forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Miresica pe ultima suta de metri (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/miresica-ultima-suta-metri-2551.html)

danazet 03 feb 2010 15:20:03

Re: Miresica pe ultima suta de metri
 
Citat:

Anterior postat de Extasssy (Post 77270)
Nu-ti pot ura decat sa ai parte mereu de sentimente de astea, incurajatoare...
Stiu cat de mult conteaza sa vezi chiar si cu cateva sute de grame mai putin... Te ambitioneaza si mai mult si iti da o putere de nedescris...
Felicitari... si la cat mai multe kg date jos...

Multumesc!!!:x:-* Si eu imi doresc la fel... sper sa nu o iau pe cai gresite!:)

Slabuta 04 feb 2010 02:55:14

Re: Miresica pe ultima suta de metri
 
Buna Danazet :)

Sa inteleg ca vei fi si tu o miresica anul acesta :)
Felicitari si it ispun de pe acum, sa nu renunti la regim, ca sa fii multumita de tine la nunta in rochita de miresica si sa poti trai la maxim acest moment important din viata. :)

Fii constanta, urmeaza regimul sanatos, fa miscarica si nu are cum sa nu se vada rezultatele :)

danazet 04 feb 2010 09:06:43

Re: Miresica pe ultima suta de metri
 
Multumesc mult de incurajari, slabuto!:-* Sper si eu sa o duc pana la capat fara prea multe chinuri!:)

danazet 05 feb 2010 23:14:15

Re: Miresica pe ultima suta de metri
 
Astazi am avut zi de legume:(...Nu pot sa zic decat ca a fost groaznic:((...Nu stiu ce mi-a venit dar azi toata ziua m-am gandit sa renunt la dieta...Pana la urma am scos-o la capat datorita incurajarilor iubitului meu...Mi-a facut din nou un masaj anticelulitic, am papat niste carfofi copti si am renuntat intr-un final la ideile mele de a manca niste napolitane care imi faceau cu ochiul...:-s
Acum 5 minutele m-am cantarit ca am zis poate ma mai incurajeaza si cantarul...Sunt foarte mandra de mine ca nu am cedat pentru ca si cantarul a fost un picut mai zgarcit cu kilogramele:D

ali_lumi 05 feb 2010 23:40:27

Re: Miresica pe ultima suta de metri
 
Bravo ! felicitari . Asa da ambitie sa ai si in continuare>:D<

danazet 05 feb 2010 23:45:28

Re: Miresica pe ultima suta de metri
 
Citat:

Anterior postat de ali_lumi (Post 80128)
Bravo ! felicitari . Asa da ambitie sa ai si in continuare>:D<

Multumesc!!>:D< Mult succes si tie!!!

danazet 07 feb 2010 23:28:56

Re: Miresica pe ultima suta de metri
 
Mari emotii...maine dimineata ma cantaresc iar, de data aceasta dupa o saptamana de regim...:-s
Daca se intelege ce regim tin: tin regimul disociat pe zile(1 zi fructe, 1 zi legume, 1 zi carne, 1 zi lactate), iar in a cincea zi reiau una din cele 4 mentionate(pt ca nu vreau sa pap orez sau oua o zi intreaga, sau mai bine zis nu pot);;)....insa...sambata si duminica tin regimul disociat pe ore...adik mananc orice, dar nu amestec carnea cu lactatele si asa mai departe, iar duminica pap si o inghetata mica:D...
A trecut primul weekend si eu zic ca nu am facut excese de nici un fel, dar tot am ceva emotii...Revin dimineata sa va informez asupra rezultatului:-s

mishutza 07 feb 2010 23:32:41

Re: Miresica pe ultima suta de metri
 
Dana,bafta maine la cantarire.
Cat vei tine acest regim?Crezi ca vei reusi psihic mult timp?Eu as plange non stop cred de frustrare,hehehe.Nu incerci ceva mai uman,ca asa vad ca te cam chinuiesti si tu.O hipocalorica,un Monti,ceva mai omenesc si nefrustrant.

bubulina27 08 feb 2010 07:08:53

Re: Miresica pe ultima suta de metri
 
Buna. Mult succes la slabit. ma primesti si pe mine cu tine. vreau si eu sa tin disociata pentru ca nu am mai slabit deloc. deci o zi fructe, una legume, una carne si alta lactate. azi sunt la ziua cu fructe. o zi buna si sa iti arate cantarul mult mai putine kg.

danazet 08 feb 2010 10:35:55

Re: Miresica pe ultima suta de metri
 
Citat:

Anterior postat de mishutza (Post 81571)
Dana,bafta maine la cantarire.
Cat vei tine acest regim?Crezi ca vei reusi psihic mult timp?Eu as plange non stop cred de frustrare,hehehe.Nu incerci ceva mai uman,ca asa vad ca te cam chinuiesti si tu.O hipocalorica,un Monti,ceva mai omenesc si nefrustrant.

M-am cantarit si rezultatul ma multumeste:x... 4 kilograme intr-o saptamana:D Acesta este avantajul acestei diete...Slabesc repede, fara infometare, iar in weekwnd mananc si grasimi, carbohidrati, inghetata...cu limita desigur...Si astfel ma asigur ca organismul meu primeste tot ce ii trebuie!
E greu la inceput, ca la oricare alt regim, dar raman la disociata deoarece hipocalorica nu am fost in stare sa o tin niciodata:(si am incercat de vreo cateva ori, dar esti mai tentat sa papi... La disociata macara stiu: in ziua de fructe nu pot pune gura decat pe fructe;;)
Multumesc de sustinere!:-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 03:34:37.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO