forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnalul unei foste obeze - Ionely (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnalul-unei-foste-obeze-ionely-10121.html)

lacra81 09 nov 2011 08:00:11

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
neata>:D<
o zi frumoasa>:D<sa fuga raceala;)
si la mine cred ca vine,nu ma simt binex-(

lonely 09 nov 2011 08:07:15

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Citat:

Anterior postat de lacra81 (Post 840119)
neata>:D<
o zi frumoasa>:D<sa fuga raceala;)
si la mine cred ca vine,nu ma simt binex-(

Combate-o de-acum cu fervex, coldrex sau ce mi-a recomandat Vio mie, ceai de lamaie. Nu o lasa sa-si faca de cap. Ai grija de tine >:D< :-*

lacra81 09 nov 2011 08:13:04

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Citat:

Anterior postat de lonely (Post 840128)
Combate-o de-acum cu fervex, coldrex sau ce mi-a recomandat Vio mie, ceai de lamaie. Nu o lasa sa-si faca de cap. Ai grija de tine >:D< :-*

am facut aseara o baita si am baut un coldrex;)

SOFICA 09 nov 2011 08:35:57

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Buna dimineata >:D<
O zi buna iti doresc si fara tentatii :-*

lonely 09 nov 2011 08:38:12

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Citat:

Anterior postat de SOFICA (Post 840156)
Buna dimineata >:D<
O zi buna iti doresc si fara tentatii :-*

'Neata >:D< :-*
Azi am zi de post....... de unde tentatii? :)) Daca era zi cu carne multa....... atunci daaaaaa numai tentatii aveam in cap.Asa, am scapat#:-s :)
Zi frumoasa si tie >:D< :-*

SOFICA 09 nov 2011 08:40:50

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Citat:

Anterior postat de lonely (Post 840160)
'Neata >:D< :-*
Azi am zi de post....... de unde tentatii? :)) Daca era zi cu carne multa....... atunci daaaaaa numai tentatii aveam in cap.Asa, am scapat#:-s :)
Zi frumoasa si tie >:D< :-*

Eu gasesc tentatii si intr-o zi de post :"> dar ma bucur ca tu te ti departe de ele :x as vrea sa am si eu vointa ta

lonely 09 nov 2011 08:46:05

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Citat:

Anterior postat de SOFICA (Post 840164)
Eu gasesc tentatii si intr-o zi de post :"> dar ma bucur ca tu te ti departe de ele :x as vrea sa am si eu vointa ta

Tentatii pentru mine sunt interzisele, carne grasa si prajita, mici, cartofi prajiti, totul cu paine multa si cu usturoi maioneza. Eventual si un pahar de bere la sfarsit.... Si prajiturile de casa cu "n+1" calorii. Deci numai lucruri de slabit :)))
Salata de vinete, maslinele, fructele si legumele in special nu-mi produc nici o bucurie :)))) asa ca nu-s de ingrasat :))

lacra81 09 nov 2011 08:49:09

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Citat:

Anterior postat de lonely (Post 840178)
Tentatii pentru mine sunt interzisele, carne grasa si prajita, mici, cartofi prajiti, totul cu paine multa si cu usturoi maioneza. Eventual si un pahar de bere la sfarsit.... Si prajiturile de casa cu "n+1" calorii. Deci numai lucruri de slabit :)))
Salata de vinete, maslinele, fructele si legumele in special nu-mi produc nici o bucurie :)))) asa ca nu-s de ingrasat :))

oare de ce poftim la ''interzise''x-(
si eu am niste pofte:">:">:">ma gandesc la o varianta mai dietetica ..sa le satisfac:D

sandural 09 nov 2011 08:51:11

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
BUNAAA! despre ce concurs vb voi acolo??m-am inscris si eu la unul,mamici fara burtici...:Dam zis ca poate ma incurajez mai mult asa... nu prea are cn stie c efect...sport nu prea mai fac,ma enerveaza,cum topai si eu umpic incep si mandrele...[*102*]baloane...sa sara....de mai am umpik si ma plesnesc cu ele peste ochi,sutienele nu tin deloc,am o bustiera si nici aia nu ma multumeste,tot ma dor,s-au inmuiat de la alaptat,si ma enerveaza la culme,imi place si mie sa topai,sa ma scalambaiesc prin casa,da nu,frate,m-au pus astea la respect,iiiiih:-L~X(

lonely 09 nov 2011 08:52:43

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Citat:

Anterior postat de lacra81 (Post 840187)
oare de ce poftim la ''interzise''x-(
si eu am niste pofte:">:">:">ma gandesc la o varianta mai dietetica ..sa le satisfac:D

Daca-i vorba tot de ce-am enumerat mai sus ar merge sa inlocuiesti carnea grasa cu un cotlet...... mie mi se par mai fade. Maioneza de usturoi merge inlocuita cu usturoi pisat cu iaurt. Tot o varianta mai dietetica. La peste eu mai fac usturoi in care storc o lamaie intreaga. Nu cred ca are la fel de multe calorii. Cat despre prajiturile de casa...... aici e durerea ;)) Nu prea stiu sa le fac dietetice..... doar sa mananci foarte putin :)

ella 78 09 nov 2011 08:52:52

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Uite cafeluuutaa:Dhttp://t3.gstatic.com/images?q=tbn:A...xl0N6ASUQ_XrPZcalda aburinda;;)....o bem impreuna:-/:D....Draga mea sa ai o zi frumoasa cu mult spor in tot ceea ce faci:-*.Azi nu mai sunt pe fuga dar nici nu mai ploua,dimpotriva e frig:Dsi soare...azi o sa fac un pic de curatenie,mincare a facut sotiorul aseara:x:>....pupicei draga mea...o zi cu soare:-*:-*:x:x>:D<>:D<

sandural 09 nov 2011 08:55:57

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Citat:

Anterior postat de lonely (Post 840178)
Tentatii pentru mine sunt interzisele, carne grasa si prajita, mici, cartofi prajiti, totul cu paine multa si cu usturoi maioneza. Eventual si un pahar de bere la sfarsit.... Si prajiturile de casa cu "n+1" calorii. Deci numai lucruri de slabit :)))
Salata de vinete, maslinele, fructele si legumele in special nu-mi produc nici o bucurie :)))) asa ca nu-s de ingrasat :))

AAAAaaaa!!!salata dee viiineteeeee=P~treeebuieee sa iiimi fac si eeeu@-)merge cu maioneza cu ulei de porumb putin si mai multe oua??:D

lonely 09 nov 2011 08:57:28

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Citat:

Anterior postat de sandural (Post 840189)
BUNAAA! despre ce concurs vb voi acolo??m-am inscris si eu la unul,mamici fara burtici...:Dam zis ca poate ma incurajez mai mult asa... nu prea are cn stie c efect...sport nu prea mai fac,ma enerveaza,cum topai si eu umpic incep si mandrele...[*102*]baloane...sa sara....de mai am umpik si ma plesnesc cu ele peste ochi,sutienele nu tin deloc,am o bustiera si nici aia nu ma multumeste,tot ma dor,s-au inmuiat de la alaptat,si ma enerveaza la culme,imi place si mie sa topai,sa ma scalambaiesc prin casa,da nu,frate,m-au pus astea la respect,iiiiih:-L~X(

Bravo pentru inscrierea in concurs >:D< Si 'neata >:D< :-*
N-am remediu pentru problema ta :( Din natura n-am fost asa superdotata ..... nici cand alaptam ;))
Bustiera ar trebui totusi sa te ajute.... nu stiu ce sa zic. Dar nu te lasa de sport din cauza asta....
Concursul nostru? De pe 1.11 pana pe 23.12. Sa slabim cat mai mult. Cu raport zilnic la sport in primul rand si la dieta si cantarire vinerea. Clasament in fiecare vineri. Cam atat......

SOFICA 09 nov 2011 08:58:22

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Am incercat si eu combinatia de usturoiul cu iaurt si chiar cu lapte batut si e chiar foarte bun, au mancat si fetele si le-a placut

lonely 09 nov 2011 08:59:29

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Citat:

Anterior postat de sandural (Post 840199)
AAAAaaaa!!!salata dee viiineteeeee=P~treeebuieee sa iiimi fac si eeeu@-)merge cu maioneza cu ulei de porumb putin si mai multe oua??:D

:=)) Nu, nu merge :))))
Merge cu puuuuuuuuutin ulei, cam 40 grame si ceapa. E la fel de bun. Si rosii si paine cat de putina (max 2 felii) .... cel putin asa mananc eu :) Am auzit c-ar merge in loc de paine felii de ardei....... n-am incercat inca :)

sandural 09 nov 2011 09:01:07

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
neatzaaa:D scuuzeee am sarit peste:P

lonely 09 nov 2011 09:01:33

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Citat:

Anterior postat de SOFICA (Post 840203)
Am incercat si eu combinatia de usturoiul cu iaurt si chiar cu lapte batut si e chiar foarte bun, au mancat si fetele si le-a placut

Sa incerci la peste cu lamaie. In primul rand ca nu mai ai probleme cu fierea...... Am reteta asa de la cineva care are probleme cu ficatul.... o hepatita da' nu stiu litera ;))
Ea mi-a spus ca e mai bun asa la cei cu probleme in zona respectiva. Nu merge in schimb la carne.... dar la peste e uns ;))

SOFICA 09 nov 2011 09:03:20

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Citat:

Anterior postat de lonely (Post 840206)
:=)) Nu, nu merge :))))
Merge cu puuuuuuuuutin ulei, cam 40 grame si ceapa. E la fel de bun. Si rosii si paine cat de putina (max 2 felii) .... cel putin asa mananc eu :) Am auzit c-ar merge in loc de paine felii de ardei....... n-am incercat inca :)

Incearca si cu ardei in loc de paine ca este forte bun mai ales ca ardeiul este recomandat femeilor trecute de o anumita varsat:"> si asa poti manca si mai mult fiindca ardeiul are multa apa si caloriiii mult mai putine decat paine

Alynuta 09 nov 2011 09:04:14

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Si ? A inceput o noua zi de dieta;)
Uite asa incet, incet se scurg zilele si odata cu ele si kg. noastre:))
Va pup pe toate fetele si va doresc o zi de dieta usoara.:-*

lonely 09 nov 2011 09:05:45

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Citat:

Anterior postat de SOFICA (Post 840215)
Incearca si cu ardei in loc de paine ca este forte bun mai ales ca ardeiul este recomandat femeilor trecute de o anumita varsat:"> si asa poti manca si mai mult fiindca ardeiul are multa apa si caloriiii mult mai putine decat paine

Promit sa incerc next time :)
Da' daca nu-mi place am voie 2 felii de paine? :)))

SOFICA 09 nov 2011 09:06:19

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Citat:

Anterior postat de lonely (Post 840212)
Sa incerci la peste cu lamaie. In primul rand ca nu mai ai probleme cu fierea...... Am reteta asa de la cineva care are probleme cu ficatul.... o hepatita da' nu stiu litera ;))
Ea mi-a spus ca e mai bun asa la cei cu probleme in zona respectiva. Nu merge in schimb la carne.... dar la peste e uns ;))

Am sa incer cand fac peste, eu de obicei storceam lamaia peste peste

sandural 09 nov 2011 09:06:44

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
;))
Citat:

Anterior postat de lonely (Post 840206)
:=)) Nu, nu merge :))))
Merge cu puuuuuuuuutin ulei, cam 40 grame si ceapa. E la fel de bun. Si rosii si paine cat de putina (max 2 felii) .... cel putin asa mananc eu :) Am auzit c-ar merge in loc de paine felii de ardei....... n-am incercat inca :)

;))nu prea o mananc cu paine sau rosii,ceapa putina...,dar am auzit ca ceapa are cal negative,asa k...o sa pun mai muulta:-/...imi place goalaaaX_X3:-Ode unde iaau vinete io acuuum magazinu e la kilometrii distantaaa:((
ciudate pofte,a?:D;;)

lonely 09 nov 2011 09:07:25

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Citat:

Anterior postat de Alynuta (Post 840217)
Si ? A inceput o noua zi de dieta;)
Uite asa incet, incet se scurg zilele si odata cu ele si kg. noastre:))
Va pup pe toate fetele si va doresc o zi de dieta usoara.:-*

De s-ar duce mai repedeeeeeeeeeeeee. Uneori simt ca nu mai am rabdare. Si asta e una din tentatiile mele, recunosc. Sa ma apuc de ceva drastic sa dau jos repede repede. Abia ma abtin :(
Pupici Alynuta >:D< :-*

lonely 09 nov 2011 09:08:25

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Citat:

Anterior postat de SOFICA (Post 840221)
Am sa incer cand fac peste, eu de obicei storceam lamaia peste peste

Astept pareri :)

SOFICA 09 nov 2011 09:09:03

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Citat:

Anterior postat de lonely (Post 840219)
Promit sa incerc next time :)
Da' daca nu-mi place am voie 2 felii de paine? :)))

Nu are ce sa nu iti placa fiindca ardeiul e dulce:-* si da ai voie 2 feli de paine dar dimineata

lonely 09 nov 2011 09:09:16

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Citat:

Anterior postat de sandural (Post 840222)
;))

;))nu prea o mananc cu paine sau rosii,ceapa putina...,dar am auzit ca ceapa are cal negative,asa k...o sa pun mai muulta:-/...imi place goalaaaX_X3:-Ode unde iaau vinete io acuuum magazinu e la kilometrii distantaaa:((
ciudate pofte,a?:D;;)

Io-s norocoasa, am la congelator :)
Daca vrei....... iti arunc un pachet :)

sandural 09 nov 2011 09:09:18

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
o sa incerc si eu cu ardei, cred ca e bun,imi place ardeiul,da tre sa gasesc vinete intai...

lonely 09 nov 2011 09:09:50

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Citat:

Anterior postat de SOFICA (Post 840231)
Nu are ce sa nu iti placa fiindca ardeiul e dulce:-* si da ai voie 2 feli de paine dar dimineata

Sar'naaaaaaaa >:D<

sandural 09 nov 2011 09:10:27

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Citat:

Anterior postat de lonely (Post 840232)
Io-s norocoasa, am la congelator :)
Daca vrei....... iti arunc un pachet :)

da da dadadaaaa=P~

lonely 09 nov 2011 09:12:06

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Citat:

Anterior postat de sandural (Post 840237)
da da dadadaaaa=P~

:)) Prinde-l atunci ....... :)

bebi 09 nov 2011 09:13:24

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Citat:

Anterior postat de lonely (Post 840109)
'Neata >:D< :-*
Ma simt racita inca. Lasa ca-mi trece mie intr-o saptamana. Daca nu........ in 7 zile :))
Mai groaza imi e cand fac sport. Ca gafai ingrozitor si ma doare in piept. Dar mergem in continuare :)
O zi frumoasa sa ai slabaturoooooooo :)) >:D< :-*

:(:(Dai in continuare cu fervex coldrex ceaiuri miere si lamaie:)
Slabatura:)):))nici pe departe
>:)>:)

Alynuta 09 nov 2011 09:13:54

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Citat:

Anterior postat de lonely (Post 840223)
De s-ar duce mai repedeeeeeeeeeeeee. Uneori simt ca nu mai am rabdare. Si asta e una din tentatiile mele, recunosc. Sa ma apuc de ceva drastic sa dau jos repede repede. Abia ma abtin :(
Pupici Alynuta >:D< :-*

Da stiu, toate vrem asa, dar slabitul incet e mai sigur ,si mai de durata;;)

Vuvuzela 09 nov 2011 09:13:55

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Buna dimineata! Cum mai merge dieta? O zi frumoasa!

lonely 09 nov 2011 09:15:57

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Citat:

Anterior postat de Vuvuzela (Post 840247)
Buna dimineata! Cum mai merge dieta? O zi frumoasa!

Multumesc...... merge, trasa, impinsa...... trebuie sa mearga. O zi buna si tie >:D<

Citat:

Anterior postat de Alynuta (Post 840246)
Da stiu, toate vrem asa, dar slabitul incet e mai sigur ,si mai de durata;;)

Stiuuuuuuuuuu, tocmai de-aia ma abtin :)

Citat:

Anterior postat de bebi (Post 840243)
:(:(Dai in continuare cu fervex coldrex ceaiuri miere si lamaie:)
Slabatura:)):))nici pe departe>:)>:)

Ba da, ba da :))
Dau cu ceai si cu fervex >:D<

lacra81 09 nov 2011 09:16:37

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Citat:

Anterior postat de Alynuta (Post 840246)
Da stiu, toate vrem asa, dar slabitul incet e mai sigur ,si mai de durata;;)

asa e;)
noroc ca se apropie sarbatorile ca altfel nu ma tineam asa tare:">:">:">

sandural 09 nov 2011 09:16:52

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Citat:

Anterior postat de lonely (Post 840240)
:)) Prinde-l atunci ....... :)

[*20*][*ras-puternic*][*lacom*]

lonely 09 nov 2011 09:17:22

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Gagici frumoase si slabe va pup, va imbratisez si o tai frumusel la munca :((
De ce nu sunt pensionaraaaaaaaaaa :((
Imi da pensie cand am sa ma plictisesc de viata in loc sa-mi dea acum cand am o gramada de facut :)))
Pupici :-*

SOFICA 09 nov 2011 09:19:04

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Citat:

Anterior postat de Alynuta (Post 840246)

Da stiu, toate vrem asa, dar slabitul incet e mai sigur ,si mai de durata;;)

Vezi manu de ce nu ma grabesc eu:)) vreau sa slabesc incet chiar foarte incet dar sa ma mentin:))

sandural 09 nov 2011 09:19:50

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
servici usor:x

lacra81 09 nov 2011 09:21:55

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Citat:

Anterior postat de lonely (Post 840257)
Gagici frumoase si slabe va pup, va imbratisez si o tai frumusel la munca :((
De ce nu sunt pensionaraaaaaaaaaa :((
Imi da pensie cand am sa ma plictisesc de viata in loc sa-mi dea acum cand am o gramada de facut :)))
Pupici :-*

:-*:-*:-*
O zi frumoasa>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 11:33:25.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO