forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   jurnalul meu de la A la Z (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnalul-meu-z-1569.html)

mika_me 16 oct 2009 18:53:27

Re: jurnalul meu de la A la Z
 
Citat:

Anterior postat de delx (Post 41072)
:x ma faceti sa ma simt asa de bineeeeeeee!!!!!!! >:D<>:D<>:D<>:D<>:D<

mika_me, imi pare rau sa aud ca ai momentele acelea... chiar sunt urate rau... stiu cum e. am noroc ca pe mine ma apuca rar... uita de ele! vezi partile bune: nu sunt prea multe femei care sa fie dragute si sa mai si aibe ceva in cap!!! probabil de-aia ca toate pun prea mare accent si se bazeaza prea mult pe aspectul lor exterior si nu se mai sinchisesc sa mai si gandeasca. imi pare rau sa spun asta despre femei dar asa vad eu lucrurile... e jale in ziua de azi. asa ca cheer up!!! suntem cele mai frumoase tocmai pentru ca suntem asa cum suntem si sigur avem si mai mult umor decat altele si asta e FOARTE important in ziua de azi. :-*

deci... sa continuam... sunt in a ... nici nu stiu... 6-a saptamana poate de dieta. m-am cantarit acuma 2-3 saptamani si slabisem 4 kg. acuma nu stiu in ce stadiu mai sunt... blugii zic ca merge bine. :P si la bluze am observat ca paaaarca sunt mai largute. apai, sper asa sa si fie si sa dea rezultate ceea ce fac pentru ca - adevarul e - nu tin atata dieta cat ma straduiesc sa mamanc sanatos si sa nu depasesc 1200 - 1300 de calorii. am o lista frumoasa facuta in excel cu toate datele de care am nevoie. multumesc bill gates pt asta. :))

partea proasta e ca iubesc ciocolata - norocul meu ca cea neagra mai presus de altele. dar am intotdeauna grija sa o pun pe lista cand mananc. :P asa ca daca pap vreo 2 milkinis, am grija sa scad alea 128 de calorii de pe lista de 1200. poate chiar mai mult sa fiu sigura. :)

sport... diseara o sa fac niste abdomene si niste tricepsi dupa ce pleaca prietenul meu la lucru. saracul, e in tura de noapte.... =(( macar nu ma bazaie cand ma chinui la abdomene. :>

eh, momentele alea sunt..momente, dar n-as putea nega ca nu ma afecteaza:(...probabil curand voi depasi bariera asta pentru ca trebuie..pentru ca nu pot lasa ca momentele in care ma subestimez sa imi distruga si ce am mai bun in mine:D..din fericire am langa mine o persoana care ma iubeste..si totusi, vreau sa imi demonstrez mie, dar si lui, ca pot fi mereu mai buna:D..gresesc??nu stiu..poate ca da, poate ca nu..dar asta sunt:)
spor la sport...eu mai am foarte mult de invatat si cine stie ce ora tarzie din noapte ma apuca, so totusi maia cusi ma bag si eu la sport:D...

mika_me 17 oct 2009 08:23:23

Re: jurnalul meu de la A la Z
 
Buna dimineaa, del!:-*

delx 17 oct 2009 11:25:51

Re: jurnalul meu de la A la Z
 
Neataaaaaaaa!!!!! >:D<

brrr, e frig in casa iara. :p am luat un hanorac pe mine, am plimbat cainele si acuma imi sorb linistita cafeaua si ma uit sa vad ce filme au mai aparut. :P

Planuri pe azi? Facut curat, plimbare sper prin parc si seara niste abdomene, tricepsi, poate si o fuga usoara ca azi am timp si relaxaaaareeee. Am facut ieri o mancarica de cartofi, asa ca sunt acoperita cu mancarea pe azi. :>

Weeeekeeeeend!!!!

mika_me 17 oct 2009 11:38:08

Re: jurnalul meu de la A la Z
 
Citat:

Anterior postat de delx (Post 41268)
Neataaaaaaaa!!!!! >:D<

brrr, e frig in casa iara. :p am luat un hanorac pe mine, am plimbat cainele si acuma imi sorb linistita cafeaua si ma uit sa vad ce filme au mai aparut. :P

Planuri pe azi? Facut curat, plimbare sper prin parc si seara niste abdomene, tricepsi, poate si o fuga usoara ca azi am timp si relaxaaaareeee. Am facut ieri o mancarica de cartofi, asa ca sunt acoperita cu mancarea pe azi. :>

Weeeekeeeeend!!!!

ehe..atunci weekend cat mai palcut;)

meapasarica 17 oct 2009 11:40:59

Re: jurnalul meu de la A la Z
 
Citat:

Anterior postat de delx (Post 41268)
Neataaaaaaaa!!!!! >:D<

brrr, e frig in casa iara. :p am luat un hanorac pe mine, am plimbat cainele si acuma imi sorb linistita cafeaua si ma uit sa vad ce filme au mai aparut. :P

Planuri pe azi? Facut curat, plimbare sper prin parc si seara niste abdomene, tricepsi, poate si o fuga usoara ca azi am timp si relaxaaaareeee. Am facut ieri o mancarica de cartofi, asa ca sunt acoperita cu mancarea pe azi. :>

Weeeekeeeeend!!!!

Neata!

Eu tot vreau sa vad Julie & Julia si tot nu il gasesc:((

delx 17 oct 2009 12:49:20

Re: jurnalul meu de la A la Z
 
ee... pentru julie and julia cred ca mai trebuie sa astepti puuuutin. acuma trebuie sa se lanseze si in romania si mai dureaza ceva sa apara pe net. mai putina rabdare. estimativ... o saptamana cel putin mai ai de asteptat... eu am luat ieri filmul "9". azi o sa ma uit la el, am auzit ca ar fi dragutz. numa fain pot sa imi fac tricepsii si abdomenele in timp ce ma uit. :P dar asta mai tarziu. acuma mai trebuie sa fac curat in baie, in camera asta si pe hol. :((

de papat am molfait niste cartofi din mancarica, o felie de paine cu branza si vreo 3 patratele de ciocolata neagra ca asa bine merge la cafea... ;;) ma gandeam la putin musli dar mi-e inca lene sa merg dupa lapte ca mai am o gura de lapte si o sa o dau catelusei sa pape. :x

meapasarica 17 oct 2009 12:58:50

Re: jurnalul meu de la A la Z
 
Citat:

Anterior postat de delx (Post 41288)
ee... pentru julie and julia cred ca mai trebuie sa astepti puuuutin. acuma trebuie sa se lanseze si in romania si mai dureaza ceva sa apara pe net. mai putina rabdare. estimativ... o saptamana cel putin mai ai de asteptat... eu am luat ieri filmul "9". azi o sa ma uit la el, am auzit ca ar fi dragutz. numa fain pot sa imi fac tricepsii si abdomenele in timp ce ma uit. :P dar asta mai tarziu. acuma mai trebuie sa fac curat in baie, in camera asta si pe hol. :((

de papat am molfait niste cartofi din mancarica, o felie de paine cu branza si vreo 3 patratele de ciocolata neagra ca asa bine merge la cafea... ;;) ma gandeam la putin musli dar mi-e inca lene sa merg dupa lapte ca mai am o gura de lapte si o sa o dau catelusei sa pape. :x

ei...o sa mai astept, ca doar am asteptat deja de mai mult de o luna...:D

nu ti-e teama sa combini si cartofi si paine si branza? nu sunt prea multi carbo? si apoi si musli?

spor la curatenie;)

mika_me 17 oct 2009 13:06:16

Re: jurnalul meu de la A la Z
 
Citat:

Anterior postat de delx (Post 41288)
ee... pentru julie and julia cred ca mai trebuie sa astepti puuuutin. acuma trebuie sa se lanseze si in romania si mai dureaza ceva sa apara pe net. mai putina rabdare. estimativ... o saptamana cel putin mai ai de asteptat... eu am luat ieri filmul "9". azi o sa ma uit la el, am auzit ca ar fi dragutz. numa fain pot sa imi fac tricepsii si abdomenele in timp ce ma uit. :P dar asta mai tarziu. acuma mai trebuie sa fac curat in baie, in camera asta si pe hol. :((

de papat am molfait niste cartofi din mancarica, o felie de paine cu branza si vreo 3 patratele de ciocolata neagra ca asa bine merge la cafea... ;;) ma gandeam la putin musli dar mi-e inca lene sa merg dupa lapte ca mai am o gura de lapte si o sa o dau catelusei sa pape. :x

chiar...prea multi carbo...[-X[-X..incearca sa nu mai combini painea cu cartofi:D..si nici carne cu cartofi sa nu papi:D..combinatiile de genu sunt bombe:D

delx 17 oct 2009 13:08:41

Re: jurnalul meu de la A la Z
 
mai, nu mi-e frica. le mananc la distante mari de timp si apoi decat sa ma indop cu alte prostii, mai bine asa. oricum tre sa pap si eu mai mult si mai sanatos ca saptamana trecuta am avut niste probleme... mai delicate cu "scaunul" si nu a fost placut. si nici normal nu mi se pare sa ai probleme de genul pentru o cura de slabit. ideea e sa fii sanatos, nu sa te cureti de pe fata pamantului incet. :))

mika_me 17 oct 2009 13:10:24

Re: jurnalul meu de la A la Z
 
Citat:

Anterior postat de delx (Post 41295)
mai, nu mi-e frica. le mananc la distante mari de timp si apoi decat sa ma indop cu alte prostii, mai bine asa. oricum tre sa pap si eu mai mult si mai sanatos ca saptamana trecuta am avut niste probleme... mai delicate cu "scaunul" si nu a fost placut. si nici normal nu mi se pare sa ai probleme de genul pentru o cura de slabit. ideea e sa fii sanatos, nu sa te cureti de pe fata pamantului incet. :))

cum crezi...noi ti-am dat un sfat..nu ti-a spus nimeni sa mori de foame:P...ci doar sa ai grija cum combini alimentele;)


Ora este GMT +2. Ora este acum 01:04:28.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO