forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Din jurnalul Aidei.Pagini scrise cu sange. (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnalul-aidei-pagini-scrise-sange-2391.html)

Adelayde 26 ian 2010 16:13:26

Re: Din jurnalul Aidei.Pagini scrise cu sange.
 
Mersi mult de incurajare:-*pai sport am inceput sa fug putin dar la mine nu prea merge treaba ca trag aer rece in piept si imediat ma racesc deci am preferat sa fac abdomene si genoflexiuni si exerciti cu mainile ...abdomene pot sa fac destul de multisoare cu genoflexiunile merge mai greu.

Sprijin din familie nu prea am iar prietenilor nici nu le-am spus ca vreau sa slabesc mie asa..nu stiu cum sa le spun desi mi-as lua o povara de pe suflet.
Mamei mele ii e frica sa nu exagerez :-jimposibil sa fac asa ceva=)).in fine si mama este o persoana mai plinuta..deci ce pot spune.

Pepsi in weekend e voie asa ca mica rasplata :D?
Cat despre batoane dietetice da un nume pt habar nu am despre ele:):-??

MICUL DEJUN:iaurt
Pranz:supa de rosii +5 furculite de snitel si 5 furculite pireu +jumatate din coaja de la paine
Cina:nu am luat-o inca ..va spun maine probabil va fi ceva fructe:D

bogica 26 ian 2010 16:52:21

Re: Din jurnalul Aidei.Pagini scrise cu sange.
 
la pranz nu este bine:( nu ai voie sa amesteci carnea cu cartofii
itzi propun sa citesti o carte pe care o gasesti in biblioteca nostra, dieta vietii
gasesti foarte multe lucruri interesante cum sa mananci , ce ai voie si ce nu

Adelayde 26 ian 2010 16:55:57

Re: Din jurnalul Aidei.Pagini scrise cu sange.
 
offf:(((...bine macar ca stiu data viitoare sa nu o mai fac :|
Eu nu inteleg ceva..este recomandat sa mancam cereale dar cerealele au o gramada de calorii..de ce trebuie atunci sa le consumam???Ma intreb?:-??

Liviutzza 26 ian 2010 17:05:40

Re: Din jurnalul Aidei.Pagini scrise cu sange.
 
Citat:

Anterior postat de Aida (Post 71959)
offf:(((...bine macar ca stiu data viitoare sa nu o mai fac :|
Eu nu inteleg ceva..este recomandat sa mancam cereale dar cerealele au o gramada de calorii..de ce trebuie atunci sa le consumam???Ma intreb?:-??

Aida cerealele sunt foarte importante in dieta:)acum daca mananci paine nu stiu daca e neaparat sa mananci si cereale dar sunt foarte bune,caloriile din cereale nu pot fi comparate cu cele din cartofi prajiti de exemplu,ptr ca spre deosebire cartofi prajiti sau alte alimente prajite cerealele sunt sanatoase,contin fibre si multe altele:)
Tu cate calorii pe zi mananci?vezi sa nu cumva sa scazi sub 1000 ca nu e bine deloc..si din ce ai mancat tu azi nu mi se pare ca ai mancat prea mult!
Iti scrii meniul aici pe site?iti poti socoti si caloriile ceea ce e super!Cred ca ar trebui sa incepi sa tii o dieta cu 1200 de calorii pe zi,in felul asta nu ai fi bulversata si ai sti exact ce si cum mananci:D

Adelayde 27 ian 2010 11:55:38

Re: Din jurnalul Aidei.Pagini scrise cu sange.
 
OK am inteles :D
Liviutzza tu ma-i intrebat odata daca lociuesc in Tokio ...raspunsul este as vrea eu :))sunt din Romania ;;).Sunt pasionata de cultura japoneza si de anime (am fost acum un an Death Note ..Kaleido Star) si de aia am scris Tokio :D

Adelayde 27 ian 2010 14:48:06

Re: Din jurnalul Aidei.Pagini scrise cu sange.
 
Sorry pt dublu post :D dar chiar mai am ceva de adaugat ...vine vacanta (o saptamana) si mi-e tare frica ca o sa uit complet de dieta:|:|:|am sa incerc sa fac tot posibilul sa ma tin de ea.Sut putin cam disperata:((

Cina de ieri a fost cerealele e ca aiurea sa mananci cereale la cina da in fine

Astazi micul dejun 2 crewursti si coaja de la paine ..mi s-a parut ca crewusti nu sunt prea buni pt dieta asa ca la pranz am mancat doar un iaurt si cereale(putine)..cina nu am luat-o inca..va spun cand o ia-u.

ema5288 27 ian 2010 15:12:35

Re: Din jurnalul Aidei.Pagini scrise cu sange.
 
incearca sa inlocuiesti cremwustii sau mezelurile in general cu peste, pui sau chiar vita pe care sa le gatesti tu. sunt mult mai sanatoase. dar totusi intregul meniu de azi in asta consta? mie mi se pare ca e f putin!!!
calculeaza si tu caloriile si vezi cate sunt si mai mananca niste fructe/legume ca alea sunt f sanatoase. nu exagera cu dieta!!

Adelayde 27 ian 2010 15:39:17

Re: Din jurnalul Aidei.Pagini scrise cu sange.
 
Bine...nu o sa exagerez o sa mananc azi mai mult la cina :D

Anita 27 ian 2010 16:16:50

Re: Din jurnalul Aidei.Pagini scrise cu sange.
 
Aida, coaja de la paine ce inseamna? :D Coaja de la o paine intreaga, coaja de la cateva felii de paine, coaja de la o felie de paine? :-/

Liviutzza 27 ian 2010 16:20:02

Re: Din jurnalul Aidei.Pagini scrise cu sange.
 
Aida eu nu am inteles ce dieta tii tu pana la urma??De ce trebuie sa mananci cereale la cina?


Ora este GMT +2. Ora este acum 16:54:49.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO