forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnalul Andreei-lupta cu kilogramele (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnalul-andreei-lupta-kilogramele-11699.html)

coco23 05 iul 2012 12:57:14

Re: Jurnalul Andreei-lupta cu kilogramele
 
Salut si spor la treaba. Eu iti recomand 1500 calorii, ai destule kg si mai esti si tanara. 1200 e prea putin, esti doar un copil.

Trebuie sa ai de unde sa scazi cand ajungi la 65 kg.

Evita chestiile sarate in cantitati mari gen telemeaua, retii apa si se vede la cantar.

Mananca 5 mese mai mici pe zi, 20 min sport pe zi, scade carbohidratii la 120 pe zi, calculeaza caloriile si iti apare acolo.

spor!

Creatsa 05 iul 2012 13:07:44

Re: Jurnalul Andreei-lupta cu kilogramele
 
Spor in lupta cu kg ! >:D<

Andreea McKagan 05 iul 2012 20:31:31

Re: Jurnalul Andreei-lupta cu kilogramele
 
Mulţumesc!
Deci,programul de azi:

Ora 7:40
Sport: alergat prin casa vreo 15 de minute(pentru ca mi-a fost lene sa ma echipez sa ies in parc:))) si sarit coarda vreo alte 5 minute(am descoperit ca imi place la nebunie!)
Mic dejun: doua felii de paine neagra prajita,icre,jumatate de rosie si jumatate de ardei gras verde.

Ora 10 si ceva
Prima gustare: un mar verde

Ora 12:30
Pranz: mi-am facut pizza din aceea low carb cu "blat" din ciuperci si oua.Nu mi-a iesit prea mare(de marimea unei omlete normale),asa ca am mancat-o pe toata.Pe deasupra am pus rosii,ardei,castraveti murati,masline,mozzarella,ceapa,si cam atat imi amintesc:))
Sport: dupa ce mi s-a asezat mancarea in stomac,adica la vreo 30 de minute,am facut niste abdomene.

Ora 15:00
A doua gustare: inca un mar
Pe la 4 am facut ceva aerobic(ajutata desigur de filmuletele de pe internet)

Ora 17:45
Cina: putin piure cu carne de vita facuta la grill.

Poate cand ma culc voi mai face niste exercitii pentru fese si coapse,deoarece pana la urma acolo este problema mea cea mai mare.

Andreea McKagan 06 iul 2012 13:49:37

Re: Jurnalul Andreei-lupta cu kilogramele
 
Hello,fetelor.In weekendul acesta nu ma veti mai vedea pe aici pentru ca plec la tara. :( Singura parte buna e ca voi avea ocazia de a mai merge pe bicicleta.

Azi de dimineata am mancat niste fructe,adica o piersica,o nectarina,o banana si un mar.La prima gustare am mancat doua caise.La pranz tot piure de cartofi(ca si la cina de ieri) insa cu piept de pui.A doua gustare inca n-am luat-o,dar cred ca va fi constituita tot de 1-2 caise.La cina voi manca un porumb fiert(sunt deja pe foc8->)
Ca sport,azi de dimineata nu am facut mai nimic pentru ca mi-a fost cam lene,insa acum putin timp am facut 15 minute de aerobic si acum fac tae-bo(am luat o pauza de vreo 5 minute ca sa mai respir si sa scriu aici:)))
Kisses!

Adina14 06 iul 2012 14:16:25

Re: Jurnalul Andreei-lupta cu kilogramele
 
Andreea, ai papat cam multe fructe azi :-s Incearca la gustarea a doua sa papi un iaurt sau un pahar cu lapte.

Andreea McKagan 06 iul 2012 14:32:28

Re: Jurnalul Andreei-lupta cu kilogramele
 
Citat:

Anterior postat de Adina14 (Post 1085753)
Andreea, ai papat cam multe fructe azi :-s Incearca la gustarea a doua sa papi un iaurt sau un pahar cu lapte.

Okay,pacat ca am prins niste fructe chiar foarte bune la o babuta de la piata :))

Adina14 10 iul 2012 06:48:54

Re: Jurnalul Andreei-lupta cu kilogramele
 
Andreea, ce mai faci? :-* Nu ne mai vizitezi deloc? :-w

Andreea McKagan 10 iul 2012 08:33:19

Re: Jurnalul Andreei-lupta cu kilogramele
 
Citat:

Anterior postat de Adina14 (Post 1088147)
Andreea, ce mai faci? :-* Nu ne mai vizitezi deloc? :-w

Zilele acestea am fost la tara...:D Scuzati-ma.
Am observat ca acul cantarului se indreapta spre 69 de kilograme,deci e de bine.

Chiar acum iau micul dejun,ce consta in doua caise,o piersica si o felie de pepene verde.La pranz voi manca niste dovlecel umplut(cu carne de pui tocata) iar la cina...habar nu am.Azi cred ca voi usura si scurta programul de sport...mna,probleme femeiesti. :-< Oricum,la tara am mers mai mult cu bicicleta,iar ieri am bagat si 30 de minute de tae bo,apoi 15 de kickboxing(imi place la nebunie).
Ce exercitii mai usoare imi recomandati pentru saptamana asta? :-*

Adina14 10 iul 2012 10:39:09

Re: Jurnalul Andreei-lupta cu kilogramele
 
Suna foarte gustos pranzul tau :) Bravo pentru sport! Gustari nu ai in timpul zilei? :-/
Poti incerca zumba, hip hop abs sau pilates. Nu sunt asa de grele dar totusi te mentin in forma pana pleaca "musafirii" ;)

Andreea McKagan 10 iul 2012 21:01:07

Re: Jurnalul Andreei-lupta cu kilogramele
 
Citat:

Anterior postat de Adina14 (Post 1088305)
Suna foarte gustos pranzul tau :) Bravo pentru sport! Gustari nu ai in timpul zilei? :-/
Poti incerca zumba, hip hop abs sau pilates. Nu sunt asa de grele dar totusi te mentin in forma pana pleaca "musafirii" ;)

Gustari am,dar ma decid asupra lor pe moment...:))
Azi nu am facut sport mai deloc.Ah,ba da,am mers la dentist pe jos,deci vreo 3 km.
Maine voi face si exercitiile mentionate de tine,Adina >:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 11:16:09.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO