forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal riky - pedalez spre corpul ideal (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-riky-pedalez-spre-corpul-ideal-2852.html)

anhelyto 10 mai 2010 20:07:01

Re: Jurnal riky - pedalez spre corpul ideal
 
Citat:

Anterior postat de riky (Post 182654)
hello, anhelyto.....antrenamentul meu de bici , care variaza intre 90 si 120 minute, suna cam asa: primele 20 min pedalat cu 35-36 km/h, apoi cresc pana la 40-45 km/h....si dupa prima jumatate de ora din 10 in 10 minute pedalez in picioare , fara sa ating saua maxim 3 minute....ard asa cam 960- 1034 cal pe o sedinta sa-i zicem asa...a si la sfarsit 2 minute de streching....si fara pauze in acele 90-120 minute...pedaleaza in continuu daca poti si n-ai probleme

ieri am incercat seara sa fac din nou dar dupa 10 min m-am lasat pagubasa pt ca m-am lovit la munca cu genunchiul in muchia unui perete si ma durea. nu am vtru sa il fortez.
cred ca in seara asta am sa ma rezum la prima parte!
ms de ajutor!
cred ca pana la faza cu pedalatul in picioare mai am:D

anhelyto;;)

riky 10 mai 2010 20:17:43

Re: Jurnal riky - pedalez spre corpul ideal
 
Citat:

Anterior postat de anhelyto (Post 182734)
ieri am incercat seara sa fac din nou dar dupa 10 min m-am lasat pagubasa pt ca m-am lovit la munca cu genunchiul in muchia unui perete si ma durea. nu am vtru sa il fortez.
cred ca in seara asta am sa ma rezum la prima parte!
ms de ajutor!
cred ca pana la faza cu pedalatul in picioare mai am:D

anhelyto;;)

daca zici ca te-ai lovit, lasa pedalatul in picioare pt mai incolo ca sta solicita f mult genunchii..la inceput si pe mine ma dureau dupa pedalat in picioare de a doua zi abia mergeam...ia-o usor pana te obisnuiesti..azi 20 minute, maine 30....si as amai departe...

riky 10 mai 2010 20:55:12

Re: Jurnal riky - pedalez spre corpul ideal
 
la mira in jurnal am uitat sa descriu cu lux de amanunte:))...deci sa revin ce voi face eu daca voi intra la medicina cu bursa:
- aflu rezultatul, yupyyy...apoi dau fuga fuga la un hipermarket

- imi voi cumpara epilatorul ala mult dorit
- apoi incep: 2-3 pizza, fish fingers, floricele, ciuperci si cartofi, pt french frise si salata de ciuperci, plus un sos picant, ketchup, si maioneza pt salata...aa si usturoi pt cartofi
- dulciuri: inghetata cu cioco, ciocolata amaruie si cereale nesquic, sau cum mama lor le zice cu laptic, si laptic fulga cu fructe......
- api bauturile: o sticla pepsi light + 4 energizante+ suc de fructe de padure si suc de portocale rosii my favorite.....eventula si o sticla de bere ginger
apoi ajung frumusel acasa.....prepar rapid pizza, salata, prajesc cartofii si fingersurile...bag repede inghetata la congelator plus o punga cu cuburi de gheata ca deh os a fie cald pe 23 iulie :))
aranjez frumos biroul, pun o fata de masa ca sa nu patez ceva, adun toate pernele si le asez frumos pe scaun si pe birou cas a am unde sa-mi suspend picioarele....
rapid playlistul cu toate desenele animate posibile care imi plac.....
aduc frumos mancarea si o intind ca la maraton pe masa.....
ma duc repede si o ora imi fac o baie relaxanta cu spuma scrub, ce sa mai spa home made....trag cele mai lejere pijamale pe mine...
si incepe distractia, pana nu mai pot toata noaptea....
a doua zi revin la tetoxifiere, dieta si muult sport....:))

deci imaginea asta ma motiveaza atat de mult sa invat incat nu va puteti imagina :))

anhelyto 10 mai 2010 20:57:20

Re: Jurnal riky - pedalez spre corpul ideal
 
Citat:

Anterior postat de riky (Post 182754)
daca zici ca te-ai lovit, lasa pedalatul in picioare pt mai incolo ca sta solicita f mult genunchii..la inceput si pe mine ma dureau dupa pedalat in picioare de a doua zi abia mergeam...ia-o usor pana te obisnuiesti..azi 20 minute, maine 30....si as amai departe...

numai ce am terminat 30 de min...dar sunt uda toata....inca nu sunt fte obisnuita sa pedalez repede...tinand cont ca am dat doar 203 calorii jos....:(
deja dupa 10 min la 29km/h nu mai puteam da ma gandeam ca trebuie si ca mai am putin si cand ma uitam cat mai am mi se parea mult dar ma gandeam ca mai e putin si pana la urma am terminat!:">
anhelyto;;)

riky 10 mai 2010 20:59:19

Re: Jurnal riky - pedalez spre corpul ideal
 
Citat:

Anterior postat de anhelyto (Post 182835)
numai ce am terminat 30 de min...dar sunt uda toata....inca nu sunt fte obisnuita sa pedalez repede...tinand cont ca am dat doar 203 calorii jos....:(
deja dupa 10 min la 29km/h nu mai puteam da ma gandeam ca trebuie si ca mai am putin si cand ma uitam cat mai am mi se parea mult dar ma gandeam ca mai e putin si pana la urma am terminat!:">
anhelyto;;)


asa eram si eu la inceput...o sa te obisnuiesti...mult spor..si bravo pt cele 30 minute...ai vazut ca se poate??/ insa nu te forta;) >:D<

LicuriciColorat 10 mai 2010 21:00:31

Re: Jurnal riky - pedalez spre corpul ideal
 
Citat:

Anterior postat de riky (Post 182831)
la mira in jurnal am uitat sa descriu cu lux de amanunte:))...deci sa revin ce voi face eu daca voi intra la medicina cu bursa:
- aflu rezultatul, yupyyy...apoi dau fuga fuga la un hipermarket

- imi voi cumpara epilatorul ala mult dorit
- apoi incep: 2-3 pizza, fish fingers, floricele, ciuperci si cartofi, pt french frise si salata de ciuperci, plus un sos picant, ketchup, si maioneza pt salata...aa si usturoi pt cartofi
- dulciuri: inghetata cu cioco, ciocolata amaruie si cereale nesquic, sau cum mama lor le zice cu laptic, si laptic fulga cu fructe......
- api bauturile: o sticla pepsi light + 4 energizante+ suc de fructe de padure si suc de portocale rosii my favorite.....eventula si o sticla de bere ginger
apoi ajung frumusel acasa.....prepar rapid pizza, salata, prajesc cartofii si fingersurile...bag repede inghetata la congelator plus o punga cu cuburi de gheata ca deh os a fie cald pe 23 iulie :))
aranjez frumos biroul, pun o fata de masa ca sa nu patez ceva, adun toate pernele si le asez frumos pe scaun si pe birou cas a am unde sa-mi suspend picioarele....
rapid playlistul cu toate desenele animate posibile care imi plac.....
aduc frumos mancarea si o intind ca la maraton pe masa.....
ma duc repede si o ora imi fac o baie relaxanta cu spuma scrub, ce sa mai spa home made....trag cele mai lejere pijamale pe mine...
si incepe distractia, pana nu mai pot toata noaptea....
a doua zi revin la tetoxifiere, dieta si muult sport....:))

deci imaginea asta ma motiveaza atat de mult sa invat incat nu va puteti imagina :))


esti bestiala
fenomenala
mami tau ce zice de toate astea?
avai mama de m-ar auzii asa ar zice ca is dementa si ca n-am ce face si bla bla...
oricum e tare
odata si o data o sa fac si eu asta
:))
si eu tot asa imi imaginez o 'sarbatoare'(poate nu chiar asa multe alimente dar totusi):))

LicuriciColorat 10 mai 2010 21:06:10

Re: Jurnal riky - pedalez spre corpul ideal
 
eu am plecat sa stau in pat
is asa obosita
mai vorbim maine
nb si vise linistite sa ai Riky>:D<

riky 10 mai 2010 21:15:31

Re: Jurnal riky - pedalez spre corpul ideal
 
Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 182859)
eu am plecat sa stau in pat
is asa obosita
mai vorbim maine
nb si vise linistite sa ai Riky>:D<


daca intru cu bursa n-o sa zica mama nici pas:))..
Noapte buna Licurici slabut :*:*>:D<:x:-*>:D<

OitaVesela 10 mai 2010 21:20:05

Re: Jurnal riky - pedalez spre corpul ideal
 
http://www.coolfreeimages.net/images...evening_01.jpg

>:D<

pucca 11 mai 2010 08:34:39

Re: Jurnal riky - pedalez spre corpul ideal
 
Cum mai merge treaba Riiky ?>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 09:46:34.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO