forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnalul unei reusite - Extasssy alias Anca (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnalul-unei-reusite-extasssy-alias-anca-602.html)

Extasssy 16 iun 2009 14:45:13

Re: Jurnalul unei reusite - Extasssy alias Anca
 
Citat:

Anterior postat de mishutza (Post 11696)
Extasy,eu cand ma cantaresc ziua imbracata,nu conteaza cand peste zi,am cu peste 2 kg mai mult,cu cat e mai spre seara,cu atat e mai mult.
Daca ma cantaresc dezbracata,e cu siguranta un kil mai mult.Deci cantareste-te corect,dimineata,pe stomacul gol,cam la 20 de minute dupa ce te-ai trezit,si eventual dupa ce ai trecut o tura pe la nenea toaleta.

Oricum maine dimineata imediat dupa trezire si vizita pe la toaleta aveam de gand sa ma cantaresc... Dar eram curioasa :D

aussie_girl 16 iun 2009 20:23:06

Re: Jurnalul unei reusite - Extasssy alias Anca
 
eu m-am cantarit dimineata..am vazut c aintr-o saptamana am dat 800 de grame...banuiesc ca a fost socul..pfftt..inseamna ca saptamana viitoare o sa fie si mai putin?

poate ca nu..ca am de gand sa adaug ceva miscare..dansurile de le faci tu Extasssy..:)

Slabuta 16 iun 2009 20:51:24

Re: Jurnalul unei reusite - Extasssy alias Anca
 
Citat:

Anterior postat de Extasssy (Post 11697)
Oricum maine dimineata imediat dupa trezire si vizita pe la toaleta aveam de gand sa ma cantaresc... Dar eram curioasa :D

Citat:

Anterior postat de Extasssy (Post 11695)
Buna fetelor si dragul meu jurnal,

Astazi am reusit sa-mi cumpar un cantar klumea... ca sa nu imi mai dea mereu ce valoare vrea el... Si m-am cantari acum 15 min si aveam 94.1 kg... Ceea ce este ok... probabil ca e de vina si faptul ca in ultimile 2 ore am baut cam 2 l de apa si ca sunt mancata si asa mai depare... sau poate pur si simplu asta este greutatea mea si cantarul celalat nu reflecta realitatea... sau cine stie... oricum nici nu vreau sa ma gandesc la varianta in care m-am ingrasat...

Oricum macar acum o sa ma pot cantarii mereu... si voi fi si sigura de greutatea mea...

Vad ca ai facut o achizitie :D Sa il stapanesti cu noroc si sa fie prietenul tau cel mai bun :D

Anca,, cum a zis si Mishutza, cantarirea adevarata se face dimineata, dupa toate procedurile facute, atunci vezi greutatea reala. :)

Ia zi, ne dai maine o veste buna? :D

Pupicei si floricele pentru Anca ambitioasa :)

http://dl10.glitter-graphics.net/pub...vjt6949tze.jpg

Extasssy 16 iun 2009 23:02:12

Re: Jurnalul unei reusite - Extasssy alias Anca
 
Citat:

Anterior postat de aussie_girl (Post 11722)
eu m-am cantarit dimineata..am vazut c aintr-o saptamana am dat 800 de grame...banuiesc ca a fost socul..pfftt..inseamna ca saptamana viitoare o sa fie si mai putin?

poate ca nu..ca am de gand sa adaug ceva miscare..dansurile de le faci tu Extasssy..:)

Dansurile alea sunt superbe... am incercat si eu azi putin din ele... nu mult... dar m-au innebunit... acum dupa ce termin de citit tot de pe forum ma apuc de o tura de abdomene + dansuri...
Cea care le-a practicat a fost Luna, si ea spunea ca chiar a slabit frumos cu ele... sper sa avem si noi acelasi noroc...
Deci aussie_girl, avand in vedere ca ne apucam amandoua cam in acelasi timp, ce zici? Peste 2 saptamani vedem ce si cum? Poate o convingem si pe Luna sa ni se alature... si cum Misutza si Slabuta sunt cu tae-bo-ul noi sa fim cu dansurile, .... CLUBUL DANSATOARELOR :D



Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 11728)
Vad ca ai facut o achizitie :D Sa il stapanesti cu noroc si sa fie prietenul tau cel mai bun :D

Anca,, cum a zis si Mishutza, cantarirea adevarata se face dimineata, dupa toate procedurile facute, atunci vezi greutatea reala. :)

Ia zi, ne dai maine o veste buna? :D

Pupicei si floricele pentru Anca ambitioasa :)

http://dl10.glitter-graphics.net/pub...vjt6949tze.jpg

Multumesc, multumesc pentru floricele... sunt superbe...

Eu de ceva timp ma tot lupt cu cantarul si mi-am luat unu care era asa de bun ca la fiecare cantarire arata alta greutate... si cu diferente de 4-5 kg in plus sau minus...

Azi am ajuns prin Altex si am zis ca nu plec de acolo fara cantar... Si uite ca nu am plecat... Sunt tare mandra de noua achizitie, si chiar imi doresc sa-mi fie cel mai bun prieten... si dupa cum a zis si Lapusneanu :"Daca voi nu ma vreti, eu va vreu", asa si eu... Daca el nu vrea sa-mi fie cel mai bun prieten, ce daca, ca eu vreau... si o sa fac tot ce imi sta in putere sa-l fac sa-mi arate numai ce vreau eu sa arate... si anume kg in minus... :P


In alta ordine de idei, vreau sa va multumesc tuturor pentru sfaturile si urarile ce au precedat evenimentele de ieri... Stiti voi... cu mutatul...
Va multumesc pentru cuvintele calde si pentru incurajari... sunt convinsa ca va fi o perioada plina de impliniri... de care ne v-om bucura cu totii.
Astazi am avut, pentru prima oara, sarcina de a face pe gospodina, si am primit laude... Deci e de bine... Asta avand in vedere ca puiu este groaznic de mofturos cand vine vorba de mancare...


Acum continui ce mai e de citit pe aici si apoi sportul... Si daca nu mai intru sa va las vre-un mesaj va doresc de pe acum o noapte racoroasa (eu zici ca fac sauna la ce cald e la mine in camera), vise dintre cele mai placute, si bineinteles: Spor la Slabit!

Luna 16 iun 2009 23:17:36

Re: Jurnalul unei reusite - Extasssy alias Anca
 
Seara buna :)
Lady Luna deja practica dansurile [*19*]
Ieri am facut o zumba salsa si azi o zumba calypso ;;)

Extasssy 16 iun 2009 23:23:14

Re: Jurnalul unei reusite - Extasssy alias Anca
 
Citat:

Anterior postat de Luna (Post 11808)
Seara buna :)
Lady Luna deja practica dansurile [*19*]
Ieri am facut o zumba salsa si azi o zumba calypso ;;)

Ma scuzati Lady Luna:-s... chiar nu stiam... aveam impresia ca doar le-ai practicat... ca acum te axezi pe alte metode de slabire...
Sa-mi fie rusine :))

Eh lasa ca e foarte bine... Si eu cum postez mesajul asta ma echipez de dans [*hip-hop*] Cred ca o sa ma bag la niste hip-hop... si asa imi place la nebunie muzica hip-hop deci imbin utilul cu placutul... Si asa mai invat si eu miscari noi de dans... :P...

Te pupic... ca ma asteapta hip-hopul... si apoi iubitele abdomene pe care ieri le-am neglijat :(( si care sigur au plans de dorul meu :))

Somnic placut si racoros...

Luna 17 iun 2009 00:05:44

Re: Jurnalul unei reusite - Extasssy alias Anca
 
Citat:

Anterior postat de Extasssy (Post 11809)
Ma scuzati Lady Luna:-s... chiar nu stiam... aveam impresia ca doar le-ai practicat... ca acum te axezi pe alte metode de slabire...
Sa-mi fie rusine :))

Eh lasa ca e foarte bine... Si eu cum postez mesajul asta ma echipez de dans [*hip-hop*] Cred ca o sa ma bag la niste hip-hop... si asa imi place la nebunie muzica hip-hop deci imbin utilul cu placutul... Si asa mai invat si eu miscari noi de dans... :P...

Te pupic... ca ma asteapta hip-hopul... si apoi iubitele abdomene pe care ieri le-am neglijat :(( si care sigur au plans de dorul meu :))

Somnic placut si racoros...

Azi am facut 150 abdomene (3 serii de 50), 2 serii ex solduri 30 pe fiecare parte +altele + o zumba calypso = 26 minute.

Ma bag cu voi la subtiere zumbilitica :))

Noapte odihnitoare si tie :)

Si sa stapanesti sanatoasa cantarul sa iti arate din ce in ce mai putin ! :x:x:x

aussie_girl 17 iun 2009 07:11:29

Re: Jurnalul unei reusite - Extasssy alias Anca
 
lady luna si missy anca :) ma bag si eu clar in clubul dansatoarelor...deci SUNT CU VOI!!

sa vedem cum suntem peste doua saptamani..adica 28 Iunie...:D

va pupicesc si ma duc pe la mine in casuta sa scriu ce "minuni" am mesterit azi..:-)

Luna 17 iun 2009 08:36:01

Re: Jurnalul unei reusite - Extasssy alias Anca
 
Ancuta, 'neata in primul rand :) !

Te-ai uitat in oglinda ? Daca nu, fa-o :D
La mine la abdomen se vede. Nu in partea anterioara a corpului, ci pe laterale, unde-s muchii oblici. Acolo nu mai e bombat ;;) A inceput sculptura :P

Aussie, nu stiu cum vor fi astea 2 sapt de zumbe, ca eu in maxim 2-3 zile intru in perioada critica si ma tine o saptamana, deci fix cam pana pe 27-28 x-( Si nu ar fi nimic, daca nu m-as simti rau :(

UIte, eu propun ca in intervalul asta propus de tine, fiecare sa faca, iar apoi, la sfarsit sa spuna ce a obtinut, dar specificand nr de zile in care efectiv a zumbait :). Pt ca la mine nu vor fi 2 sapt, ci poate 6 zile.
Adica sa vedem concret randamentul,in fc de nr de zile si de nr de filmulete.
A, si sa specificam pe care dintre ele le-am facut :x, sa vedem care da mai bune rezultate ;;)

Eu sunt fan zumba salsa, calypso si hip-hop ;;)

Anca, pupici si asteptam cifre, Missy , hihihi! :x:"> Ce zice noul membru al casei ? Cel cu baterii vreau sa zic :D

O zi nice ! >:D<

Extasssy 17 iun 2009 08:44:26

Re: Jurnalul unei reusite - Extasssy alias Anca
 
Citat:

Anterior postat de Luna (Post 11852)
Ancuta, 'neata in primul rand :) !

Te-ai uitat in oglinda ? Daca nu, fa-o :D
La mine la abdomen se vede. Nu in partea anterioara a corpului, ci pe laterale, unde-s muchii oblici. Acolo nu mai e bombat ;;) A inceput sculptura :P

Aussie, nu stiu cum vor fi astea 2 sapt de zumbe, ca eu in maxim 2-3 zile intru in perioada critica si ma tine o saptamana, deci fix cam pana pe 27-28 x-( Si nu ar fi nimic, daca nu m-as simti rau :(

UIte, eu propun ca in intervalul asta propus de tine, fiecare sa faca, iar apoi, la sfarsit sa spuna ce a obtinut, dar specificand nr de zile in care efectiv a zumbait :). Pt ca la mine nu vor fi 2 sapt, ci poate 6 zile.
Adica sa vedem concret randamentul,in fc de nr de zile si de nr de filmulete.
A, si sa specificam pe care dintre ele le-am facut :x, sa vedem care da mai bune rezultate ;;)

Eu sunt fan zumba salsa, calypso si hip-hop ;;)

Anca, pupici si asteptam cifre, Missy , hihihi! :x:"> Ce zice noul membru al casei ? Cel cu baterii vreau sa zic :D

O zi nice ! >:D<


Neatza... neatza sunt deacord cu propunerea ta...

Aseara m-am distrat cu zumba pana nu am mai putut respira... Am facut Zumba hip-hop si Zumba brate si talie.

Prietenu... nu mai arata 94.1kg ci 93.5 ceea ce inseamana ca in ultima saptamana nu am mai dat jos... :(( asta nu imi place deloc...
Gata nu mai ratez nici o zi de gimnastica si orice altceva...

Va pup acum si vb mai tarzior..


Ora este GMT +2. Ora este acum 00:23:48.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO