forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Sheba (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-sheba-1505.html)

meapasarica 09 oct 2009 12:25:48

Re: Jurnal Sheba
 
vai ce pofta mi-ai facut de nuci...in tara asta nu exista nucii, ma refer la pomi, ca sa manance omu nuci proaspete:((:((:((crima curata zic eu

nicol30 09 oct 2009 12:30:38

Re: Jurnal Sheba
 
uite ce ziceam adineauri.....nu exista nici nuci proaspete macar....off....:-o:-o:-o....pai noi avem rai aici dupa cate vad...:D

Sheba 09 oct 2009 12:33:59

Re: Jurnal Sheba
 
Pai daca mai ajung prin partile tale iti aduc :)
ca din 3 monstri cu crengi ceva ramane si ptr altii!

meapasarica 09 oct 2009 12:34:02

Re: Jurnal Sheba
 
Citat:

Anterior postat de nicol30 (Post 39016)
uite ce ziceam adineauri.....nu exista nici nuci proaspete macar....off....:-o:-o:-o....pai noi avem rai aici dupa cate vad...:D

daca-i stii numa ce imi lipsesc nucile ...si cate altele...sarmale nu poate face omu cu varza ca e tare ca scoarta de copac, branza ca in ro, nu gaseste, numa cascavalurile vietii, etc...lista e lungaaaaa..

nicol30 09 oct 2009 12:36:43

Re: Jurnal Sheba
 
Citat:

Anterior postat de meapasarica (Post 39021)
daca-i stii numa ce imi lipsesc nucile ...si cate altele...sarmale nu poate face omu cu varza ca e tare ca scoarta de copac, branza ca in ro, nu gaseste, numa cascavalurile vietii, etc...lista e lungaaaaa..

parca te si vad cand ai sa pleci din Ro cu desaga plina de toate bunataturile ;;);;);;)

meapasarica 09 oct 2009 12:38:28

Re: Jurnal Sheba
 
Citat:

Anterior postat de nicol30 (Post 39026)
parca te si vad cand ai sa pleci din Ro cu desaga plina de toate bunataturile ;;);;);;)

sa vezi tu cate seminte caram dupa noi...al meu e innebunit dupa ele si aici nu exista deloc:))

nicol30 09 oct 2009 12:42:29

Re: Jurnal Sheba
 
Citat:

Anterior postat de meapasarica (Post 39029)
sa vezi tu cate seminte caram dupa noi...al meu e innebunit dupa ele si aici nu exista deloc:))

altceva ce nu exista....ar trebui sa fac o lista cu ce nu exista in Suedia :D

meapasarica 09 oct 2009 12:45:08

Re: Jurnal Sheba
 
Citat:

Anterior postat de nicol30 (Post 39036)
altceva ce nu exista....ar trebui sa fac o lista cu ce nu exista in Suedia :D

pe bune ca ii un subiect tare lung...e clar ca nu exista multe chestii ca astia stau atata de izolati aici, plus cu iun altfel de clima altfel de cultura...deci aici nu vezi carduri de babe care stau pe marginea santului la barfe sau barbati adunati la povesti scuipand seminte:)):))

nicol30 09 oct 2009 12:51:27

Re: Jurnal Sheba
 
Citat:

Anterior postat de meapasarica (Post 39039)
pe bune ca ii un subiect tare lung...e clar ca nu exista multe chestii ca astia stau atata de izolati aici, plus cu iun altfel de clima altfel de cultura...deci aici nu vezi carduri de babe care stau pe marginea santului la barfe sau barbati adunati la povesti scuipand seminte:)):))

sunt reci .....diferente de cultura

Sheba 09 oct 2009 12:55:07

Re: Jurnal Sheba
 
Mie mi-a placu cat am fost in trecere vreo 6 zile la o conferinta dar cred ca e cu totul altceva sa si traiesti. Oricum mi s-a parut ciudata faza cu vorbitu... cu berea. cate unu la bar cu o bere in fata... uhm...
E mi-am facut veacul prin tari mai calde (Italia) dar si acolo is ciudatenii. Prea gregari dupa gustul meu. Si prea se baga in viata ta privata.
In fine nicaieri nu-i ca acasa :D


Ora este GMT +2. Ora este acum 03:16:16.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO