forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnalul unei reusite - Extasssy alias Anca (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnalul-unei-reusite-extasssy-alias-anca-602.html)

Luna 14 iun 2009 21:53:30

Re: Jurnalul unei reusite - Extasssy alias Anca
 
Anca, vezi poate iti place asta :)

http://forum.slabute.ro/gimnastica-p...html#post11477

Extasssy 15 iun 2009 16:11:20

Re: Jurnalul unei reusite - Extasssy alias Anca
 
Citat:

Anterior postat de Luna (Post 11520)

Sunt super tari... inveti sa dansezi si slabesti... asta da o placere, nu gluma...

Maine cred ca ma apuc si eu de asa ceva... ca arata prea bine...

Luna 15 iun 2009 17:45:50

Re: Jurnalul unei reusite - Extasssy alias Anca
 
Citat:

Anterior postat de Extasssy (Post 11563)
Sunt super tari... inveti sa dansezi si slabesti... asta da o placere, nu gluma...

Maine cred ca ma apuc si eu de asa ceva... ca arata prea bine...


Ciao, Anca!
Mie mi-au fost de folos si citesc comentarii la ele si sunt persoane care spun acelasi lucru, ca dupa 2-3 saptamani vad efectele.
Filmuletele astea le pusese altcineva pe youtube si apoi le-a sters. Si de-atunci eu nici nu am mai cautat + ca memoria dadea error. Ieri le-am vazut din greseala si m-am bucurat enorm.
Poti repeta de cate ori vrei unul.
Mie de ex imi plac f mult calypso si hip-hop si fac serie de 30, repetandu-le ;)

Pupici si o dupa-amiaza superba >:D<

PS. Am inceput saptamana back on track, dupa ce ieri am fost un dezastru culinar, dat. stresului si oboselii.

Asa ca, sunt cu tine din nou, ca ieri ma pierdusem :))

Te-ai mai cantarit ? [*1*]

Extasssy 15 iun 2009 22:41:38

Re: Jurnalul unei reusite - Extasssy alias Anca
 
Citat:

Anterior postat de Luna (Post 11564)
Ciao, Anca!
Mie mi-au fost de folos si citesc comentarii la ele si sunt persoane care spun acelasi lucru, ca dupa 2-3 saptamani vad efectele.
Filmuletele astea le pusese altcineva pe youtube si apoi le-a sters. Si de-atunci eu nici nu am mai cautat + ca memoria dadea error. Ieri le-am vazut din greseala si m-am bucurat enorm.
Poti repeta de cate ori vrei unul.
Mie de ex imi plac f mult calypso si hip-hop si fac serie de 30, repetandu-le ;)

Pupici si o dupa-amiaza superba >:D<

PS. Am inceput saptamana back on track, dupa ce ieri am fost un dezastru culinar, dat. stresului si oboselii.

Asa ca, sunt cu tine din nou, ca ieri ma pierdusem :))

Te-ai mai cantarit ? [*1*]

Buna Luna,

Eu ce sa mai fac... putin agitata dar nimic mai mult...
Ieri am facut foarte putin miscare si ... azi din pacate nu o sa apuc sa fac deloc... :((
Maine ma revansez...
De cantarit nici atat... Am tot zis ca apuc sa ma cantaresc, dar pana acum nimic... Probabil ca maine o sa reusesc performanta asta...
Acum o sa imi trec alimentele in meniu si apoi somn de voie... ca imi pica ochii...

In alta ordine de idei... am vb cu ai mei... si spre marea mea surprindere au fost deacord fara sa comenteze... Singura mentiune a fost sa se mute dupa ce zugravim casa... ca atunci o sa fim cam ca tiganu cu cortu... dintr-o camera in alta... In rest nimic... Chiar am ramas tablou... :-/

Asa ca luna viitoare , probabil mai spre sfarsit va avea loc mutatul<:-P...

Hai ca va pup dulce si spor la slabit!

mishutza 15 iun 2009 23:02:20

Re: Jurnalul unei reusite - Extasssy alias Anca
 
Anca,cool parintii tai.Bine ca ai reusit daca asta te face fericita.Parerea mea e ca mai bine incerci inainte cum e,decat sa vezi abia dupa ce te casatoresti cu el ca ceva scartaie(asta spune una care a zis da dupa 4 intalniri,la telefon,da nu baga in seama,iihih)Sper sa iti placa noua etapa a vietii tale pe care o incepi.
Sotul meu a fost primul prieten de l-am dus acasa sa il prezint parintilor,cand s-au cunoscut am ramas peste noapte amandoi acolo.Si eu o intrebam pe mami unde il culca,iar ea foarte calma,cu tine unde.A doua zi dimineata muream de rusine.Deci is faini parintii tai.

Extasssy 15 iun 2009 23:13:41

Re: Jurnalul unei reusite - Extasssy alias Anca
 
Citat:

Anterior postat de mishutza (Post 11624)
Anca,cool parintii tai.Bine ca ai reusit daca asta te face fericita.Parerea mea e ca mai bine incerci inainte cum e,decat sa vezi abia dupa ce te casatoresti cu el ca ceva scartaie(asta spune una care a zis da dupa 4 intalniri,la telefon,da nu baga in seama,iihih)Sper sa iti placa noua etapa a vietii tale pe care o incepi.
Sotul meu a fost primul prieten de l-am dus acasa sa il prezint parintilor,cand s-au cunoscut am ramas peste noapte amandoi acolo.Si eu o intrebam pe mami unde il culca,iar ea foarte calma,cu tine unde.A doua zi dimineata muream de rusine.Deci is faini parintii tai.

Tu vorbesti de parinti faini?

Noi doi inca nu am dormit niciodata unu la altu si suntem de 4 ani impreuna... si ne vedem zilnic, mai exact zilnic e el la mine si eu la el...

Ba da, scuze, am dormit 2 ore intr-o dimineata dupa Rev... si apoi a sunat mama disperata ca unde ii e odrasla...

Acum chiar m-au mirat... ca nu sunt ei genu care sa fie asa receptivi... Mai ales mama care spre surprinderea mea a zis OK din prima...

Eh oricum la noi nu era ceva socant ca anu trecut i-am anuntat ca vrem sa ne casatorim... si au zis ok... dar mai incolo... nici noi nu vroiam imediat dar vroiam sa fie in tema... Si de atunci am aruncat pastila... "stiti noi o sa vrem inainte de nunta sa stam impreuna"... si atunci au zis ceva de genu : "mai vorbim"...

El este al doilea prieten pe care l-au cunoscut ai mei, (primul a fost cand aveam 14 ani)... cu toate ca toata viata am stat numai cu ei... dar nu eram eu genu care sa le povestesc ca am prieten si altele... Pe el l-am prezentat cand deja eram impreuna de cateva luni bune... tot asa de frica reactiilor...

Astazi totusi ai mei m-au lasat cu gura cascata si placut, foarte placut surprinsa...

Hai ca ma bag si eu la culcarica... ca deja ma intrec cu gluma, iar sincer tastele parca stau sa fuga... bine nu stiu daca ele sau ochii mei...

Luna 16 iun 2009 07:14:01

Re: Jurnalul unei reusite - Extasssy alias Anca
 
Neata, d-ra Vointa :) !

Las si la tine floricele sa incepi bine ziua si un pic de motivatie ;) ! Alege ce iti place :x


http://www.blogdejardineria.com/wp-c...mis-flores.jpg

http://www.pinturasmonopol.com/monop...os/modelos.jpg

Luna 16 iun 2009 07:16:45

Re: Jurnalul unei reusite - Extasssy alias Anca
 
Ieri am facut o zumba salsa, nu-ti spun ce-am transpirat (bine, erau si 29 de grade in camera :D). Ideea e ca eu cu greu transpir si asta a scos apa din mine, la propriu. :D

Am uitat sa pun minutele in mesajul de ieri. Facem 30 de minute de zumbilici, repetandu-le pe cele ce-mi placeau (calypso, hip-hop si/sau salsa).

Pupicei si astept impresii ;;):x

Extasssy 16 iun 2009 14:38:46

Re: Jurnalul unei reusite - Extasssy alias Anca
 
Buna fetelor si dragul meu jurnal,

Astazi am reusit sa-mi cumpar un cantar klumea... ca sa nu imi mai dea mereu ce valoare vrea el... Si m-am cantari acum 15 min si aveam 94.1 kg... Ceea ce este ok... probabil ca e de vina si faptul ca in ultimile 2 ore am baut cam 2 l de apa si ca sunt mancata si asa mai depare... sau poate pur si simplu asta este greutatea mea si cantarul celalat nu reflecta realitatea... sau cine stie... oricum nici nu vreau sa ma gandesc la varianta in care m-am ingrasat...

Oricum macar acum o sa ma pot cantarii mereu... si voi fi si sigura de greutatea mea...

mishutza 16 iun 2009 14:42:27

Re: Jurnalul unei reusite - Extasssy alias Anca
 
Extasy,eu cand ma cantaresc ziua imbracata,nu conteaza cand peste zi,am cu peste 2 kg mai mult,cu cat e mai spre seara,cu atat e mai mult.
Daca ma cantaresc dezbracata,e cu siguranta un kil mai mult.Deci cantareste-te corect,dimineata,pe stomacul gol,cam la 20 de minute dupa ce te-ai trezit,si eventual dupa ce ai trecut o tura pe la nenea toaleta.


Ora este GMT +2. Ora este acum 16:05:33.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO