forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal VAmedeea de dieta ... Dr. Man (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-vamedeea-dieta-dr-man-7706.html)

Alynuta 13 sep 2011 06:50:29

Re: Jurnal VAmedeea de dieta ... Dr. Man
 
Ame draguta, ai scapat de biopsie,vad ca esti vioaie:). Sa sti ca si eu ma lupt cu candida de ani buni. Cu toate tratamentele reapare.Acum mi-a dat dr. un medicament nou. Este mai scump si trebuie sa iau si eu si sotul 2 pastilute pe zi timp de 5 zile.
Imi place ca ne ti la curent cu toate detaliile>:D<
Te pupic:-*

laurra 13 sep 2011 07:42:27

Re: Jurnal VAmedeea de dieta ... Dr. Man
 
Ame ma bucur ca ai trecut usor peste asta...o adevarata aventura cu pampersii:))si plosca.Insa ceea ce mi-a atras atentia a fost faptul ca tu ai scaun o data la 2-3 zile:-o?Pai de ce se intampla asta?:-/Intreaba medicul de la ce poate fi?Ca doar tu mananci cum trebuie:(

VAmedeea 13 sep 2011 08:10:20

Re: Jurnal VAmedeea de dieta ... Dr. Man
 
Alynuta, eu acum am facut si chestia aia care iti arata la ce medicamente e sensibila si la ce nu. Apoi pt sot mi-au spus sa faca si el aceeasi analiza pt ca desi e aceeasi boala, poate fi sensibila la alte medicamente in cazul lui. Cred ca depinde mult de corpul fiecaruia.
Plus ca de data asta au gasit si un streptococ. :-o
De unde l-oi fi cules si pe ala chiar nu stiu.
Tu de ce medicament vb?
Ca daca nu si nu, il incerc si pe ala, ce sa fac?
Ma tratez de candida asta de pe la 20 de ani si nu scap, din contra, se agraveaza, semn ca tratamentele facute sigur majoritatea au fost date de medici ca sa se afle in treaba si ei. In tara am fost la 9. Ca le-am tinut socoteala. Oricum, am asa o mare indoiala in cazul medicilor ginecologi. Si aici am fost la una si la fel, mi-a dat ea un tratament.
In sfarsit, am aj la concluzia ca mai bine fac analiza sa vad la ce e sensibila, repet o data la cateva saptamani pana dispare de tot si dupa cred ca o voi face o data la 3 luni. Nu stiu. Chiar vreau sa scap de problema asta pt ca e destul de stresanta la un moment dat.

Laurici, sa stii ca treaba cu constipatia cred ca e ereditara in cazul meu pt ca si mama e la fel, si mama ei a fost la fel. Si se spune ca atat timp cat nu te deranjeaza, in sensul dureri de burta, dureri cand te duci apoi la baie, nu ar fi nimic. Si eu chiar nu am de nici unele, chiar daca ies la 3 zile aproximativ. Am incercat inclusiv cu ziua de fructe si legume crude si sa stii ca nimic. Eu mananc iaurt cu gem cu struguri beau vin si nu stiu, si o cana cu lapte si tot nu deranjez calendarul propriu. ca banuiesc eu ca asa e setat corpul meu sa functioneze.

Va pup fetelor, sunt in stare buna, astept sa vad daca azi au medicii rezultatul biopsiei si sa vedem ce e de facut pe mai departe. Va pup!>:D<>:D<>:D<

Alynuta 13 sep 2011 08:35:26

Re: Jurnal VAmedeea de dieta ... Dr. Man
 
Ame-OMICRAL-se numeste medicamentul.
Trebuie mancate si iaurturi, caci regleaza ph-ul.Atentie si cum te stergi la fundulet (din fata in spate). Am tot citit si eu pe net, si mi-am indreptat multe obiceiuri.

LoLy 13 sep 2011 15:49:17

Re: Jurnal VAmedeea de dieta ... Dr. Man
 
Ame,ma bucur mult ca ai trecut cu bine peste acest hop si ca nu te-a durut.Sper ca si rezultatele sa fie la fel de bune! :-*>:D<
P.S. Cum ai reusit sa stai zile intregi fara net?!...si singura?! :-/:-s

VAmedeea 13 sep 2011 17:24:16

Re: Jurnal VAmedeea de dieta ... Dr. Man
 
Aly, stiam asta!
De multi ani o fac asa!

Loly, sa stii ca am jucat toate jocurile pe care le-am avut pe computer, am ascultata toata muzica, anumite filme le-am vazut chiar de 2 ori.
Si azi, cand chiar am rez cu netul si am gasit si punctul in care am semnal, tocmai mi-au spus ca maine ma trimit acasa.
Biopsia i8ntarzie, din rezultatul preliminar se pare ca e ceva usor, gradul 1, max. 2 si nu va fi nevoie sa fac tratament intravenos.
Asa ca ma duc acasa. Pe de o parte ma bucur, pe de alta parte ma enerveaza ca totusi ma tin incurcata in sensul ca va trebui totusi sa vin din nou o zi pe-aici dar chiar nu stiu cand.
Vedem.
Va pup fetelor, e un amalgam de sentimente in capul meu.>:D<>:D<>:D<

LoLy 13 sep 2011 20:53:25

Re: Jurnal VAmedeea de dieta ... Dr. Man
 
[QUOTE=VAmedeea;789054]

Loly, sa stii ca am jucat toate jocurile pe care le-am avut pe computer, am ascultata toata muzica, anumite filme le-am vazut chiar de 2 ori.
Si azi, cand chiar am rez cu netul si am gasit si punctul in care am semnal, tocmai mi-au spus ca maine ma trimit acasa.
Biopsia i8ntarzie, din rezultatul preliminar se pare ca e ceva usor, gradul 1, max. 2 si nu va fi nevoie sa fac tratament intravenos.
Asa ca ma duc acasa. Pe de o parte ma bucur, pe de alta parte ma enerveaza ca totusi ma tin incurcata in sensul ca va trebui totusi sa vin din nou o zi pe-aici dar chiar nu stiu cand.

Nu te bucuri ca mergi acasa?! Nu e mai bine decat la spital?! Important e ca nu e nimic grav la rinichi,apoi vezi tu cum faci cu ziua aceea...
Ai grija de tine si ai grija cu aerul conditionat pe tren! :-*:-*:-*

VAmedeea 13 sep 2011 21:43:39

Re: Jurnal VAmedeea de dieta ... Dr. Man
 
[QUOTE=LoLy;789229]
Citat:

Anterior postat de VAmedeea (Post 789054)


Loly, sa stii ca am jucat toate jocurile pe care le-am avut pe computer, am ascultata toata muzica, anumite filme le-am vazut chiar de 2 ori.
Si azi, cand chiar am rez cu netul si am gasit si punctul in care am semnal, tocmai mi-au spus ca maine ma trimit acasa.
Biopsia i8ntarzie, din rezultatul preliminar se pare ca e ceva usor, gradul 1, max. 2 si nu va fi nevoie sa fac tratament intravenos.
Asa ca ma duc acasa. Pe de o parte ma bucur, pe de alta parte ma enerveaza ca totusi ma tin incurcata in sensul ca va trebui totusi sa vin din nou o zi pe-aici dar chiar nu stiu cand.

Nu te bucuri ca mergi acasa?! Nu e mai bine decat la spital?! Important e ca nu e nimic grav la rinichi,apoi vezi tu cum faci cu ziua aceea...
Ai grija de tine si ai grija cu aerul conditionat pe tren! :-*:-*:-*

Ma bucur ca plec acasa, nu sunt asa fericita ca puteau sa imi spuna de dimi si nu il mai chemam pe al meu cu ditamai sacosa de schimburi. Asta pe de o parte. Si pe de alta parte nu imi place ca eu stau departe si parca vad ca saptamana viitoare ma cheama astia din nou pe aici pt tratament. Nu stiu ce ma enerveaza exact, sentimentul ca pierd timp, ca nu sunt eficienti sau eficienta eu...:-o

Tu cum mai esti?
Nu am apucat sa citesc
Cum a decurs vizita la medic de ieri?
Si cu cea mica cu scoala cum ai facut?
Pupici!>:D<>:D<>:D<

nicoleta100 13 sep 2011 22:34:44

Re: Jurnal VAmedeea de dieta ... Dr. Man
 
Salutare!!!
Iti doresc sa treci cu bine peste aceste probleme de sanatate ,rezultatele sa fie ok si sa nu mai fie probleme!!!
Pupici!!!:x:x:x:x

AnDrAdAxl 13 sep 2011 23:35:58

Re: Jurnal VAmedeea de dieta ... Dr. Man
 
Buna Ame!
Si-a revenit site-ul si am venit sa spun ce am facut eu pt ficatelul meu care dadea semne de suprasolicitare,desi analizele au iesit perfect.:-/
Cum sunt o adepta fidela a remediilor naturiste am cautat metode de detoxifiere si cam peste tot spunea acelasi lucru:sa manaci sanatos si sa elimini unele alimente care"cad greu"ficatelului;si tot cautand asa am gasit aceastea dieta de o zi cu sare amara:)!Desigur,si aceasta mai are o varianta,dar eu am tinut asa:
Am luat 100 g sare amara(suulfat de magneziu)(6 lei de la farmacie:P) si am diluat in 800 ml apa plata.Pe langa aceasta sare mai ai nevoie de 150 ml de ulei extravirgin si sucul de la 1 grefruit roz mare si neaparat un stomac tare:P.
Cu 3 zile inainte e bine sa mananci cat mai de regim posibil(eu am cam gresit in una din zile),si in dimineata cand vrei sa faci aceasta detoxifiere iei un mic dejun usor digerabil si cam asta este toata mancarea pe toata ziua.Incepand cu ora 14:00 pana la ora 20:00,din 2 in 2 ore,o sa bei cate 200 ml din amestecul acela de sare amara care te avertizez ca e groaznic de amar...:-sLa ora 22:00 storci grefruitul si ii amesteci sucul cu uleiul si il bei:-&...Gretos,dar dupa atata amareala e un rasfat:P:))!Daca nu mai poti de foame poti papa o cana de gris facut cu lapte:),dar ar fi bine sa papi abia urmatoarea zi dupa pranz.
Foarte important este ca dupa fiecare 200 ml de apa cu sare amara sa te intinzi pe partea ficatului macar 30 minute;dupa ce bei amestecul cu ulei si grefruit te pui la nani imediat si trebuie sa stai intinsa 5 ore minim.
Trebuie sa ai acea zi si urmatoarea libera pt ca o sa ai nevoie de mr WC aproape.
Sa incerci sa nu mergi la toaleta dupa primul pahar de apa cu sare pentru ca organismul sa absoarba magneziul din ameste;).
Trebuie repetat de 3 ori la 2 saptamani diferenta pentru rezultate maxime.
Cam atat ar fi....Nu e usor...dar eu simt ca a meritat!
Azi am citit pe un alt site despre Liv 52+Silimarina+essentiale forte ca tratament pentru ficat...Unde am citit eu,zicea ca daca ficatul functioneaza bine arde tot ce intra in organism mult mai eficient!:DM-ar incanta..dar ma mai gandesc pentru ca am citit ca simti senzatie de foame exagerata si inca nu ma simt pregatita sa lupt cu asta...Inca incerc sa imi intru in ritm cu sportul si sa nu mor de foame cu dieta!Pana acum sunt ok,chiar daca mai am greseli:D!
Am scris ditamai romanul!:DLectura placuta si sper sa te ajute:)!


Ora este GMT +2. Ora este acum 04:18:06.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO