forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnalul Meu Antonis (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnalul-meu-antonis-12107.html)

floricica0vesela 22 nov 2012 13:37:49

Re: Jurnalul Meu Antonis
 
neatza si de la mine fetelor.

aici la mine ploaie si e frigutg, asa ca mi-e groaza sa ma dau jos din patut, dar trebuie.
am de mers la cumparaturi, apoi sa gatesc, sa spal hainute, sa fac putina curatenie....


Ana, cum merge azi? amidonuri, nu?

sa ai o zi minunata>:D<>:D<>:D<>:D<

Antonis 22 nov 2012 17:14:45

Re: Jurnalul Meu Antonis
 
Citat:

Anterior postat de RoXyM (Post 1179041)
Buna dimineata, ti-am pregatit o cafelutza si iti doresc o zi frumoasa fara tentatii
http://www.petocuri.ro/uploads/pics/cafea_organica2.jpg
Cum ai facut snitelele? Crusta arata tare bine dar presupun ca nu ai pus ou pentru ca stiu ca nu ai voie sa combini proteinele. Mie nu imi iese crusa atat de groasa daca nu pun ou. Chiar sunt curioasa.

Buna iubita!
mersi de cafeluta!
da, nu am pus ou, am batut pieptul de curcan bine apoi l-am pus 2 ore la macerat in lapte cu putina sare si piper, apoi l-am dat printr-un amestec de pesmet de secara (facut de mine) cu putina sare, piper si boia dulce; am stropit hartia de copt cu putin ulei de masline si am stropit si snitele un pic, apoi la cuptor la 180 de grade cam 20 de minute.
Atat!
Crusta cred ca a iesit asa din cauza pesmetului care nu a fost ff fin...pt ca l-am facut eu...insa nu te sfatuiesc sa faci...eu mi-am stricat mixerul asa :)) :)) :))

Antonis 22 nov 2012 17:16:38

Re: Jurnalul Meu Antonis
 
Citat:

Anterior postat de floricica0vesela (Post 1179295)
neatza si de la mine fetelor.

aici la mine ploaie si e frigutg, asa ca mi-e groaza sa ma dau jos din patut, dar trebuie.
am de mers la cumparaturi, apoi sa gatesc, sa spal hainute, sa fac putina curatenie....


Ana, cum merge azi? amidonuri, nu?

sa ai o zi minunata>:D<>:D<>:D<>:D<

Te pup Flory!
si la mine ploua de 3 zile...e urat...
da, azi amidon...merge bine...azi am mancat conopida fiarta cu masline si doi cartofi langa....la cina acelasi lucru insa cu un cartof doar!
Te pup si iti doresc o dupa amiaza minunata!

Imi fac curaj sa ma cantaresc...poate luni..

Narawen 23 nov 2012 08:53:44

Re: Jurnalul Meu Antonis
 
Buna! Cum merge cu slabitul?
Daca vrei sa dai curcanului un gust deosebit pune si niste oregano in laptele in care lasi carnea la macerat.

Antonis 23 nov 2012 16:37:19

Re: Jurnalul Meu Antonis
 
Citat:

Anterior postat de Narawen (Post 1179700)
Buna! Cum merge cu slabitul?
Daca vrei sa dai curcanului un gust deosebit pune si niste oregano in laptele in care lasi carnea la macerat.

Buna...
:( am cam stagnat...m-am cantarit azi si nu am mai slabit nici macar 1 gram :(
Nu stiu ce sa cred...poate pentru ca sunt cu o saptamana inainte de "rusi" ;)
Poate prea putin sport! :(
Tu ce dieta ai tinut exact?

Antonis 23 nov 2012 16:43:50

Re: Jurnalul Meu Antonis
 
aaaa...multu' pentru pontul cu oregano...o sa incerc!:D

Antonis 24 nov 2012 16:14:25

Re: Jurnalul Meu Antonis
 
Buna fete!
azi vitamine si detoxifiere...numai suc de portocale proaspat stors...plus 1 ora de zumba!

Un week end minunat!:x

floricica0vesela 24 nov 2012 16:37:39

Re: Jurnalul Meu Antonis
 
nu e bine sa faci sport intens cand ai zi de fructe, mai ales daca consumi numai suc de portocale.
e aproape ca o zi de apa.
macar rezuma-te la start walking azi, si faci zumba maine la proteine

Antonis 24 nov 2012 18:50:08

Re: Jurnalul Meu Antonis
 
Citat:

Anterior postat de floricica0vesela (Post 1180603)
nu e bine sa faci sport intens cand ai zi de fructe, mai ales daca consumi numai suc de portocale.
e aproape ca o zi de apa.
macar rezuma-te la start walking azi, si faci zumba maine la proteine

Mersi frumos de sfat..insa nu am facut intens..am facut doar 1 ora de zumba...si ma simt bine :D

hande 24 nov 2012 22:53:36

Re: Jurnalul Meu Antonis
 
Buna fetelor!:)
Mie zumba nu mi se pare sport intens,mai fac si eu uneori,iar dupa o ora abia simt ca ma incalzesc:).In schimb mi se pare foarte greu de tinut o zi de fructe sau apa,felicitari celor care reusesc.


Ora este GMT +2. Ora este acum 01:18:59.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO