forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnalul unui nou inceput :) - estera1990 (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnalul-unui-nou-inceput-estera1990-12634.html)

estera1990 15 feb 2015 10:34:54

Re: Jurnalul unui nou inceput :) - estera1990
 
Buna fetelor,am revenit azi cu forte proaspete:) multumesc de incurajari,mi-au prins bine:) avem astazi in meniu un iaurt simplu, jumatate de chifla, o feliuta mica de salam si gogosari in otet :D da,eu combin iaurtul cu muraturile:))) mi-e pofta de gogosarii aia rosii din frigi :D ok,vb mai tarziu sa vedem cum continuam meniul. Azi nu apuc sa fac sport:( dar recuperez maine :D

lidiuta 15 feb 2015 17:32:50

Re: Jurnalul unui nou inceput :) - estera1990
 
Ma bucur ca ai slabit si ca esti multumita cu ce ai realizat. Eu am fost in Capitala, la rude care gatesc si mananca f mult si care nu se simt bine pana nu ma vad si pe mine ghiftuita.:DNoroc ca n-am stat mult si ca m-am miscat.
Acum trec la sport, mi-am pregatit pt maine la pranz friptura cu broccoli, dimineata cred ca mananc paine integrala cu putin cascaval si iaurt, la gustari am fructe si seminte, iar seara supa.
O dupa-amiaza frumoasa, spor in toate!:)>:D<

glimmer 15 feb 2015 21:29:05

Re: Jurnalul unui nou inceput :) - estera1990
 
Citat:

Anterior postat de lidiuta (Post 1374665)
Ma bucur ca ai slabit si ca esti multumita cu ce ai realizat. Eu am fost in Capitala, la rude care gatesc si mananca f mult si care nu se simt bine pana nu ma vad si pe mine ghiftuita.:DNoroc ca n-am stat mult si ca m-am miscat.
Acum trec la sport, mi-am pregatit pt maine la pranz friptura cu broccoli, dimineata cred ca mananc paine integrala cu putin cascaval si iaurt, la gustari am fructe si seminte, iar seara supa.
O dupa-amiaza frumoasa, spor in toate!:)>:D<

Vaaaaai, ce pofta mi-ai facut de broccoli! Eu ma plang de cateva zile mamei sa imi aduca, dar nu stie sa il gateasca si nu se aventureaza. Abia astept sa ies din spital sa imi fac singura si sa il devorez! :x

Estera, nu iti fa griji! Revii maine cu sportul! :* Nu am incercat muraturi cu iaurt inca :))

estera1990 16 feb 2015 12:12:59

Re: Jurnalul unui nou inceput :) - estera1990
 
:)) da,mi-am dat seama ca e ciudata combinatia,na...ciudat,dar imi place:)) mai stiam pe cineva care manca dulceata cu telemea si eram socata:))) ce mai pitici avem :D Ieri am mancat cam putin cu toate vizitele in care nu m-am atins de nimic ca nu avea de ce :)) astazi am inceput ziua cu lapte si cereale,pranzul e in ceata deocamdata...am in plan sa fac 1 mila cu leslie si bici, imi arata cantarul 59.5:(( Da,ce mult a contat o masa deplasata... sper sa revin repede la 59 si sa continui tot in jos:D

riky 16 feb 2015 12:21:53

Re: Jurnalul unui nou inceput :) - estera1990
 
Citat:

Anterior postat de estera1990 (Post 1374687)
:)) da,mi-am dat seama ca e ciudata combinatia,na...ciudat,dar imi place:)) mai stiam pe cineva care manca dulceata cu telemea si eram socata:))) ce mai pitici avem :D Ieri am mancat cam putin cu toate vizitele in care nu m-am atins de nimic ca nu avea de ce :)) astazi am inceput ziua cu lapte si cereale,pranzul e in ceata deocamdata...am in plan sa fac 1 mila cu leslie si bici, imi arata cantarul 59.5:(( Da,ce mult a contat o masa deplasata... sper sa revin repede la 59 si sa continui tot in jos:D

Ohayo! Asa mi se intampla si mie daca exagerez o zi, gen mananc un dulce, sau o mini pita! imi arata cantarul cu 500 g -1 kg mai mult a doua zi....dar a treia zi revine la normal, nu-i bai!

Who`s Leslie? Am pierdut contactul cu bicicleta...dar m-ai facut curioasa.:-/

estera1990 16 feb 2015 12:36:10

Re: Jurnalul unui nou inceput :) - estera1990
 
Bunaaa, e un program super: walking with leslie sansone,1mile, e mai pentru incepatori zic eu :P Pentru mine e destul de solicitant,abia ajung la sfarsit :D eu m-am indragostit de bicicleta mea,ea mi-a deschis calea spre sport,fac zilnic pentru ca imi creste rezistenta si imi place enorm:D deocamdata am ajuns la 8min pe bici,am facut si 9,dar cresc lent sa nu fac alte prostii:)) Zic eu ca organismul obisnuit cu scadere cand am mancat ceva caloric a facut rezerve ca vede si el ca e criza :)) nu ma asteptam sa arate atat de mult,mi-a aratat 1kg in plus,dar ieri nu am facut sport si acum imi arata 500g in plus,sper sa se duca si astea rapid:) la sport cu mine ca se pune:))

riky 16 feb 2015 12:43:00

Re: Jurnalul unui nou inceput :) - estera1990
 
Citat:

Anterior postat de estera1990 (Post 1374692)
Bunaaa, e un program super: walking with leslie sansone,1mile, e mai pentru incepatori zic eu :P Pentru mine e destul de solicitant,abia ajung la sfarsit :D eu m-am indragostit de bicicleta mea,ea mi-a deschis calea spre sport,fac zilnic pentru ca imi creste rezistenta si imi place enorm:D deocamdata am ajuns la 8min pe bici,am facut si 9,dar cresc lent sa nu fac alte prostii:)) Zic eu ca organismul obisnuit cu scadere cand am mancat ceva caloric a facut rezerve ca vede si el ca e criza :)) nu ma asteptam sa arate atat de mult,mi-a aratat 1kg in plus,dar ieri nu am facut sport si acum imi arata 500g in plus,sper sa se duca si astea rapid:) la sport cu mine ca se pune:))

Ah, deci Lesile is walking :)) Credeam ca e ceva care sa ne incite sa stam mai mult pe bicicleta :)) E bine, evoluezi! Problema mea e sa rezist mai mult de 40 minute pe bicicleta, caci ma plictisesc...inainte gaseam pe youtube programe de spinning, ma mai activau un pic, dar nici alea nu ma mai incita, una e sa admiri peisajul unui parc , cu muzica preferata in urechi, si alta e sa intepenesti 60 minute at least pe sa... :(( Ca sa-mi citez colegii, sufar de un strop de ADHD :)) mai ales cand vine vorba de a sta intr-un loc mai mult de o ora.
Poate e si de la masa musculara! You know, cand iti creste masa musculara, desi hainele cad de pe tine, cantarul iti da un facepalm si-ti arata cu 1 kg mai mult , or less :P

estera1990 16 feb 2015 12:51:00

Re: Jurnalul unui nou inceput :) - estera1990
 
aaa,acum am inteles, da, eu am bici langa geam, pedalez si ma uit pe geam la vremea frumoasa de afara:)) da,e mult mai fain in aer liber, eu abia astept sa ne luam iar motor si direct in mijlocul padurii ma infig, ador natura,aia salbatica rau...pfff astea sunt vise de vreme faina:D

estera1990 16 feb 2015 21:54:21

Re: Jurnalul unui nou inceput :) - estera1990
 
Pranzul a ramas la orez cu legume,putina smantana si gogosar in otet,am avut si o gustare: o cana cu lapte:D cina: iaurt cu putina miere si seminte. Am facut 8min bici si cele 16 min cu leslie...m-am simtit din nou foarte bine,vad practic cum imi creste rezistenta de la o zi la alta,sunt super multumita:) maine cred ca fac greutati si bici,nu prea am asa mult timp:(

estera1990 17 feb 2015 16:17:01

Re: Jurnalul unui nou inceput :) - estera1990
 
Buna J., astazi am mancat mai mult de obicei,o sa ajung la 1400calorii asa ca trec la sport: bici 8min si greutati, dupa curatenie daca ma simt ok mai fac ceva,poate abdomene.


Ora este GMT +2. Ora este acum 13:20:01.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO