forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnalul Meu Antonis (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnalul-meu-antonis-12107.html)

Antonis 17 nov 2012 16:13:00

Re: JurnalulMeu
 
1 ataşament(e)
Iata si poza cu varza mea a la Cluj!
;;);;)

hande 17 nov 2012 16:36:22

Re: JurnalulMeu
 
Buna Antonis si spor la slabit.Probabil ti se pare ca ai slabit putin,dar e bine de tot.In urma cu doi ani si ceva am hotarat sa scap de cateva kg...mai mult de 10:D.Am slabit foarte greu,nu am tinut vreo dieta,doar ca mi-am schimbat modul in care ma alimentam,ma refer la cantitatea si calitatea alimentelor.Si acum am un mod de viata sanatos,iar kg pierdute nu au revenit :).Eu nu m-am mai cantarit de ceva timp si nici nu vreau sa stiu cat am,urmez doar un program de exercitii pentru tonifiere,pentru abdomen si brate in special:).

floricica0vesela 17 nov 2012 18:54:10

Re: JurnalulMeu
 
si e foarte impotant la ziua de proteine sa nu sari peste supica de la pranz si feliuta de paine.
nu te juca cu caloriile, te rog mult.
pentru tot slabitul din lume nu merita sa te imbolnavesti.


eu am tinut rina acum multi ani, cred ca in primul an de facultate, pe vremea aia nu intram pe slabute, aveam o coala de hartie cu regulile.
eu intotdeauna am mancat foarte mult, gen 400 g branzqa telemea pe zi, supa si 2 chifle, si cate o salata imensa cu de toate prin ea, sau carne cate 2-300 de grame la fiecare masa, sa nu mai zic la carbohidrati, ca mancam la paste, si seara la prajitura....niciodata nu le-am masurat, am mancat cat mi-a trebuit, fara sa tin cont, chiar si juma de kilogram de prajitura.
insa incercam sa mananc mancare cat mai simpla, adica salata cu carne, branza sau oua, cartofi fierti naqtur cu muraturi, paste cu bulion, numai un fel de fructe la o masa, fara ulei, zahar, faina etc

si pot sa zic ca am slabit vreo -7 kg intr-o luna jumate, dupa care am renuntat la dieta ca nu am mai putut tine zilele de fructe.


dar te rog mult sa mananci suficient, e foarte important

Antonis 17 nov 2012 20:15:02

Re: JurnalulMeu
 
Buna,
felicitari pentru kg pierdute..10 sunt multe! bravo! Dieta pe care am ales-o eu, Rina mi se pare exact un mod de alimentatie sanatos, un mod de a combina alimentele potrivit si sanatos.
Este adevarat ca asa e bine si sanatos sa slabim incet si sigur...insa sunt cam nerabdatoare:D:D:D:D:D

Multumesc de vizita!
:x:x

Antonis 17 nov 2012 20:23:57

Re: JurnalulMeu
 
Citat:

Anterior postat de floricica0vesela (Post 1176452)
si e foarte impotant la ziua de proteine sa nu sari peste supica de la pranz si feliuta de paine.
nu te juca cu caloriile, te rog mult.
pentru tot slabitul din lume nu merita sa te imbolnavesti.


eu am tinut rina acum multi ani, cred ca in primul an de facultate, pe vremea aia nu intram pe slabute, aveam o coala de hartie cu regulile.
eu intotdeauna am mancat foarte mult, gen 400 g branzqa telemea pe zi, supa si 2 chifle, si cate o salata imensa cu de toate prin ea, sau carne cate 2-300 de grame la fiecare masa, sa nu mai zic la carbohidrati, ca mancam la paste, si seara la prajitura....niciodata nu le-am masurat, am mancat cat mi-a trebuit, fara sa tin cont, chiar si juma de kilogram de prajitura.
insa incercam sa mananc mancare cat mai simpla, adica salata cu carne, branza sau oua, cartofi fierti naqtur cu muraturi, paste cu bulion, numai un fel de fructe la o masa, fara ulei, zahar, faina etc

si pot sa zic ca am slabit vreo -7 kg intr-o luna jumate, dupa care am renuntat la dieta ca nu am mai putut tine zilele de fructe.


dar te rog mult sa mananci suficient, e foarte important

Da..asta vorbeam si cu Aly, o salbuta de la etajul Rina...ca in aceasta luna care tocmai a trecut..am facut cateva greseli, printre care consider ca cea mai flagranta a fost aceea ca mancam putin adica...de multe ori cina mea era la ora 17-17.30....si pana la oara 17 mare lucru nu mancam...fructe...apa..cafea, iar apoi cina nu mai aveam timp sa o iau..de dimineata pana seara imi era foame....
Painea nu o sar, insa nici nu o mamanc mereu, cateodata nu simt nevoia...dulce incerc sa mananc cu masura..
Insa acum sunt hotarata sa fiu cat mai organizata..sa scriu aici ce voi manca in fiecare zi...ca sa ma pot controla cat mai bine cu putinta! si nu in ultimul rand sa primesc cu mare drag sfaturile voastre..

floricica0vesela 18 nov 2012 17:51:38

Re: JurnalulMeu
 
Buna Ana.

cum merge?
azi ai avut zi de amidon, nu?

eu acuma am ajuns acasa, am fost la cafea, apoi sa mancam in oras, apoi la o malotira cu miere si rakomelo
da sa nu faci ca mine, eu nu mai tin regim de 2 ani :D
tu sa fii cumintica si sa nu iti faci de cap

cum e viata in Atena?

Antonis 18 nov 2012 20:53:47

Re: JurnalulMeu
 
1 ataşament(e)
Citat:

Anterior postat de floricica0vesela (Post 1176771)
Buna Ana.

cum merge?
azi ai avut zi de amidon, nu?

eu acuma am ajuns acasa, am fost la cafea, apoi sa mancam in oras, apoi la o malotira cu miere si rakomelo
da sa nu faci ca mine, eu nu mai tin regim de 2 ani :D
tu sa fii cumintica si sa nu iti faci de cap

cum e viata in Atena?

Buna iubita!
nu stiu cum te cheama scuze :)...
Da, azi am avut amidon si am mancat de dimineata niste castane fierte..apoi la pranz si cina am mancat salata de fasole verde cu cartofi usturoi, ulei de masline si otet...cam atat..

Pentru maine chiar acum am pregatit niste urzici, adica le-am oparit, le voi face maine cu niste mamaliga...iar la cina am facut un tiramisu...iti atasez si o pozica cu dulcele ;)
Altfel viata in Atena, nu stiu ce sa zic, este greu, mie una personale mi se pare greutz...sunt aici de un an jumate..m-am acomodat insa sunt vreumuri grele...
Tu, in Creta cum esti? Acolo stai?

Antonis 19 nov 2012 13:30:03

Re: Jurnalul Meu Antonis
 
Buna dimineata sau chiar ziua...avand in vedere orele intarziate! :D
Azi mic dejun: 3-4 mandarine si un ceai de musetel cu miere
pranz: piure de urzici cu mamaliga iar la
cina: tiramisu.
;;);;);;);;)

floricica0vesela 19 nov 2012 14:16:21

Re: Jurnalul Meu Antonis
 
neatza de la mine
eu acu m-am trezit.

da, eu pe Creta locuiesc, inca :D

acuma ce sa zic, peste tot e greu. dar am auzit ca Atena e scumpa si salariile mici
esti casatorita, ai copii?


mie Flory imi zic fetele :)

fug sa-mi fac cafeluta si ceva sa pap. revin dupa.

Antonis 19 nov 2012 15:33:20

Re: Jurnalul Meu Antonis
 
Buna Flory!
nu sunt casatorita, suntem impreuna de 4 ani jumate, ne-am cunoscut in Rodos in vacanta, eu m-am mutat aici acum 1 an si cam 10 luni...a durat mult pana m-am hotarat sa plec pentru ca nu prea mi-am dorit (eu am facut o a doua facultate in Italia, si nu mi-am dorit niciodata sa raman, mereu am vrut sa ma intorc acasa la Bucuresti), deci prin urmare m-am urnit cu greu chiar daca ne-am iubit din prima clipa ff tare si inca ne mai iubim:x.

De munca mi-a fost greu sa gasesc si as putea spune ca nici pana in ziua de azi nu am gasit (lucrez la unul din magazinele cumnatului meu-are 2 magazine -ζαχαροπλαστειο-Αρτοποιειο, ma ocup de hartii, facturi, plati, salarii). Tot acolo lucreaza si iubitul care este ζαχαροπλαστης
Mi-a fost greu cu limba, cu tot...acum a inceput sa fie mai bine.
Mi-e dor de casa mai mereu.
Vrem sa ne casatorim la anu' in primavara si copil dorim sa incepem lucru' cat mai curand...de aia si vreau sa slabesc cat mai repede!
Tu esti casatorita? copii? acolo cum e?
Am fost si noi in Creta in vacanta! Xania a fost tare frumos!!!:x:x


Ora este GMT +2. Ora este acum 23:45:43.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO