forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Raluca (karmara) (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-raluca-karmara-1087.html)

karmara 29 sep 2009 13:48:36

Re: Jurnal Raluca (karmara)
 
Off, simt ca nu mai scad odata sub astea 70 de kile. :((
Recunosc ca am mancat si mult in weekend, gen 2000 si ceva kcal/zi dar deja sunt vreo 3 saptamani de cand stagnez la greutatea asta si incep sa-mi pierd rabdarea. :|
Nici nu stiu daca astept sfaturi pentru ca teoretic stiu ce ar trebui sa fac..sa nu mai cresc de 1400 kcal/zi vreo 2 sapt si sigur asa scade...dar...in wekend e imposibil pt ca mai ies, mai beau cate 1-2-3 cocktailuri/beri :D apoi ma ia euforia si pap chips-uri.:P..:(

Azi dimineata m-am urcat pe cnatar dezbracata complet :D si aveam 70,2. Vreau sa inceapa cu 6...acum!!!

mika_me 29 sep 2009 13:52:04

Re: Jurnal Raluca (karmara)
 
:)..rabdare:)...o sa inceapa si cu 6:)...mai e un pic:d..300 de grame, ca sa ai 69.9:P

karmara 29 sep 2009 16:09:37

Re: Jurnal Raluca (karmara)
 
Citat:

Anterior postat de mika_me (Post 36684)
:)..rabdare:)...o sa inceapa si cu 6:)...mai e un pic:d..300 de grame, ca sa ai 69.9:P

Merci de incurajare Mika :) da' nu stiu cat de un pic mai e ca de vreo 3 saptamani oscilez intre 70,3 si 70,9 :D

mika_me 29 sep 2009 18:09:58

Re: Jurnal Raluca (karmara)
 
eu deocamdata am mers numai in jos..o saptamana mai mult, o saptamana mai putin:)...cred ca tu intelegi cel mai bine cat de mult imi doresc sa pot spune si eu "am 59 kg":D

karmara 29 sep 2009 18:19:45

Re: Jurnal Raluca (karmara)
 
Mda, si vad ca mai avem ceva in comun....ca nu avem destule proteine in meniuri, tot timpul e mic si nu prea e bine, am inteles ca deficitul de proteine poate provoca caderea parului si micsorarea masei musculare.
Eu ma tot chinui sa fac numarul dar nu prea imi iese...:d
Oricum, intr-o saptamana - o saptamana jumate sper sa ajungem, eu la prefixul 6 si tu la 5. :)

mika_me 29 sep 2009 18:28:04

Re: Jurnal Raluca (karmara)
 
e complicat tare sa ajungi sa papi perfect..din punctul ast ade vedere nu cred ca voi putea vreodata...eu cred ca in 2 saptamani ajung la 59..cel putin sper din tot sufletul:D...
oricum, nu cred ca ti-am zis...arati bine;)...

karmara 29 sep 2009 18:37:26

Re: Jurnal Raluca (karmara)
 
Citat:

Anterior postat de mika_me (Post 36730)
e complicat tare sa ajungi sa papi perfect..din punctul ast ade vedere nu cred ca voi putea vreodata...eu cred ca in 2 saptamani ajung la 59..cel putin sper din tot sufletul:D...
oricum, nu cred ca ti-am zis...arati bine;)...

Hihih,merci....si tu arati bine, chiar nu cred ca mai tre sa slabesti inca 6-7 kg :); chiar te-am intrebat ceva intr-un comentariu la o poza de-a ta.
Tu de cat timp faci tae-bo de ai asemenea abdomen? Sau era cat de cat ok si inainte?

Eu nu pot nicicum sa ma mobilizez si sa fac sport regulat. SIngurele sporturi care imi plac sunt inotul si ping-pong-ul :D Si de inot nu m-as apuca regulat ca mi se dezvolta si spatele si nu mi-ar placea, ca oricum e dezvolat.

Nu-mi displace tae-bo-ul foarte tare, adica pe langa aerobic mi se pare mult mai pe placul meu insa nu imi vine sa fac, ma ia somnul instant daca imi trece prin cap sa fac. ;))

mika_me 29 sep 2009 19:16:04

Re: Jurnal Raluca (karmara)
 
multumesc...ti-am dat raspunsul tot acolo, asa ca mai bine nu ma mai repet si aici...chiar am afcut o perioada intens, de cand am luat eu atitudine...dimineata si seara si mai foloseam si folie...dar de vreo 2 saptamani nu mai pun folie, ca ma cam incomodeaza:(...nu am tot timpul chef sa fac..dar ma chinui:D

Slabuta 02 oct 2009 11:35:38

Re: Jurnal Raluca (karmara)
 
O zi frumoasa Raluca :)
http://dl7.glitter-graphics.net/pub/...z57qveuguu.gif

karmara 05 oct 2009 14:53:36

Re: Jurnal Raluca (karmara)
 
Am fost 3 zile acasa, in Brasov.....si m-am ingrasat aporape 2 kg :-o
Am mancat foarte mult stiu, ieri chiar am mancat un kurtos kolacs imens pe langa alte multe mese, snitele, cartofi cu mantana si oua, ciorba cu carne grasa, cartofi prajiti la fast-food-uri alataieri noapte, clatite....etc.
Off.....tot timpul patesc asa si acum ma simt foarte naspa.:(
Parca imi vine sa mananc tot asa doar pentru ca nu mai are rost, azi am mancat un sandwich la KFC si cornuri cu sampanie.
Nici nu mai are rost sa calculez...
Nu stiu cum sa fac sa fiu constanta macar la 1400 kcal/zi....
De cand am inceput sa mananc mai moderat si sa numar calorii (am meniurile salvate aici pe site), nu am reusit mai niciodata sa respect regula si in weekend.
Nu stiu ce mi se intampla,ca atunci mai ies prin baruri/cluburi, mai beau un cocktail, vreo 2 beri si apoi zic "what the f**k" cu mancarea, in sensul ca nu mai conteaza si pot sa mananc orice si oricat. :((


Ora este GMT +2. Ora este acum 02:28:59.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO