forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnalul Ralucai (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnalul-ralucai-2895.html)

bebelusha 12 mar 2010 08:23:17

Re: Jurnalul Ralucai
 
neata raluc...
http://www.dealbase.com/blog/wp-cont...ast_buffet.jpg

andra_aly 12 mar 2010 10:12:46

Re: Jurnalul Ralucai
 
buna dimineata raluca>:D<>:D<>:D<

OitaVesela 12 mar 2010 10:15:05

Re: Jurnalul Ralucai
 
Neata Andrut >:D< Ce mai faci tu?

andra_aly 12 mar 2010 10:16:16

Re: Jurnalul Ralucai
 
Citat:

Anterior postat de OitaVesela (Post 115515)
Neata Andrut >:D< Ce mai faci tu?

pai uite, trebuie sa ma imbrac ca plec la condus si dupa la munka si n-am chef. ca e frig.. m-as duce asa in pijamale:)) tu?

OitaVesela 12 mar 2010 10:20:23

Re: Jurnalul Ralucai
 
M-am trezit acum o ora si pap, mai stau pana pe la 12 si ma apuc de ceva sport. Ultimele 2 zile am facut si stepper si am o mare febra musculara putin mai jos de genunchi, in spatele lor. Bine, am luat aseara aspirina, am facut o baie calda si m-am masat bine pe picioare. E mai ok dar azi nu mai fac stepper. Maine trebuie sa ma prezint si la o zi de nastere asa ca fac doar bici daca vreau sa pot sta in picioare.

andra_aly 12 mar 2010 10:22:16

Re: Jurnalul Ralucai
 
eu nu mai prea am timp de sport...orikum consum calorii multe la servici. asa ca nu ma preocup.
pana imi intru la normal sa imi organizez timpul mai bine, m-am pus pe standby:D
o zi frumoasa. si distractie placuta maine:-*

OitaVesela 12 mar 2010 10:23:33

Re: Jurnalul Ralucai
 
Multumesc la fel >:D< :-*

bebelusha 12 mar 2010 15:00:18

Re: Jurnalul Ralucai
 
http://www.profile-comments.com/imag...ng-weekend.jpg

mvthebest 13 mar 2010 10:06:02

Re: Jurnalul Ralucai
 
Buna Ralu>:D<>:D<
Ce mai faci?;;)

OitaVesela 13 mar 2010 10:22:02

Re: Jurnalul Ralucai
 
Buna dimineata Mira >:D<
Uite mai citeam diverse pe net. Si un articol in New Scientist despre ce descoperiri s-au mai facut la capitolul grasime si obezitate. E destul de mare articolul dar foarte interesant si maine cred ca o sa il traduc sa il pun pe forum.
Tu?

mvthebest 13 mar 2010 10:35:37

Re: Jurnalul Ralucai
 
Citat:

Anterior postat de OitaVesela (Post 116489)
Buna dimineata Mira >:D<
Uite mai citeam diverse pe net. Si un articol in New Scientist despre ce descoperiri s-au mai facut la capitolul grasime si obezitate. E destul de mare articolul dar foarte interesant si maine cred ca o sa il traduc sa il pun pe forum.
Tu?

Eu mi-am facut ordine pe la reviste. Inainte eram mare fan reviste:)) Pot sa-mi deschid magazin la cate am...
Acum ma pun sa fac putin curat in camera>:D<

OitaVesela 13 mar 2010 10:38:51

Re: Jurnalul Ralucai
 
:))
Spor la treaba :-*

Un Pai Roz 13 mar 2010 11:51:36

Re: Jurnalul Ralucai
 
Netza fetelor! :-*

ce mai faceti? :D

eu acum am venit de la iuby, mi-am facut burtica plina si acum stau la calc

azi e mai frumos afara, o sa ies si eu peste vreo ora la plimbare :D

OitaVesela 13 mar 2010 13:21:51

Re: Jurnalul Ralucai
 
Buna Alexandra :-*
Eu eram pe bici.
E soare la Ploiesti? Ca ai mei s-au dus azi acolo la bunica-mea.

mvthebest 13 mar 2010 13:24:49

Re: Jurnalul Ralucai
 
Citat:

Anterior postat de Un Pai Roz (Post 116546)
Netza fetelor! :-*

ce mai faceti? :D

eu acum am venit de la iuby, mi-am facut burtica plina si acum stau la calc

azi e mai frumos afara, o sa ies si eu peste vreo ora la plimbare :D

La mine este zapada. si foarte urat afara:(:(:(:(
vreau si eu putin soare sau vreme mai placuta. :-s

OitaVesela 13 mar 2010 13:30:20

Re: Jurnalul Ralucai
 
Ooof >:D<
Si in Bucuresti e destul de frumos. Oricum de acum incolo am inteles ca o sa se mai incalzeasca si scapam de zapada. E plin de balti, zapada semi-topita si mocirla pe strazi. Si eu m-am saturat :(

Un Pai Roz 13 mar 2010 20:03:58

Re: Jurnalul Ralucai
 
Citat:

Anterior postat de OitaVesela (Post 116642)
Buna Alexandra :-*
Eu eram pe bici.
E soare la Ploiesti? Ca ai mei s-au dus azi acolo la bunica-mea.

Sa stii ca a fost destul de frumos azi, pe seara a inceput sa bata vantul...

m-am plimbat vreo 2 ore..abia astept sa vina primavara sa inverseasca totul :D

Si la noi sunt multe balti si noroaiee peste tot, sper sa se refaca vremea si sa fie totul uscat din nou :D

bebelusha 15 mar 2010 08:48:44

Re: Jurnalul Ralucai
 
http://www.chianticafe.ro/images/poz...ow%20coffe.jpg

OitaVesela 15 mar 2010 09:46:56

Re: Jurnalul Ralucai
 
Citat:

Anterior postat de OitaVesela (Post 110589)
Multumesc Suzu >:D<

Eu m-am trezit dis de dimineata si m-am masurat :))

sani - 90 (la fel ;;) )
sub sani - 74 ( tot la fel)
talie - 67 ( -1)
sold - 89 (-2)
coapse - 57 (-1)
deasupra genunchiului - 39 (-1)
brat - 26.5 ( - 0.5)

si adaugam azi sa vedem peste o saptamana daca aici sunt imbunatatiri
glezna - 23
gamba - 37


Astazi:
sani - 90
sub sani - 73 (-1)
talie - 65 (-2)
sold - 86 (-3)
coapse - 55 (-2)
deasupra genunchiului - 38 (-1)
brat - 26 (-0.5)
gamba - 35.5 (-1.5)
glezna - 22 (-1)

;;)

bebelusha 15 mar 2010 09:57:40

Re: Jurnalul Ralucai
 
mama da cati cm ai dat jos..eu ca de obicei am uitat sa ma masor..dar lunea viitoare e proba cu cantaru..may God help us all :))

OitaVesela 15 mar 2010 09:59:09

Re: Jurnalul Ralucai
 
Eu m-am cantarit vineri si nu am dat jos un gram. Asa ca da-l in colo de cantar :D
Nu ma asteptam sa o duc asa bine cu cm, mai ales ca sambata noapte am dat-o in bara bine de tot.

bebelusha 15 mar 2010 10:00:46

Re: Jurnalul Ralucai
 
am sa ma masor si io azi..daca nu uit ca deobicei :))...si cum a fost? la bairam si cu iubi de ziua voastra ??? zi tot

OitaVesela 15 mar 2010 10:05:10

Re: Jurnalul Ralucai
 
Nu a fost cine stie ce. La 4:30 eram in pat la nani. Dar am baut 2 cokteiluri+ 1 pahar de sampanie +1 bacardi breezer si am mancat si niste fistic si alune 8-| Si o muscatura dintr-o vafa ca arata prea frumos.
Macar nu am mancat tort. Mai era si de ciocolata. Dar eu am un fix si daca vad ceva pe farfurie de plastic nu pot sa mananc. Parea si tortul ala de plastic :))
Cu al meu a fost bine. Aia stateau acolo si se intreceau care se imbata mai repede si noi vorbeam de fizica si religie :))

bebelusha 15 mar 2010 10:07:06

Re: Jurnalul Ralucai
 
:)) bv...mai daca voi va intelegeti ce conteaza :D

Un Pai Roz 15 mar 2010 10:35:28

Re: Jurnalul Ralucai
 
Buna dimineata fetelor! :kiss:

Ralu, multumesc pentru comment :x >:D<

ce frumos ai slabit din cm, pana la urma e mai important asta decat kg, si cred ca esti foarte multumita :D

si eu am mai slabit din cm, acum am asa :

Bust: 94
talie:78( -1 cm)
sold:98 ( -1 cm)
fund: 101 ( -1 cm)
coapse:61


La kg inca nu stiu, ieri cantarul mi-a aratat cam mult, dar eram balonata ...ma cantaresc maine.. :D

Un Pai Roz 15 mar 2010 10:47:49

Re: Jurnalul Ralucai
 
Azi iar am treaba, imi termin cafelutza si ma duc sa imi platesc ceva pe la banca, apoi sa imi fac programare la endocrinolgie, apoi trec pe la munca sa aflu ultimele vesti ca de maine revin si eu pe acolo....

va urez o zi frumoasa!

OitaVesela 15 mar 2010 10:53:07

Re: Jurnalul Ralucai
 
Neata Alexandra >:D< Bravo pt cm in minus ;;)
Eu mai am destui de dat jos, dar e ok ca fac progrese. Mai stau putin si urmeaza sporturile pe azi.
O zi frumoasa si tie :-*

bebelusha 15 mar 2010 10:53:20

Re: Jurnalul Ralucai
 
o zi usoara mai pazi roz..frumusete de fata ce esti..pup

mvthebest 15 mar 2010 15:28:20

Re: Jurnalul Ralucai
 
Ralu,tu nu papi deloc dulce?
Am vazut ca faci intens sport. FELICITARI>:D< In cat timp s-au vazut rezultatele,si asa ai facut si inainte sport,de ai pus kg ?:-/

Vreau sa stiu cam cate de eficienta este bicicleta:x

OitaVesela 15 mar 2010 15:38:02

Re: Jurnalul Ralucai
 
Buna Mirut >:D<
Dulce pap cam o data pe saptamana. O placinta cu branza, o clatita, un ecler. Numai ca toate sunt facute acasa de mama sau de mine.
Bicicleta am inceput pe data de 28.02, am facut in fiecare zi macar 80 min, am alternat intens cu moderat si acum am ajuns sa fac cam 50 min intens cu 30 min moderat.
Rezultate eu vad de la o saptamana la alta, in medie cam cate 1 cm dat jos de pe fiecare zona, cateodata si 2. Cel mai repede la mine s-au dus cm din talie si de pe solduri.
Dupa parerea mea bici e eficienta daca te tii de ea.
Acum am vreo 4 zile si cu stepper la activ. Sa vedem cum se comporta si saptamana viitoare la masuratori sa iti zic sigur cum influenteaza si stepperul ( mie mi se pare ca ma ajuta coapse).

Inainte eu eram asa usor activa mai mult spre sedentar. In primul an de facultate am facut volei, pe urma am mai facut ceva aerobic dar nimic intens. De ingrasat m-am ingrasat ca am mancat mult si mai ales mancam noaptea.

mvthebest 15 mar 2010 15:41:05

Re: Jurnalul Ralucai
 
Citat:

Anterior postat de OitaVesela (Post 118497)
Buna Mirut >:D<
Dulce pap cam o data pe saptamana. O placinta cu branza, o clatita, un ecler. Numai ca toate sunt facute acasa de mama sau de mine.
Bicicleta am inceput pe data de 28.02, am facut in fiecare zi macar 80 min, am alternat intens cu moderat si acum am ajuns sa fac cam 50 min intens cu 30 min moderat.
Rezultate eu vad de la o saptamana la alta, in medie cam cate 1 cm dat jos de pe fiecare zona, cateodata si 2. Cel mai repede la mine s-au dus cm din talie si de pe solduri.
Dupa parerea mea bici e eficienta daca te tii de ea.
Acum am vreo 4 zile si cu stepper la activ. Sa vedem cum se comporta si saptamana viitoare la masuratori sa iti zic sigur cum influenteaza si stepperul ( mie mi se pare ca ma ajuta coapse).

Inainte eu eram asa usor activa mai mult spre sedentar. In primul an de facultate am facut volei, pe urma am mai facut ceva aerobic dar nimic intens. De ingrasat m-am ingrasat ca am mancat mult si mai ales mancam noaptea.

Am inteles. Multumesc Ralu>:D<

Deci ajuta mult si bici. Si eu de luna viitoare am sa fac tot asa. Am sa pap 1 data pe saptamana ceva bun.
Ai slabit frums inseamna. Dar ai si lucrat,se vede>:D< Vre-o pozica cu tine:) Nu te-am vazut la corp:)

Si daca iti este pofta de dulce,ce papi,si sa zicem ca ti-ai papat dulcepe pe saptamana aia?

OitaVesela 15 mar 2010 15:46:48

Re: Jurnalul Ralucai
 
Poze am zis ca fac cand ajung la 53 kg. Nu de alta dar nu imi place cum ies in poza. Am pus una azi in jurnalul bebelushei de prin octombrie cand eram cam ca o biluta.
Daca am pofta de dulce am de ales intre jumatate de banana, 2-3 feliute de mango, ananas, morcovi (astia chiar functioneaza), vreo 10 stafide, sau mananc dimineata cereale cu musli.
Nu mi-a fost asa greu cu dulcele.

mvthebest 15 mar 2010 15:52:43

Re: Jurnalul Ralucai
 
Citat:

Anterior postat de OitaVesela (Post 118514)
Poze am zis ca fac cand ajung la 53 kg. Nu de alta dar nu imi place cum ies in poza. Am pus una azi in jurnalul bebelushei de prin octombrie cand eram cam ca o biluta.
Daca am pofta de dulce am de ales intre jumatate de banana, 2-3 feliute de mango, ananas, morcovi (astia chiar functioneaza), vreo 10 stafide, sau mananc dimineata cereale cu musli.
Nu mi-a fost asa greu cu dulcele.

A,ce fain de tine. Eu sunt topita dupa dulce:(
App clatitele cu ce le umpli?

OitaVesela 15 mar 2010 16:01:38

Re: Jurnalul Ralucai
 
Data trecuta am taiat jumatate de banana feliute si le-am pus asa cu iaurt.

mvthebest 15 mar 2010 16:02:52

Re: Jurnalul Ralucai
 
Citat:

Anterior postat de OitaVesela (Post 118535)
Data trecuta am taiat jumatate de banana feliute si le-am pus asa cu iaurt.

Aaa,deci eviti nutella/finetti?
Ce n-as da sa am si eu jumate din ambitia ta:-s:-s:-s

OitaVesela 15 mar 2010 16:04:02

Re: Jurnalul Ralucai
 
Nu numai ca evit, dar nu imi place. Nu suport sa fie dulce din ala exagerat si ciocolata mie imi face rau. Ma umplu de bube.

mvthebest 15 mar 2010 16:05:04

Re: Jurnalul Ralucai
 
yuuy,ti-am vazut poza. Esti frumoasa foc>:D<>:D<>:D<

mvthebest 15 mar 2010 16:05:53

Re: Jurnalul Ralucai
 
Citat:

Anterior postat de OitaVesela (Post 118538)
Nu numai ca evit, dar nu imi place. Nu suport sa fie dulce din ala exagerat si ciocolata mie imi face rau. Ma umplu de bube.

Aaa,am inteles.:-s Eu de multe ori evitam mancare ,doar sa pap 2 patratele de ciocolata:-s

OitaVesela 15 mar 2010 16:07:31

Re: Jurnalul Ralucai
 
Mersi :"> Grasa si frumoasa asa zicea bunica :))

mvthebest 15 mar 2010 16:31:55

Re: Jurnalul Ralucai
 
Citat:

Anterior postat de OitaVesela (Post 118545)
Mersi :"> Grasa si frumoasa asa zicea bunica :))

Nu esti chear grasa. Doar ai forme. Si daca te ti in ritmul acesta in curnd ve-i arata cum iti doresti. Desi noi niciodata nu suntem multumite de cum aratam:))
Tot timpul vrem sa mai facem ceva:x


Ora este GMT +2. Ora este acum 10:41:37.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO