forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnalul unei slabute inghitita de-o obeza: Carmenka (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnalul-unei-slabute-inghitita-obeza-carmenka-3329.html)

rozica1965 06 mai 2011 15:24:07

Re: Jurnalul unei slabute inghitita de-o obeza: Carmenka
 
Buna Carmen....te-am mai cautat,dar vad ca demult nu ai mai intrat....:-*

rozica1965 22 mai 2011 19:49:11

Re: Jurnalul unei slabute inghitita de-o obeza: Carmenka
 
Buna din nou Carmen...tot nu ai mai aparut...:-/:-*:-*

carmenka 31 mai 2011 01:29:45

Re: Jurnalul unei slabute inghitita de-o obeza: Carmenka
 
Bună seara, slăbuțelor! Am fost disparută în misiune de ciuguleală :">, dar acum m-am întors. Ce-i drept, cu 3 kg în plus pe cântar, desi pe corp arata mai bine decat altadata, intrucat de sport nu m-am lasat. Oricum, vreau sa scap de kilutele astea 3 pentru început, că din weekendul ăsta dau textila jos, pe la plajă! Ce-mi propun? Să uit de dulciuri, chiar și de ciocolata 85% cacao, că am mai tot gustat în ultima vreme. Nu des, dar suficient cât să se vadă. Să mananc pâine doar o dată la 2 zile, 2 felii toast. Să uit de brânzeturile grase. Să uit de mâncatul de mâncare seara: doar iaurt, 1-2 fructe îmi dau voie.

Orhideea, Rozico, Sand, vă pup cu drag >:D<și sper să ne revedem la o bărfă așa, ca-ntre slăbuțe în devenire! ;;)

Sand 31 mai 2011 17:37:25

Re: Jurnalul unei slabute inghitita de-o obeza: Carmenka
 
Citat:

Anterior postat de carmenka (Post 673600)
... cu 3 kg în plus pe cântar, desi pe corp arata mai bine decat altadata, intrucat de sport nu m-am lasat.

Buna,:)

Nu-i nimic, se duc ele. Bravo ca arata mai bine!!! Tine-o tot asa...adica cu sportul si slabitul!:-*

rozica1965 31 mai 2011 19:15:01

Re: Jurnalul unei slabute inghitita de-o obeza: Carmenka
 
Citat:

Anterior postat de carmenka (Post 673600)
Bună seara, slăbuțelor! Am fost disparută în misiune de ciuguleală :">, dar acum m-am întors. Ce-i drept, cu 3 kg în plus pe cântar, desi pe corp arata mai bine decat altadata, intrucat de sport nu m-am lasat. Oricum, vreau sa scap de kilutele astea 3 pentru început, că din weekendul ăsta dau textila jos, pe la plajă! Ce-mi propun? Să uit de dulciuri, chiar și de ciocolata 85% cacao, că am mai tot gustat în ultima vreme. Nu des, dar suficient cât să se vadă. Să mananc pâine doar o dată la 2 zile, 2 felii toast. Să uit de brânzeturile grase. Să uit de mâncatul de mâncare seara: doar iaurt, 1-2 fructe îmi dau voie.

Orhideea, Rozico, Sand, vă pup cu drag >:D<și sper să ne revedem la o bărfă așa, ca-ntre slăbuțe în devenire! ;;)

Bine ai revenit Carmen..:-*...pai te\ asteptam la barfa:D>:D<

carmenka 01 iun 2011 21:18:54

Re: Jurnalul unei slabute inghitita de-o obeza: Carmenka
 
Seara buna, slabute mari si mici!

Eu am avut o zi neortodoxa azi, in sensul ca am scapat porcul in lăstăriș taman acum 10 minute, deci...

Dimineata a inceput cuminte, cu mine mancand 2 felii piept curcan rece, facut la cuptor, in seara precedenta, alaturi de o salata verde cu rosii si ardei gras.
Am luat apoi o gustare de o banana.

La pranz, salata asortata cu branzeturi (am sfaramat o felie cascaval de capra, o felie urda si o felie mozzarella uda)

Pe la un 17.00 mi s-a facut de ceva dulce si am mancat un iaurt (140 g) in care mi-am pus o lingurita de magiun prune Topoloveni, fara zahar. Dar cum nu prea mi-a placut si mi s-a parut ca am stricat gustul la iaurt, mi-am mai desfacut un al doilea iaurt si l-am mancat gol.

Nici dupa gustarea asta nu eram satisfacuta si m-am uitat lung la magiunul ramas pe masa, vreo 3-4 ore. Asa ca, un pic mai inainte, MI-AM ADUS PAINEA APROAPE (Kornfit, toast dietetic cu seminte) si am uns o felie cu magiun. Apoi am bagat magiunul repede in frigider ca sa ma potolesc, naibii.
Dar cum painea ramasese pe masa, m-am agatat de ea si am mancat, goale, inca 2 felii...Consider iesirea asta cină-cretină.:D

Si-am incalecat pe-o sa si v-am spus barfa asa! #:-s

Evident ca am avut pe ala cu coarne prin preajma in seara asta. Dar ii scot eu untul din el, cu sport!

rozica1965 01 iun 2011 21:22:49

Re: Jurnalul unei slabute inghitita de-o obeza: Carmenka
 
Doamneeeeeeeeee,ce nostima ai fost...:)):)):))....
Uite de aia nu mananc eu nici un fel de paine...;)>:D<

Sand 01 iun 2011 21:26:26

Re: Jurnalul unei slabute inghitita de-o obeza: Carmenka
 
Citat:

Anterior postat de carmenka (Post 675588)
Si-am incalecat pe-o sa si v-am spus barfa asa! #:-s

Buna,:)

Da, a fost draguta barfa dar...face popoul baban. Baga sport tare si ... restul saptamanii ascunde in painea aia.:D

:-*

carmenka 02 iun 2011 01:34:03

Re: Jurnalul unei slabute inghitita de-o obeza: Carmenka
 
Râdeți voi, râdeți, doamnelor, dar mâine e Înălțarea. Si o să înalt și eu în astă Zi Sfântă o rugă să nu mănânc jumate din cozonacul pe lângă care cele 3 felii de pâine de azi vor părea gustarea unui somalez. Amin! ;;)

De ce am cozonac în casă?! Păi, că-s cucernică și țin sărbătorile, de aia! :D

Mă duc să dorm. Noapte bună, slăbuțelor!:-*

P.S. Sand, mie nu-mi poate face nimic popul baban, că m-am ocupat singură de asta! It's done! Uite-at\t de mare: >:D<

Sand 02 iun 2011 03:14:09

Re: Jurnalul unei slabute inghitita de-o obeza: Carmenka
 
Citat:

Anterior postat de carmenka (Post 675688)
Noapte bună, slăbuțelor!:-*

Noapte buna, cred ca acum dormi.:)

Vai ce pofta de cozonac mi-ai facuuut...eu nu stiu sa fac dar aveam pe cineva in familie in Ro care facea cate 20 cand se apuca...o frumusete si buuuni de tot!>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 21:22:16.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO