forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal riky - pedalez spre corpul ideal (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-riky-pedalez-spre-corpul-ideal-2852.html)

LicuriciColorat 21 apr 2010 20:21:56

Re: Jurnal riky - pedalez spre corpul ideal
 
Citat:

Anterior postat de riky (Post 160352)
am terminat o ora de bici + 25 minute pilates + 125 de abdomene:))...daca mai adaug cele 45 minute de bici facute de dimi+ cele 60 de minute de mers pe jos...:)) cool isn`t it

bravo>:D< foarte bine,ai facut miscare nu gluma
acu ce-i drept si eu ca am facut cv sport azi:1h sala(din care 30 min stepper),30min tae-bo,30min hip-hop abs:D,dar tu cu siguranta ai facut muuultt mai mult.bravo[*2*]

riky 21 apr 2010 20:37:12

Re: Jurnal riky - pedalez spre corpul ideal
 
Citat:

Anterior postat de Luli (Post 160356)
God...de unde ai atata timp? :)) eu ziceam sa mai fac putin aerobic ptr talie si brate (cam 20 de min) si 20 de abdomene inainte de culcare dar m-ai cam ambitionat cu abdomenele o sa fac cate pot :>.

azi sunt libera ca am dat competentele si oricum de obicei in fiecare sera cat sunt in timpul saptamanii fac seara, imi aloc cate maxim 2 ore pt sport, inainte de culcare....am timp in rest sa invat, + ca in weekend fac dimineata ma scol devreme si fac o ora dimineata bici plus altceva, si dupa am toata ziua la dispozitie

referitor la abdomene fa pana simti ca-ti tremura muschii pe tine...si simti ca te ard muschii...atunci poti sa te opresti...eu asa fac, ca sa simt ca lucrez...de obicei nu numar dar imi palc cifrele rotunde ( ma rog:)) 125 nu-i chiar rotund...dar ajunsesem la 122 si am zis sa mai fac pana la 125;)) asa ca spor! >:D<

riky 21 apr 2010 20:37:57

Re: Jurnal riky - pedalez spre corpul ideal
 
Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 160368)
bravo>:D< foarte bine,ai facut miscare nu gluma
acu ce-i drept si eu ca am facut cv sport azi:1h sala(din care 30 min stepper),30min tae-bo,30min hip-hop abs:D,dar tu cu siguranta ai facut muuultt mai mult.bravo[*2*]


:"> merci, Licurici!!! lasa ca si tu ai lucrat azi nu te-ai incurcat >:D<

Luli 21 apr 2010 20:41:00

Re: Jurnal riky - pedalez spre corpul ideal
 
Citat:

Anterior postat de riky (Post 160386)
azi sunt libera ca am dat competentele si oricum de obicei in fiecare sera cat sunt in timpul saptamanii fac seara, imi aloc cate maxim 2 ore pt sport, inainte de culcare....am timp in rest sa invat, + ca in weekend fac dimineata ma scol devreme si fac o ora dimineata bici plus altceva, si dupa am toata ziua la dispozitie

referitor la abdomene fa pana simti ca-ti tremura muschii pe tine...si simti ca te ard muschii...atunci poti sa te opresti...eu asa fac, ca sa simt ca lucrez...de obicei nu numar dar imi palc cifrele rotunde ( ma rog:)) 125 nu-i chiar rotund...dar ajunsesem la 122 si am zis sa mai fac pana la 125;)) asa ca spor! >:D<

Aha....tu unde bagi abdomenele in calculator, ca eu de exemplu azi am mai facut abdomene pe spalier la scoala.

riky 21 apr 2010 20:42:30

Re: Jurnal riky - pedalez spre corpul ideal
 
Citat:

Anterior postat de Luli (Post 160393)
Aha....tu unde bagi abdomenele in calculator, ca eu de exemplu azi am mai facut abdomene pe spalier la scoala.

nu prea le bag ca abdomene ci calculez ca pillates, ca fac pillates pentru dos si coapse...si calculez si cu abdomenele, dar poti sa le bagi ca gimnastica cred....nu stiu sigur

riky 21 apr 2010 21:20:15

Re: Jurnal riky - pedalez spre corpul ideal
 
yeyyy, am facut o injectie cu calciu la o vecina....ce bine ma simt :))) cica nici nu a simtit intepatura;))..app de vatamare...cred ca m-am vatamat...mi-am fact masaj si m-am invinetit :((

mvthebest 21 apr 2010 21:29:10

Re: Jurnal riky - pedalez spre corpul ideal
 
Citat:

Anterior postat de Luli (Post 160393)
Aha....tu unde bagi abdomenele in calculator, ca eu de exemplu azi am mai facut abdomene pe spalier la scoala.

Cred ca se incadreaza la pilates.

mvthebest 21 apr 2010 21:30:19

Re: Jurnal riky - pedalez spre corpul ideal
 
Citat:

Anterior postat de riky (Post 160465)
yeyyy, am facut o injectie cu calciu la o vecina....ce bine ma simt :))) cica nici nu a simtit intepatura;))..app de vatamare...cred ca m-am vatamat...mi-am fact masaj si m-am invinetit :((

:)) Mie imi e frica sa fac injecti :-s Iar sa mi se fara nici atat. Urasc acul :(

riky 21 apr 2010 21:32:30

Re: Jurnal riky - pedalez spre corpul ideal
 
Citat:

Anterior postat de mvthebest (Post 160486)

:)) Mie imi e frica sa fac injecti :-s Iar sa mi se fara nici atat. Urasc acul :(

:)) m-am obisnuit cu acul, nici mie nu-mi placea sa mi se faca, sau sa mi se ia sange, ca aveam venele subtiri si mereu mi le spargeau....acu de la flotari s-au mai m"muscularizat" si ele :)) dar cu tratamentu de 5 luni de injectii m-am obisnuit, ba a inceput chiar sa-mi placa....de facut oricum imi placea sa fac...:D>:)

mvthebest 21 apr 2010 22:00:33

Re: Jurnal riky - pedalez spre corpul ideal
 
Citat:

Anterior postat de riky (Post 160493)
:)) m-am obisnuit cu acul, nici mie nu-mi placea sa mi se faca, sau sa mi se ia sange, ca aveam venele subtiri si mereu mi le spargeau....acu de la flotari s-au mai m"muscularizat" si ele :)) dar cu tratamentu de 5 luni de injectii m-am obisnuit, ba a inceput chiar sa-mi placa....de facut oricum imi placea sa fac...:D>:)

Te ve-i face doctorita;)))

Pe mine m-a pus o data buna,dar nu am vrut. Imi e frica,sa gresesc directia:))


Ora este GMT +2. Ora este acum 04:03:28.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO