forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/noua-viata-mai-frumoasa-mai-sanatoasa-jurnal-happygirldiana-6088.html)

GCM 19 ian 2015 06:50:23

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Zi frumoasa si cu spor in tot ce ti ai propus sa faci!

happygirldiana 19 ian 2015 09:25:21

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Neata, Codris! Multumesc la fel!

Mi-a plecat sotul la munca, mai lenevesc pana la 8 jum-9 si dau fuga la colt, la posta, apoi acasa cu sport si chestii casnice. Nimic in plan pentru azi in afara de asta si de imprastiat cv-uri.

Md
-50 gr pesmeti
-100 gr branza cottage
-170 gr guacamole

Trebuie sa cumpar fructe ca nu mai am gram, dar asta deseara, cand vom merge la market, la cumparaturile saptamanale.

O zi faina tuturor!

Animis23 19 ian 2015 10:27:10

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Cantarul ce mai zice? Ai o portiune de gresie de incredere in apartamentul nou? :) Stiu ca aveai mari dubii dupa ultima cantarire...

happygirldiana 19 ian 2015 10:31:12

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Animis23 (Post 1371494)
Cantarul ce mai zice? Ai o portiune de gresie de incredere in apartamentul nou? :) Stiu ca aveai mari dubii dupa ultima cantarire...

Nu m-am mai cantarit... Mi-e si frica, am zis ca o perioada stau departe de cantar.
Incep sa cred ca 88 a fost de fapt greutatea gresita, cea corecta e 90,91... Habar nu am...
Am linoleu in bucatarie si baie :-D

happygirldiana 19 ian 2015 17:30:39

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Pranz
-165 gr pangasius la teflon
-255 gr legume. tot la teflon.

Momentan stau in pat, am niste dureri insistente de ovare de cateva zile bune. Asa e obiceiul, dureri de burta cu o sapt juma' inainte de musafiri. Azi ar trebui sa isi faca aparitia.
Ma linistesc putin si ma apuc de sport. Am in plan a opta zi de 30days plus 20 de min de Turbo Jam. Sa vedem ce reusesc. Incerc sa fiu perseverenta si sa nu ma gandesc prea mult la cantarul de zilele trecute, pt ca e cuudat, totusi. Altadata, cand treceam la alimente sanatoase de la o alimentatie haotica si mai adaugam si sport, imediat se vedea la cantar. Acum... Nu stiu ce sa mai cred.

niculina04 19 ian 2015 18:05:57

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 1371557)
Pranz
-165 gr pangasius la teflon
-255 gr legume. tot la teflon.

Momentan stau in pat, am niste dureri insistente de ovare de cateva zile bune. Asa e obiceiul, dureri de burta cu o sapt juma' inainte de musafiri. Azi ar trebui sa isi faca aparitia.
Ma linistesc putin si ma apuc de sport. Am in plan a opta zi de 30days plus 20 de min de Turbo Jam. Sa vedem ce reusesc. Incerc sa fiu perseverenta si sa nu ma gandesc prea mult la cantarul de zilele trecute, pt ca e cuudat, totusi. Altadata, cand treceam la alimente sanatoase de la o alimentatie haotica si mai adaugam si sport, imediat se vedea la cantar. Acum... Nu stiu ce sa mai cred.

Dy azi facut si eu 27 min sport,ff greu totul ....ceva m-a det sa fac incepand de azi o mica schimbare in alimentatie pt toata fam,maine sa vedem cei spune dr buburuzei mari :( sunt speriata rau.....te>:D< si perseverenta Dy,se v-a vedea si la cantar peste o luna,poate ai o surpriza mare:-*........urasc tableta,ies cuv aiurea!!!!

GCM 19 ian 2015 18:21:27

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Vreau si eu sport :(...deja visez la 57 :(((
Dar nu am pic de apa...de sambata ne chinuim...cu gatitul, chiuveta e plina de vase...de baie nu mai zic...:( viata de 2 lei...si cica mai dureaza pana miercuri cand e posibil sa avem apa cat de cat curata.

happygirldiana 19 ian 2015 19:10:02

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Nic, ce a patit Bubu mare? Este bine? Sunteti bine?
Ma bucur ca te apuci de sport, tocmai dadui si eu gata 50 de minute. Cat despre cantar...deocamdata chiar sunt divortata de el :))
Astept vesti despre fete.

happygirldiana 19 ian 2015 19:13:08

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Codriiiis, stiu cum e fara apa... Acasa am stat doua luni fara apa.. Vecini restanti, poate iti amintesti. Si-asa parca uitasem cum e "dusul" la lighean. Caram zeci de litri de apa zilnic de la fantani. Oribil... Chiar te inteleg...

happygirldiana 19 ian 2015 19:20:43

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
-30 min 30 days shred (a opta zi)
-20 min TJ (20 min workout)

Constat cu stupoare, a mia oara, ce conditie fizica proasta acum. Programul de 20 de min de Turbo Jam era mizilic pt mine, il faceam zilnic inainte de un altul mai amplu. Astazi....praf. L-am facut, ce e drept, dar greu... Greu de tot.
Urmeaza sa intind rufele pe undeva, nu stiu unde ca ploua mereu iar pe calorifere nu am cum sa le pun, sa fac un dus si sa imi astept puiul. Dam o fuga la cumparaturi ca acum depindem de ceilalti si de masina lor, iar la intoarcere, adica ora 9-9 jum urmeaza cina. Cred ca voi manca o salata cu de toate plus niscaiva ton. Nu-s precisa inca.


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:06:56.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO