forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/noua-viata-mai-frumoasa-mai-sanatoasa-jurnal-happygirldiana-6088.html)

happygirldiana 13 ian 2015 09:16:25

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Of... Mai scrisei un mesaj dar nu il posta...
Deci... Buna dimineata!
Spuneam ca doar ce a plecat sotul la serviciu iar eu am ramas de vatra, acasa, iar.
Astazi merg sa caut, din nou, centimetru si sa cumpar niste plase de rafie pt mutare, joi ar trebui sa ne mutam, daca totul decurge conform planului. Apoi curatenia cea de toate zilele si gatit plus sport.
Am in plan fie o mancarica cu dovlecel, ardei, varzuci mici, conopida, broccoli si simpatice si ce mai am pe aici, fie un gratin ceva, inca nu stiu sigur.
Md-ul de azi:
-4 pesmeti tip wasa foarte fibrosi, plini de tot felul de cereale si crocantosi
-guacamole, pt prima data incercat, o sa repet experienta. Mai am doi avocado \:D/
-un ceai verde cu lapte si o jum de lingurita zahar brun.

O zi buna tuturor!

anqutz 13 ian 2015 09:25:15

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Si eu am la munca dupa mine 4 pesmeti tip wasa si guacamole. :))

happygirldiana 13 ian 2015 09:32:56

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 1370762)
Si eu am la munca dupa mine 4 pesmeti tip wasa si guacamole. :))

:)):)) nu ma asteptam sa fie asa bun, mai ales ca am gustat intai din fruct, asa simplu si... Nu mi s-a parut tocmai bun :))

rozica1965 13 ian 2015 09:33:43

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 1370753)


Sa fie al naiba, Rozel, ca eu pana acum am gasit papiote doar la bucata. Mai caut, oricum. Am nevoie de un ajutor cu care sa tin evidenta :-D

Acum de unde faci cumparaturi?

Cel mai des din Tesco,apoi urmeaza Asda si Morisson.O sa intreb fata unde se gasesc trusele de papiote si iti zic.

happygirldiana 13 ian 2015 09:38:03

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Perfect, Rozi! Sa merg la sigur! :-)
Eu de la Asda "targuiesc", in Tesco nu am mers niciodata, nici nu avem vreunul mai aproape de noi.

anqutz 13 ian 2015 09:43:20

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 1370766)


:)):)) nu ma asteptam sa fie asa bun, mai ales ca am gustat intai din fruct, asa simplu si... Nu mi s-a parut tocmai bun :))

Nici mie nu-mi place simplu, dar asa cu usturoi, putina ceapa, zeama de lamaie si cubulete de rosie mi se pare minunat.

happygirldiana 13 ian 2015 09:47:19

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 1370773)


Nici mie nu-mi place simplu, dar asa cu usturoi, putina ceapa, zeama de lamaie si cubulete de rosie mi se pare minunat.

Eu am pus un grauntel de usturoi, o sa incerc si cu ceapa. Chiar e bun!
Initial ma caisem ca am facut un avocado intreg, am zis ca trebuia doar juma', dar a prins bine sa-l fac pe tot. Nu stiu daca e prea mult, pt prima data merge :))

niculina04 13 ian 2015 15:03:33

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Dy sunt bine,mi-as dori tare mult sa pap mai putin si mai echilibrat dar nu-mi iese,nu mai am vointa deloc si nu ma simt bine de la sunciiiii,ma bucur ca ai revenit la treaba ,eu mai trag un pic mata de coada..........cum e acolo dupa cateva luni?s-a schimbat ceva pt tine(sa lasam dorul de casa,etc)?........nu prea am timp de povesti,planuri multe,proiecte noi in cap #:-s+fetele cu sc(duse dimi,apoi gatit,luate la pranz si duse inapoi iar la 16.30 se termina programul)+activitatile seara (3 zile/sapt)care ne iau in total 3h(dus-facut treaba acolo-intors-spalat-papat la 20.30 )apoi urmeaza temele,un joc micut in trei si culcat la 21.30,cadem rupte:))eu mi-am facut program aiurea de tot, adorm devreme si ma trezesc la 4h iar la 7 cand tre sa trezec fetele imi e somn:))
Multa bafta la tot ce ti-ai propus pt anul asta :-* >:D<>:D<>:D<>:D<

happygirldiana 13 ian 2015 17:23:53

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Pofta de rontaiala si dulce azi. Prin urmare, am mancat un iaurtel cu fructe si un compot de pere. Cam mult, avand in vedere ca la prima gustare am mancat 50 gr cirese si 150 gr de struguri. Chiar acum sor'mea rontaie biscuiti langa mine :)) Iar mai tarziu va coace gogosi! :)) Deeeci...eu nu vad, nu aud, nu miros.

Am terminat de gatit, un soi de gratin esuat. Conopida, varza de Bruxelles, broccoli si ardei gras peste care am pus un sos din oua, branza de casa si crema de branza, deasupra iaurt cu un ou si rondele de rosii. Ce bine suna, nu? Doar suna!
Pt ca in 15 min toata zeama sosului se scursese din tava in...cuptor. x( x(
Nu a fost fixat cum trebuie fundul tavii, e din aia cu peretii detasabili. Culmea, toate sufleurile ee legume in astfel de tava le-am facut, nu s-a intamplat niciodata ca azi. Asadar....nu stiu cat de legat e gratinul meu, nu prea a mai ramas nimic in tava care sa lege legumele. O sa fie doar...legume cu aroma de branza la cuptor. Eu sigur le voi manca dar...ce fac cu sotul? Nu am luat in calcul o astfel de intamplare si nu am gatit nimic altceva. Trebuie sa ii placa si lui, mai ales ca vom servi legumele cu pangasius :)))

anqutz 13 ian 2015 17:40:03

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Ce mai ai prin casa si poti gati?


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:04:32.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO