forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal riky - pedalez spre corpul ideal (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-riky-pedalez-spre-corpul-ideal-2852.html)

riky 14 mar 2010 15:19:48

Re: Jurnal riky - pedalez spre corpul ideal
 
Well, draga jurnal....dupca cum am mai spus, am fost nevoita sa schimb regimul alimentar so ideea e ca I made some changes:
- fara paine, paste, dulciuri, bauturi carbo sau indulcite, prajeli, junk food, carne grasa. ( asta nu e o schimbare e o certitudine :D)
- la scoala la pachet (gustarea 1 ar veni) imi iau un baton cu cereale + un mar sau orice alt fruct + o sticla cu apa plata (schimbarea sunt marul si batonul)
- o sa incerc sa mananc macar 100g de supa calda si usoara de pui la fiecare pranz.+ ton in apa sau piept de pui la gratar cu condimente + legume la cuptor, la tigaie fara ulei sau fierte
- cel putin 2 cani de ceai verde/zi si indicat 1 dimineata...chit ca o sa need la baie la scoala :))
- o sa renunt totusi la omleta in favoarea unui ou fiert cu branza topita felii si mustar dimineata
- la cina incerc sa mananc legume fierte sau rosii cu branza slaba de vaci (5%grasime) + dupa 30 de minutele o cana cu lapte degresat(0,1%)
- asa reusesc sa am intre 900 - 1100 de kcal /zi deci sa nu ma infometez
- in timp ce invat o sa-mi permit cate o ciocolata neagracalda, pentru ca nu-mi place cafeauadin pacate=((
- in weekend cam acelas meniu doar ca fructele le voi baga in gustarea a II-a)
- sport , sport , sport si iar sport....in weekend ora mea de sport va fi dimineata , iar seara doar ceva start walking/abdomene, iar in timpul saptamani invers...abdomene, sau ceva gimnastica, iar seara bici +tonifiere+ start walking asa de final..acum cum am trecut si la program de vara( adica la 7 jumate eu trebuie sa fiu in clasa) nu am aproape nici o sansa sa fac mai mult sport dimineata....in vacante si weekend-uri da...sport dimineata intens, si seara moderat..eventual, cand s-o incalzi calumea, voi apuca si niste jogging...iar la vara in vacanta abonament la bazin..insa atata in timpul saptamanii, cat am scoala, dimineata usor spre moderat, iar seara intens
- masaj dimineata si seara ( inainte de sport de fiecare data) cu o crema anticelulitica....

Cam asta e planul meu nou de razboi contra kg.....sper ca voi reusi sa imi modelez frumos cat de cat corpul pana la vara in iulie.
voi, slabutelor ce parere aveti de my plan? :-s

riky 14 mar 2010 17:33:39

Re: Jurnal riky - pedalez spre corpul ideal
 
yupyy am reusit sa ating 1000 cal:)

Dancewithme 14 mar 2010 23:00:31

Re: Jurnal riky - pedalez spre corpul ideal
 
haaa:d te-am gasit;)) spor la slabit>:D< mie imi place planul tau , cam asta incerc si eu sa respect:d esti pe drumul cel bun

riky 14 mar 2010 23:01:08

Re: Jurnal riky - pedalez spre corpul ideal
 
Citat:

Anterior postat de Dancewithme (Post 117721)
haaa:d te-am gasit;)) spor la slabit>:D<


msms la fel >:D<:-*

riky 15 mar 2010 21:02:29

Re: Jurnal riky - pedalez spre corpul ideal
 
Hello...azi am fost cumintica la dieta+ ca am depasit 1000kal...mai precis 1004 si sunt foarte bucuroasa ca, cu toate ca am mancat destul, nu am depasit nici o limita de grasimi, proteine si carbo...so..cool....si acum am venit de la meditatii si am baut apa si ma apuc de 30-35 minute bici si ceva abdomene....wish me luck>:D<

Dancewithme 15 mar 2010 21:55:25

Re: Jurnal riky - pedalez spre corpul ideal
 
Bv Riky:x ma bucur;;) si eu am fost azi cuminte , dar si cate tentatii au fost in jurul meu...:-s dar am zis nu si beam apa=)) si tot asa:D fugi si da-i bice la grasimioara , striveste-o:D ;))

riky 15 mar 2010 22:00:55

Re: Jurnal riky - pedalez spre corpul ideal
 
Citat:

Anterior postat de Dancewithme (Post 118887)
Bv Riky:x ma bucur;;) si eu am fost azi cuminte , dar si cate tentatii au fost in jurul meu...:-s dar am zis nu si beam apa=)) si tot asa:D fugi si da-i bice la grasimioara , striveste-o:D ;))


Hello Alexandra....bvbv.:-*...inseamna ca ai o vointa de fier....eu acum am terminat bici nu m-am lasat pana nu am facut 45 minute....tot filmuletul...si 50 de abdomene...imi ard toti muschii:-s

Dancewithme 15 mar 2010 22:03:49

Re: Jurnal riky - pedalez spre corpul ideal
 
m-am uitat pe meniul tau;)) ce viata pe unii:x auzi tu ciocolata calda , baton fitness , covrigei=(( n-am mai vazut asa ceva de o saptamana si...:Onu sunt cam rele rontaielile astea? mai bine mananci mai multa carnita , iaurt , fructe, ca in fond ce am invatat cel mai bine e ca tot ce e natural ( sau aproape ) e mai bun:D
care e principiul dietei tale? sau e personalizata?
pupici:*

riky 15 mar 2010 22:06:44

Re: Jurnal riky - pedalez spre corpul ideal
 
Citat:

Anterior postat de Dancewithme (Post 118896)
m-am uitat pe meniul tau;)) ce viata pe unii:x auzi tu ciocolata calda , baton fitness , covrigei=(( n-am mai vazut asa ceva de o saptamana si...:Onu sunt cam rele rontaielile astea? mai bine mananci mai multa carnita , iaurt , fructe, ca in fond ce am invatat cel mai bine e ca tot ce e natural ( sau aproape ) e mai bun:D
care e principiul dietei tale? sau e personalizata?
pupici:*


principiul dietei mele era foarte clara pana vinerea trecuta : south beach scria pe mine, si fara dulciuri...dar....vineri am avut o cadere nasoala d eclaciu cas anu mai zic de glicemie, de la nemancat zahar si alte cele...si eu cum sunt in febra bacului si admiterii, stressul si-a spus cuvantul pe langa alimentatie
si colapse scria pe mine, a venit salvarea si mi-a zis macar niste dulciuri mai putin nocive pe zi sa imi permit pentru ca altfel ajung la perfuzii si anemie

Dancewithme 15 mar 2010 22:08:41

Re: Jurnal riky - pedalez spre corpul ideal
 
Citat:

Anterior postat de riky (Post 118891)
Hello Alexandra....bvbv.:-*...inseamna ca ai o vointa de fier....eu acum am terminat bici nu m-am lasat pana nu am facut 45 minute....tot filmuletul...si 50 de abdomene...imi ard toti muschii:-s

ce as vrea si eu bici:(( dar nu le cer alor mei asta , ca oricum nu am nici spatiu in casa , si tata ar face misto , ca stie ca n-ar rezista mult la mine:j si zice ca a cumparat-o degeaba...:(
deci sunt atat de hotarata sa dau jos , incat cand o vad pe colega mea de banca ca rontaie toata ziuaaa , imi apuc copanelul , simt grasimioara si imi dau seama ca nu are rost sa-mi stric toata munca ptr o pofta , si pac! mai iau o gura de apa:)) ca altfel nu merge...ori acum , ori niciodata.


Ora este GMT +2. Ora este acum 08:29:50.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO