forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnalul Laurrei (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnalul-laurrei-6830.html)

laurra 26 oct 2010 09:45:29

Jurnalul Laurrei
 
Buna!
Dupa cateva zile petrecute pe acest site ,mi-am dat seama ca este foarte usor sa urmezi o "cura de slabire"(deocamdata).Gasesti tot ce-ti trebuie cand esti in impas!
Le multumesc pe aceasta cale slabutelor care m-au ajutat sa inving foamea:aveau dreptate ,nu mancam ce trebuia.Acum acul cantarului tinde sa ajunga la 84 kg ,foarte incet ce-i drept dar cred eu ca sigur.Desi nu am slabit mult ,imi simt pielea mai elastica ,vreu sa spun ca sufeream si de balonare:adica nu mancam cum trebuie amestecam fructele cu celelalte alimente.
Acum nu mai simt FOAME si asta imi usureaza lupta cu kg.Merita sa imi schimb stilul de viata,deja pot spune ca sunt mai energica(cred ca acum imi detoxific organismul).
Sper sa o tin tot asa!;;)

Slabuta 26 oct 2010 12:36:44

Re: Jurnalul Laurrei
 
Citat:

Anterior postat de laurra (Post 380481)
Buna!
Dupa cateva zile petrecute pe acest site ,mi-am dat seama ca este foarte usor sa urmezi o "cura de slabire"(deocamdata).Gasesti tot ce-ti trebuie cand esti in impas!
Le multumesc pe aceasta cale slabutelor care m-au ajutat sa inving foamea:aveau dreptate ,nu mancam ce trebuia.Acum acul cantarului tinde sa ajunga la 84 kg ,foarte incet ce-i drept dar cred eu ca sigur.Desi nu am slabit mult ,imi simt pielea mai elastica ,vreu sa spun ca sufeream si de balonare:adica nu mancam cum trebuie amestecam fructele cu celelalte alimente.
Acum nu mai simt FOAME si asta imi usureaza lupta cu kg.Merita sa imi schimb stilul de viata,deja pot spune ca sunt mai energica(cred ca acum imi detoxific organismul).
Sper sa o tin tot asa!;;)

Buna Laurra, bine te-am gasit in jurnal :)

Ma bucur ca iti place si ca te simti bine de la noul tau stil de viata, sunt primele semne ca esti pe calea cea buna. :)

Intr-adevar balonarile vin de la combinatiile gresite intre alimente. :)

Ce sport faci? :)

Iti doresc mult succes si rabdare in drumul catre slabuta din tine. :)

laurra 26 oct 2010 13:13:35

Re: Jurnalul Laurrei
 
Am descoperit aici tae bo. Mi-am copiat cateva filmulete cu acest sport .Nu este foarte greu si ma face sa transpir .Deja simt ,mai ales seara cand stau in pat,fasciculatii ale muschilor ,semn ca incep sa slabesc.[*super*][*super*]

polyana 26 oct 2010 14:40:37

Re: Jurnalul Laurrei
 
Bine ai venit printre noi Laura. Sa ai spor in lupta ce ti-ai propus, o zi minunata!>:D<
http://www.desicomments.com/dc1/04/91363/91363.jpg

laurra 26 oct 2010 15:27:02

Re: Jurnalul Laurrei
 
Asa sper si eu sa devina o obisnuinta .[*clipire*]

laurra 31 oct 2010 14:31:30

Trebuie sa am rabdare!!!
 
Aseara am lucrat si am avut un somn intrerupt.
Dimineata la 7 de fapt la 8 (ora de iarna)am luat micul dejun dupa care am dormit pana la 13.M-am trezit cu o foame teribila am mancat peste fript la aragaz,dar n-am putut rezista tentatiei sa mananc ceva dulce.Am mancat din prajiturile fiului meu(mini rulade cu diferite creme).Lui nu-i plac dulciurile cu cacao,asa ca le-am mancat eu pe toate.
Acum ma simt vinovata:-s,dar ma consolez singura.Din cand in cand eu zic ca este bine sa mai si trisezi!Sau nu?
Nu mai zic de cantar....s-a urcat la 86!Ce ma fac?

mihalcea maria 01 nov 2010 16:50:04

Re: Jurnalul Laurrei
 
1 ataşament(e)
Citat:

Anterior postat de laurra (Post 380481)
Buna!
Dupa cateva zile petrecute pe acest site ,mi-am dat seama ca este foarte usor sa urmezi o "cura de slabire"(deocamdata).Gasesti tot ce-ti trebuie cand esti in impas!
Le multumesc pe aceasta cale slabutelor care m-au ajutat sa inving foamea:aveau dreptate ,nu mancam ce trebuia.Acum acul cantarului tinde sa ajunga la 84 kg ,foarte incet ce-i drept dar cred eu ca sigur.Desi nu am slabit mult ,imi simt pielea mai elastica ,vreu sa spun ca sufeream si de balonare:adica nu mancam cum trebuie amestecam fructele cu celelalte alimente.
Acum nu mai simt FOAME si asta imi usureaza lupta cu kg.Merita sa imi schimb stilul de viata,deja pot spune ca sunt mai energica(cred ca acum imi detoxific organismul).
Sper sa o tin tot asa!;;)

Buna Laura. Bine ai venit printre noi.
Nu te descuraja . E mai bine sa slabesti incet. Si eu am slabit 26 kg. intr-un an si jumatate. Nu te lasa ,mergi inainte si ai sa vezi ca ai sa reusesti. Mult succes si cat mai multe kg. pierdute.Te pup si o zi buna.

laurra 01 nov 2010 20:09:33

Re: Jurnalul Laurrei
 
Multumesc Mirela pentru incurajari.Chiar ai slabit atat?
Ce mi-as dori sa scap si eu macar de 20 de kg....

laurra 02 nov 2010 13:33:34

Re: Jurnalul Laurrei
 
Buna!E ca un drog acest site.Fac ce fac si tot la el vin.
Am citit cate ceva despre dieta South beach si mi se pare interesanta.As vrea si eu sa o incerc insa nu acum ci dupa data de 24 pentru ca atunci intru in concediu(la serviciu imi este foarte greu sa o tin).Insa mi-e teama ca dupa ce slabesc sa nu ajung la aceleasi kg.Voi ce parere aveti?

Adella 02 nov 2010 14:16:57

Re: Jurnalul Laurrei
 
Citat:

Anterior postat de laurra (Post 388440)
Buna!E ca un drog acest site.Fac ce fac si tot la el vin.
Am citit cate ceva despre dieta South beach si mi se pare interesanta.As vrea si eu sa o incerc insa nu acum ci dupa data de 24 pentru ca atunci intru in concediu(la serviciu imi este foarte greu sa o tin).Insa mi-e teama ca dupa ce slabesc sa nu ajung la aceleasi kg.Voi ce parere aveti?

Buna Laurra,
Bine ai venit alaturi de noi;;)intr-adevar da dependenta :D
Ma bucur ca ai ales SB cum spunem noi prescurtat ,insa sa ai grija sa bei un ceai de tranzit ,sau mai multe legume ,o sa ai ceva probleme cu tranzitul:),e o dieta foarte eficienta ,cu rezultate spectaculoase mai ales ca nu te infometezi ,iar faza a 2-a este chiar un stil de viata ;)
Suntem alaturi de tine:-*>:D<
Mult succes!
Asteptam vesti bune cat mai curand si incearca sa te bagi la fete in gasca ca sa primesti sfaturi pretioase:)
http://forum.slabute.ro/dieta-south-...-beach-70.html


Ora este GMT +2. Ora este acum 03:58:02.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO