forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal supermire83 (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-supermire83-11731.html)

Olime 11 oct 2012 13:12:43

Re: Jurnal supermire83
 
Citat:

Anterior postat de supermire83 (Post 1149221)
Neata draga jurnal[*128*]
azi e iar miercuri, iar zi de cantar....cat ma bucura zilele astea si mai ales cand vad ca am mai dat cate ceva jos si-s tot mai aproape de targhet
sa nu mai lungesc vorba...am mai slabit 1.6 kg...deci 71.9 kg....incet incet ajung la final [*fluture*]

woooaaa super taree!!
Felicitari scumpa, esti un mare exemplu pt mine!!
Eu mi-am cam facut de cap zilele astea, dar sper sa-mi revin sa mai dau putintel jos.
Mai ai putin si scazi sub 70!!!!;)
Te pup si muuuulta vointa in continuare!:-*>:D<

zagreen 11 oct 2012 13:19:25

Re: Jurnal supermire83
 
Citat:

Anterior postat de supermire83 (Post 1149221)
Neata draga jurnal[*128*]
azi e iar miercuri, iar zi de cantar....cat ma bucura zilele astea si mai ales cand vad ca am mai dat cate ceva jos si-s tot mai aproape de targhet
sa nu mai lungesc vorba...am mai slabit 1.6 kg...deci 71.9 kg....incet incet ajung la final [*fluture*]

Felicitari! [*76*]

Ma tot uit la evolutia ta si ma minunez, mi se pare suuuuper. Spune-mi te rog cum reusesti sa faci atat de mult sport si mai ales zilnic? Oricum superbe rezultate!

ladyamneth 11 oct 2012 13:35:39

Re: Jurnal supermire83
 
Citat:

Anterior postat de supermire83 (Post 1149221)
Neata draga jurnal[*128*]
azi e iar miercuri, iar zi de cantar....cat ma bucura zilele astea si mai ales cand vad ca am mai dat cate ceva jos si-s tot mai aproape de targhet
sa nu mai lungesc vorba...am mai slabit 1.6 kg...deci 71.9 kg....incet incet ajung la final [*fluture*]

wow felicitari scumpa!!!
bravo si jos palaria pt ambitia ta!!!>:D<>:D<>:D<

supermire83 11 oct 2012 14:22:00

Re: Jurnal supermire83
 
Citat:

Anterior postat de Olime (Post 1149985)
woooaaa super taree!!
Felicitari scumpa, esti un mare exemplu pt mine!!
Eu mi-am cam facut de cap zilele astea, dar sper sa-mi revin sa mai dau putintel jos.
Mai ai putin si scazi sub 70!!!!;)
Te pup si muuuulta vointa in continuare!:-*>:D<


Multumesc scumpo>:D<
Sper ca pana la sfarsitul lunii sa fiu sub 70...ca imi doresc foarte mult sa am 65 pana plec in Romania;)
Toti mai avem zile cand ne facem de cap....eu pot sa zic ca nu am probleme pentru ca pap tot ce imi e pofta, numai in cantitati mici, si nu toate intr-o zi...spre exemplu zilele trecute am facut clatite ca imi era pofta de vreo saptamana si tot nu apucam sa fac, in week-end vreau sa fac iar ceva dulce mai dietetic....de obicei fac o data pe saptamana cate ceva dulce care sa ne ajunga pe 2-3 zile...asa stiu ca nu mai am pofte pe te miri ce vad prin magazine ca stiu ca am acasa dulcele meu putin mai dietetic hihihihih
Te pupicesc si spor la slabit >:D<:-*

supermire83 11 oct 2012 14:23:31

Re: Jurnal supermire83
 
Citat:

Anterior postat de ladyamneth (Post 1149994)

wow felicitari scumpa!!!
bravo si jos palaria pt ambitia ta!!!>:D<>:D<>:D<


multumesc scumpo >:D<>:D<>:D<
abia astept sa ajung sa fiu si eu slabuta :-*, poate nu o sa ajung la greutatea ta ...dar la 65 trebuie sa ajung;)
te pupicesc:-*:-*

Olime 11 oct 2012 14:30:17

Re: Jurnal supermire83
 
Citat:

Anterior postat de supermire83 (Post 1150011)
Multumesc scumpo>:D<
Sper ca pana la sfarsitul lunii sa fiu sub 70...ca imi doresc foarte mult sa am 65 pana plec in Romania;)
Toti mai avem zile cand ne facem de cap....eu pot sa zic ca nu am probleme pentru ca pap tot ce imi e pofta, numai in cantitati mici, si nu toate intr-o zi...spre exemplu zilele trecute am facut clatite ca imi era pofta de vreo saptamana si tot nu apucam sa fac, in week-end vreau sa fac iar ceva dulce mai dietetic....de obicei fac o data pe saptamana cate ceva dulce care sa ne ajunga pe 2-3 zile...asa stiu ca nu mai am pofte pe te miri ce vad prin magazine ca stiu ca am acasa dulcele meu putin mai dietetic hihihihih
Te pupicesc si spor la slabit >:D<:-*

Deja ma faci curioasaaaa!! Iti gasesc meniurile in lista de meniuri?
Daca o tii tot asa, sigur ajungi la 65;)
Eu iti recomand ceva ce am invatat si eu de curand: cheesecake cu blat de biscuiti.
Blatul il fac cu biscuiti pisati, unt cu cel mai putin % de grasime, fructoza si scotisoara.
Iese extreeeem de subtire si deci si caloriile sunt putintele.
Iar compozitia o fac cu branza de vaci light, stafide, putina esenta de rom sau vanilie, si un ou ca sa aiba culoare mai frumoasa si aia e.
Simplu si dietetic si gata intr-o ora:D

supermire83 11 oct 2012 14:41:06

Re: Jurnal supermire83
 
Citat:

Anterior postat de Olime (Post 1150014)
Deja ma faci curioasaaaa!! Iti gasesc meniurile in lista de meniuri?
Daca o tii tot asa, sigur ajungi la 65;)
Eu iti recomand ceva ce am invatat si eu de curand: cheesecake cu blat de biscuiti.
Blatul il fac cu biscuiti pisati, unt cu cel mai putin % de grasime, fructoza si scotisoara.
Iese extreeeem de subtire si deci si caloriile sunt putintele.
Iar compozitia o fac cu branza de vaci light, stafide, putina esenta de rom sau vanilie, si un ou ca sa aiba culoare mai frumoasa si aia e.
Simplu si dietetic si gata intr-o ora:D


Da, meniurile le gasesti toate salvate, eu zic ca pap destul de mult, numai ca incerc sa gatesc mancaruri cu cat mai putine calorii, si fara prea multe grasimi;)
HIhihihi cheesecake-ul e preferatul meu, eu il fac cu piscoturi (tai piscoturile in 3, sa fie mai subtiri...mai putine calorii asa) iar crema o fac cu branzica quark, iaurt 0.1% si gelatina inmuiata in apa sau suc de fructe, iar deasupra mai ornez cu gem dietetic de prune facut de noi in casa;)

marinuta 11 oct 2012 16:24:28

Re: Jurnal supermire83
 
salutare scumpa o seara minunata iti doresc,,,:D

supermire83 11 oct 2012 17:09:56

Re: Jurnal supermire83
 
Citat:

Anterior postat de marinuta (Post 1150069)
salutare scumpa o seara minunata iti doresc,,,:D


multumesc scumpa
tu ce mai faci? nu te-am vazut azi deloc pe aici
pupici>:D<

Olime 11 oct 2012 17:37:36

Re: Jurnal supermire83
 
Citat:

Anterior postat de supermire83 (Post 1150021)
Da, meniurile le gasesti toate salvate, eu zic ca pap destul de mult, numai ca incerc sa gatesc mancaruri cu cat mai putine calorii, si fara prea multe grasimi;)
HIhihihi cheesecake-ul e preferatul meu, eu il fac cu piscoturi (tai piscoturile in 3, sa fie mai subtiri...mai putine calorii asa) iar crema o fac cu branzica quark, iaurt 0.1% si gelatina inmuiata in apa sau suc de fructe, iar deasupra mai ornez cu gem dietetic de prune facut de noi in casa;)

Haaa ce idee buna cu piscoturile:D
Ia ca o sa incerc si eu, pare usor de facut...incerc sa nu ma complic in bucatarie, ca nu-s asa un bucatar iscusit:-s
Dar pot sa ma laud cu gemul meu de capsuni cu zmeura facut cu fructoza de mineee!:D
Te pup Mire>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 15:03:22.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO