forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Din jurnalul Aidei.Pagini scrise cu sange. (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnalul-aidei-pagini-scrise-sange-2391.html)

ras_cristalin 27 ian 2010 23:28:52

Re: Din jurnalul Aidei.Pagini scrise cu sange.
 
Aida, din cate vad, esti o scumpica de 15 ani care vrea sa faca ceva cu silueta ei. Bravo pentru asta.
Insa mananci prea putin, scumpo :) cred ca ajungi la 800 de calorii pe zi si e prea putin. Daca o sa mai citesti pe site, o sa vezi ca mancand prea putin, organismul tau intra in greva si isi modifica singur metabolismul, astfel incat sa se mentina in viata cu cat de putin primeste. Astfel incat, la prima zi in care mananci 900 de calorii, spre ex, surplusul de 100 de calorii se va transforma automat in grasime. Corpul tau stie ca este o perioada mai grea pentru el, asa ca isi face rezerve.
Solutia este sa mananci de 1200-1400 de calorii zilnic (adica sa scazi cam 500 de calorii din cat ai manca in mod obisnuit) si sa consumi calorii prin sport in valoare de 500 de calorii. Astfel se duc 1000 de calorii si slabesti vazand cu ochii. Facand sport, muschii tai nu se vor atrofia ca in cazul unui regim normal, ci corpul tau va consuma din grasimea proprie si te va lasa cu un tonus de invidiat.
Dieta fara sport inseamna in general ca pierzi din apa retinuta si din muschi, grasimea ramanand in siguranta la locul ei. Corpului ii e mai usor sa descompuna proteinele din muschi decat celulele din grasime ca sa se hraneasca... dar daca faci sport, rezolvi problema asta.
E usor sa slabesti daca vezi lucrurile asa stiintific, nu crezi? :)
Spor la treaba, astept vesti bune.


P.S. Avem aceeasi greutate, facem intrecere pana la 60? :D Cred ca pana la vara avem timp.

Adelayde 28 ian 2010 12:04:18

Re: Din jurnalul Aidei.Pagini scrise cu sange.
 
Deci...anita..coaja de la o paine am mancat.
Si ras cristalin da facem intrecere;;)multumesc pentru sfat:D cam cate minute de sport pe zi ar trebui sa fac ca sa scap de 500 de calorii?Cate genoflexiuni...abdomene ..etc.Cu fuga nu prea le am:Dmai ales ca e frig afara si trag aer rece in gat si buff raceala :(sunt destul de sensibila la raceala.
Micul dejun:o banana si iaurt
Pranz:peste si mamaliga(bine ca nu ne-au dat paine la cantina :)) )
Cina: nu am luat-o inca sa vedem ce faci mami de mancare..astazi merg acasa<:-P o saptamana o sa lipsesc de pe forum deoarece am renuntat de la abonamentul de internet de acasa ca nu merita sa platesc pt doar 2 zile pe saptamana weekend cat sunt eu la pc:D

Anita 28 ian 2010 17:30:01

Re: Din jurnalul Aidei.Pagini scrise cu sange.
 
Vreau si eu sa fac intrecere cu voi :D

Am putin mai putin decat voi dar o sa slabesc mai incet decat voi pt ca eu slabesc foarte incet.. e posibil chiar sa mai retzin cateva sute de grame din cauza lichidelor :)

De azi nu mai am o dieta bazata doar pe licide.. mananc salate...supa de legume, fructe...

Deci.. facem intrecere pana la vara?! :) Eu vreau sa ajung la 56kg...am de slabit in jur de 13 kg :D

Nick0612 03 feb 2010 21:02:05

Re: Din jurnalul Aidei.Pagini scrise cu sange.
 
in ce consta intrecerea? mi-ar placea si mie sa particip :)

Adelayde 08 feb 2010 15:09:17

Re: Din jurnalul Aidei.Pagini scrise cu sange.
 
Buna si back tocmai am aterizat din vacanta :)
Vacanta asta a fost foarte aiurea :|o zi tineam dieta alta nu si tot asa parca eram aselenizata si mama tot facea prajiturele parca sa imi faca mie in ciuda x-(trebuie sa recuperez..am mult de recuperat de asta am sa ma apuc si de alergat ..nu am ce face ..trebuie sa recuperez altfel nu voi slabi niciodata:|

Cat despre intrecere fetelor cred ca mi-ati luat-o mult inainte...dar tot nu ma las:D
Anita chiar te invit ;;)la micul concurs.Mai multe detalii:-??pai ras_cristalin e mai "veterana " ca noi in ale slabitului poate ne spune ea:D daca tot a avut ideea.

Nick draga cred ca intrecerea consta in incurajarea reciproca si cine pierde cele mai multe kg in mod sanatos.:D
Numai ca..numai pt asta trebuie sa pastram legatura permanent.

Adelayde 09 feb 2010 14:12:43

Re: Din jurnalul Aidei.Pagini scrise cu sange.
 
Azi am fost cumintica am mancat ca pt dieta iar ieri seara am transpirat mult am facut sport ...sper sa pot recupera ce am adunat in vacanta

Adelayde 10 feb 2010 15:21:24

Re: Din jurnalul Aidei.Pagini scrise cu sange.
 
Astazi
Micul dejun:Iaurt
Pranz:supa de varza +carne fiarte +fasole+coaja de la jumatate de paine
Cina :nu am luat-o inca ..va spun maine

EveBolt 17 feb 2010 12:25:40

Re: Din jurnalul Aidei.Pagini scrise cu sange.
 
aida... avem acelasi scop.. sa slabim ... si de aceea doresc sa-ti impartasesc din sfaturile care le-am primit... incearca sa te lasi de paine.. pentru inceput inlocuieste-o cu cea neagra sau graham si inceara sa consumi 2 felii pe zi... eu de 3 zile manac dimineata o salata all taste in [reteta e la topicul deschis de mine] care e foarte buna[dupa parerea mea] cu un suc de grefa iar la scoala mananc un mar si beau apa.. nu pot manca mai mult, mai ales ca e si postul, iar seara cand ajung acasa beau un ceai de fructe[indulcit cu zaharina ca sa-i simt aroma]
de cand a inceput postul dorm foarte mult, aproape 12 ore pe zi si vreau sa-ti zic ca ma simt bine
iar atunci cand am o stare de lesinata iau niste vitamine naturale de la Amway[care se depun doar in golurile organismului, surplusul fiind eliminat]
Sport, eu practic Winsor pilates [o zi abdomen, o zi picioare] si in weekend fac tae bo. incearca tae bo-ul de pe site de la sectiunea abdomen, e foarte bun si nici nu te plictiseste.
Succes in continuare!>:D<

mvthebest 07 apr 2010 08:53:29

Re: Din jurnalul Aidei.Pagini scrise cu sange.
 
http://www.sundaypaper.com/Portals/0...-hurricane.jpg
Buna Dimineata.

mvthebest 15 mai 2010 09:30:09

Re: Din jurnalul Aidei.Pagini scrise cu sange.
 
Citat:

Anterior postat de Aida (Post 83778)
Astazi
Micul dejun:Iaurt
Pranz:supa de varza +carne fiarte +fasole+coaja de la jumatate de paine
Cina :nu am luat-o inca ..va spun maine

Buna Aida>:D<>:D<
Cum mai merge dieta,sportul?

Hmm la MD mananci super putin,iar la pranz mananci combinati mai putin permise.
Incearca sa nu prea combini carnita cu painea. >:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 13:12:31.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO