forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Miresica pe ultima suta de metri (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/miresica-ultima-suta-metri-2551.html)

danazet 02 feb 2010 14:23:38

Re: In criza de timp.. Ajutor!!
 
Am inteles cu crema:-*... Eu sper sa fie chiar bine...si oricum nu vreau 50 kg:P caci am o structura osoasa grea...ca sa fiu chiar slaba bine trebuie sa am 60;)...Acuma sa dea Dumnezeu...M-am hotarat sa ma canteresc o data la 3 zile...ca o data pe saptamana nu am rabdare si in fiecare zi e exagerat... Voi cum va cantariti?? Adik la ce perioada?? :-*

danazet 02 feb 2010 14:27:23

Re: In criza de timp.. Ajutor!!
 
Citat:

Anterior postat de Extasssy (Post 76127)
Si eu sunt inebunita dupa inghetata... Si am inceput sa mananc sanatos asta primavara... in plina expansiune a tonetelor de inghetata... Primele zile salivam pe strada ori de cate ori vedeam pe cineva mancand o inghetata...
Dar mi-am stabilit... Ca la fiecare saptamana de mancat sanatos sa ma recompensez cu cate o inghetata... Si a mers... Abia asteptam ziua de inghetata... Si parca tineam dieta mai cu spor stiind ce ma asteapta dupa o saptamana... :D

Ce fain... Cred ca am sa fac si eu la fel... In fiecare duminica pap cate o inghetata ca sa ma recompensez.:x Mai ales ca acuma au aparut o multime de sortimente slabe in calorii...nu stiu daca am voie sa scriu pe post firma de inghetata care are astfel de sortimente, dar un indiciu este ca abia a aparut pe piata in 2009.
Multumesc de idee!:-*

Sheba 02 feb 2010 14:42:41

Re: In criza de timp.. Ajutor!!
 
Bine ai venit! Mie pofta de dulce mi-o iau si clementinele si bananele ca sa nu mai vorbim de mango.... Cu cioco nici la mine nu functioneaza cu partatica... asa ca daca chiar mor de pofta imi iau una mica pe care oricum o termin. Da mai bine una mica decat una mare zic eu. :)) Si eu am hotarat sa ma repun pe linia de plutire ca nu mai tine. :D

danazet 02 feb 2010 14:46:36

Re: In criza de timp.. Ajutor!!
 
Citat:

Anterior postat de Sheba (Post 76349)
Si eu am hotarat sa ma repun pe linia de plutire ca nu mai tine. :D

Foarte bine.. Ce pot sa iti urez decat mult succes!;) Apropo de fructe, mai practic si asta cad sunt diesperata, dar nu ma satisfac intotdeauna:).. Pana la urma...le dau incolo de dulciurele ca m-au facut sa fiu cat China:( Ma gandesc ca daca ma revolt pe dulciurele, nu o mi le mai doresc!;)

Sheba 02 feb 2010 15:06:04

Re: In criza de timp.. Ajutor!!
 
La mine functioneaza ca daca mi se face rau dupa nu mai pun gura... dar de la cioco nu mi s-a facut niciodata rau! :)) Ma duc sa recuperez o cafea de undeva si sa ma reapuc de treaba. Mi-e o leneeeeeee!

danazet 02 feb 2010 15:09:44

Re: In criza de timp.. Ajutor!!
 
Citat:

Anterior postat de Sheba (Post 76383)
La mine functioneaza ca daca mi se face rau dupa nu mai pun gura... dar de la cioco nu mi s-a facut niciodata rau! :))

:))Am incercat si eu varianta asta...sa mi se faca rau ca sa nu mai vreau ...si uite asa am mancat eu ca o nebuna 8 ciocolate intr-o seara... Ma durea burta, e drept, dar de greata, nici vorba:))

danazet 03 feb 2010 09:21:28

Re: Miresica pe ultima suta de metri
 
CE MINUNAT!:x Am inceput regimul luni, pe 1 februarie si azi diminieata cand m-am cantarit avea deja 2 kg si un pic in lipsa (desigur...mai mult apa si resturi), fara foame si fara eforturi inimaginabile.... Acum sper sa mearga bine pana la capat! Cu siguranta nu voi mai da jos atat de mult in atat de putin timp, dar tare bine m-am simtit dimineata cand am vazut ce-mi arata cantarul;;)

madaEM 03 feb 2010 09:25:13

Re: Miresica pe ultima suta de metri
 
Citat:

Anterior postat de danazet (Post 77109)
CE MINUNAT!:x Am inceput regimul luni, pe 1 februarie si azi diminieata cand m-am cantarit avea deja 2 kg si un pic in lipsa (desigur...mai mult apa si resturi), fara foame si fara eforturi inimaginabile.... Acum sper sa mearga bine pana la capat! Cu siguranta nu voi mai da jos atat de mult in atat de putin timp, dar tare bine m-am simtit dimineata cand am vazut ce-mi arata cantarul;;)


felicitari>:D<>:D<>:D<<:-P[*1*]
da 2 kg in 2 zile:-/mult...:D
si lasa ca e mai bn ca nu vei mai da asa mult in asa putin timp...mai bn mai incet dar sigur ...asa cred eu ..decat sa se duca repede si sa se puna la fel de repede...mai bn mai incet...
o zi minunata

danazet 03 feb 2010 09:28:01

Re: Miresica pe ultima suta de metri
 
Citat:

Anterior postat de mada_gabi2006 (Post 77113)
felicitari>:D<>:D<>:D<<:-P[*1*]
da 2 kg in 2 zile:-/mult...:D
si lasa ca e mai bn ca nu vei mai da asa mult in asa putin timp...mai bn mai incet dar sigur ...asa cred eu ..decat sa se duca repede si sa se puna la fel de repede...mai bn mai incet...
o zi minunata

Multumesc!>:D<:-* Eu nu imi fac griji pentru ca fiind primele 2 zile, aceste kg sunt de fapt apa si resturile din organism eliminate...Dar in schimb a fost tare incurajator sentimentul!:x

Extasssy 03 feb 2010 13:36:21

Re: Miresica pe ultima suta de metri
 
Citat:

Anterior postat de danazet (Post 77118)
Multumesc!>:D<:-* Eu nu imi fac griji pentru ca fiind primele 2 zile, aceste kg sunt de fapt apa si resturile din organism eliminate...Dar in schimb a fost tare incurajator sentimentul!:x

Nu-ti pot ura decat sa ai parte mereu de sentimente de astea, incurajatoare...
Stiu cat de mult conteaza sa vezi chiar si cu cateva sute de grame mai putin... Te ambitioneaza si mai mult si iti da o putere de nedescris...
Felicitari... si la cat mai multe kg date jos...


Ora este GMT +2. Ora este acum 10:58:38.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO