forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnalul unei fete stresate - AceSS (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnalul-unei-fete-stresate-acess-10022.html)

Sarita 04 sep 2011 17:21:54

Re: Jurnalul unei fete stresate - AceSS
 
Citat:

Anterior postat de AceSS (Post 779645)
Am sa caut programele recomandate si am sa le incerc marti sau miercuri. Acum am terminat de zugravit camera mea si maine ma mut inapoi deci o sa tot fac curat...

Eu asa ma mentin de obicei...mult cutii grele si fac curat in fiecare weekend...acum nu am mai facut de ceva vreme cum stat in alta camera pana am terminat de renovat.

Dar pilates ai incercat? sunt usoare si relaxante...ce-i drept, sunt indicate la mentinere insa nu strica ;))
Ai putea sa iti cumperi si o bicicleta stationara sau sa incerci programul slim in 6.

AceSS 04 sep 2011 18:23:18

Re: Jurnalul unei fete stresate - AceSS
 
Citat:

Anterior postat de Sarita (Post 779740)
Dar pilates ai incercat? sunt usoare si relaxante...ce-i drept, sunt indicate la mentinere insa nu strica ;))
Ai putea sa iti cumperi si o bicicleta stationara sau sa incerci programul slim in 6.

pilates mi se pare obositor, dar nu din cauza exercitiului ci din cauza ca trebuie sa tin minte toate miscarile.....nu prea am loc de asa ceva unde sa am si televizor pe care pot sa pun DVD player sau macar un USB sau HDD

Ma lovesc de toate:)

Am avut bicicleta stationara veche de prin ani 60, dar mama a aruncat-o acum vreo 3 luni...acum ne gandim sa luam alta noua, dar sa terminam de aranjat fostul apartament al bunicii mele unde stam. Mai avem putin.

ce e programul slim in 6?

scuze stiu ca sunt o persoana dificila...multumesc ca inca sunteti pe aici>:D<

AceSS 04 sep 2011 21:39:32

Re: Jurnalul unei fete stresate - AceSS
 
Buna seara tuturor!!!

De maine ma apuc de dieta pe care am tot evitat-o.... sincer nu stiu de ce nu am vrut sa o tin. Nu e asa greu, am voie sa pap orice...

Maine e prima zi de weight watchers :)

Sarita 05 sep 2011 08:12:44

Re: Jurnalul unei fete stresate - AceSS
 
Citat:

Anterior postat de AceSS (Post 779779)
pilates mi se pare obositor, dar nu din cauza exercitiului ci din cauza ca trebuie sa tin minte toate miscarile.....nu prea am loc de asa ceva unde sa am si televizor pe care pot sa pun DVD player sau macar un USB sau HDD

Ma lovesc de toate:)

Am avut bicicleta stationara veche de prin ani 60, dar mama a aruncat-o acum vreo 3 luni...acum ne gandim sa luam alta noua, dar sa terminam de aranjat fostul apartament al bunicii mele unde stam. Mai avem putin.

ce e programul slim in 6?

scuze stiu ca sunt o persoana dificila...multumesc ca inca sunteti pe aici>:D<

E un program strucurat pe 3 nivele produs de BeachBody, un fel de aerobic...Cauta pe net si ai sa vezi despre ce e vorba ;)

Sarita 05 sep 2011 10:43:35

Re: Jurnalul unei fete stresate - AceSS
 
Ce ai papat azi?;;)

AceSS 05 sep 2011 10:59:18

Re: Jurnalul unei fete stresate - AceSS
 
Citat:

Anterior postat de Sarita (Post 780402)
Ce ai papat azi?;;)

tocmai acum am terminat de papat...m-am trezit cam tarziu ...ii obositor sa te tot muti cand zugravesti...

oh well ...ceai de lamaie cu o lingurita de miere

2 puncte / 24 struguri ( am cam ramas fara paine si inca nu am gasit pe listele de pe net nr de puncte pt mancarea pe care o AM in frigider....)


sa simt ridicol calculand puncte etc...dar cine stie poate asta ma tine pentru ca am tot vrut sa o fac, dar am amanat-o. Go WW

AceSS 05 sep 2011 11:10:27

Re: Jurnalul unei fete stresate - AceSS
 
Ii ciudat ca slabesc cel mai mult ( cu exceptia verii) - in timpul vacantei de iarna..adica de Craciun?

AceSS 05 sep 2011 11:40:31

Re: Jurnalul unei fete stresate - AceSS
 
am ajuns la 10 puncte / 24

Sarita 05 sep 2011 11:45:35

Re: Jurnalul unei fete stresate - AceSS
 
Citat:

Anterior postat de AceSS (Post 780449)
am ajuns la 10 puncte / 24

E bine;;) Sa stii ca prin sport primesti puncte bonus;;) Ce sport faci azi?;)

RedOnion 05 sep 2011 18:15:13

Re: Jurnalul unei fete stresate - AceSS
 
Buna, am mai venit si eu pe la tine in vizita :) Ma mai primesti?

Am vazut ca ai inceput inca o dieta si ca te ingrijorai ca ce ai tu in frigider nu figureaza pe lista de alimente WW. Eu cred ca acea lista nu e batuta in cuie si ca prin analogie iti poti da seama cam cate puncte iti aduc sortimente asemanatoare de mancare, de exemplu. In orice caz, nu fi prea stricta din prima, te vei adapta cu timpul >:D<

10/24 e cat ai papat tu? Si nu trebuia sa papi mai mult? :-/ Ai grija sa mananci suficient si sa nu faci foamea inutil. Te-am pupat si iti urez multa bafta >:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 03:15:27.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO