forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal ylla - Imi doresc sa slabesc sanatos!!! (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-ylla-imi-doresc-slabesc-sanatos-7702.html)

ylla 02 mai 2011 22:12:51

Re: Jurnal ylla - Imi doresc sa slabesc sanatos!!!
 
Uita-te la meniul lui Allys, vei vedea low fats..eu nu cred ca poti tine grasimile sub control si nici nu putem manca iarba..

allys 02 mai 2011 22:38:17

Re: Jurnal ylla - Imi doresc sa slabesc sanatos!!!
 
Citat:

Anterior postat de ylla (Post 639283)
Allys...treaba cu slabitul..inseamna sa mancam corect si sanatos. Asa ca hai sa injumatatim portia de fructe..pe care o poti consuma ca gustarea 1 sau 2..la md papam o omleta..iaurt..branzica..laptic cu cereale integrale..si la pranz carnita cu legume..salate..iar la cina la fel..ceva usor.
Gndeste-te ca te asteapta un examen greu..organismul tau are nevoie de vitamine..minerale..proteine..energie..nu te supara pe mine te rog..incearca sa iei exemplu de la fetele care posteaza meniurile lor aici.
Chiar daca mergi la scoala..faci repede la MD un laptic cu cereale..pana vii acasa mai rontai niste migdale..alune..caju..apoi la pranz papita..si la cina la fel..mie la cina imi plac salatele..telina +morcov+piept de pui la gratar sau afumat+lamaie+ulei..sau un pic de iaurt..iti garantez ca este super buna...sau salata bulgareasca..
Gandeste-te ca organismul tau are nevoie de carnita,peste,legume..incearca sa cresti numarul de proteine si sa scazi pe cel de carbohidrati si zahar..vrem sa fim slabute si tu vei fi cu noi o slabuta..dar te rog..hai sa corectam putin alimentatia.
Te pupic si vreau sa vad un meniu frumos..te rog


Nu ma super stai linistita>:D<....Orice propunere e binevenita Dar imi propui sa renunt la rina? Ca de ex maine am zi cu proteine si voi papa lactate cu siguranta, ca de carne m-am saturat de Paste.

ylla 02 mai 2011 22:58:10

Re: Jurnal ylla - Imi doresc sa slabesc sanatos!!!
 
Allys...sa inteleg ca azi a fost ziua de fructe..cred ca e ok..mergi in continuare cu rina..daca te simti bine cu ea...doar ca eu ti-as recomanda hipocalorica..si un pic low carbo..fara dulciuri /sucuri..cioco 85% cacao si desertur faute acasa cu fructoza..indulcitor ...

Adrianaa 02 mai 2011 23:09:19

Re: Jurnal ylla - Imi doresc sa slabesc sanatos!!!
 
Hmmm cata activitate pe aici. Ally casuta ta se transforma intr-o vilutza :D.Avem si flori si slabute cu ambitie ;;).
Si eu am multe grasimi mereu in meniu,am crezut ca doar mie mi se intampla dar acum m-am mai linistit putin..
:-*

ylla 02 mai 2011 23:47:45

Re: Jurnal ylla - Imi doresc sa slabesc sanatos!!!
 
Somn usor dragele mele..va pupic:)

allys 03 mai 2011 06:13:59

Re: Jurnal ylla - Imi doresc sa slabesc sanatos!!!
 
Buna dimineata ! Va urez o zi cat mai buna >:D<
Va aduc si un ceiutz, o cafea?http://inpascani.ro/wp-content/uploa...02/ceai_01.jpghttp://3.bp.blogspot.com/_1_EOjuJaES...20_coffee2.jpg

daniela209 03 mai 2011 07:31:26

Re: Jurnal ylla - Imi doresc sa slabesc sanatos!!!
 
neata fetele... ce mai faceti? noi am ieri la domnul doctor... ne-a spus ca avem 6 saptamani si 6 zile, ne-a aratat inimioara si am si auzit-o.. si e bine, fara suflu ca la mami ...si ne-a facut programare pentru urmatoarea vizita de la 12 saptamani... sunt in culmea fericirii :), sotul si el... aseara am anuntat si parintii, care au ramas pe silent pret de cateva secunde, mai ales mama soacra si tatal meu :)
in rest sunt bine, mai greu cu poftele de capsuni sau pepene verde seara pe la 10-11 :) ...
greturile cre dca mi le-am declansat aseara destul de rau... am facut cunostinta cu ratustele din cauza pastei de dinti... cred ca trebuie sa renunt la cafea de acum..
soacra'mea si tatal meu nu si-au pus problema ca ar putea fi fetita ci i-au spsu direct baietelul lor :) , probabil asta isi doresc ei...
analizele mi-au iesit bine, cele de la sange... de toxoplasma din decembrie mi-a spus ca nu e buna, nu am anticorpi si va trebui sa repet la 24 de saptamani si la 32 saptamani...
va pup..
sa aveti o zi frumoasa!

ylla 03 mai 2011 07:31:35

Re: Jurnal ylla - Imi doresc sa slabesc sanatos!!!
 
Ce draguta esti Allys..multumim frumos de cafea...
Buna dimineata dragelor..ce faceti??
Sa aveti o zi cat mai frumoasa!!

allys 03 mai 2011 11:23:40

Re: Jurnal ylla - Imi doresc sa slabesc sanatos!!!
 
Citat:

Anterior postat de ylla (Post 639520)
Ce draguta esti Allys..multumim frumos de cafea...
Buna dimineata dragelor..ce faceti??
Sa aveti o zi cat mai frumoasa!!

Multumesc multumesc ;;)
Eu lucrez la atestat in prima parte a zilei >:D<..voi ce program aveti?

Adrianaa 03 mai 2011 12:58:57

Re: Jurnal ylla - Imi doresc sa slabesc sanatos!!!
 
Citat:

Anterior postat de allys (Post 640019)


Multumesc multumesc ;;)
Eu lucrez la atestat in prima parte a zilei >:D<..voi ce program aveti?

Hmmm,s-a cam dus prima parte a zilei,dupa atestat ce ai in program ?
Eu fug sa imi achizitionez cantar de bucatarie sa fiu corecta din toate punctele de vedere si pe urma vin acasa sa vorbesc cu voi si sa fac niste sport >:D<!
Daniella ma bucur mult pentru tine,iti doresc multa sanatate,o sa ai cel mai frumos si sanatos copil!
Ally ce faci azi ? :-* Sper ca esti mai bine cu piciorusul si ca s-a dus si proasta dispozitie.
Marinaaa ? >:D< Sa fi cumintel.
V-am pupat


Ora este GMT +2. Ora este acum 19:41:15.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO