forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnalul unei foste obeze - Ionely (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnalul-unei-foste-obeze-ionely-10121.html)

Animis23 24 oct 2011 12:02:10

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Si eu am cam tras chiulul pe aici, dar imi e dor de tine. Am trecut sa vad ce mai faci, si vad ca si tu ai cam absentat.

Te pup si spor la slabit!

lonely 25 oct 2011 07:43:48

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Buna dimineata >:D< :-*
In sfarsit am ajuns si ...... acasa. Mmmmmmm ce bine e..... Mi-era dor sa fiu aici. Mi-e inca dor sa slabesc. Chiar azi dimineata imi faceam autocritica. Nu spun ce-a fost la gura mea :)) Ce m-am infainat singura. Am fost obraznica maxim. Si inconstienta bineinteles. Sper sa nu fi revenit la obiceiurile vechi.... Desi asa parea in ultima saptamana. Si parca nu mai am motivatie....... e ciudat. Deci azi m-am facut cu ou si cu otet. Si cu coada intre picioare ma intorc la obiceiuri bune de azi. Mi-am pregatit pachetel pentru serviciu, sunt decisa sa fac totul ca la carte. Inclusiv cu miscare. I-o fi dor lui Billy de mine? :-?
Ca mie imi e de el :))
Va doresc o zi frumoasa si hai fetelor sa slabim, c-asa bine ne sta slabute si sexy ;))

Alynuta 25 oct 2011 08:02:22

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Citat:

Anterior postat de lonely (Post 826247)
Buna dimineata >:D< :-*
In sfarsit am ajuns si ...... acasa. Mmmmmmm ce bine e..... Mi-era dor sa fiu aici. Mi-e inca dor sa slabesc. Chiar azi dimineata imi faceam autocritica. Nu spun ce-a fost la gura mea :)) Ce m-am infainat singura. Am fost obraznica maxim. Si inconstienta bineinteles. Sper sa nu fi revenit la obiceiurile vechi.... Desi asa parea in ultima saptamana. Si parca nu mai am motivatie....... e ciudat. Deci azi m-am facut cu ou si cu otet. Si cu coada intre picioare ma intorc la obiceiuri bune de azi. Mi-am pregatit pachetel pentru serviciu, sunt decisa sa fac totul ca la carte. Inclusiv cu miscare. I-o fi dor lui Billy de mine? :-?
Ca mie imi e de el :))
Va doresc o zi frumoasa si hai fetelor sa slabim, c-asa bine ne sta slabute si sexy ;))

Ce conteaza daca ii e dor lui Billy de tine , important e ca tie ti-e dor de el:>
Nu mai ai motivatie ? Uite motivatia[*125*][*9*][*16*]
De frica si tot te pui pe treaba:>
Nu vrei sa fi slabuta si sexi , sa simti in privirea sotului :> o dorinta de nestapanit?;;) Ce motivatie mai mare iti trebuie:>
Hai ca deja o iau pe aratura, cred ca mi setrage de la dulciurile de ieri.
Deci ramane cum am stabilit, nu?

lonely 25 oct 2011 08:06:32

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Citat:

Anterior postat de Alynuta (Post 826274)
Ce conteaza daca ii e dor lui Billy de tine , important e ca tie ti-e dor de el:>
Nu mai ai motivatie ? Uite motivatia[*125*][*9*][*16*]
De frica si tot te pui pe treaba:>
Nu vrei sa fi slabuta si sexi , sa simti in privirea sotului :> o dorinta de nestapanit?;;) Ce motivatie mai mare iti trebuie:>
Hai ca deja o iau pe aratura, cred ca mi setrage de la dulciurile de ieri.
Deci ramane cum am stabilit, nu?

Ba vreaaaaaaaau :))
Chiar aseara daca tot a vazut saracul sot ca eu mananc fara grija burtii imi spunea " Hai ca incepi sa te rotunjesti la loc" :)) Deci TREBUIE sa slabesc.
Multumesc de motivatie :)) Sigur ca ramane stabilit, slabim de azi..... in cat suntem.... 25.10. Deci pana pe 25.11 trebuie s-avem 3-4 kg mai putin. Dupa caz la fiecare....eu care am mai mult de dat jos trebuie chiar mai mult. Pe cai si hai la lupta :))

Alynuta 25 oct 2011 08:14:01

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Citat:

Anterior postat de lonely (Post 826276)
Ba vreaaaaaaaau :))
Chiar aseara daca tot a vazut saracul sot ca eu mananc fara grija burtii imi spunea " Hai ca incepi sa te rotunjesti la loc" :)) Deci TREBUIE sa slabesc.
Multumesc de motivatie :)) Sigur ca ramane stabilit, slabim de azi..... in cat suntem.... 25.10. Deci pana pe 25.11 trebuie s-avem 3-4 kg mai putin. Dupa caz la fiecare....eu care am mai mult de dat jos trebuie chiar mai mult. Pe cai si hai la lupta :))

Asa draga mea , asa te vreau , de-asta aveam si eu nevoie. Al meu zice sa las slabitul, dar il simt cum ma priveste ,si ii place ce vede ,chiar daca inca nu e cum vreau eu,deci avem pt. ce lupta, sa fie mandri sotii de noi:>, sa ne manance din priviri:))

lonely 25 oct 2011 08:17:58

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Citat:

Anterior postat de Alynuta (Post 826285)
Asa draga mea , asa te vreau , de-asta aveam si eu nevoie. Al meu zice sa las slabitul, dar il simt cum ma priveste ,si ii place ce vede ,chiar daca inca nu e cum vreau eu,deci avem pt. ce lupta, sa fie mandri sotii de noi:>, sa ne manance din priviri:))

Si sotul.......... dar nu ma intreba saptamana asta cata lume m-a intrebat...... cat ai mai slabit? x-(x-(x-( Ce nervi aveam ca trebuia sa raspund....... nimic. N-am mai putut sa tin. Si invariabil si dezolant " Te-ai lasat......" Nu, nu m-am lasat x-(
Asa ca trebuie sa merg mai departe!

happygirldiana 25 oct 2011 08:22:09

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Citat:

Anterior postat de lonely (Post 826291)
Si sotul.......... dar nu ma intreba saptamana asta cata lume m-a intrebat...... cat ai mai slabit? x-(x-(x-( Ce nervi aveam ca trebuia sa raspund....... nimic. N-am mai putut sa tin. Si invariabil si dezolant " Te-ai lasat......" Nu, nu m-am lasat x-(
Asa ca trebuie sa merg mai departe!

Buna dimi si aici!Lasa, ca nu te-ai lasat, stiu eu:P Ai fost ceva mai ocupata, lumea nu stie asta.Iti revii si slabesti la loc, GARANTEZ!

Alynuta 25 oct 2011 08:23:42

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Citat:

Anterior postat de lonely (Post 826291)
Si sotul.......... dar nu ma intreba saptamana asta cata lume m-a intrebat...... cat ai mai slabit? x-(x-(x-( Ce nervi aveam ca trebuia sa raspund....... nimic. N-am mai putut sa tin. Si invariabil si dezolant " Te-ai lasat......" Nu, nu m-am lasat x-(
Asa ca trebuie sa merg mai departe!

Sigur ca trebuie mers mai departe , vezi? ai un motiv in plus , sa le-arati ca inca n-ai depus armele(vezi iara ajung la razboi:>)

lonely 25 oct 2011 08:27:32

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Asa sper fetelor....... sa nu ma fi lasat. Desi aseara imi spuneam ca am devenit asa lenesa :(
Si abaterile au fost zilnice incat imi dadeau senzatia ca deja am abdicat de la dieta :(
De-aia spuneam ca am nevoie de motivatie. Si lipsa de pe forum a fost unul din motive :( Cat sunt aici parca e mai usor........ cum lipsesc....... gata tentatia :))
Acum sunt " back in business"! Sper! Si tot asa sper azi sa fac si miscare. Ieri am "frecat-o":">

happygirldiana 25 oct 2011 08:32:10

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Citat:

Anterior postat de lonely (Post 826307)
Asa sper fetelor....... sa nu ma fi lasat. Desi aseara imi spuneam ca am devenit asa lenesa :(
Si abaterile au fost zilnice incat imi dadeau senzatia ca deja am abdicat de la dieta :(
De-aia spuneam ca am nevoie de motivatie. Si lipsa de pe forum a fost unul din motive :( Cat sunt aici parca e mai usor........ cum lipsesc....... gata tentatia :))
Acum sunt " back in business"! Sper! Si tot asa sper azi sa fac si miscare. Ieri am "frecat-o":">

Eu cunosc perfect sentimentul!Am avut o perioada in preajma Craciunului, anul trecut, cand am lipsit de aici si mi-am facut de cap si cu dieta.CUm am revenit aici, cum mi-am revenit si eu.Slabutele chiar fac minuni.Stai linistita ca nu e capat de lume.Te-ai desteptat la vreme ceea ce e super!Nu iti face probleme,nu ai de ce!

lonely 25 oct 2011 08:36:05

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 826312)

Eu cunosc perfect sentimentul!Am avut o perioada in preajma Craciunului, anul trecut, cand am lipsit de aici si mi-am facut de cap si cu dieta.CUm am revenit aici, cum mi-am revenit si eu.Slabutele chiar fac minuni.Stai linistita ca nu e capat de lume.Te-ai desteptat la vreme ceea ce e super!Nu iti face probleme,nu ai de ce!

Deci am intuit perfect ca lipsa forumului duce la abateri :))
Atunci........ aici ma culc si aici ma trezesc :))
Gata, merg sa ma pregatesc si eu de munca...... si pentru ca n-am net pana dupa amiaza, ne revedem mai tarziu, sper dupa ce fac si sport........ macar sa am cu ce ma lauda :)))
O zi buna fete dragi >:D< :-*

happygirldiana 25 oct 2011 08:38:14

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Citat:

Anterior postat de lonely (Post 826320)
Deci am intuit perfect ca lipsa forumului duce la abateri :))
Atunci........ aici ma culc si aici ma trezesc :))
Gata, merg sa ma pregatesc si eu de munca...... si pentru ca n-am net pana dupa amiaza, ne revedem mai tarziu, sper dupa ce fac si sport........ macar sa am cu ce ma lauda :)))
O zi buna fete dragi >:D< :-*

Spor sa ai!>:D<

azra 25 oct 2011 09:19:09

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
neata Lonely bine ai revenit,mi-a fost dor de tine
sa ai spor la serviciu si te astept la raport:)
http://www.mesaje-felicitari.ro/uplo...0splendida.jpg

Animis23 25 oct 2011 09:58:05

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Si eu am tras chiulul si am inceput sa ma implinesc, deci trebuie sa ne tine tare de forum. Desi nici dependenta asta nu e buna, nu?

Noi sa fim sanatoase! Spor la slabit, te pup!

lacra81 25 oct 2011 10:08:47

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Citat:

Anterior postat de lonely (Post 826247)
Buna dimineata >:D< :-*
In sfarsit am ajuns si ...... acasa. Mmmmmmm ce bine e..... Mi-era dor sa fiu aici. Mi-e inca dor sa slabesc. Chiar azi dimineata imi faceam autocritica. Nu spun ce-a fost la gura mea :)) Ce m-am infainat singura. Am fost obraznica maxim. Si inconstienta bineinteles. Sper sa nu fi revenit la obiceiurile vechi.... Desi asa parea in ultima saptamana. Si parca nu mai am motivatie....... e ciudat. Deci azi m-am facut cu ou si cu otet. Si cu coada intre picioare ma intorc la obiceiuri bune de azi. Mi-am pregatit pachetel pentru serviciu, sunt decisa sa fac totul ca la carte. Inclusiv cu miscare. I-o fi dor lui Billy de mine? :-?
Ca mie imi e de el :))
Va doresc o zi frumoasa si hai fetelor sa slabim, c-asa bine ne sta slabute si sexy ;))

hai la slabit>:D<
azi esti cuminte ,da:-/

lonely 25 oct 2011 16:30:59

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Hello >:D< :-*
Fetelor tin sa precizez ca azi am fost exemplara!!! :))
Am tinut dieta ca la carte (nu de bucate;)) ) si acum venita proaspat acasa ma apuc de miscare. Da Doamne sa nu ma faca Billy praf :)) Ca dupa o saptamana si 2 zile cred ca nu mai sunt buna de nimic ;))
Si mai am o cina la 18...... sau 18.30 maxim. Cu apa a mers mai slabut. Doar 1,5 l pana acum....... dar cu miscarea si cina mai fac un litru. Deci prima zi de concurs fara abateri :)) Azi nu ma cheama "Codasa" :)) Am scapat. De paruiala fetelor bineinteles ;))
Eu prefer dependenta de forum decat de mancare ;)) Ies mult in avantaj.
Pupici si revin dupa miscare sa bifez in meniu cat reusesc sa fac. :-*

lonely 25 oct 2011 17:28:21

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Am revenit ;)) >:D<
Am facut 30 minute tae bo basic. M-asteptam sa suflu ca un crivat :)) Se pare ca pauza n-a fost asa lunga cum am crezut eu. Si-am rezistat 30 minuteeeeee yuppiiiiiiiii ;))
Nesperat de buna prima zi. E adevarat ca m-au bantuit ganduri cu >:) pofte..... ca in primele zile de dieta ;)) Dar m-am tinut tare. Aparea ca in desene animate o bula deasupra capului cu Alynutza cum imi spunea "nu, nu, n-ai voie" :))
Si mi-au pierit poftele ;)) Sunt multumita c-am revenit, in sfarsit ma simt iar bine in pielea mea ;))

happygirldiana 25 oct 2011 17:31:59

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
exact cum ma asteptam!nici nu era vorba ca te-ai lasat.asa ca...de unde sa revii?:P felicitari pentru sport!iti place de nenea Billy:P

ella 78 25 oct 2011 18:42:41

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Citat:

Anterior postat de lonely (Post 826874)
Hello >:D< :-*
Fetelor tin sa precizez ca azi am fost exemplara!!! :))
Am tinut dieta ca la carte (nu de bucate;)) ) si acum venita proaspat acasa ma apuc de miscare. Da Doamne sa nu ma faca Billy praf :)) Ca dupa o saptamana si 2 zile cred ca nu mai sunt buna de nimic ;))
Si mai am o cina la 18...... sau 18.30 maxim. Cu apa a mers mai slabut. Doar 1,5 l pana acum....... dar cu miscarea si cina mai fac un litru. Deci prima zi de concurs fara abateri :)) Azi nu ma cheama "Codasa" :)) Am scapat. De paruiala fetelor bineinteles ;))
Eu prefer dependenta de forum decat de mancare ;)) Ies mult in avantaj.
Pupici si revin dupa miscare sa bifez in meniu cat reusesc sa fac. :-*

Citat:

Anterior postat de lonely (Post 826930)
Am revenit ;)) >:D<
Am facut 30 minute tae bo basic. M-asteptam sa suflu ca un crivat :)) Se pare ca pauza n-a fost asa lunga cum am crezut eu. Si-am rezistat 30 minuteeeeee yuppiiiiiiiii ;))
Nesperat de buna prima zi. E adevarat ca m-au bantuit ganduri cu >:) pofte..... ca in primele zile de dieta ;)) Dar m-am tinut tare. Aparea ca in desene animate o bula deasupra capului cu Alynutza cum imi spunea "nu, nu, n-ai voie" :))
Si mi-au pierit poftele ;)) Sunt multumita c-am revenit, in sfarsit ma simt iar bine in pielea mea ;))

Heeiii bine ai revenit pe metereze:-*:-* ma uitam acum dupa ce am citit mesajul ca toate fetisoarele de la tine din mesaj rid:D:D uite asa cu gura pina la urechi:D...de aia imi esti draga foc:-*:-*:-*>:D<>:D<>:D<....Vreau si eu bule de asteaaa:((.Felicitari pt sport...azi vroiam si eu sa-l incalzesc pe Billy dar nu ma trage ata:">=(( ma doare spatele si picioarele....de la vreme cred ca aici e :-o ploua si e asa de urit...azi imi adormeau degetele pe taste...am vrut sa-ti raspund in jurnal...dar...naniii a scris pe mine....in noaptea asta sper sa fie ceva mai lejer:-s si miine dimineata cit fac borsul pt ai mei sa stau cu voi la taclale:D:x.Pupicei scumpica:-*:-*:-*:-*

lonely 25 oct 2011 19:00:15

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Citat:

Anterior postat de ella 78 (Post 827000)
Heeiii bine ai revenit pe metereze:-*:-* ma uitam acum dupa ce am citit mesajul ca toate fetisoarele de la tine din mesaj rid:D:D uite asa cu gura pina la urechi:D...de aia imi esti draga foc:-*:-*:-*>:D<>:D<>:D<....Vreau si eu bule de asteaaa:((.Felicitari pt sport...azi vroiam si eu sa-l incalzesc pe Billy dar nu ma trage ata:">=(( ma doare spatele si picioarele....de la vreme cred ca aici e :-o ploua si e asa de urit...azi imi adormeau degetele pe taste...am vrut sa-ti raspund in jurnal...dar...naniii a scris pe mine....in noaptea asta sper sa fie ceva mai lejer:-s si miine dimineata cit fac borsul pt ai mei sa stau cu voi la taclale:D:x.Pupicei scumpica:-*:-*:-*:-*

Asa-s si in viata reala........ o jimbata :))
Imi pare rau de spatele tau......probabil si de la vreme e. Si-i asa naspa cand plouaaaa :( deloc nu-mi place ploaia, ma indispune grozav cand e urat afara. De-aia nu iubesc eu toamna. Tu muncesti numai de noapte? Sau asa te prind eu doar in ture de-astea :)
Pai baga-te si tu in concurs la Alynutza :)) Sa primesti si tu bule. Concurs cine greseste prima tine zi de fructe si i se va spune "Codasa" :)) Sa nu fie doar concursuri cu premii ci si cu pedepse :)) Sa vezi ca nu mai pui asa repede gura pe interzise.
Acum asta cu zi de fructe imi e adresata...... ca nu pot s-o tin si nu-mi plac fructele ;))
La tine gasim altceva daca e necesar :)) Si eu te pupacesc frumoaso >:D< :-* >:D<

ella 78 25 oct 2011 19:07:29

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Citat:

Anterior postat de lonely (Post 827017)
Asa-s si in viata reala........ o jimbata :))
Imi pare rau de spatele tau......probabil si de la vreme e. Si-i asa naspa cand plouaaaa :( deloc nu-mi place ploaia, ma indispune grozav cand e urat afara. De-aia nu iubesc eu toamna. Tu muncesti numai de noapte? Sau asa te prind eu doar in ture de-astea :)
Pai baga-te si tu in concurs la Alynutza :)) Sa primesti si tu bule. Concurs cine greseste prima tine zi de fructe si i se va spune "Codasa" :)) Sa nu fie doar concursuri cu premii ci si cu pedepse :)) Sa vezi ca nu mai pui asa repede gura pe interzise.
Acum asta cu zi de fructe imi e adresata...... ca nu pot s-o tin si nu-mi plac fructele ;))
La tine gasim altceva daca e necesar :)) Si eu te pupacesc frumoaso >:D< :-* >:D<

Sper sa fie de la vreme si nu de la ce-am tras aseara la munca:-s#:-s...nu...mai muncesc si alte schimburi numai ca acum asa s-a nimerit;;)...si despre ce concurs spui:-/ ca io nu am gasit:"> nimicuta:"> mi se pare interesant si distractiv>:)>:)...iar daca va fi sa cautati ceva ce nu-mi place...hmmm sunteti deja in dificultate:P mie imi plac TOOAAATEEEE:((:((

Animis23 25 oct 2011 19:47:33

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Deci o zi buna la amandoua. Toata lumea lucreaza sa se intoarca la normal.

Sa ne mearga bine si de acum incolo! Pupici!

ilemara 25 oct 2011 20:03:28

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Citat:

Anterior postat de lonely (Post 826930)
Am revenit ;)) >:D<
Am facut 30 minute tae bo basic. M-asteptam sa suflu ca un crivat :)) Se pare ca pauza n-a fost asa lunga cum am crezut eu. Si-am rezistat 30 minuteeeeee yuppiiiiiiiii ;))
Nesperat de buna prima zi. E adevarat ca m-au bantuit ganduri cu >:) pofte..... ca in primele zile de dieta ;)) Dar m-am tinut tare. Aparea ca in desene animate o bula deasupra capului cu Alynutza cum imi spunea "nu, nu, n-ai voie" :))
Si mi-au pierit poftele ;)) Sunt multumita c-am revenit, in sfarsit ma simt iar bine in pielea mea ;))

Ei da ..asa da !!>:D< Bravo !!! keep up the good work ..vorba romanului:)) stiam eu ca odata terminata treaba multa pe acasa te "regrupezi" :):)

Seara buna si o saptamana si mai buna cu multe kg in minus!:-*

lonely 26 oct 2011 05:53:55

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Citat:

Anterior postat de ella 78 (Post 827022)
Sper sa fie de la vreme si nu de la ce-am tras aseara la munca:-s#:-s...nu...mai muncesc si alte schimburi numai ca acum asa s-a nimerit;;)...si despre ce concurs spui:-/ ca io nu am gasit:"> nimicuta:"> mi se pare interesant si distractiv>:)>:)...iar daca va fi sa cautati ceva ce nu-mi place...hmmm sunteti deja in dificultate:P mie imi plac TOOAAATEEEE:((:((

Deci nu te cred :))
Trebuie sa fie ceva ce nu-ti place........... ceva de slabit care n-are gust. Si mie imi plac toate........... toate care ingrasa, abunda in grasimi, carbohidrati si de-astea cu care ma cunosc eu :))
Ne gandim intre timp.......trebuie sa-ti studiez casuta pe indelete....... gasim noi ceva care nu ti-a placut :))

lonely 26 oct 2011 05:55:55

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Citat:

Anterior postat de Animis23 (Post 827055)
Deci o zi buna la amandoua. Toata lumea lucreaza sa se intoarca la normal.

Sa ne mearga bine si de acum incolo! Pupici!

Pai trebuie sa ne mearga bine!!!
Si-asa ma simt cat casa poporului :)) Si cand ma gandesc cat timp am pierdut :(.....imi faceam calcule s-ajung la x greutate pana de craciun......... piua acum :(
Ii dau inainte cu tupeu :))
O zi faina sa ai >:D<

lonely 26 oct 2011 05:57:50

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Citat:

Anterior postat de ilemara (Post 827089)
Ei da ..asa da !!>:D< Bravo !!! keep up the good work ..vorba romanului:)) stiam eu ca odata terminata treaba multa pe acasa te "regrupezi" :):)

Seara buna si o saptamana si mai buna cu multe kg in minus!:-*

Cam greutz cu regrupatul :(
Chiar spuneam ca parca imi lipseste zvac-ul ;))
Dar merg in continuare....... imi revin usor usor :)
Si tie o zi frumoasa cu spor la sport si la kg pierdute >:D<

bebi 26 oct 2011 07:42:46

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Neatza!
;;);;)Vad ca ai revenit in forta cu sportul:x:xHai hai dai inainte cu tupeu ca avem un target de atins pana la craciun
:x:x

Alynuta 26 oct 2011 09:04:28

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Citat:

Anterior postat de lonely (Post 827367)
Pai trebuie sa ne mearga bine!!!
Si-asa ma simt cat casa poporului :)) Si cand ma gandesc cat timp am pierdut :(.....imi faceam calcule s-ajung la x greutate pana de craciun......... piua acum :(
Ii dau inainte cu tupeu :))
O zi faina sa ai >:D<

Nu-ti mai fa reprosuri, gata.
De ieri am inceput dieta, mai hotarate ca niciodata, sa fim cuminti ,sa ne vedem de treaba si sa vezi ce multumite vom fi de Craciun. Tu oricum vei slabi pana de Craciun , fa numai prostioare si sa vezi cum numai in zile de fructe te tin>:), de slabesti mai mult de cat ti-ai propus.:))

vio ce doreste sa slabeasca 26 oct 2011 13:08:32

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Buna ziua si la tine acăsuţă ! Am venit mai devreme acasa ca azi am un Dumitru de sarbatorit ,sotul adica ! El e tot pe teren , vine mai târziu ,dar eu trebuie sa mai pregatesc pentru eventualii musafiri,nu s-au anuntat dar nu e tarziu ! Multumesc de vizita si multumesc ca ai grija sa fie totul frumos si placut, vad ca ai (re)inceput in forta ,ai antrenat din nou toate slabutele si vad ca esti inima grupului . Multa bafta va doresc slabuteloooooor!

ella 78 26 oct 2011 13:50:13

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Citat:

Anterior postat de lonely (Post 827366)
Deci nu te cred :))
Trebuie sa fie ceva ce nu-ti place........... ceva de slabit care n-are gust. Si mie imi plac toate........... toate care ingrasa, abunda in grasimi, carbohidrati si de-astea cu care ma cunosc eu :))
Ne gandim intre timp.......trebuie sa-ti studiez casuta pe indelete....... gasim noi ceva care nu ti-a placut :))

Mai..daca stau sa ma gindesc bine..ar fi ceva...dar sunt sigura ca nu ma puneti sa maninc....e impotriva regulilor...sanatoase....supa de varzaax-(x-(x-(x-( uite aia eu n-o mai pot minca..si nici nu vreu..b-)...am tinut dieta asta vreo luna acu multi ani...si crede-ma ca nu am mai suportat mirosul de varza pt mult timp:-s...nu mai mincam nici de cea cruda:-s...in rest maninc si am mincat de toate...ziceam la fete...si bataie-numa sa ma sature:>>:)>:)

lonely 26 oct 2011 14:21:37

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Citat:

Anterior postat de bebi (Post 827451)
Neatza!
;;);;)Vad ca ai revenit in forta cu sportul:x:xHai hai dai inainte cu tupeu ca avem un target de atins pana la craciun:x:x

Hello >:D< :-*
Nu te gaseam prezenta si nu stiam nimic de tine >:D<
Si de cum m-am reapucat.... mi-au venit "musafirii" sa ma sature :((
Piua la sport cateva zile in cazul asta dar merg cu dieta in continuare :)
O zi frumoasa >:D<

lonely 26 oct 2011 14:25:02

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Citat:

Anterior postat de Alynuta (Post 827564)
Nu-ti mai fa reprosuri, gata.
De ieri am inceput dieta, mai hotarate ca niciodata, sa fim cuminti ,sa ne vedem de treaba si sa vezi ce multumite vom fi de Craciun. Tu oricum vei slabi pana de Craciun , fa numai prostioare si sa vezi cum numai in zile de fructe te tin>:), de slabesti mai mult de cat ti-ai propus.:))

Pe cuvant de fosta pioniera ca nu mai calc stramb ;))
Desi azi vroiam sa-ti cer o derogare :(( pentru vineri ;))
E refularea mea obligatorie ca sa mearga treaba unsa ;)) E logic ce zic sau vorbesc aiurea? ;))
Nu....nu nu..... fara zile de fructe :)) Sunt o cuminte....... pana de craciun sa fiu a mai prima :))

lonely 26 oct 2011 14:29:02

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Citat:

Anterior postat de vio ce doreste sa slabeasca (Post 827850)
Buna ziua si la tine acăsuţă ! Am venit mai devreme acasa ca azi am un Dumitru de sarbatorit ,sotul adica ! El e tot pe teren , vine mai târziu ,dar eu trebuie sa mai pregatesc pentru eventualii musafiri,nu s-au anuntat dar nu e tarziu ! Multumesc de vizita si multumesc ca ai grija sa fie totul frumos si placut, vad ca ai (re)inceput in forta ,ai antrenat din nou toate slabutele si vad ca esti inima grupului . Multa bafta va doresc slabuteloooooor!

LA MULTI ANI!!!!
Sa-ti traiasca sotul, sa fiti fericiti si sa va iubiti :-* >:D< :-*
Deci sa inteleg ca pregatesti bunatati ;))
Te pregatesti si sa le mananci? ;)) Cu grija........ cum are Animis la semnatura" O gura si-atat!"
O zi frumoasa, sa-l pupi pe sot si din partea noastra si sa-i spui de ziua lui sa aibe grija de sotia lui frumoasa si sexy >:D< :-*

lonely 26 oct 2011 14:32:04

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Citat:

Anterior postat de ella 78 (Post 827883)
Mai..daca stau sa ma gindesc bine..ar fi ceva...dar sunt sigura ca nu ma puneti sa maninc....e impotriva regulilor...sanatoase....supa de varzaax-(x-(x-(x-( uite aia eu n-o mai pot minca..si nici nu vreu..b-)...am tinut dieta asta vreo luna acu multi ani...si crede-ma ca nu am mai suportat mirosul de varza pt mult timp:-s...nu mai mincam nici de cea cruda:-s...in rest maninc si am mincat de toate...ziceam la fete...si bataie-numa sa ma sature:>>:)>:)

Deci ramane stabilit la tine supa de varza >:) Ce sadica sunt :))
Pai ce, numai eu sa sufar in zi de fructe?
Asa am patit eu cu dieta daneza......... atata sunca presata am mancat de nici acum dupa 5 ani nu mananc :)) si tot de-atunci carnea de vita si ouale fierte tari.. bleah x-(

vio ce doreste sa slabeasca 26 oct 2011 14:45:26

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Citat:

Anterior postat de lonely (Post 827916)
LA MULTI ANI!!!!
Sa-ti traiasca sotul, sa fiti fericiti si sa va iubiti :-* >:D< :-*
Deci sa inteleg ca pregatesti bunatati ;))
Te pregatesti si sa le mananci? ;)) Cu grija........ cum are Animis la semnatura" O gura si-atat!"
O zi frumoasa, sa-l pupi pe sot si din partea noastra si sa-i spui de ziua lui sa aibe grija de sotia lui frumoasa si sexy >:D< :-*

Multumesc ,f.f.f. mult! S-au anuntat nasii dupa 5 ,eu am mancare si de post si de dulce ,nu prea diversa ca nu am avut mult timp la dispozitie de gatit , avand in vedere ca azi eu postesc am mancat cam subtire si daca imi pun ambitie nu mananc nimic din ce nu e permis ,am si o scuza in fata tuturor ca tin regim pentru defuncta fiere .......multumesc inca odata ,pa!

lonely 26 oct 2011 18:52:03

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Hello >:D< :-*
Azi am fost cumintica.... Adica de-a binelea cuminte :))
N-am calcat stramb, n-am avut pofte, dar nu mai pot face sport cateva zile. :(
Asta m-ar fi ajutat sa dau mai repede jos afurisitele astea de kg x-( Dar bine macar ca am scapat si azi de o promisa zi de fructe :))
Ce minuni face la mine o amenintare corespunzatoare :)) Daca m-ameninta cu carne..... greseam incontinuu :))
Sa ma cantaresc maine? Sau n-are rost?Cu balonarea de-acum.....n-am sanse sa-mi zambeasca mie cantarul ;))
Va pup pe toate slabutele mele iubite, o seara perfecta sa aveti >:D< :-*

rozica1965 26 oct 2011 18:56:19

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Buna Ionely.........spune-mi si mie de care dieta te-ai apucat?:-*>:D<

lonely 27 oct 2011 06:58:24

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Citat:

Anterior postat de rozica1965 (Post 828180)
Buna Ionely.........spune-mi si mie de care dieta te-ai apucat?:-*>:D<

Hello Rozica >:D< :-*
Nu tin o dieta anume. Imi cantaresc tot ce mananc si incerc sa ma incadrez in 1150 de calorii pe zi. Bine, fara prajeli, sucuri, dulciuri si paine mai rar.....adica paine in special mananc in ziua de post - miercurea - in mod special ca atunci tot pap baa zacusca, salata de vinete, etc. Astea cer paine, nu? :))
Si fac tae bo..... 30 minute pe zi, ca atat pot :( Pofta de dulce eu n-am......n-am fost o adepta a dulciurilor (doar a celor de casa ) dar daca nu fac dulciuri, nu mananc :))
Si apa 2500 ml pe zi. Si vad ca merge...... cel putin momentan. Am grija si la carbohidrati sa fie mai mereu sub limita minima. Si am o zi de dezmat :)) vinerea, dar si atunci incerc sa mai ajustez mesele astfel incat la sfarsitul zilei sa fiu sub 1400 de calorii maxim.

lonely 27 oct 2011 07:04:40

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Buna dimineata >:D< :-*
Sunt bulversata total :))))
Azi m-am urcat pe cantar....... si surpriza surprizelor........ 82.5 kg. Cred ca pentru o secunda mi-au sarit ochii din orbite :)). M-am dat jos si m-am urcat din nou. Acelasi rezultat. Nu se poate! Asa ceva....... Si-am repetat coborarea si urcarea cred de cel putin 5 ori. Invariabil acelasi rezultat :)))) L-am pus la locul lui.....am fumat o tigara si-am revenit la cantar...... tot 82.5. Deci e oficial :))
Asta ma arunca din nou in competitia cu mine si kg mele :)) Cantarul meu e mai destept ca mine :)) S-a gandit sa ma motiveze tocmai cand aveam mai multa nevoie de asta. Am venit si-am modificat instantaneu tiker-ul.
Sunt happy :))) Pot sa chiui? Sau trezesc vecinii....... mai astept pana spre pranz :)))

Alynuta 27 oct 2011 07:09:47

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Citat:

Anterior postat de lonely (Post 828621)
Buna dimineata >:D< :-*
Sunt bulversata total :))))
Azi m-am urcat pe cantar....... si surpriza surprizelor........ 82.5 kg. Cred ca pentru o secunda mi-au sarit ochii din orbite :)). M-am dat jos si m-am urcat din nou. Acelasi rezultat. Nu se poate! Asa ceva....... Si-am repetat coborarea si urcarea cred de cel putin 5 ori. Invariabil acelasi rezultat :)))) L-am pus la locul lui.....am fumat o tigara si-am revenit la cantar...... tot 82.5. Deci e oficial :))
Asta ma arunca din nou in competitia cu mine si kg mele :)) Cantarul meu e mai destept ca mine :)) S-a gandit sa ma motiveze tocmai cand aveam mai multa nevoie de asta. Am venit si-am modificat instantaneu tiker-ul.
Sunt happy :))) Pot sa chiui? Sau trezesc vecinii....... mai astept pana spre pranz :)))

[*2*][*4*][*1*][*3*][*dansand*]
Yes,yes,yes,asta da veste buna. felicitari draga mea. Cred ca cantaritul de azi dimineata te-a stimulat si in curand vei fi cu 7 in fata. Eu sunt alaturi de tine sa serbam victoria, uite cum scapi tu de ziua de fructe;)


Ora este GMT +2. Ora este acum 09:06:01.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO