forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal ylla - Imi doresc sa slabesc sanatos!!! (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-ylla-imi-doresc-slabesc-sanatos-7702.html)

allys 05 mai 2011 14:34:01

Re: Jurnal ylla - Imi doresc sa slabesc sanatos!!!
 
Citat:

Anterior postat de ylla (Post 643552)
Da asa este..
Adri gata toceala??
Nu ne spui ce prostioare ai papat azi Marina?
Allys nu pot comenta meniul tau dar ai un numar de carbo mult peste limita admisa in mod general...indiferent de dieta.

Intr-adevar :(..si eram la ziua de amidon...dapai astazi la ziua carbo...explodeaza nr ala :-s
Eu tocmai am venit de la scoala si am papat paste cu ciuperci .Ziceam eu ieri ca am lucrare, ei bine am dat-o da a fost nasoala tare...si mi-a adus deja teza la mate la nr meu, ce profa harnica am:))...am luat 9 :|
De acum ma preg sa plec la pregatire >:D< :-* voi ce faceti azi? sau ce ati facut?

ylla 05 mai 2011 16:56:26

Re: Jurnal ylla - Imi doresc sa slabesc sanatos!!!
 
Buna
Allys..probabil ca si Rina ca orice alta dieta are logica ei..multa bafta cu ea si o scadere in greutate frumoasa...atat doar ca nu ma pricep foarte tare la ea si nu te pot ajuta cu sfaturi..pup
Eu am fost la sedinta cu parintii a fetei..m-a plouat bine..sper sa nu ma intoarca gripa...azi a fost ziua in care mi-am permis un dulce interzis..orez cu lapte..

dr jekil 05 mai 2011 17:26:41

Re: Jurnal ylla - Imi doresc sa slabesc sanatos!!!
 
Gata am pus si eu pozele in album in sfarsit!La grup pe pun dupa ce va incepe concursul:P Ma deprima rau pozele astea..imi vine sa plang cand vad cum arat! Celulita,vergeturi si sunci!:((:((

ylla 05 mai 2011 17:59:45

Re: Jurnal ylla - Imi doresc sa slabesc sanatos!!!
 
Marina am vazut pozele..crede-ma cazul meu este mult mai jalnic..cred ca in cadrul concursului cu un SB corect vei reusi sa modelezi abdomenul si cu multe ex pt abdomen..nu te mai plange..este super ca ai hotarat sa iei atitudine si sa spui stop si sa faci ceva pentru a scapa de micul suncos..te pup..capul sus.
Sa va dau un tip pt vergeturi: folositi creme grase..unt de cacao in care puneti si amestecati ulei de seminte de in...folosit un timp indelungat da rezultate!! Eu personal nu il pot folosi asa simplu pentru ca nu imi place mirosul.

bellajane 05 mai 2011 18:42:19

Re: Jurnal ylla - Imi doresc sa slabesc sanatos!!!
 
Buna fetele>:D<ce faceti voi?:-*
Eu azi sunt f dezamagita de mine,:(( nu prea mi-a fost foame si nu am trecut de 1000, deoarece am luat micul dejun destul de tarziu..:(:(:(

dr jekil 05 mai 2011 19:03:48

Re: Jurnal ylla - Imi doresc sa slabesc sanatos!!!
 
Citat:

Anterior postat de ylla (Post 645086)
Marina am vazut pozele..crede-ma cazul meu este mult mai jalnic..cred ca in cadrul concursului cu un SB corect vei reusi sa modelezi abdomenul si cu multe ex pt abdomen..nu te mai plange..este super ca ai hotarat sa iei atitudine si sa spui stop si sa faci ceva pentru a scapa de micul suncos..te pup..capul sus.
Sa va dau un tip pt vergeturi: folositi creme grase..unt de cacao in care puneti si amestecati ulei de seminte de in...folosit un timp indelungat da rezultate!! Eu personal nu il pot folosi asa simplu pentru ca nu imi place mirosul.

Pai problema mea e ca nu prea pot sa fac abdomene..am probleme cu coloana..cand bag aspiratorul si stau putin aplecata numai pot sa ma indrept dupa!:( Am facut o combinatie intre Cardio Abs si o parte din BootCamp Abs..sa vedem ce iese!Sa stii ca am sa incerc reteta ta!Mercic de sfat!:-*

dr jekil 05 mai 2011 19:32:49

Re: Jurnal ylla - Imi doresc sa slabesc sanatos!!!
 
Ally m-am pus pe caut unt de cacao.Am gasit la o firma solid,sub de bucatele..seama cu bucatele de sapun de casa.E bun?Ma gandesc sa il topesc si sa-l amestec cu uleiul de un,cum ai zis.Ca dc iau din ala,de consistenta unei creme imi e teama ca nu se amesteca cu uleiul.

dr jekil 05 mai 2011 19:54:29

Re: Jurnal ylla - Imi doresc sa slabesc sanatos!!!
 
CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 18:53
Sardine, 150g - 189 calorii, 31.2 proteine, 1.8 grasimi, 51 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Iaurt numa' bun, Napolact, 150g - 87 calorii, 4.7 proteine, 5.3 grasimi, 0 colesterol, 5.4 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Gustare 1, ora 18:54
Alune, Soltino, 50g - 303 calorii, 12.5 proteine, 25.1 grasimi, 0 colesterol, 6.8 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Prânz, ora 18:55
Sarmalute (South Beach faza 1) a la Ras_cristalin, 275g - 208 calorii, 20.6 proteine, 6.1 grasimi, 0 colesterol, 19.8 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Cina, ora 18:58
Sardine, 150g - 189 calorii, 31.2 proteine, 1.8 grasimi, 51 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Ou fiert, 60g - 93 calorii, 7.6 proteine, 6.4 grasimi, 254.4 colesterol, 0.7 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0.7 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1069 calorii, (mult)107.8 proteine, (mult)46.5 grasimi, 356.4 colesterol, (mic)32.7 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0.7 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Metabolism bazal - 1246 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1246 calorii

ylla 05 mai 2011 20:29:38

Re: Jurnal ylla - Imi doresc sa slabesc sanatos!!!
 
Ba da Marina..se amesteca cu uleiul...ala bucatele..habar nu am cum functioneaza..eu am cumparat din kaufland la 10 lei m-am inteles super cu el..acum mi-a trimis cineva din state de consistenta unei lotiuni.pup.

Adrianaa 05 mai 2011 20:34:17

Re: Jurnal ylla - Imi doresc sa slabesc sanatos!!!
 
http://www.verticalonline.ro/wp-cont...06/capsuni.gif
Feteleeee vin in vizita cu o gustarica , am o pofta de ceva dulceeee,mama mama :D! Mai am o saptamana si pap fructe,deabia astept :)))
Ce faceti voi :-*?


Ora este GMT +2. Ora este acum 02:55:21.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO