reuşeşte mereu. Simt nevoia sportului, l-am lăsat deoparte de vreo două săptămâni. Deh...acasă, mereu câte ceva de făcut.
Te >:D<!


Ora este GMT +2. Ora este acum 13:09:33.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO