forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnalul unei foste sedentare - Diviana (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnalul-unei-foste-sedentare-diviana-6291.html)

amy0404 15 oct 2010 00:04:43

Re: Jurnalul unei foste sedentare - Diviana
 
Citat:

Anterior postat de Diviana (Post 366527)
mi-am facut orez (amy stie despre ce vb :)))):P) si am mancat...noroc ca l-am facut ff condimentat si am simtit si eu ce mananc.
voi ce faceti?

Citat:

Anterior postat de Diviana (Post 366707)
multumesc Nico!!! ff simpatic ursuletul...inca sunt cu servetele dupa mine, dar sunt atatea lucruri mult mai dureroase si grave decat o banala raceala:D
cum merge sportul la tine?

ioana, unde esti iubita? tot ti-e rau? :(( iti doresc sa te faci bine cat mai repede..

aly, multu mult pt grija..am mai mancat o portie de orez si un iaurt activia cu musli (astept sa isi faca efectul:">).

amy te pupacesc mult mult...si vreau sa iti spun ca ma gandesc sa tin postul Craciunului (nu stiu inca sigur), asa ca daca ma decid o sa am nevoie de sfaturi de-ale tale in privinta mancarii vegetariene (desi stiu ca tu esti lacto-ovo-vegana :P)

mai misun pe aici, daca mai sunteti mai vb. >:D<

Da..., pai tu sa nu mananci orez :)) Bine macar ca ai mancat ceva :-*
Ce iti veni cu postul?! :-/
Pupici! Sa te faci bine! >:D<

Diviana 15 oct 2010 00:14:47

Re: Jurnalul unei foste sedentare - Diviana
 
Citat:

Anterior postat de amy0404 (Post 366718)

Ce iti veni cu postul?! :-/
Pupici! Sa te faci bine! >:D<

vreau sa ma 'detoxific' spiritual...si chiar imi doresc o schimbare radicala la nivel spiritual pentru ca tot anul acesta am observat cum ma transform intr-o persoana negativista si m-au invadat toate sentimentele acelea negative, precum rautatea, ganduri rele, invidie, gelozie, etc etc...mi-am dat seama demult ca nu imi place ce am ajuns...trebuie sa ma vindec:) pentru binele meu in general..

amy0404 15 oct 2010 00:19:34

Re: Jurnalul unei foste sedentare - Diviana
 
Citat:

Anterior postat de Diviana (Post 366722)
vreau sa ma 'detoxific' spiritual...si chiar imi doresc o schimbare radicala la nivel spiritual pentru ca tot anul acesta am observat cum ma transform intr-o persoana negativista si m-au invadat toate sentimentele acelea negative, precum rautatea, ganduri rele, invidie, gelozie, etc etc...mi-am dat seama demult ca nu imi place ce am ajuns...trebuie sa ma vindec:) pentru binele meu in general..

Constientizarea e primul pas spre vindecare! :)
Daca nu mananci nici lapte si oua....mai greu cu proteinele. In Ro nu am gasit cine ste ce produse vegetale, segmenul asta de piata nu e asa dezvoltat. Sa nu dai iama in carbo si sa pui pe tine...
Oricum, mai e pana atunci. Nu?! :-/ :D Chiar nu le am cu astea :D
Ma duc sa pergatesc masa ca vine al meu :d
:-*

Diviana 15 oct 2010 00:25:25

Re: Jurnalul unei foste sedentare - Diviana
 
Citat:

Anterior postat de amy0404 (Post 366727)


Constientizarea e primul pas spre vindecare! :)

:-*

u've spoken the truth;;)

nu stiu cand incepe postul...parca dupa sf. Mihail si Gavril (8 noiembrie), dar nu garantez. o sa caut pe net.
pai nici nu vreau sa dau iama in fainoase cu mult gluten...ideea e de dezintoxicare pe toate planurile ;))) in rest, nu imi fac griji in ceea ce priveste alimentele veggie pt ca sunt o multime de hipermarketuri, magazine, etc etc...se gasesc, no worries.. intra-adevar oferta nu e asa diversificata ca in us, unde mancare e un cult :))

te pupic daca te duci sa ii faci sotului de mancare...si vb maine in cazul asta >:D<>:D<:-*

amy0404 15 oct 2010 01:12:01

Re: Jurnalul unei foste sedentare - Diviana
 
Gata :) Am facut spanac, Popeye scrie pe el :))
Eu zic ac sunt disperata, pana nu las bucataria bec nu ma las :))

Asa. La ce eram?!
aaa dezintoxicare. Parca am fi la AA :D
Si mie mi-ar trebui una, dar de zahar. De maine, gata, mi-am facut de cap rau. Am mancat pana si inghetata, asta asa ca tot imi trecuse gatul :D
Tu cum te mai simti?

andra_aly 15 oct 2010 01:38:22

Re: Jurnalul unei foste sedentare - Diviana
 
Of...saracuta de tine:-s sper ca maine sa te simti mai bine>:D< dar totusi trebuie sa te fortezi sa papi cate ceva#:-s
Te-am pupat, noapte buna - daca nu dormi deja:P

amy0404 15 oct 2010 15:06:49

Re: Jurnalul unei foste sedentare - Diviana
 
Hey Div!
Azi e mai bine?! :) Ti-a mai trecut raceala?
Te pup!

Diviana 15 oct 2010 17:15:35

Re: Jurnalul unei foste sedentare - Diviana
 
Buna Amy, mi-a mai trecut.inca am nasul infundat, dar e mult mai ok.
in rest, am mancat o banana si un activia cu musli. unde o fi ioana noastra? tare mi-e teama ca e bolnava rau ;(((

amy0404 15 oct 2010 18:13:51

Re: Jurnalul unei foste sedentare - Diviana
 
Citat:

Anterior postat de Diviana (Post 367466)
Buna Amy, mi-a mai trecut.inca am nasul infundat, dar e mult mai ok.
in rest, am mancat o banana si un activia cu musli. unde o fi ioana noastra? tare mi-e teama ca e bolnava rau ;(((

Vezi ca a mai pus poze :) E scumpica foc :x
Revin mai tarziu, ma duc sa fac un dus pt ca tocmai am venit de la sala.
pup

Diviana 15 oct 2010 20:01:05

Re: Jurnalul unei foste sedentare - Diviana
 
am vazut pozele..e tare draguta...dar oare unde o fi, de ce nu vb cu noi? :(
am mai mancat si eu orez, ultima portie...acum ma gandesc daca sa ies sau nu...
doamne, nu credeam vreodata ca pot sa ma simt asa...ani de zile am fost dependenta de iesit..nu poti sa iti imaginezi cum eram daca in vreo seara nu ieseam...:P


Ora este GMT +2. Ora este acum 22:48:43.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO