forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnalul-unei-viitoare-slabute-nicolleta-6532.html)

nicolleta 20 oct 2010 23:51:08

Re: Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta
 
Citat:

Anterior postat de rodica2010 (Post 373358)
Ba am inteles perfect,d-aia ti-am si spus ca de vina sunt cei care ne conduc,nu tara in sine.;)Nu am fost niciodata plecata,dar banuiesc ca e incomparabil.Am reusit sa scap si de ceea ce pusesem pe mine plus 100g in minus.;)Da,s-a mai reglat si tranzitul intestinal.Sunt asa de incantata ca ma apropii de finish-ul asta(ca dupa ce-l voi atinge,incep altul cu un target mai mic...,55kg. poate....;;))incat imi vine sa zbor!:)Sper sa-ti atingi si tu cat mai repede tinta!>:D<

:DBravo,Rodica ,felicitari,ma bucur pentru tine!:)Imi place ambitia ta.Si mai esti si molipsitoare,pentru mine cel putin...:-oAm cam imbulinat-o zilele astea !Abia astept sa termin tura de noapte.Tare rau ma dereglez!Sunt imbalonata si nu reusesc sa ma odihnesc cum trebuie.Dar asta e ultima noapte!
Am observat ca iti doresti sa o ajuti pe Rozica...Da si eu as vrea sa o pot ajuta!Eu cred ca isi doreste cu adevarat sa slabeasca...numai ca nu ii este tocmai usor...Sa o incurajam.Las pe tine mustruluiala ca stii sa o faci:">E nerabdatoare, cred ca de aici pleaca "micile" ei abateri...Eu am fost si sunt inconjurata de persoane obeze si recunosc suferinta lor:mama,o nepoata draga,surorile mamei mele.Nepoata mea a reusit sa slabesca 30kg anul acesta.Este la mentinere acum!sunt tare mandra de ea:x.Si recunoaste cum i s-a schimbat calitatea vietii!E cu totul alta persoana!Radiaza de fericire!Mai vb.Pupici>:D<>:D<

nicolleta 21 oct 2010 00:06:36

Re: Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta
 
Da,Zuzi si din pacate sunt multi romani care trebuie sa faca lucrul asta ca sa razbeasca in viata!Sunt foarte revoltata ca nu putem si noi sa fim ca ei!Chiar daca facem un concediu in alta tara,trebuie sa muncesti un an ca sa strangi banii necesari!:-s.Nu mai spun pentru cei tineri cat e de greu sa razbeasca.Fac una,doua facultati,mai fac si masterate,doctorate,invata una,doua limbi straine si apoi ajung sa vanda la un magazin nonstopx-(Cand vad ca nu se mai poate ,pleaca in alta tara si ajung sa faca munci pe care le pot face cu 8 clase.Unde e dreptatea?
Sunt multe de spus pe aceasta tema!Eu nu ma pot abtine!:(Hai sa fim mai optimiste si sa ne concentram pe familiile noastre si pe idealurile noastre!Pupici>:D<>:D<

rodica2010 21 oct 2010 08:06:59

Re: Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta
 
Citat:

Anterior postat de nicolleta (Post 374244)
:DBravo,Rodica ,felicitari,ma bucur pentru tine!:)Imi place ambitia ta.Si mai esti si molipsitoare,pentru mine cel putin...:-oAm cam imbulinat-o zilele astea !Abia astept sa termin tura de noapte.Tare rau ma dereglez!Sunt imbalonata si nu reusesc sa ma odihnesc cum trebuie.Dar asta e ultima noapte!
Am observat ca iti doresti sa o ajuti pe Rozica...Da si eu as vrea sa o pot ajuta!Eu cred ca isi doreste cu adevarat sa slabeasca...numai ca nu ii este tocmai usor...Sa o incurajam.Las pe tine mustruluiala ca stii sa o faci:">E nerabdatoare, cred ca de aici pleaca "micile" ei abateri...Eu am fost si sunt inconjurata de persoane obeze si recunosc suferinta lor:mama,o nepoata draga,surorile mamei mele.Nepoata mea a reusit sa slabesca 30kg anul acesta.Este la mentinere acum!sunt tare mandra de ea:x.Si recunoaste cum i s-a schimbat calitatea vietii!E cu totul alta persoana!Radiaza de fericire!Mai vb.Pupici>:D<>:D<

E f. greu in tura de noapte!:(Am lucrat si eu o perioada(si eram tinerica atunci!)si stiu cat e de greu.Cand ajungi acasa nu te ia somnul,auzi galagie,organismul e obisnuit sa fie treaz.....Of! Bine ca scapi!De ce nu iei ceai "ZEIN"?Eu acum nu-mi permit ca e cam scump(70 si ceva de ron),dar cum dau de bani,o sa-mi cumpar iar.;)Ajuta si la slabit! Sa stii ca si eu am mai multa incredere in mine acum si sunt fericita ca am reusit sa arat cat de cat omeneste,din nou.Nu-mi era greu in miscari,imi era greu cand ma vedeam in oglinda!:(Da,imi doresc s-o ajut pe Rozi pt. ca stiu ca inceputul e cel mai greu,te descurajezi de la primele semne de rezistenta ale corpului. Doar ca eu acum stiu ca pana la coada va ceda,iar noi vom invinge!;)Asta trebuie sa inteleaga si ea.Si va intelege!Sper!>:D<

nicoleta100 21 oct 2010 12:12:02

Re: Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta
 
[/QUOTE
Multumesc,asemeni si tie!:).Tu ce faci?Cum merge dieta?Succes!:-*[/QUOTE]
SALUTARE!
Sa ai o zi minunata!
Dieta merge bine ,kg mai greu!!!:-s
http://www.grottacafe.ro/images/cafea341.jpg

amy0404 21 oct 2010 16:12:39

Re: Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta
 
Buna Nicoleta! :)
Am trecut pe la tine in casuta sa iti urez o zi minunata si sa te felicit pt kg pierdute! :-*
Mult succes! >:D<

nicolleta 22 oct 2010 06:55:41

Re: Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta
 
Citat:

Anterior postat de amy0404 (Post 375013)
Buna Nicoleta! :)
Am trecut pe la tine in casuta sa iti urez o zi minunata si sa te felicit pt kg pierdute! :-*
Mult succes! >:D<

Salutare,
Iti multumesc,Amy!
Tu ce mai faci?O zi buna si tie!:)

nicolleta 22 oct 2010 06:58:10

Re: Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta
 
Buna dimineata,Nico!
Eeeeeeei,mie imi spui de kg astea,greu mai pleaca de la noi!Dar lasa ca le venim noi de hac,nu-i asa?Pupici:-*

nicolleta 22 oct 2010 07:11:56

Re: Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta
 
Citat:

Anterior postat de rodica2010 (Post 374358)
E f. greu in tura de noapte!:(Am lucrat si eu o perioada(si eram tinerica atunci!)si stiu cat e de greu.Cand ajungi acasa nu te ia somnul,auzi galagie,organismul e obisnuit sa fie treaz.....Of! Bine ca scapi!De ce nu iei ceai "ZEIN"?Eu acum nu-mi permit ca e cam scump(70 si ceva de ron),dar cum dau de bani,o sa-mi cumpar iar.;)Ajuta si la slabit! Sa stii ca si eu am mai multa incredere in mine acum si sunt fericita ca am reusit sa arat cat de cat omeneste,din nou.Nu-mi era greu in miscari,imi era greu cand ma vedeam in oglinda!:(Da,imi doresc s-o ajut pe Rozi pt. ca stiu ca inceputul e cel mai greu,te descurajezi de la primele semne de rezistenta ale corpului. Doar ca eu acum stiu ca pana la coada va ceda,iar noi vom invinge!;)Asta trebuie sa inteleaga si ea.Si va intelege!Sper!>:D<

Buna dimineata,Rodica!Te-ai trezit?
Nu am stiut de acest ceai!Am intrat pe net si am citit despre el.In afara de faptul ca e cam scump,se pare ca e f. bun. multumesc pentru pont:)
Cred ca Rozi,e foarte constienta de ceea ce face,numai ca are nevoie de cata un imbold!:-oEi de parca numai ea!Eu ar trebui sa schimb tikerul la 69.8,dar nu ma indur!Poate e doar dereglarea dupa sch. de noapte.Vad maine!:((Pupici:-*O zi buna!>:D<

rodica2010 22 oct 2010 13:18:52

Re: Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta
 
Citat:

Anterior postat de nicolleta (Post 375603)
Buna dimineata,Rodica!Te-ai trezit?
Nu am stiut de acest ceai!Am intrat pe net si am citit despre el.In afara de faptul ca e cam scump,se pare ca e f. bun. multumesc pentru pont:)
Cred ca Rozi,e foarte constienta de ceea ce face,numai ca are nevoie de cata un imbold!:-oEi de parca numai ea!Eu ar trebui sa schimb tikerul la 69.8,dar nu ma indur!Poate e doar dereglarea dupa sch. de noapte.Vad maine!:((Pupici:-*O zi buna!>:D<

Nu,la ora aia chiar nu ma trezisem.Asa e!Toate avem nevoie de incurajari si de sustinere.Eu tineam de un an si eram gata sa renunt cand,spre norocul meu am dat de forum si am gasit aici sprijin.Eu zic sa schimbi tickerul pt.ca asa te mai motiveaza.;)Eu il schimb la fiecare suta de grame tocmai in ideea asta si de-a ma obliga sa nu uit ca n-am voie sa ma ingras la loc.Azi,de exemplu,l-am mai mutat cu 200 de grame.;;)Ceaiul e f.bun daca ai probleme cu tranzitul.;)Sa ai o zi frumoasa.>:D<

amy0404 22 oct 2010 16:35:18

Re: Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta
 
Citat:

Anterior postat de nicolleta (Post 375599)
Salutare,
Iti multumesc,Amy!
Tu ce mai faci?O zi buna si tie!:)

Eu?! :D Sunt bagata toata in sifonier :)) Am un botez maine si nu stiu cu ce sa ma imbrac.


Ora este GMT +2. Ora este acum 16:22:57.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO