forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal VAmedeea de dieta ... Dr. Man (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-vamedeea-dieta-dr-man-7706.html)

Fulguta 12 ian 2011 12:02:53

Re: Jurnal VAmedeea de dieta ... Dr. Man
 
Buna iubita la tine in casuta ! :-*:x>:D<;;) Sincer iti spun ca am vazut pozele si ti-am citit povestea in timp ce lacrimile imi curgeau pe obraji ,a venit timpul sa te admir eu pe tine si stiu ca vei reusii ,deja vad ca ai inceput bine ! :-*:x>:D< Multa sanatate iti doresc si sper sa imi fac timp sa tec si pe la tine prin casuta macar sa citesc in fiecare zi ,cum faci si tu la mine,ma urmaresti din umbra ! Ma bucur ca esti printre prietenele mele .:-*
http://www.allgraphics123.com/ag/01/10771/10771.gifhttp://www.allgraphics123.com/ag/01/13144/13144.gifhttp://www.allgraphics123.com/ag/01/14856/14856.gif

laurra 12 ian 2011 12:05:36

Re: Jurnal VAmedeea de dieta ... Dr. Man
 
Citat:

Anterior postat de VAmedeea (Post 470901)
Si, pt. ca ieri nu am mai apucat sa intru pe aici, sunt datoare cu raportul.

Marti, 11 ian., Slabire I, ziua 2:
KILOGRAME: 71.3 kg. (minus 1.7 kg.)
- 8.00: 1 mar
- 10.00: 50 g. wasa 24% + 1 ceai
- 15.00: 1 grapefruit rosu, 2 portocale, 2 mandarine, 2 pere, 2 mere, 1 iaurt natural (125 g.)
- 19.00: carne de vita pe gratar + varza de bruxelles fiarta + UME + OB (otet balsamic) + piper

Ieri a fost pranzul meu preferat.
Vestea buna e ca am inceput sa ma desumflu.
Azi dimineata aveam 69.2. Asta ar insemna aproape 4 kg. in 2 zile.
Daca as alimina apa asta la fel de repede pe cat am acumulat-o, eu sper ca la sfarsitul ciclului de slabire (14 zile), sa fiu pe la un 61.
Sa vedem.
Pupici!>:D<>:D<>:D<

Buna Ame !Ma bucur ca ai gasit puterea de a reveni printre noi.Esti slabuta mea preferata si iti citesc postarile zi de zi fara sa pierd vreun rand.
Cu privire la edeme ,stai linistita ca este doar apa si se elimina si aici pe situl asta gasesti foarta multa energie pozitiva ca sa mergi mai departe.Daca n-ar fi fost site-ul cred ca demult as fi renuntat la slabit....Cum spuneam la inceputul jurnalului meu ca aici gasesti tot ce ai nevoie ,nu a fost o vorba in vant:doar sa nu vrei sa lupti ,in rest slabesti numai de dragul slabutelor si de ambitia care se formeaza de a arata cat mai bine.
Te pup dulce si sa pierzi cat mai multa apa.>:D<

nicoleta100 12 ian 2011 12:41:41

Re: Jurnal VAmedeea de dieta ... Dr. Man
 
Salutare!
Binete-am gasit in casuta ta cea noua!>:D<>:D<>:D<
Iti doresc multa sanatate!
Si multa bafta in noua dieta!http://www.academy-florists.com/images/shop/lrg/224.jpg

uca 12 ian 2011 13:37:48

Re: Jurnal VAmedeea de dieta ... Dr. Man
 
Ame, am vazut pozele :(
Ma bucur ca ai inceput sa elimini apa.Sunt sigura ca pana la sfarsitul celor 14 zile ajungi la kg de la ticker,se vede clar ca nu ii grasime.
Multa sanatate iti doresc,la doctor ai ajuns?
:-*>:D<

ras_cristalin 12 ian 2011 13:53:47

Re: Jurnal VAmedeea de dieta ... Dr. Man
 
Buna Ame ~o)

Ma bucur ca te descopar aici la tine in casuta si ca am unde sa te vizitez din cand in cand. Nu pot sa spun cat de rau imi pare ca esti atinsa de boala asta, atata timp am vorbit cu tine si n-am avut nicio idee. Cred ca dai dovada de o mare stapanire de sine luptand cu boala, esti un om puternic fie si numai pentru ca rezisti. Am vazut si pozele din albumul privat, mi-au dat lacrimile :( cred ca te dor picioarele... Pot sa iti spun ca se vede ca e apa retinuta si nu te-ai ingrasat. Iti tin pumnii sa revii la 61 cat mai curand si iti doresc multa sanatate.
Trebuie sa ies acum, dar o sa te mai vizitez ! >:D<

Ioana Dobre 12 ian 2011 13:54:00

Re: Jurnal VAmedeea de dieta ... Dr. Man
 
Buna Ame!

In primul rand iti doresc multa sanatate! Ar trebui sa fii foarte mandra de tine pentru ca mi se pare ca esti o persoana foarte puternica si ambitioasa. Nu te mai supara pe tine pentru micile "rabufniri". E suficient doar sa le constientizezi si sa te iubesti pentru puterea pe care o ai.

Apropo de adoptat, chiar vorbeam cu prietenul meu zilele trecute si zicea ca lui i-ar placea tare mult sa poate sa dopte un copil. Este un gest foarte altruist si sunt convinsa ca pana la urma conteaza cum cresti un copil!

Mult succes la pierdut kg!>:D<

VAmedeea 12 ian 2011 15:51:47

Re: Jurnal VAmedeea de dieta ... Dr. Man
 
Citat:

Anterior postat de Fulguta (Post 470922)
Buna iubita la tine in casuta ! :-*:x>:D<;;) Sincer iti spun ca am vazut pozele si ti-am citit povestea in timp ce lacrimile imi curgeau pe obraji ,a venit timpul sa te admir eu pe tine si stiu ca vei reusii ,deja vad ca ai inceput bine ! :-*:x>:D< Multa sanatate iti doresc si sper sa imi fac timp sa tec si pe la tine prin casuta macar sa citesc in fiecare zi ,cum faci si tu la mine,ma urmaresti din umbra ! Ma bucur ca esti printre prietenele mele .:-*

Fulga, pe tine te urmaresc de mult, de dinainte sa intri tu pe la noi prin gasca si sa mai postezi cate ceva.
Iar retetele tale sunt pur si simplu super, mereu ma uit sa vad ce mai faci. Multumesc mult de vizita.
:-*
Citat:

Anterior postat de laurra (Post 470930)
Buna Ame !Ma bucur ca ai gasit puterea de a reveni printre noi.Esti slabuta mea preferata si iti citesc postarile zi de zi fara sa pierd vreun rand.
Cu privire la edeme ,stai linistita ca este doar apa si se elimina si aici pe situl asta gasesti foarta multa energie pozitiva ca sa mergi mai departe.Daca n-ar fi fost site-ul cred ca demult as fi renuntat la slabit....Cum spuneam la inceputul jurnalului meu ca aici gasesti tot ce ai nevoie ,nu a fost o vorba in vant:doar sa nu vrei sa lupti ,in rest slabesti numai de dragul slabutelor si de ambitia care se formeaza de a arata cat mai bine.
Te pup dulce si sa pierzi cat mai multa apa.>:D<

Ei tu Laura, sincer, nu am crezut vreodata ca va sta cineva sa bage in seama ce scriu eu. Nu am avut asta ca si scop. Bine, daca am ceva de zis, de obicei nu prea tac.:)) Cel putin pe forum.
Si eu tot astept sa ma desumflu ca ma omoara gleznele, pur si simplu ma dispera.
Citat:

Anterior postat de nicoleta100 (Post 470975)
Salutare!
Binete-am gasit in casuta ta cea noua!>:D<>:D<>:D<
Iti doresc multa sanatate!
Si multa bafta in noua dieta!

Nico, multumesc mult. Tu ce mai faci, nu am mai trecut de multicel pe la tine. toate bune, Bebele e sanatos?
Hai ca dau o fuga sa vad!:-*
Citat:

Anterior postat de uca (Post 471038)
Ame, am vazut pozele :(
Ma bucur ca ai inceput sa elimini apa.Sunt sigura ca pana la sfarsitul celor 14 zile ajungi la kg de la ticker,se vede clar ca nu ii grasime.
Multa sanatate iti doresc,la doctor ai ajuns?
:-*>:D<

Uite nuam ajuns inca la doctor. Am vb cu el si astept sa ma sune sa ma programeze cand e liber la spital.
Eu sper sa fie cat mai curand.:-*
Citat:

Anterior postat de ras_cristalin (Post 471055)
Buna Ame ~o)

Ma bucur ca te descopar aici la tine in casuta si ca am unde sa te vizitez din cand in cand. Nu pot sa spun cat de rau imi pare ca esti atinsa de boala asta, atata timp am vorbit cu tine si n-am avut nicio idee. Cred ca dai dovada de o mare stapanire de sine luptand cu boala, esti un om puternic fie si numai pentru ca rezisti. Am vazut si pozele din albumul privat, mi-au dat lacrimile :( cred ca te dor picioarele... Pot sa iti spun ca se vede ca e apa retinuta si nu te-ai ingrasat. Iti tin pumnii sa revii la 61 cat mai curand si iti doresc multa sanatate.
Trebuie sa ies acum, dar o sa te mai vizitez ! >:D<

Iulia, sa stii ca imi dau destule batai de cap. De la genunchi in jos, in loc sa scad, mai rau ma umflu.
Vad ca se duce apa de pe buta si de pe pulpe, dar in jos ma cam dispera.
Le ating si parca nu sunt picioarele mele, parca nu e pielea mea. F. ciudat le simt.
In sfarsit, vb ta, trec eu si peste asta.:-*:-*:-*
Citat:

Anterior postat de Ioana Dobre (Post 471056)
Buna Ame!

In primul rand iti doresc multa sanatate! Ar trebui sa fii foarte mandra de tine pentru ca mi se pare ca esti o persoana foarte puternica si ambitioasa. Nu te mai supara pe tine pentru micile "rabufniri". E suficient doar sa le constientizezi si sa te iubesti pentru puterea pe care o ai.

Apropo de adoptat, chiar vorbeam cu prietenul meu zilele trecute si zicea ca lui i-ar placea tare mult sa poate sa dopte un copil. Este un gest foarte altruist si sunt convinsa ca pana la urma conteaza cum cresti un copil!

Mult succes la pierdut kg!>:D<

Uite eu sunt de acord cu prietenul tau.
Ma gandesc ca sunt atat de multi copii pe drumuri care au nevoie de un camin. De ce nu i-as da o sansa macar unuia dintre ei?
Nu ca nu mi-ar placea sa traiesc si eu experienta maternitatii, dar oricum, daca nu se poate asta e.
Te pup!

Doamne, nu credeam ca voi avea atat de multe vizite. Si nu pot decat sa ma bucur, sa imi dau seama ca nu sunt singura si ca sunt persoane alaturi de mine, si nu putine. Va multumesc tuturor ca ati trecut pe aici. Eu va mai astept, cand aveti timp, sau dispozitie. Pupici!>:D<>:D<>:D<>:D<

Diana D 12 ian 2011 16:23:58

Re: Jurnal VAmedeea de dieta ... Dr. Man
 
Iubita vin si eu la tine in casuta.
Si numai plec de aici...:)

Iti doresc sa reusesti tot ce ti-ai propus . Sigur reusesti pentru ca nu esti singura....ne ai pe noi langa tine,

Pupi

VAmedeea 12 ian 2011 16:39:24

Re: Jurnal VAmedeea de dieta ... Dr. Man
 
Citat:

Anterior postat de Diana D (Post 471324)
Iubita vin si eu la tine in casuta.
Si numai plec de aici...:)

Iti doresc sa reusesti tot ce ti-ai propus . Sigur reusesti pentru ca nu esti singura....ne ai pe noi langa tine,

Pupi

Di, esti bine venita!
Nu mai pleca ca nu ma supar!
Pana la urma ati fixat data?
Pupici!>:D<

Diana D 12 ian 2011 16:50:55

Re: Jurnal VAmedeea de dieta ... Dr. Man
 
Citat:

Anterior postat de VAmedeea (Post 471349)

Di, esti bine venita!
Nu mai pleca ca nu ma supar!
Pana la urma ati fixat data?
Pupici!>:D<


>:D<
Sambata asta mergem sa vorbim la restaurant si la biserica.
Noi vrem pe 23 iulie acum sa vedem daca avem noroc,am pus ochii pe un restaurant cu atmosfera intima si ff dragut, cu mancare buna.
:-*:-*>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 08:13:24.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO