forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnalul unei slabute inghitita de-o obeza: Carmenka (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnalul-unei-slabute-inghitita-obeza-carmenka-3329.html)

rozica1965 11 feb 2011 09:20:27

Re: Jurnalul unei slabute inghitita de-o obeza: Carmenka
 
Citat:

Anterior postat de carmenka (Post 519939)
Oooof, ca numai aiureli scriu in jurnal. N-as putea sa am si ceva de lauda (in afara reducerii carnii din meniuri)...Deci pregatiti pietrele:

Azi mi-am facut un castronoi imens de salata asortata cu cas de vaca. Am mancat la pranz si seara si...noaptea, la 12.00 cand am venit din oras, pana am terminat castronoiul. Bun! Dar cum casul se cad dusese si dadeai cu pusca dupa el prin castron, taman la 12 noaptea imi trece prin cap sa plusez cu branza telemea de capra. Si am plusat, si am plusat, si in castron, si feliute care ajungeau direct in gura mea, pana am dovedit 3/4 dintr-o bucata care era cam cat palma cu degete indoite. Habar n-am cat inseamna in gramaj, ca branza era luata de la tarani, deci nu stiu cat avea bucata din care am mancat. Apoi am luat ca ”bonus” si o mana de fistic, pe care i-am mancat multumita ca o purcea. Cred ca voi retine apa ca dromaderul maine...

:)):)):)):))...Tare haioasa esti cu masa ta de la miezul noptii...:)):)):))
Stiu cum e sa bagi asaaaaaaaaaa in dusmanie parca.....:)):)):))
Eu nu am inteles....esti vegetariana?.....sau de ce elimini carnea?:-/:-/:-/:-/....eu cred ca niste peste pe tigaia de teflon fara ulei nu ti-ar face nici un rau seara....chiar e recomandat si pieptul de pui la fel....si nici foame la 12 noaptea nu ti-ar mai fii...:-*:-*

carmenka 22 feb 2011 15:56:13

Re: Jurnalul unei slabute inghitita de-o obeza: Carmenka
 
Draga Jurnalule,

Mananc de vreo 2 zile numai prostii. De pilda, covrigi uscati! Am luat o funie cand am trecut prin Obor si de atunci ”lucrez” cu dintii la ea. Acuma, nu stiu daca e pe autosugestie, dar am senzatia ca am facut o burta de luna a 3-a spre a 4-a si ca am falci de hamster mancat.
In rest, sunt bine! :D

Eu cred ca, in ritmul asta, voi fi SLABUTA ANULUI 2020!;;)

@Rozicuto: eu mancam carne in prostie, fiind o carnivora inraita. Adica, minim o pulpa intreaga de pui la o masa, iar uneori aveam carne la toate mesele, fie mezeluri + friptura+carne din ciorba/supa, fie altfel. Deci strangeam urat la greu. La un moment dat au inceput sa mi se umfle picioarele la glezna, de nu se mai vedea si sa am niste constipatii atat de crunte, incat ajunsesem sa sangerez la fiecare scaun putin mai tare (am hemoroizi cat incape). Si nevoia m-a adus la un consum limitat de carne. Nu-s vegetariana, ca am doctori in familie care nu ma lasa, dar daca ar fi dupa mine as incerca creo 2 ani, macar, sa vad cum functionez pe meniu ”nutret”! :P Ca tare bine ma simt in posturi!

Va pup pe toate slăbuțele, șefe sau subalterne! >:D<

rozica1965 22 feb 2011 16:00:08

Re: Jurnalul unei slabute inghitita de-o obeza: Carmenka
 
Citat:

Anterior postat de carmenka (Post 538785)
Draga Jurnalule,

Mananc de vreo 2 zile numai prostii. De pilda, covrigi uscati! Am luat o funie cand am trecut prin Obor si de atunci ”lucrez” cu dintii la ea. Acuma, nu stiu daca e pe autosugestie, dar am senzatia ca am facut o burta de luna a 3-a spre a 4-a si ca am falci de hamster mancat.
In rest, sunt bine! :D

Eu cred ca, in ritmul asta, voi fi SLABUTA ANULUI 2020!;;)

@Rozicuto: eu mancam carne in prostie, fiind o carnivora inraita. Adica, minim o pulpa intreaga de pui la o masa, iar uneori aveam carne la toate mesele, fie mezeluri + friptura+carne din ciorba/supa, fie altfel. Deci strangeam urat la greu. La un moment dat au inceput sa mi se umfle picioarele la glezna, de nu se mai vedea si sa am niste constipatii atat de crunte, incat ajunsesem sa sangerez la fiecare scaun putin mai tare (am hemoroizi cat incape). Si nevoia m-a adus la un consum limitat de carne. Nu-s vegetariana, ca am doctori in familie care nu ma lasa, dar daca ar fi dupa mine as incerca creo 2 ani, macar, sa vad cum functionez pe meniu ”nutret”! :P Ca tare bine ma simt in posturi!

Va pup pe toate slăbuțele, șefe sau subalterne! >:D<

Am inteles acum....si tare mi-a placut chestia cu slabuta anului 2020....cred ca si eu te voi insotii atunci....>:)>:)>:)

Sand 22 feb 2011 17:41:12

Re: Jurnalul unei slabute inghitita de-o obeza: Carmenka
 
Citat:

Anterior postat de carmenka (Post 538785)
In rest, sunt bine! :D
Va pup pe toate slăbuțele, șefe sau subalterne! >:D<

Hei salut,:)

Te pup si eu si ... poftesc la covrigeii aia mici.:">

carmenka 24 feb 2011 14:25:17

Re: Jurnalul unei slabute inghitita de-o obeza: Carmenka
 
Rozico, pai aici tu trebuia, dimpotriva, sa intervii si sa spui ca nu-i adevarat, ca de fapt noi o sa fim slabutele anului 2011, ca vom reusi inca de anul asta! :)):))

Sandy-belle, te tzuc cu drag! Nu mai pofti la covrigii aia ca sunt cah! Fac colacei pe taliuta si noi nu vrem asta. Eu as vrea sa-ti dau pofta de slabit, nu de covrigei, dar daca nu-mi mai tace gura si tot ma fura peisajul, ce sa fac?! Oricum, pana la sfarsitul anului astuia sunt HOTARATA sa am cu 10 kg mai putin, daca nu sa ajung la target. Un efort posibil, zic eu, daca sunt consecventa si cu sportul si nici nu mai exagerez cu poftele!

Din fericire, m-am reabilitat cu dieta si sportul. Am scapat de perioada covrigilor si fara modificari majore pe cantar (cateva sute de grame, care deja s-au dus). Vad ca sunt cumintica, nu-mi fie de deochi! Sper sa o tin tot asa si sper sa fie asta anul in care sa ma simt frumoasa, sanatoasa, normala, in forma, mandra de mine, in sfarsit!

Astazi mananc supa de legume cu smantana slaba, ghiveci, ciuperci umplute, iaurt.

Pupici, slabanoageloooo! :D>:D<

rozica1965 24 feb 2011 18:47:25

Re: Jurnalul unei slabute inghitita de-o obeza: Carmenka
 
Citat:

Anterior postat de carmenka (Post 542553)
Rozico, pai aici tu trebuia, dimpotriva, sa intervii si sa spui ca nu-i adevarat, ca de fapt noi o sa fim slabutele anului 2011, ca vom reusi inca de anul asta! :)):))

Sandy-belle, te tzuc cu drag! Nu mai pofti la covrigii aia ca sunt cah! Fac colacei pe taliuta si noi nu vrem asta. Eu as vrea sa-ti dau pofta de slabit, nu de covrigei, dar daca nu-mi mai tace gura si tot ma fura peisajul, ce sa fac?! Oricum, pana la sfarsitul anului astuia sunt HOTARATA sa am cu 10 kg mai putin, daca nu sa ajung la target. Un efort posibil, zic eu, daca sunt consecventa si cu sportul si nici nu mai exagerez cu poftele!

Din fericire, m-am reabilitat cu dieta si sportul. Am scapat de perioada covrigilor si fara modificari majore pe cantar (cateva sute de grame, care deja s-au dus). Vad ca sunt cumintica, nu-mi fie de deochi! Sper sa o tin tot asa si sper sa fie asta anul in care sa ma simt frumoasa, sanatoasa, normala, in forma, mandra de mine, in sfarsit!

Astazi mananc supa de legume cu smantana slaba, ghiveci, ciuperci umplute, iaurt.

Pupici, slabanoageloooo! :D>:D<

Buna Carmen...>:D<
Cum sa mai zic asa daca in ultimele doua luni am avut rezultate proaste?....Eheeeeeeeee....ce planuri aveam eu pt anul asta............:-/:-/:-/:-/:D..

Sand 06 mar 2011 04:52:54

Re: Jurnalul unei slabute inghitita de-o obeza: Carmenka
 
Citat:

Anterior postat de carmenka (Post 542553)
...pana la sfarsitul anului astuia sunt HOTARATA sa am cu 10 kg mai putin, daca nu sa ajung la target. Un efort posibil, zic eu, daca sunt consecventa si cu sportul si nici nu mai exagerez cu poftele!

Din fericire, m-am reabilitat cu dieta si sportul. Am scapat de perioada covrigilor si fara modificari majore pe cantar (cateva sute de grame, care deja s-au dus). Vad ca sunt cumintica, nu-mi fie de deochi! Sper sa o tin tot asa si sper sa fie asta anul in care sa ma simt frumoasa, sanatoasa, normala, in forma, mandra de mine, in sfarsit!

Astazi mananc supa de legume cu smantana slaba, ghiveci, ciuperci umplute, iaurt.

Buna:),

Iti doresc mult succes, sa-ti implinesti dorinta anul acesta. Mananci foarte bine, bravo tie. Si eu sper sa slabesc macar 10 Kg. anul asta.:D

Cred ca de fapt cultivarea willpower-ului sau nu stiu cum sa-i zic, a vointei - este cea mai importanta in curele de slabire, in diete. De fapt la orice in viata. Sa invatam sa ne autoeducam sa facem ceea ce trebuie si nu ceea ce avem chef sau pofta...in cazul asta (apropo de dieta). Banuiesc ca dezvoltarea vointei nu poate sa duca decat la chestii pozitive in viata, sa-i influenteze si pe cei din jur fiindca vazand rezultatele lui x - fac si ei la fel. Isi zic, uite ca se poate. Ma gandesc la copii mai ales dar nu numai, la vecini, rude, amici..cei din cercul tau etc.

Nu ma refer doar la diete de fapt, cred ca willpower-ul ajuta la cap per total. Ajungi sa te enervezi mai putin, sa ai mai mult self-esteem pentru sine, sa nu te mai influenteze si miste chestiile negative din jur chiar asa de tare etc. Sa vezi lucrurile intr-o lumina mai buna in general. E greu sa te schimbi pe tine insati...cine vrea sa-i schimbe pe cei din jur nu prea are cum, slabe sperante. De-abia ne schimbam noi pe noi si aia e ...dificil si greoi. Inertia e mare. Nu poti sa schimbi mediul si imprejurarile, dar poti sa te schimbi pe tine. Macar sa incerci... sa incercam, cu slabitul, cu mancatul sanatos, cu sportul si cu altele.

Gata cu mesajul adanc, scos din putul gandirii mele...:D

:-*>:D<

rozica1965 08 mar 2011 11:38:49

Re: Jurnalul unei slabute inghitita de-o obeza: Carmenka
 
La multi ani Carmen[*1*][*1*][*1*][*1*][*1*]

orhidee 08 mar 2011 17:02:40

Re: Jurnalul unei slabute inghitita de-o obeza: Carmenka
 
Carmenka, marturisesc ca m-a atras titlul jurnalului... mi-am spus... uite-o slabuta cu umor!

De 8 Martie iti urez...
LA MULTI ANI !!! [*56*]

Sand 03 mai 2011 19:24:58

Re: Jurnalul unei slabute inghitita de-o obeza: Carmenka
 
Salut Carmenka,:)

Ce mai faci? Cum merge treaba?


Ora este GMT +2. Ora este acum 13:31:52.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO