forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnalul mamicii Teo -122 kg spre 70 kg :) (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnalul-mamicii-teo-122-kg-spre-70-kg-8523.html)

nicoleta100 12 ian 2012 13:42:39

Re: Jurnalul mamicii Teo -122 kg spre 70 kg :)
 
Citat:

Anterior postat de teo23 (Post 892228)
Azi am descoperit-o pe Vera, m-a impresionat enorm si am vazut ca se poate, si nu trebuie sa imi mai stea nimic in cale
multumesc Vera>:D<

multa bafta!
Citat:

Anterior postat de teo23 (Post 896723)
Buna dimineata, sunt fericita ca ma pot tine de dieta, ma ajuta mult faptul ca tin impreuna cu sora mea, stam foarte aproape una de cealalta si asa facem pe rand mancare de dieta si mancam cand la mine cand la ea.
Sper ca sambata sa nu o dau in bara, ca facem chef ca doar o data implineste baiatul meu 1 anisor:x, promit ca nu mananc mult si ce mananca se duce ca bag dans la greu;)

La multi ani pt baietelul tau!
multa sanatate si fericire ,sa creasca mare si frumos!!!
Citat:

Anterior postat de teo23 (Post 898036)
Neata
Astazi am o zi incarcat, sunt pe drumuri sper sa nu cad prada nici unei tentatii, cu dieta merg bine sper sa ajung pana la Pasti la 100 kg:D
Sa aveti spor in toate azi:-*

multa bafta!!!
si eu as vrea sa dau vreo 10 kg pana la pasti!!!

teo23 20 ian 2012 11:11:24

Re: Jurnalul mamicii Teo -122 kg spre 70 kg :)
 
Salutare, te-am cam neglijat in ultimile zile draga jurnal, dar vin cu vesti bune, ma tin de dieta si e din ce in ce mai bine, incep sa nu mai simt asa tare foamea, desi seara imi e cel mai greu, dar rezist:D, si ma simt din ce in ce mai bine>:D<

teo23 22 ian 2012 11:58:35

Re: Jurnalul mamicii Teo -122 kg spre 70 kg :)
 
Ce bine e cand reusesti sa invingi foamea:D, aseara am facut snitele si am reusit sa ma abtin sa nu gust deloc, cand m-am pus in pat numai acolo ma gandeam, dar am zis nu si m-am culcat, sunt fericita ca am rezistat ceeea ce pana acum nu faceam[*66*][*66*]

teo23 26 ian 2012 12:55:12

Re: Jurnalul mamicii Teo -122 kg spre 70 kg :)
 
Buna>:D<
Sper ca maine la ziua de cantar sa fi dat ceva jos, am tinut dieta saptamana asta dar am mai si calcat stramb cate un pic dar nu e nimik fata de ce faceam inainte, orcum in limita a 1500 kcal:D
Sunt fericita ca peste 2 saptamani o sa imi iau bicicleta eliptica si asa sa incepm sa fac si miscare:D

kasty 26 ian 2012 23:28:48

Re: Jurnalul mamicii Teo -122 kg spre 70 kg :)
 
buna teo
te pup dulce si pe tine si pe prichindel
am si eu o prichindica de 1 an si 5 luni si o burta de 110.5 kg asa ca luni, dupa ce vin de la munte, am sa intru mai des in casuta ta sa tinem amandoua regim
am citit dieta de ai postat-o pe la inceput si mi-a placut
voi incerca sa o tin si eu
si apropo de bicicleta eliptica- eu am de la craciun una- si chiar cred ca se merita
nu am slabit inca cu ea pentru ca abia dupa sarbatori am inceput sao folosesc dar dupa 30 min pe ea eu storc apa din tricou
sper ca de luni sa ajung la performanta de a face o ora dim si una seara pe ea
te pup si bafta la slabit

teo23 27 ian 2012 06:14:49

Re: Jurnalul mamicii Teo -122 kg spre 70 kg :)
 
Citat:

Anterior postat de kasty (Post 914160)
buna teo
te pup dulce si pe tine si pe prichindel
am si eu o prichindica de 1 an si 5 luni si o burta de 110.5 kg asa ca luni, dupa ce vin de la munte, am sa intru mai des in casuta ta sa tinem amandoua regim
am citit dieta de ai postat-o pe la inceput si mi-a placut
voi incerca sa o tin si eu
si apropo de bicicleta eliptica- eu am de la craciun una- si chiar cred ca se merita
nu am slabit inca cu ea pentru ca abia dupa sarbatori am inceput sao folosesc dar dupa 30 min pe ea eu storc apa din tricou
sper ca de luni sa ajung la performanta de a face o ora dim si una seara pe ea
te pup si bafta la slabit

Buna Kasty si bine te-am gasit, sa-ti traiasca fetita si sa te bucuri de ea
Apropo de dieta postata, eu nu o mai tin sau mai bine zis nu intocmai deoarece ma insppir si din principiile Mihaelei Birlc, incerc sa imi personalizez dieta, sa mananc in jurul a 1200-1400kcal, am inceput de 1 saptamana sa imi salvez si meniurile, te poti uita acolo sa vezi ce mai pap eu si sper sa ne mobilizam amandoua si sa reusim sa slabim
De abia apuc sa imi iau bicicleta, eu am inceput sa fac si cate jum de ora de zumba si cu bici sper ca va fi mai usor sa dau jos kg
Te astept pe aici si sa ne motivam
Te-am pupat>:D<
[*1*][*1*][*1*]

teo23 27 ian 2012 10:34:16

Re: Jurnalul mamicii Teo -122 kg spre 70 kg :)
 
Sunt foarte dezamagitaaaaaaaaaa:((:((:((, azi a fost zi de cantar si nu am slabit nimik nimik:((, poate ca nu am facut sport, doar ieri 30 min zumba, sau am gresit cu mancarea, nu stiu ca nu am depasit 1500kcal maxim

vio ce doreste sa slabeasca 27 ian 2012 16:45:39

Re: Jurnalul mamicii Teo -122 kg spre 70 kg :)
 
Buna draga Teo !
Nu fi dezamagita ,lupta in continuare ,stii ,stagnarea din saptamana asta poate fi rezultatul la ce ai papat si acum o saptamana ,si tu prin dieta tinuta si sportul efectuat ai diminuat din crestere ,rezultate or sa apara de luni innainte daca o tii tot asa ......
Eu ma cantaresc deocamdata lunea , asa mi-am stabilit programul .
Am constatat scadere sapt.asta ,dar eu beau multa apa si acum beau si ceai de scortisoara dimineata si seara,se elimina deocamdata apa din organism,cand voi incepe si sportul si cred ca de sapt. viitoare ,poate elimin si din grasimea ce ma omoara nu alta ,si mai am si reclamatii din partea sotului care nu cred ca ma mai suporta asa cum sunt !
eu zic ca nu-mi pasa (in fata lui ),dar ,crezi ca nu ? Oricum nu vreau sa slabesc pentru el ci pentru mine .....hai te pup, si ne mai scriem sa vedem cum punem tara la cale ,idei ,sfaturi ,trucuri ,ca timpul trece si e pacat de noi .....

teo23 28 ian 2012 08:20:01

Re: Jurnalul mamicii Teo -122 kg spre 70 kg :)
 
Citat:

Anterior postat de vio ce doreste sa slabeasca (Post 914942)
Buna draga Teo !
Nu fi dezamagita ,lupta in continuare ,stii ,stagnarea din saptamana asta poate fi rezultatul la ce ai papat si acum o saptamana ,si tu prin dieta tinuta si sportul efectuat ai diminuat din crestere ,rezultate or sa apara de luni innainte daca o tii tot asa ......
Eu ma cantaresc deocamdata lunea , asa mi-am stabilit programul .
Am constatat scadere sapt.asta ,dar eu beau multa apa si acum beau si ceai de scortisoara dimineata si seara,se elimina deocamdata apa din organism,cand voi incepe si sportul si cred ca de sapt. viitoare ,poate elimin si din grasimea ce ma omoara nu alta ,si mai am si reclamatii din partea sotului care nu cred ca ma mai suporta asa cum sunt !
eu zic ca nu-mi pasa (in fata lui ),dar ,crezi ca nu ? Oricum nu vreau sa slabesc pentru el ci pentru mine .....hai te pup, si ne mai scriem sa vedem cum punem tara la cale ,idei ,sfaturi ,trucuri ,ca timpul trece si e pacat de noi .....

Buna Vio
Sper ca vom avea suficienta vointa sa slabim pt ca ne e pusa sanatatea in pericol, pe langa faptul ca sotilor nostri nu cred ca ne mai plac asa, al meu zice ca ma place si asa dar eu nu cred, pt ca il vad ce fericit e acum cand ma vede ca incerc sa slabesc
Te-am pupat si sa ai o zi fara abateri>:D<

kasty 28 ian 2012 08:30:40

Re: Jurnalul mamicii Teo -122 kg spre 70 kg :)
 
Buna Teo
Nu te descuraja, gandeste-te ca saptamana viitoare la cantar va fi bine
Si eu la prima cantarire am fost dezamagita.... f dezamagita.
Oricum s-a anulat muntele datorita viscolului si zapezi asa ca azi m-am trezit hotarata sa ma apuc de treaba....dieta si sport ca altfel nu se poate.
Zumba u faci dupa net sau ai DVD ?
Pup si rezista ca sigur anul asta e anul nostru de a scapa de grasimea asta.


Ora este GMT +2. Ora este acum 23:15:29.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO